Interobal Plzeň – Chrudim 1:6 (kon.) | Rádio Krokodýl Brno – Tango Brno 1:1 (kon.) | Helas Brno – Hradec Králové 4:4 (kon.)
Kladno – Zruč n/S 6:9 (kon.) | Česká Lípa – Vysoké Mýto 1:7 (kon.)
konec
FC Démoni Česká Lípa
1:7 (0:3)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
Pátek 23.10.2015, 20:30 • Sportovní hala Česká Lípa • 1. Futsal liga • 6. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Je za námi utkání 6. kola Chance futsal ligy, které ovládli Východočeši poměrem 7:1. Na zisku tří bodů se nejvíce podepsali Pavel Formánek a Miroslav Semerád. První jmenovaný zaknihoval čtyři kanadské body (2+2) a Semerád ke dvěma trefám přidal navrch jednu asistenci. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký víkend. (21:56:21)
   
  Konec zápasu.
   
  39:19
  Po Bejdově zakončení měli domácí k dobru rohový kop, ale Gerčáka nikterak neohrozili.
   
  38:18
  Betyár se pokusil ze středu hřiště rychle zakončit, ale místo Gerčákovy branky ohrozil naproti pověšený basketbalový koš.
   
  37:42
  Vágnerův pas byl až příliš dlouhý, nicméně Fidler se jej snažil doběhnout i s nasazením vlastního zdraví.
   
  37:03
  Hodač si při založení útoku nerozuměl se Zemánkem a takřka zadarmo odevzdali balon soupeři.
   
  35:54
  Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
  Čtvrtý tým tabulky mění zápas ve svou exhibici. Kubát vybídl ke skórování VÁCLAVA SKLENÁŘE, jenž před Kalinou nezaváhal. Asistence: Jaroslav Kubát.
   
  35:40
  Do zajímavé pozice se propracoval Kubát, brankář Kalina mu však zmenšil střelecký úhel a jeho střelu zneškodnil.
   
  34:16
  Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
  Futsalisté Vysokého Mýta dál navyšují svůj náskok. Vágnerovu nabídku s díky zužitkoval PAVEL FORMÁNEK, který zaznamenal druhou branku v utkání. Asistence: Jakub Vágner.
   
  33:27
  Brankář Kalina tentokrát svůj výkop nasměroval naprosto přesně na Bejdu, který si sice s míčem pohrál, ale nezakončil.
   
  32:30
  Českolipský Soukup zezadu sundal unikajícího protihráče a od rozhodčího dostal rovnou červenou kartu! Démoni budou hrát v oslabení.
   
  32:20
  Démoni právě vstřelili branku!
  Power-play se Východočechům nevyplatila. Míče se ujal JAN ZEMÁNEK a bez problémů jej poslal do sítě. Bez asistence.
   
  31:13
  Také brankář Gerčák se vydal podpořit útok a branka Vysokého Mýta je teď prázdná. Hosté uzamkli svého soupeře na jeho obranné polovině, ale kloudnou střelu zatím nevyslali.
   
  30:46
  Démoni měli k dispozici nepřímý volný kop, Bejdovu nabídku nasměroval Hodač pouze do boční sítě.
   
  29:48
  Semerád dostal balonem do hodně choulostivých míst, ale bolest na sobě nenechal znát a pokračoval v akci. Příjemný moment to ale pro něj rozhodně nebyl.
   
  28:03
  Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
  Hostitelé propadli na útočné polovině a Východočeši jejich zaváhání vzápětí potrestali. V situaci dva na nikoho volil Šabata přihrávku na JAKUBA VÁGNERA, který poslal míč vstříc opuštěné brance. Asistence: Martin Šabata.
   
  27:06
  Vágner při snaze odkopnout hrací náčiní do bezpečí trefil rozhodčího Řeháčka, který se ale bleskově oklepal a pokračuje dál ve své práci.
   
  26:42
  Protagonista předchozí akce Švec znovu nahrával, tentokrát volil správně, ale Zemánkovi chybělo k míči několik centimetrů.
   
  25:55
  Hodač obešel jednoho ze soupeřů a poslal hrací předmět volnému Švecovi, který místo střely do poloodkryté branky ještě volil zpětnou přihrávku na Hodače a celou akci tím zmařil.
   
  25:31
  Semerád připravil pozici pro nabíhajícího Jeníčka, jehož střelu vyrazil Kalina do bezpečí.
   
