Mattersburg – Rheindorf Altach 2:1 (kon.) | Salzburg – Ried 2:1 (kon.) | Sturm Graz – Wolfsberger 2:0 (kon.)
Admira – Grödig 0:0 (kon.)
SV BauWelt Koch Mattersburg
2:1 (1:1)
SC Rheindorf Altach
Sobota 24.10.2015, 16:00 • Pappelstadion • Rakouská Bundesliga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

SV Mattersburg

Domácí celek si po dvanácti utkáních připsal 19 bodů, za šest výher a jednou remizoval. Zisk devatenácti bodů znamená pro domácí celek průběžnou pátou příčku a klidný střed tabulky.

Posledních 5 utkání:
    Grödig – Mattersburg 1:1
    Gurten – Mattersburg 1:3 (pohár)
    Salzburg – Mattersburg 4:2
    Mattersburg – Admira 0:4
    Ried – Mattersburg 0:1

Hosté v dnešním utkání nutně potřebují bodovat, z dvanácti utkání vydolovali osm utkání. Dvanáctibodový zisk znamená pro hosty osmou příčku a pouhý čtyřbodový náskok na sestupovou příčku.

Ried – Rheindorf Altach 2:0
    Wiener SK – Rheindorf Altach 0:3
    Rheindorf Altach – Gůrödig 0:1
    Rheindorf Altach – Austria Vídeň 1:2
    Sturm Graz – Rheindorf Altach 3:1

SV Mattersburg: Kuster – Farkas(C), Maksimenko, Mahrer, Malić, Jano – Prietl, Pink, Perlak, Röcher – Onisiwo
    Náhradníci: Borenitsch – Höller, Grgic, Rath, Ertlthaler, Templ, Bürger

SC Rheindorf Altach: Lukse – Schreiner, Schilling, Jäger, Ortiz, Pöllhuber – Roth, Tajouri-Shradi, Netzer(C), Luxbacher – Seeger
    Náhradníci: Kobras – Galvão, Umjenovic, Hofbauer, Salomon, Barrera, Harrer

Rozhodčí: Muckenhammer – Rothmann, Schüttengruber.

1

1
    o Výkop se postarali hráči domácích.

1
    Útočný faul dostává míč na kopačky Altachu.

2
    Domácí kombinují v oblasti půlící čáry.

2
    Pokus o dlouhý míč za obranu končí v rukavicích Lukseho.

3
    Onisiwo faulovaný Jägerem.

4
    Parlak se dostal k míči na velkém vápně a chybělo pár centimetrů, aby překonal Lukseho v bráně Altachu.

5
    Malić fauloval Rotha a je z toho volný kop z nebezpečné pozice.

6
    Shradi nasměroval volný kop pouze do náruče Kustera.

7
    Perlak se dostal do souboje s Jägerem u postranní čáry a nechybělo mnoho a míč vybojoval.

8
    Prietl faulován, volný kop pro domácí z velké vzdálenosti.

9
    Z volného kopu vytěžili domácí pouze vhazování.

10
    Onisiwo výborně obešel Schreinera, ale vzápětí se ztratil ve vlastních kličkách

11
    Röcher se hnal sám na brankáře Lukseho, ale branku přestřelil, nutno říct, že byl vzápětí odpískán ofsajd.

12
    Hráči Mattersburgu kombinují s brankářem Kusterem u vlastní branky.

13
    Přízemní centr z pravé strany v podání hostujícího hráče našel pouze nohu domácího Perlaka.

14
    Centr v podání Farkase našel pouze rukavice Lukseho.

15
    Perlak se hnal do další šance, ale jeho přihrávku zastavil Pöllhuber, který si do jeho přihrávky doslova lehnul

16
    Lukse zaváhal s odkopem a trefil pouze napadajícího Onisiwa, od kterého se balón odrazil za záda Lukseho a jen díky nerovnosti na hřišti nedoskákal až za brankovou čáru.
    16. Brankář Lukse (Rheindorf Altach) napravil své zaváhání.

