Kladno – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Sudoměřice – Hr. Králové 4:1 (kon.) | Třinec – Letohrad 2:1 (kon.)
Karviná – Most 0:3 (kon.) | Pardubice – Kovo Praha 6:3 (kon.) | Plzeň – Kert Park Praha 2:1 (kon.)
HBC Plzeň
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC Kert Park Praha
Sobota 17.10.2015, 16:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga • 8. kolo

Mečouni zvládli dramatický závěr zápasu a dotáhli duel do vítězného konce. Plzeň tedy zůstává i po osmé kole neporažená a hřeje se na prvním místě tabulky. (17:38:24)

44:53
    Sedm sekund do konce třetí části, vhazuje se ve středním pásmu.

44:44
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Kert zadělal na drama! Drtivý tlak pražského týmu vyústil ve střelu Pospíšila od modré čáry, kterou z dorážky uklidil do sítě MARTIN KRUČEK. Asistence: Jaroslav Pospíšil, Tomáš Wróbel.

44:35
    Pražský tým ostřeluje branku Plzně zatím marně.

44:00
    Kert hraje v šesti!

44:00
    Druhé zakázané uvolnění Plzně v rychlém sledu.

43:52
    Brankář Kráčina rychlým pádem k zemi zastavil gólovou šanci soupeře. Vyražený míček od plzeňského gólmana následně odpálil do bezpečí jeden z plzeňských beků.

43:29
    Hra se nadále odehrává v pásmu mečounů.

42:58
    Další spolehlivý zákrok si na své konto připsal plzeňský Kráčina.

42:53
    Kertu se čas na případné zdramatizování zápasu postupně krátí.

42:25
    Ostrá Střela Kuny našla jen skvěle připraveného Kráčinu.

42:15
    Mečounům se podařilo na chvilku přesunout hru dopředu.

41:36
    Kert nadále drží mečouny pod pevným zámkem.

41:22
    Plzeň hraje v plném počtu.

40:30
    Kráčina vyhodil bleskově míček přes všechny čáry.

40:03
    Mečounům se nyní daří držet v oslabení míček na svých holích.

39:54
    Libor Topolánek prozkoušel Kráčinu z těžkého úhlu. Gólman Plzně ukryl střelu útočníka Kertu efektně do své lapačky.

39:22
    Přesilovka pro Kert. Na trestnou lavici usedá na dvě minuty Marek Švarc (PLZ).

39:22
    Kert si vyžádal oddechový čas.

38:40
    Pražský tým do toho šlápl a hra se nám začíná postupně vyostřovat.

37:45
    Kovářova střela z dobré pozice opět nenašla prostor tří tyčí.

37:01
    Kert na chvilku zatlačil domácí tým, ale k zakončení se prozatím nedostal.

36:15
    Závar po Krásného střele dokázali nakonec hosté s vypětím všech sil vyřešit.

35:37
    Postavení mimo hru zastavilo rychlý brejk mečounů.

34:45
    Mečounům se podařilo vytlačit Kert až k jejich svatyni.

34:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Mečouni střílí druhou uklidňující branku! Davidu Pokornému se sice zamotal míček mezi nohami, ale přesto útočník dokázal balonek posunout na nabíhajícího MARTINA KUNZMANNA, který svůj únik na Supa zakončil parádní střelou. Asistence: David Pokorný.

33:47
    Kert výrazně přidal a aktuálně uzavřel pevný zámek u plzeňské branky.

33:08

32:37
    Plzni se podařilo vyhozením osvobodit ze sevření.

31:45
    Michal Kovář z voleje nedokázal trefit po dobré nabídce od spoluhráče prostor plzeňské branky.

31:08
    Přesilovka pro Kert. Dvě minuty za dostává podražení Michal Edl (PLZ).

30:48
    Topolánkovo vytočení si Kráčina pohlídal a utěsnil prostor u své tyče.