  24:43
  Brankář Kalina si zřejmě spletl futsal s velkým fotbalem, jeho dlouhý výkop totiž skončil až u gólmana Gerčáka. Východočeši tak zadarmo získali míč.
   
  24:17
  Jeníček nedovoleně zastavil pronikajícího Betyára, jenomže z následného trestného kopu mířil Demke hodně nad branku.
   
  22:58
  Futsalisty Vysokého Mýta přijela podpořit početná skupinka fanoušků, která se po celý zápas stará o výbornou atmosféru.
   
  21:35
  Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
  Brankář Kalina promeškal dobu pro výhoz a domácí to přišlo draho. Jeníček z nepřímého kopu přihrál na stranu Formánkovi, jehož pokus sice skončil na břevně, ale odražený balon vrátil na místo určení MIROSLAV SEMERÁD. Asistence: Pavel Formánek.
   
  21:17
  Jeníček vyskočil na dlouhý pas, ale hlavičkou balon pouze lízl a Kalina tak zůstal bez práce.
   
  20:29
  Českolipští se gratis dostali k míči, protože Gerčák svůj výhoz krapet přehnal, ale záhy se za svůj čin spoluhráčům omluvil.
   
  20:01
  Začal druhý poločas.
   
  Je za námi první poločas, který měli hosté bezpečně pod kontrolou. Zásluhou Formánka, Jeníčka a Semeráda mají v zádech tříbrankové vedení. Českolipští si také vypracovali několik šancí, ale ani jednu z nich nedokázali proměnit. Druhá půle začne ve 21:16.
   
  20:00
  První poločas skončil.
   
  19:17
  V zajímavé střelecké pozici se ocitl Fidler, který tísněn protihráčem nedokázal přesněji zacílit.
   
  18:11
  Demke se provinil proti pravidlům a hosté se na chvíli usadili na útočné půlce. Domácí se ale ze sevření vymanili, ale jejich útočnou akci zmařil faulem Michalec, za což byl odměněn žlutou kartou.
   
  16:56
  Z půlky hrací palubovky napřáhl Jäger, jeho nabídku však nikdo z jeho spoluhráčů netečoval a Gerčák tak nemusel zasahovat.
   
  16:20
  Ve středu hřiště vybojoval balon Vágner, který vzápětí posunul na Merkla, jenž bez skrupulí vystřelil, ale Kalina byl na místě.
   
  15:18
  Havlásek zkušeně podržel balón, načež Českolipští získali aut, ale po jeho zahrání neuspěl se svým pokusem Soukup.
   
  13:25
  Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
  Nedáš-dostaneš. Když svou šanci nevyužili Démoni, udeřilo na druhé straně. Rychlý protiútok zakončil po přihrávce Formánka MIROSLAV SEMERÁD, který posílá svůj tým do tříbrankového vedení. Asistence: Pavel Formánek.
   
  13:02
  Odražený kulatý nesmysl po Demkeho centru si našel Betyár, který takovou polostřelou polopřihrávkou našel Hodače, jehož teč skončila nad.
   
  12:17
  Betyár předvedl elegantní kličku, načež předložil do křídla Hodačovi, jemuž k míči chyběl krok a ve skluzu tak nestačil přesněji zakončit.
   
  11:40
  Důrazný Merkl se chystal dorazit balón do prázdné branky, ale svou aktivitu poněkud přehnal a místo hracího náčiní trefil pouze protihráče.
   
  10:50
  Hostitelé měli rozjetou zajímavou kombinaci, ale Betyár pokazil finální přihrávku a míče se tak lacino ujali Východočeši.
   
  09:26
  Bejda prošel z vlastní obranné poloviny středem hřiště téměř až před hostující branku, místo zakončení nakonec volil přihrávku na volného Hodače, s jehož střelou si Gerčák poradil.
   
  08:21
  Domácí měli k dispozici standardní situaci, Soukupovu navštívenku z přímého kopu ale Gerčák zneškodnil.
   
  08:08
  Hodač adresoval pas na dobře rozběhnutého Demkeho, ale před ním zasáhl pohotový Gerčák, jenž vykopnul balon do stropu haly.
   
  06:45
  Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
  Teď už byl Kalina bezmocný. Střelu jednoho z hostujících hráčů vyrazil pouze před sebe, kde stál Semerád, který našel před prázdnou svatyní postaveného PETRA JENÍČKA, který neměl problém dopravit kulatý nesmysl do sítě. Asistence: Miroslav Semerád.
   
