Vsetín – Opava 3:0 (kon.) | Řisuty – Pelhřimov 6:1 (kon.) | Kobra – Sokolov 3:5 (kon.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 3:2 (kon.) | Technika Brno – Mor. Budějovice 4:3 (3:2 po s.n.) | SK Karviná – Val. Meziříčí 2:1 (kon.)
Poruba 2011 – Břeclav 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Kopřivnice 7:1 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Technika Brno
4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Středa 14.10.2015, 18:00 • Sportcentrum Lužánky • 2. liga skupina Východ • 10. kolo

Dnešní utkání musela rozhodnout až pátá série samostatných nájezdů, po které se nakonec raduje domácí tým. Moravské Budějovice byly po celý zápas Vysokoškolákům nesmírně vyrovnaným a mnohdy i lepším soupeřem a bod si bezesporu hokejisté pod vedením Jiřího Recha zasloužili. To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera. u dalšího onlajnu z jihomoravské metropole, na počtenou. (20:43:22)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Technika Brno.
    Rozhodující gól si připisuje Jan Sedlák a Technika získává bod navíc.

5. série
    3:2
    Jan Sedlák prostřelil Máje a rozhoduje dnešní utkání!

5. série
    2:2
    Matějka se pokusil o bekhendový blafák, černá pryž mu ale nezůstala na hokejce.

4. série
    2:2
    Stehlík mířil do horního růžku, ale nepodařilo se mu rozhodnout utkání.

4. série
    2:2
    Sechovec mířil mezi betony, které Jekel včas zaklapl.

3. série
    2:2
    Filip Matějka parádní stahovačkou vyrovnává!

3. série
    2:1
    Sedlák prostřelil máje k pravé tyči. Matějka musí dát.

2. série
    1:1
    Provedení stejné jako Brzobohatého pokus a stejně tak i neúspěšné.

2. série
    1:1
    Michal Brzobohatý střelou forhendem neuspěl.

1. série
    1:1
    Sechovec se rozjel pomalu a překonal Jekela střelou k tyči.

1. série
    1:0
    Bekhendový blafák provedl Stehlík parádně a jeho tým vede 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Pod Špilberkem dnes uvidíme dovednostní soutěž, jelikož prodloužení nám rozuzlení dnešního zápasu nepřineslo. Do největší šance se dostal Benýšek, nepřekonal ale dnešního gólmana číslo dva v bráně Žihadel. Po úpravě ledové plochy odstartují samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Hra je vykázána do středního pásma pro postavení útočníka hostí v Jekelově brankovišti.

64:30
    Kadlec posílal na volej pro Havíře, ten sice puk trefil dobře, jeho projektil ale mířil těsně mimo.

63:08
    Po střele Patáka Jekel rychle rozehrál a do dobré příležitosti se dostal na druhé straně hřiště Benýšek, který si rychlou kličkou udělal prostor, zamířil ale pouze do Máje.

62:47
    Na obou týmech je vidět snaha ukořistit cenný bod navíc, více ze hry má v prodloužení zatím Technika, i když čistá gólová příležitost nebyla vidět ani na jedné straně.

62:17
    Michal Brzobohatý si už už najížděl na přihrávku zpoza brány, kterou nakonec jeho spoluhráč namířil pouze do oblouku Májovy klece.

61:55
    Zakázané uvolnění Žihadel.

61:20
    Stehlík Máje nepřekvapil od mantinelu, následně se to nepovedlo ani Havířovi z jeho oblíbené pozice, tedy z modré čáry.

60:57
    Ofsajd zastavil hokejisty Budějovic.

60:50
    Stejně tak si poradil Jekel s pokusem Pelikána od modré čáry.

60:15
    Jurčovu střelu Máj vyrazil.

60:01

Třetí třetina je za námi a v Brně nás čeká pětiminutové prodloužení. Do vedení se v úvodu závěrečného dějství dostala Žihadla během přesilové hry a vypadalo to, že zápas si už pohlídají. Z rychlého protiútoku však udeřilo necelé dvě minuty před koncem duo Benýšek – Brzobohatý. Prodloužení začne co nevidět.