17
    Onisiwo se opět hnal po levé straně hřiště, ale souboj s Schreinerem prohrál. Vhazování pro Altach.

18
    Kuster na rozdíl od Lukseho s odkopem nezaváhal a míč odkopl na útočnou polovinu.

19
    Pink se hnal do protiútoku, ale u míče byl dříve hostující hráč, který posílá míč na brankáře Lukseho.

20
    Hráči Mattersburgu uklidňují hru na vlastní polovině.

21
    Röcher faulován.

22
    Žlutou kartou potrestán domácí Röcher, za nasimulovaný pád ve vápně hostů.

22
    Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
    Nenápadná akce v podání Altachu, zatím co hráči Altachu kombinovali na pravé straně útočné poloviny, tak si na středu nabíhal DANIEL LUXBACHER a ten nasměroval centr z pravé strany za záda brankáře Kustera.
    22. Daniel LUXBACHER - 0:1

25
    Žlutou kartu dostává Schilling (SC Rheindorf Altach).

25
    Domácí zahrávali volný přímý kop kousek od hranice vápna, ale nepodařilo se jim vytěžit absolutně nic. Domácí působí zakřiknutě po inkasované brance.

26
    Autové vhazování poblíž rohového praporku pro domácí.

27
    Ačkoli se hráči Altachu rozčilují, tak bude Mattersburg vhazovat.

28
    Střela jednoho z domácích hráčů z levé strany minula branku Lukseho.

29
    Další odkop od branky Altachu.

Po několika osobních soubojích ve středu pole pískán faul hostů.

30
    Perlak prokličkoval až do vápna, ale nezískal tím nic jiného, než roh.

30
    Po rohu se dostal k hlavičce jeden z domácích hráčů, ale trefil pouze uprostřed brány stojícího Lukseho!

31
    Žlutou kartu dostává Farkas (SV Mattersburg).

32
    Žlutou kartu dostává Schreiner (SC Rheindorf Altach).

33
    Röchner se dostal k míči, udělal pár kroků a z hranice velkého vápna přestřelil branku Lukseho!

34
    Další veliká šance domácích! Farkas poslal přízemní centr do vápna, ale nikdo z domácích jej nedokázal poslat do branky.

35
    Domácí opět u vlastní brány.

36
    Několik, spíše zápasnických soubojů bylo k vidění u půlící čáry, hlavní rozhodčí zůstává v klidu.

37
    Perlak opět v akci, ale další střela z poza velkého vápna minula branku Altachu.

38
    Důležitý obraný zákrok předvedl Schilling, když odrazil střel z poza pokutového území.

40
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Mattersburg zahrával volný kop. Centr do pokutového území se dostal k THORSTENU MAHREROVI a ten tečoval míč za záda brankáře Lukseho.
    40. Thorsten MAHRER - 1:1

42
    Mattersburg před vstřelenou brankou nabíral na rychlosti, vstřelená branka jej ještě více nakopla. Roh pro domácí.

42
    Domácí z rohu vytěžili pouze autové vhazování.

43
    Lukse faulovaný.

44
    Röcher vede útok domácích.

44
    Žlutou kartu dostává Jäger (SC Rheindorf Altach).

45
    Domácí zahrávali volný kop prakticky z totožného místa, jako před první brankou domácích, ale z tohoto kopy vytěžili pouze roh.

45
    Z rohu domácí nic nevytěžili, vzápětí bude zahráván další roh.

45+1
    Další roh opět nic nepřinesl.

45+1

Skončila nám první půle dalšího utkání Tipico Bundes Ligy, ve kterém domácí SV Mattersburg hostí Rheindorf Altach. Co se týče dění v prvním poločase, tak hned ve čtvrté minutě mohli jít do vedení domácí, když se za hranicí vápna napřáhl Perlak a minul branku Lukseho. Další šanci jsme mohli vidět v minutě šestnácté, když zaváhal Lukse s odkopem, ale svoji chybu napravil. První branku nám přinesla dvaadvacátá minuta a to, když hlavičkou usměrnil centr zprava hostující Daniel Luxbacher. Vyrovnat mohli domácí ve třicáté minutě, ale hlavička domácího hráče našla pouze rukavice Lukseho. Vyrovnat se tak domácím povedlo až pět minut před koncem, když centr po volném kopu tečoval zády Thorsten Mahrer.