  06:01
  Po pravé straně pláchl všem autor první branky Formánek, tentokrát jej však Kalina přečetl a jeho pokus vyrazil.
   
  05:35
  Bejda chtěl dopředu vysunout svého spoluhráče, ale jeho pas nenabral potřebný směr a skončil v zámezí.
   
  04:44
  Své střelecké štěstí vyzkoušel záhy Michalec, leč v rozhodující chvíli si neseřídil mířidla a jeho rána rozvlnila pouze ochrannou síť. Oba týmy záhy střídají.
   
  03:58
  V zajímavé střelecké pozici se ocitl Merkl, ale Kalina mu zmenšil střelecký úhel a hostující plejer mířil vedle.
   
  03:15
  Demke zakombinoval s Betyárem, načež se rozhodl pro zakončení, ale Gerčák nakonec zasahovat nemusel, protože hrací předmět skončil na boční síti.
   
  02:55
  Po přihrávce Vladyky pálil z dálky Vágner, ovšem jeho projektil skončil vysoko nad Kalinovou brankou.
   
  02:03
  Východočeši si nerozuměli při rozehrávce, aktivní Hodač napadal hluboko na útočné polovině, ale pro svůj tým získal jen rohový kop.
   
  01:29
  Domácí chtěli bleskově kontroval, ale Soukupovu přihrávku Hodač nezpracoval. Balonu se tak znovu ujmou hráči Vysokého Mýta.
   
  00:10
  Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
  Hosté se vrhli na svého soupeře opravdu s velkou vervou a hned z první střely se ujímají vedení. Jeníček přenechal míč PAVLU FORMÁNKOVI, který ranou z levé strany překonal Kalinu. Asistence: Petr Jeníček.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:


  FC Démoni Česká Lípa: Kalina – Betyár, Bažant, Bejda, Švec, Soukup, Jäger, Demke, Zemánek, Havlásek, Hodač.


  1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák – Merkl, Sklenář, Jeníček, Michalec, Kubát, Vágner, Vladyka, Formánek, Semerád, Šabata, Fidler.


  Rozhodčí: Řeháček, Nagy.

   
  FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA


  Démoni jsou na tom o poznání hůř než jejich soupeř z východu Čech. Českolipští totiž v pěti odehraných zápasech dokázali jen jednou vyhrát, když si ve 3. kole poradili na domácí palubovce s tehdejším lídrem tabulky Helasem Brno. Z ostatních duelů vyšli bodově naprázdno.


  Severočeši tak dosud získali jen tři body a v tabulce se nachází na 11. pozici.


  Nejlepším střelcem týmu je se sedmi trefami Karel Kaňkovský, který však do zápasu s Vysokým Mýtem nezasáhne, protože v předchozím střetnutí s Plzní dostal červenou kartu.

   
  1. FC NEJZBACH VYSOKÉ MÝTO


  Vysoké Mýto vstoupilo do sezony domácí porážkou 0:8 s Chrudimí, ale od té doby pravidelně boduje. Nezdar s ERA-PACKEM napravilo remízou na půdě Slavie a následně porazilo nováčka Rádio Krokodýl Brno 5:2. O týden později sice přišla další plichta s Helasem Brno, ale v dosud posledním utkání porazilo Kladno 6:2.


  V tabulce patří Nejzbachu se ziskem osmi bodů čtvrté místo.


  Dres Vysokého Mýta obléká bývalý prvoligový fotbalista Petr Vladyka, který je se čtyřmi góly a stejným počtem asistencí nejproduktivnějším a zároveň nejlepším střelcem mužstva.

   
  Příjemný páteční večer při sledování textového online přenosu z utkání 6. kola Chance Futsal ligy mezi týmy FC Démoni Česká Lípa a 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

  Michal Šandor

  Branky: 33. Zemánek – 1. Formánek (Jeníček), 7. Jeníček (Semerád), 14. Semerád (Formánek), 22. Semerád (Formánek), 29. Vágner (Šabata), 35. Formánek (Vágner), 36. Sklenář (Kubát)

  Karty:   19. Michalec (VMY)   33. Soukup (CLI)


  FC Démoni Česká Lípa: Kalina – Betyár, Bažant, Bejda, Švec, Soukup, Jäger, Demke, Zemánek, Havlásek, Hodač.
  1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák – Merkl, Sklenář, Jeníček, Michalec, Kubát, Vágner, Vladyka, Formánek, Semerád, Šabata, Fidler.

  Rozhodčí: Řeháček, Nagy
  ocianews.com