60:00

59:41
    Trojan nebezpečně dorážel! Naštěstí pro domácí stihl mladík v bráně Brňanů včas zareagovat.

59:34
    Trojan vyslal další pozdrav směr Jekelova Klec, jeho ránu domácí zblokovali. Vhazovat se bude v útočném pásmu budějovických hokejistů.

58:53
    Brňané vycítili příležitost a snaží se překlopit misky dnešního utkání na svoji stranu, obrana Žihadel ale pracuje spolehlivě.

58:14
    Technika právě vstřelila branku!
    Technika opět vyrovnává dnešní utkání. Karel Benýšek uspěl v rychlostním souboji s budějovickými obránci a předložil kotouč mezi kruhy MICHALU BRZOBOHATÉMU, který prostřelil Máje zpoza obránce mezi betony. Asistence: Karel Benýšek.

57:40
    Strýčkovu tečovanou střelu srazil Máj betonem do rohu kluziště.

57:10
    Stehlík schytal tvrdý hit od Pelikána a mírně vyčítavě se kouká směrem k rozhodčím, ti souboj posoudili jako čistý.

56:44
    Technika hraje v plném počtu.

56:25
    Domácí se opět osvobozují.

55:46
    Jekel přerušil hru, necelá minutka zbývá do konce přesilové hry Žihadel. Následný Havlův pokus od modré tečoval jeden z jeho spoluhráčů až do ochranné sítě.

55:30
    Pěškovu ránu z pravého kruhu domácí zablokovali.

54:54
    Zároveň s příchodem Horkého na led se dobrým pokusem prezentoval Benýšek, jeho pokus ale Máj dobře viděl.

54:44
    Síly na ledě se na krátkou dobu srovnají a bude následovat přesilová hra pro hráče pod vedením Jiřího Recha. Petr Jurča (TEC) podrazil protihráče a odjíždí na trestnou lavici.

54:20
    Ještě třiatřicet sekund zbývá domácím z přesilové hry. Vhazovat se bude před Májem.

53:50
    A opět. Tentokrát obětaým zákrokem zablokoval střelu Havíře Matějka.

53:10
    Žihadla se osvobozují.

52:53
    Šance pro domácí na smazání jednobrankové ztráty. David Horký (MBU) inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

52:10
    Hosté dobře brání modrou čáru a co je pro domácí ještě horší, podnikají nebezpečné výpady, po kterých často Jekel neví, kde má kotouč.

51:12
    Mikeš udělal rychlý oblouk a dostal se k dobré střele z mezikruží. Ta jen tak tak minula rožek Jekelovy svatyně.

50:40
    Vysokoškoláci bojují o pásmo ze všech sil a nechtějí se ho vzdát. Po souboji u mantinelu skončil bez helmy jeden z hostujících hráčů, tentokrát se to naštěstí obešlo bez zranění.

50:27
    Čtvrtníček vyslal na Máje střelu z úhlu, ten jeho pokus kryje.

49:46
    Vhazování před Májem. Budějovický brankář pokryl kotouč.

49:09

48:30
    Aktivní Pelikán kombinuje v pásmu a do velké šance se po střele Sobotky dostal Pěška, kotouč, který Jekelovy vypadl z výstroje ale nedokázal poslat do poloodkryté brány.

48:09
    Polovina přesilové hry pro Žihadla je pryč.

47:42
    Stejný hráč byl nyní hodně důrazný před Jekelem a to se nelíbilo brněnským obráncům.

47:33
    Od modré čáry zkoušel štěstí Matějka, do jeho pokusu ale vložil hůl Jurča. Kotouč sice doplachtil do sítě, ale do té ochranné.

47:09
    Souboj na modré čáře dopadl špatně pro Pavla Strýčka (TEC), který podrazil svého soupeře a nabídl mu tak přesilovou hru.

46:20
    Technika zavřela soupeře v pásmu a Vrba zkoušel prostřelit od modré vše co mu stálo v cestě, kotouč se ale zastavil o jeho spoluhráče.