46

46
    Jeden z domácích faulovaný poblíž půlící čáry.

47
    Aut pro domácí poblíž branky Altachu

47
    Odkop od branky provedl Lukse a Altach u míče.

48
    Shradi poslal míč do vápna, ale tam nebyl nikdo v bílém dresu.

49
    Altach opět u míče, na vlastní polovině.

50
    Kuster tvrdě atakovaný, ale hraje se dál.

51
    V utkání můžeme vidět čím dál tím tvrdší souboje.

51
    Onisiwo vybojoval volný přímý kop z hranice pokutového území.

52
    Žlutou kartu dostává Pöllhuber (SC Rheindorf Altach).

53
    Byla nařízena penalta pro Mattersburg.

53
    Žlutou kartu dostává Lukse (SC Rheindorf Altach).

53
    Volný kop trefil pouze domácího hráče ve zdi, míč se odrazil na pravou stranu vápna, kam vyběhl Lukse, ale nepovedlo se mu míč chytit a pouze fauloval, rozhodčí Muckenhammer tak nařizuje pokutový kop ve prospěch domácího SV Mattersburg.
    53. Penaltový zákrok brankáře Lukseho (Reindorf Altach).

55
    Pink (SV Mattersburg) neproměňuje pokutový kop.
    55. Pink (Mattersburg) odmítl otočit průběh zápasu.

55
    Roh pro domácí.

56
    Z rohu domácí nic nevytěžili, bude se odkopávat.

57
    Na druhé straně zahraje Shradi rohový kop

58
    Altach působí po neproměnné penaltě domácích velice aktivně.

59
    Individuální pokus o průnik v podání domácího hráče skončil pouze rohovým kopem.

59
    Domácí z rohu nic nevytěžili, míč u Kustera.

60
    Ofsajd v podání Shradiho.

61
    Domácí se pokouší ztrhnout vedení na svou stranu, ale domácí obrana je proti.

62
    Onisiwo fauloval, volný kop u půlící čáry zahraje Ortiz.

62
    Před pokutovým územím leží jeden z hostujících hráčů, Perlak sportovně zakopává do autu.

63
    Altach sportovně vrací míč. Kuster rozehrává.

64
    Altach obléhá branku Mattersburgu.

65
    Utkání je od první minuty plné soubojů, o čemž také svědčí počet žlutých karet (7).

66
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Shradi, přichází Harrer.

66
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Pink, přichází Templ.

67
    Zbytečný obraný faul v podání Maliće.

68
    Altach napadá rozehrávku domácích ve více hráčích a dělá tak domácím hráčům značné problémy.

68
    Výborný zákrok teď předvedl Lukse, když zachytil prudkou přihrávku od brankové čáry před branku.

69
    Roh pro Altach.

70
    Altach nic nevytěžil z rohu a domácí jdou do protiútoku.

71
    Utkání se přelévá ze strany na stranu, šance doslova střídá šanci.

71
    Onisiwo skončil mezi sanitáři. Míč rozhodčího.

72
    Faul na Seegera, volný kop z blízkosti rohového praporku.

73
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Schilling, přichází Hofbauer.

73
    Příchozí Hofbaur zahrával volný kop, ale trefil zeď, roh pro hosty.

74
    Kuster výborně zakročil proti střele z velké blízkosti!
    74. Kuster (Mattersburg) a jeho parádní reflexivní zákrok.

75
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Pöllhuber (SC Rheindorf Altach).
    75. Pöllhuber (Rheindorf Altach) a jeho ostrý faul zezadu.

75
    Velice nebezpečná střela po odraženém centru Farkase jen těsně minula břevno!
    75. Kapitán Farkas (Mattersburg) napřáhl k úžasnému voleji.

77
    Altach se po vyloučení Pöllhubera brání a odkopává.

77
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Prietl, přichází Bürger.

78
    Domácí cítí šanci na využití početní převahy a postupují v plném počtu k brance Altachu.

79
    I v deseti hráčích se vydali hosté do útoku a konkrétně Harrer zaměstnal tři obránce domácích.

80
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Galvão, přichází Seeger.

80
    Lukse podržel zákrokem svůj tým a šetří cenné vteřinky.

81
    Přízemní centr z pravé strany nenašel nabíhajícího Bürgera.

82
    Střela z poza pokutového území zamířila vysoko nad bránu Lukseho, ten s odkopem neotálí, přeci jen, má žlutou kartu.