30:01

Ve druhé části jsme se žádné další branky nedočkali. Mírně aktivnější jsou stále mečouni, jejichž největší příležitost spálil v přesilovce Michal Edl.

30:00

29:25
    S lehkým nahozením z velké dálky si Kráčina bez problémů poradil.

29:08
    Přesilovka pro Kert. Na trestnou usedá na dvě minuty za sekání Daniel Krásný (PLZ).

28:58
    Kert se po delší odmlce dostal na delší chvíli do pásma soupeře.

28:18

27:48
    Vodrážkovu střelu od modré čáry zlikvidoval Sup svým betonem.

27:08
    Benediktova střela trefila pouze dobře postaveného obránce Kertu.

26:18
    Početní výhoda pro Plzeň. Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Fejfar (KER) za podražení.

25:35
    Brankář Sup si vůbec nebyl jistý, kde má míček, který mu následně těsně před hvizdem sudího vypadl z výstroje. Přišla proto nevole domácích fanoušků, která ale konečný verdikt již změnit nemohla.

25:03
    Krchova prudká střela se od zadního mantinelu odrazila zpátky do nebezpečného prostoru, kde nechybělo mnoho, aby se jeden z Plzeňských dostal do gólové šance.

24:21
    Zakázané uvolnění Plzně.

23:51

23:34
    Západočeši stále nejsou schopni se usadit v útočném pásmu.

22:31
    Kertu se daří držet hru daleko od své branky.

21:51
    Další přesilovka pro mečouny. Na dvě minuty je vyloučen Jaroslav Pospíšil (KER) za zdržování hry.

20:45
    Michal Edl dostal přihrávku před branku, odkud jeho gólovou střelu fantastickým zákrokem lapil brankář Sup!

19:50
    Kertu se podařilo vyhodit míček přes všechny čáry.

19:37
    Přesilovka pro Plzeň! Na dvě minuty je vyloučen za podražení Tomáš Wróbel (KER).

19:22
    Mečouni se nyní musí bránit útočným výpadům svého soupeře.

19:14
    Bomba Kuny na druhé straně opět zařízení netrefila.

18:25
    Střela Ondřeje Benedikta hned po vhazování skončila na zadním mantinelu.

18:08
    Gólman Sup si připisuje na své konto další jistý zákrok.

17:35
    Pokus Häuslera z velké dálky reflexivně Kráčina vyrazil svoji vyrážečkou.

16:37

16:17
    Hanušovu střelu vyrazil Sup pouze před sebe, kam si již sbíhal Petr Ondra. Obrana Kertu ale na poslední chvíli zafungovala a odvrátila balonek do bezpečí.

15:01

První třetina příliš hokejbalové radost nepřinesla. Celková hra se zvedla až po brance Marka Švarce, který ve vlastním oslabení dotáhl do gólové akce Pauerův pokus. Následně se odehrálo především u branky Kertu několik nebezpečných závarů, které ale další brankou neskončily.

15:00

14:37
    Miroslav Häusler (KER) usedá na trestnou lavici za podražení.

14:15
    Jaroslav Pauer se probil až do útočného pásma, kde byl následně faulován. Plzeň má výhodu.

13:49

13:26
    Stejně povedeně se nyní povedlo odpálit balonek i Danielu Krásnému.

12:34
    Lukáš Hanuš dobře zachytil přihrávku a následně vyhodil míček přes všechny čáry.

11:49
    Na dvě minuty si jde na trestnou lavici odsedět Jaroslav Pauer (PLZ), jenž se provinil nedovoleným sekáním.

11:21
    Další závar před svoji svatyní nyní dokázali hosté s vypětím všech sil vyřešit.

10:38
    Mečouni se ve vlastním oslabení ujímají vedení! Při Paurově úniku nejprve zazvonila tyčka kertské branky, od které se míček odrazil k volnému MARKOVI ŠVARCOVI, který z blízkosti již uklidil míček do sítě. Asistence: Jaroslav Pauer.