45:38
    Vrba dostal puk mezi kruhy, na Máje ale nevyzrál. Následně je pískáno zakázané uvolnění.

44:24
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Přesilová hra je využita. TOMÁŠ PELIKÁN se ujal kotouče poté, co se odrazil od Jekela, počkal si až brněnský gólman půjde na zem a poslal puk přímo pod horní tyč. Asistence: Jan Trojan, Filip Matějka.

43:50
    Peroutka měl hodně prostoru na modré čáře i na to, aby si udělal několik rychlých kroků. Jeho střela končí pouze na Jekelově hrudi.

43:27
    Přesilovou hru si zahrají hosté. Oldřich Heža (TEC) je vyloučen za hákování.

43:02
    Před branku si na pas Michala Brzobohatého dobře najížděl Benýšek, dříve u puku byl ale Milan Máj a přerušil hru.

42:49
    Budějovice zahráli kotouč až na zakázané uvolnění.

42:25
    Hosté se nepřesnou rozehrávkou připravili sami o pásmo.

41:51
    Paták vyhodil z pásma a odchází na střídačku, stejně jako někteří jeho další spoluhráči.

41:10
    Hodně soubojů je vidět především ve středním pásmu, týmy se snaží přejít do útoku, ale v tuto chvíli se to ani jednomu moc nedaří.

40:40
    Michal Brzobohatý vystřelil nebezpečně z otočky těsně vedle levé Májovy tyče.

40:10
    Hned z úvodu závěrečné části utkání mohl zakončovat Benýšek, puk mu ale nešťastně sjel z hole.

40:01

Stejným výsledkem jako vyhráli úvodní pasáž zápasu hosté, vyhráli druhou dvacetiminutovku Vysokoškoláci. Postarali se o to Jan Boček a Jiří Čtvrtníček, kteří v krátkém časovém sledu překonali Milana Máje. Třetí třetina začne přibližně v 19:45.

40:00

39:40
    Žihadla si chtějí vzít před koncem periody zpět své vedení, před Jekelem dobře měnil dráhu letu kotouče Krutiš.

39:05
    K hráčům, kteří dnes inkasovali tvrdý úder se přidává i Vrba. Než se mladý obránce zvedl u mantinelu na brusle, uplynula dobrá minuta.

39:00
    Místní hlasatel právě oznámil poslední minutu druhé dvacetiminutovky.

38:41
    Hra je přerušena, domácí fantom v bráně raději přikryl puk.

38:10
    Mikeš z téměř nulového úhlu prověřil Jekela bez gólového efektu.

37:30
    Čtvrtníček zavezl podél mantinelu kotouč do útočné třetiny a stal se obětí tvrdého hitu hostujícího obránce. Brněnský útočník se sice zvedá těžko z ledu, vše však proběhlo v rámci pravidel.

36:57
    Technika již hraje v plném počtu.

36:30
    Stehlík po chybě hostujících obránců ujížděl do samostatného úniku. Pokusil se zamířit mezi Májovy betony, jeho pokus ale ke smutku většiny přítomných diváků za brankovou čáru neprošel.

35:37
    Matějka se sice zlobí, ale rozhodčí nyní musejí odpískat ofsajd. Následně i forvard Žihadel uznal, že mají rozhodčí pravdu a s úsměvem a přátelským poplácáním muže v pruhovaném odjíždí střídat.

34:57
    Přesilová hra pro Žihadla. Jan Sedlák (TEC) vyloučen na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

34:57
    Z ledu se opět zvedal obtížněji jeden z hráčů ve žlutých dresech. Rozhodčí se nyní, stejně jako já, snaží přijít na to, co se vlastně na ledě stalo, jelikož se zákrok odehrál mimo hru.

34:05
    Ani jeden tým se nemůže dostat ke střele. Navíc pokus o rychlou brněnskou rozehrávku končí opět až za Májem a je pískáno zakázané uvolnění.

33:20
    Další zakázané uvolnění Brňanů.

33:01
    Jurča nechal kotouč za sebou při ofenzivním tažení a toho se hned ujali hosté, po jejichž střele přerušuje hru Jekel.

32:49
    Zakázaným uvolněním se provinila Technika.

32:20
    Hosté nepřesně rozehráli a puk se ve střední třetině ujal Vrba, jeho následná střela však dopadla stejně jako hostující rozehrávka o pár chvil dříve, tedy trefila protihráče.

31:45
    Technika chce dokonat obrat, domácí kombinují v útočném pásmu. Zatím bez nebezpečných situací.

31:15
    Havel vzal vše na sebe, projel do útočného pásma, udělal kličku do středu hřiště, kde ho ale zablokovali obránci v černých barvách a tak odjíždí opět zodpovědně bránit.

30:06
    Po Havířově střele se Máj otáčel, zda kotouč neskončil v jeho síti, po teči domácích hráčů totiž vůbec nevěděl kde je. Na druhé straně hřiště nebezpečně dotírali forvardi Žihadel a dostali se k několika nebezpečným dorážkám, Jekel své teritorium uchránil.

29:20
    Jekel si poradil s tvrdou střelou Rytnauera z úhlu.

28:33
    Kadlec obral hostující obránce o kotouč za jejich brankou, nepovedlo se mu ale procedit touš na své spoluhráče.

28:11
    Kadlec s Crhákem se dostali do situace dva na jednoho, Kadlec vzal zakončení na sebe a těsně minul horní roh Májovy klece.

27:42
    Strýček je zpět na ledě, Technika hraje v plném počtu.

27:10
    Domácím se nepodařilo vyhodit, ačkoliv k tomu měli dobrou příležitost. Hosté kombinují před Jekelem.

26:51
    Žihadla chtěla založit útok rychlou rozehrávkou, jenže byla nepřesná a akce končí zakázaným uvolněním.

26:32
    Vysokoškoláci dostali puk z pásma.

26:01
    Paták z mezikruží nemířil mezi tři tyče.

25:42
    Pavel Strýček (TEC) si při bránění pomohl nedovoleným zákrokem a inkasuje tak dvě minuty za podražení.

24:48
    Havel z levého kruhu málem překvapil domácího muže v brankovišti, ten zareagoval na poslední chvíli.

24:30
    Zakázané uvolnění, černá pryž se opět vrátí před Jekela.

24:07
    Lupač chtěl vydolovat kotouč ze skrumáže u mantinelu, to se mu nepodařilo. Vhazuje se před Jekelem.

23:36
    Horký prověřil Jekela skrytou střelou zpoza obránce.

22:55
    Kadlec nahodil za Májovu svatyni, kotouč už ale znovu nevybojoval. Na druhé straně měl plnou lapačku práce s neposedným kotoučem Jekel, nakonec se mu podařilo černý nesmysl zkrotit a přerušit hru.

22:20
    Jako bych to přivolal. Za obranu Žihadel se dostal JIŘÍ ČTVRTNÍČEK a tvrdou střelou před břevno nedal Májovi šanci. Hlavní trenér hostujícího celku si raději bere oddechový čas. Asistence: Adam Šidák.

21:36
    Sovám snížení nestačí a jdou si důrazně za vyrovnáním, dalším pokusům však Máj zatím odolává.

20:52
    Vysokoškolácí snižují! Májovi se odrazil kotouč od betonu a na nejlepším místě stál JAN BOČEK, který černý nesmysl zametl za jeho záda. Asistence: Adam Šidák, Jiří Čtvrtníček.

20:10
    Druhá třetina začíná zkrácenou přesilovkou Brňanů.

20:01

Po první třetině vedou Žihadla v Brně o dvě branky. Nejprve se radoval Petr Krutiš po povedené střele z mezikruží, o osm minut později se z přečíslení prosadil Lukáš Havel. Největší příležitost na snížení nepříznivého stavu měl domácí Stehlík, trefil však pouze skvěle chytajícího Šťastného, který však bohužel pro hostující tým musel předčasně opustit ledovou plochu kvůli zranění. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

20:00

19:35
    Havíř nyní kroutí hlavou, protože se špatnou přihrávkou na svého spoluhráče vyhnal sám z pásma.