10:17
    Hosté se nadále nemohou usadit v útočné třetině.

09:56
    Průcha dobře zabojoval na levé straně a vyhodil míček až k brance Kertu.

08:55
    Jiří Kavalír (PL) stáhl v obranném pásmu k zemi protihráče a od sudího vyfasoval dvouminutový trest za podražení.

07:42
    Kráčina byl na svém místě a nedovolil Kovářovi, aby se dostal k dorážce.

07:22
    Opatrná hra v podání obou mužstev nadále pokračuje.

06:17

05:55
    Rozehrávka plzeňského týmu v přesilovce nyní dokonce skončila zakázaným uvolněním.

05:33
    Hosté málem zahrozili při vlastním oslabení. Všemu ale nakonec udělal přítrž Kráčina, který lapil přihrávku Wróbela mířící přes brankoviště na rozběhnutého spoluhráče.

05:02
    Pražskému týmu se podařilo vyhodit míček přes všechny čáry.

04:17
    Topolánek (KER) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

04:13
    Střelu Jiřího Krůčka z výborné pozice skvělým zákrokem zneškodnil gólman Kráčina.

03:37
    Lehkou střelu Hanuše z velké dálky gólman hostů v poklidu zneškodnil.

02:28
    Plzeň na chvilku zatlačila Kert, nicméně k žádnému ohrožení branky se prozatím nedostala.

01:27
    Kráčina raději ukryl do své lapačky skákající míček.

00:55
    Mečouni jsou sice nyní u balonku, ale začínají s ním velmi opatrně.

00:01

HBC Plzeň: Kráčina (Sedláček) – Edl, O. Benedikt, Slanec, Hanuš, Kavalír, Vodrážka – Průcha, J. Kejř, Krch, Švarc, Ondra, Pauer, Gřonka, Krásný, Kolařík, Pokorný, Kunzmann.

HC Kert Park Praha: Sup (Mikl) – Pospíšil, Nýdl, Bošák, Rozenberg – Häusůer, Kuna, Wróbel, Topolánek, M. Kruček, J. Kruček, Fejfar, Kovář.

Rozhodčí: Pečený, Danylec.

Pražané budou osmým soupeřem mečounů v letošní sezoně. Plzeň zvládla úspěšně i uplynulý dvouzápasový víkend a stále se veze na vítězné vlně. V sobotu Západočeši deklasovali pražské Kovo 7:1 a v neděli si vyšlápli venku na nepříjemný Most, který zdolali těsně 2:1. Svěřenci trenéra Josefa Kadaněho se mohou aktuálně pyšnit nejproduktivnějším útokem soutěže, jenž v sedmi odehraných duelech zatížil konta soupeřů hned devětadvaceti zásahy. Opřít se mohou Plzeňané i pevnou defenzívu, která propustila zatím jen deset míčků do své branky.

Kert nevstoupil do letošní sezony rovněž vůbec špatně a nachází se aktuálně na pěkném třetím místě s pětibodovou ztrátou na svého sobotního soupeře. Pražský tým přes léto značně posílil své řady zvučnými jmény. Příchozí Tomáš Wröbel, Libor Topolánek a a Jan Nýdl se po svém příchodu zařadili k oporám týmu. Zvláště na prvně jmenovaného si budou muset mečouni dát velký pozor. Tomáš Wróbel nasbíral v sedmi zápasech na své konto 14 bodů (9 branek + 5 asistencí), kterého řadí na první místo v kanadském bodování celé extraligy!

Vítejte u CCM extraligy! V rámci 8. kola CCM extraligy změří mezi sebou své síly první HBC Plzeň a třetí HC Kert Park Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dominik Rejthar

Branky a nahrávky: 11. Švarc (Pauer), 34. Kunzmann (Pokorný) – 45. M. Kruček (Pospíšil, Wróbel)

Rozhodčí: Pečený, Danylec