19:07
    Havíř vyslal na Máje první střelu, ten betonem vyráží vysoko nad.

18:56
    Tak situace bude pro Jiřího Šťastného asi vážnější. Muž, který nepustil za svá záda ani jednu brněnskou střelu musí s bolestmi opustit ledovou plochu. Místo něj nastupuje do branky Milan Máj.

18:56
    Ve stejném počtu hráčů na ledě se však dlouho nehrálo. Hostující Martin Sobotka (MBU) vyloučen za krosček. Zároveň zůstává na ledové ploše ležet brankář Šťastný a hra je již delší dobu přerušena.

18:46
    Zajímavé momenty jsou k vidění v posledních minutách na brněnském ledě. V přesilové hře hostující celek zatápěl Jekelovi a jeho spoluhráčům, ale před koncem početní převahy se do šance dostal Stehlík, který byl také neúspěšný. Technika hraje v plném počtu.

18:11
    Stehlík zakončoval sám po přečíslení dva na jednoho pouze do Šťastného!

17:33
    O pár chvil později objel domácí svatyni Paták, jeho pokus stihli zablokovat na poslední chvíli brněnští obránci, stejně si poradili i s dorážkou Pelikána.

17:09
    Pelikán v dobré příležitosti vyprášil pouze lapačku Pavla Jekela! Následně stejný hráč měnil směr puku po střele jednoho ze svých spoluhráčů, ale ani v této situaci nepustil domácí gólman černý nesmysl do své sítě.

16:46
    Přesilovou hru si zahrají také hosté. Pavel Strýček (TEC) vyloučen na dvě minuty za podražení.

16:30
    Strýčkův pokus od modré defenzíva ve žlutých dresech zablokovala.

15:20
    První formace domácích se snaží vymyslet, jak vyzrát na dobrou obranu svěřenců trenéra Recha.

15:00
    Brnýšek se snažil dorážet před Šťastným, ten jeho náporu odolal.

14:16
    Šidák rozehrává zpoza své branky až na Hežu do středního pásma, který jen protečoval kotouč.

13:46
    Horký vyslal na Jekela nebezpečnou střelu, naštěstí pro domácího gólmana netrefil kotouč ideálně.

13:07
    Důrazný Habrovec u mantinelu nedovolil Žihadlům přejít do pásma Techniky.

12:59
    Hosté již hrají v plném počtu. Tak tato přesilovka se Vysokoškolákům příliš nepovedla.

12:46
    Zakázané uvolnění Brňanů.

12:10
    Hokejisté Moravských Budějovic si věří. Svědčí o tom i přihrávky ve vlastním pásmu během oslabení a šetření cenných vteřinek.

11:30
    Svěřenci trenéra Kaňkovského zatím nerozestavěli v pásmu Žihadel přesilovkovou formaci.

10:59
    Ladislav Rytnauer (MBU) hodil puk rukou, za což ho hlavní rozhodčí posílají na trestnou lavici. Třetí přesilová hra pro Techniku a zároveň šance snížit prozatímní stav utkání.

09:45
    Žihadla vedou již o dvě branky! Matějka s LUKÁŠEM HAVLEM se dostali do přečíslení dvou na jediného obránce. První jmenovaný poslal kotouč ideálně na hůl svého spoluhráče a Jekel neměl nárok s jeho střelou cokoliv udělat. Asistence: Filip Matějka, Jan Trojan.

09:33
    Tečovaný puk končí až mezi hostujícími fanoušky. Vhazovat se bude před Šťastným.

08:08
    Krutiš zavezl kotouč do útočného pásma, kde dobrým pasem našel svého kapitána Rytnauera, ten však trefil z dobré pozice pouze beton připraveného Jekela v brněnské svatyni.

07:47
    Hosté již bruslí na ledové ploše v pěti hráčích.

07:33
    Zbytek přesilové hry se Vysokoškolákům příliš nedaří.

07:00
    Mikeš zkoušel překvapit domácího gólmana z ostrého úhlu marně.

06:25
    Hosté se osvobozují poté, co bylo v jejich brankovišti hodně horko. Přesilovková formace Techniky málem dotlačila kotouč za Šťastného.

05:47
    Ihned po skončení oslabení si jde na trestnou lavici sednout další hostující hráč. Tentokrát se sekáním provinil Petr Krutiš (MBU).

05:22
    Budějovice opět vyhazují.

04:58
    Stehlíkovi si nepodařilo přejet modrou čáru, poctivě bránící defenzíva Žihadel ho o kotouč připravila.

04:40
    Šťastný raději podržel kotouč. Domácím hokejistům zbývá více než minuta početní převahy.

04:15
    Šidákova bomba od modré čáry končí na připraveném betonu Šťastného.

03:45
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. Michal Vlašín (MBU) si odpočine dvě minuty za nedovolené bránění.

03:19
    Vlašínovi proklouzl na modré čáře puk a sbírat ho musí až hostující gólman.

02:45
    Vysokoškoláci se snaží rychle odpovědět a bojují o puky už v útočném pásmu, zatím však marně.

02:00
    To je nástup Žihadel jako hrom. Z prvního výletu do útočného pásma se hned žlutočerní prosazují. Po pěkném pasu se z prostoru mezi kruhy prosazuje PETR KRUTIŠ. Asistence: Lukáš Paták, David Horký.

01:29
    Čtvrtníček padá v rohu, nakonec však kotouč znovu vybojoval a poslal ho do dobré pozice Brzobohatému.

01:00
    Brňané vybojovali vhazování v útočném pásmu.

00:05
    Úvodní buly vyšlo lépe domácím, žádné výraznější ohrožení šťastného svatyně z toho však nebylo.

00:01

HC Technika Brno: Jekel (Šalena) – Strýček, Navrátil, Koukal, Šidák, Sedlák, Havíř, Vrba, Habrovec (C) – Boček, Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Kadlec, M. Brzobohatý, Polesný, Crhák.

HC Moravské Budějovice 2005: Máj (Šťastný) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Forman, Peroutka, Latner, Randa – Rytnauer (C), Krutiš, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Juráň, Vlašín, Lupač, Horký, Matějka.

Rozhodčí: Kašík – Vožda, Zedník.

Vysokoškoláci se se svým dnešním soupeřem letos již potkali. V přípravě narazili svěřenci trenéra Romana Kaňkovského na Žihadla hned dvakrát a z obou duelů odcházeli vítězně. O favoritovi utkání asi netřeba déle spekulovat. Když k bilanci z přípravy připočteme fakt, že Technika má na svém kontě 22 z možných 27 bodů, zatímco Budějovičtí jich mají o jedenáct méně, utkání by mělo vyznít lépe pro Brňany. Ovšem papírové předpoklady mnohdy klamou. Potrápí Žihadla brněnské Sovy?

HC Moravské Budějovice 2005
    Žihadla ještě loni brázdila po stadionech Západní skupiny druhé ligy. Od sezóny 2015/2016 působí tým z Moravských Budějovic ve skupině východní a k dalšímu duelu zavítají na led brněnské Techniky. Žihadla zatím předvádějí kolísavé výkony. Po třech úvodních prohrách se žlutočerní zvedli a z posledních šesti zápasů se jim hned čtyřikrát podařilo zvítězit. Poslední utkání však prohráli hokejisté Moravských Budějovic Na vsetínském Lapači 2:6.

Příjemný podvečer z Brna, kde se dnes od 18 hodin střetnou týmy HC Technika Brno a HC Moravské Budějovice 2005.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 21. Boček (Šidák, Čtvrtníček), 23. Čtvrtníček (Šidák), 59. M. Brzobohatý (Benýšek), rozh. náj. Sedlák – 2. Krutiš (Paták, Horký), 10. Havel (Matějka, Trojan), 45. Pelikán (Trojan, Matějka)