Toljatti – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 2:4 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 2:1 (2:0 po s.n.)
Viťaz – Jaroslavl 2:3 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 25.10.2015, 15:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné, dobré odpoledne. Vitam Vás u dnešního utkání KHL, kde se dnes střetne Viťaz Moskevská oblast, která přivítá na svém ledě Lokomotiv Jaroslavl. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00, tak u toho bufte s námi.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Krasotkin) – Koledov, Grigorjev, Hersley, Kronwall, Pašnin, Ljubuškin, Gorochov – Konkov, Enlund, Iljenko, Apalkov, Kontiola, Mosaljov, Kraskovskij, Kapustin, Galimov, Malcev, Loktionov, Korškov, Kartajev

Rozhodčí: Odins, Buturlin – Ponamarenko, Nazarov.

00:01

00:22
    Domácí jako první zaútočili na branku Sateriho. Ten však nemusel zasahovat.

00:51
    Nyní však musel hostující gólman vytáhnout krásný zákrok. Z první střílel do odkryté klece jeden z domácích hráčů, ale Kolesnik výborným přesunem vykopl kotouč do bezpečí.

01:40
    Na druhé straně si také poprvé sáhl na kotouč Sateri, kterého prověřil střelou z dálky Hersley.

02:24
    Mario Kempe byl před brankou, ale kotouč se k němu nakonec nedostal. U puku tak budou hostující hráči.

03:20
    Je tu první vyloučení. Za nedovolené bránění vyfasoval dvouminutový trest Kontiola.

03:49
    Lokomotiv se zatím výborně brání. Kotouč ještě téměř nebyl v obranném pásmu hostí.

04:20
    Kostromitin vypálil na branku, ovšem jeho pokus vyrazil pozorný Kolesnik.

05:20
    Hosté hrají v plném počtu.

05:55
    Hraje se dlouho bez přerušení. U kotouče jsou hráči Jaroslavle, kteří s ním však nikam příliš nespěchají.

06:41
    Sateri musel zasáhnout proti nahození Mosaljova ze středního pásma.

07:54
    Domácí byli pod tlakem ve svém obranném pásmu, ovšem nenechali nikoho v bílém vystřelit na branku.

08:25
    Na druhé straně prověřil Koroljov Kolesnika, který si musel poradit se střelou ruského forwarda.

08:54
    Hersley má kotouč na hokejce za svou brankou a čeká, až mu jeho spoluhráči vystřídají.

09:41
    Hokejisté Viťazu se dostali do útočné třetiny, o kterou se následně sami připravili nepřesnou přihrávkou.

10:52
    Od modré vypálil jeden z hostujících obránců. Sateri kotouč vyrazil pouze do rohu kluziště, kde si ho zpět vzali hostující hráči.

11:18
    Zpoza branky krásně vyjel Korškov, jenž se otočil kolem své osy a zakončil bekhendem. Sateri si však poradil a kotouč betonem vyrazil.

12:21
    Domácím hráčům bylo odpískáno postavení mimo hru.

12:47
    Z pravé strany se přiřítil Kempe, který zaměstnal hostující obranu a následně zakončil bekhendem. Jeho pokus šel přímo do náruče Kolesnika.

13:14
    Viťaz si podruhé vyzkouší přesilovou hru. Dvě minuty za držení dostal Kartajev.

13:39
    Čechovu se zatím přesilová hra příliš nedaří.

14:13
    Naopak se málem dostal do úniku Kontiola, kterého na poslední chvíli dobruslil Berdjukov.

15:14

15:16
    Přesilovou hru si vyzkouší také hráči Lokomotivu. Lavička Viťazu byla potrestána dvěma minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

15:42
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté svou šanci využívají. Ke kotouči se dostal na vrcholu kruhů VLADISLAV KARTAJEV, jenž tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Daniil Apalkov, Petri Kontiola.
    Vladislav KARTAJEV - 0:1

16:19
    Mohlo to být rázem o dvě branky, ovšem Pašnin nastřelil pouze spojnici domácí branky.

16:30
    Jaroslavl bude hrát další přesilovou hru. Dvě minuty za držení vyfasoval domácí Vaščenko.

17:36
    Hosté ostřelují Sateriho branku, ovšem pokusy hokejistů v bílých dresech nemají potřebnou přesnost.

18:30
    Viťaz se ubránil oslabení a opět hraje s plným počtem hráčů.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:12
    Před Kolesnikem bylo velmi horko, ovšem hostující gólman si poradil a nakonec přikryl kotouč svou lapačkou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první dvacetiminutovka, kterou zvládli lépe hráči Jaroslavle, kteří vedou po brance Kartajeva ze šestnácté minuty 1:0. Utkání je velmi vyrovnané, hraje se ve velkém tempu. Doufejme, že následující perioda nám nabídne více branek.

20:01

20:51
    Druhou část začali aktivněji domácí hráči, kteří kombinují před Kolesnikem.

21:39
    Nepřesná rozehrávka Ljubuškina končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po levé ruce Kolesnika.

Berdjukov poslal k ledu tvrdým zákrokem Malceva. Ten se těžko zvedal, ale nakonec bude v pořádku.

23:03
    Poprvé ve druhé části zahrozili také hráči Lokomotivu. Ti se dostali na dostřel Sateriho, který se však nenechal zaskočit.

23:27
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí svou aktivitu v prostřední části přetavili ve vyrovnávací branku. Z levé strany našel přesnou přihrávkou Horák MAXIMA AFINOGENOVA, který se z první trefuje přesně pod horní tyčku. Asistence: Roman Horák, Teemu Eronen.
    Maxim AFINOGENOV - 1:1

24:37
    Hostující mužstvo si chce své ztracené vedení vrátit zpět. Před Saterim se roztáčí kolotoč.

25:43
    Soloduchin má kotouč v držení, ale nenabízí se mu nikdo ze spoluhráčů, komu by mohl přihrát.

26:35
    Domácí čtvrtá formace vytvořila velký tlak před brankou Jaroslavle. Nejaktivnější Musatov se snažil třikrát dorážet, ovšem proti Kolesnikovi se neprosadil.

26:54
    Na středu hřiště dostal jeden z hostujících hráčů ukázkový hit, což publikum ocenilo potleskem.

27:43
    Hraje se dlouho bez přerušení. Hra se přelévá z jedné strany na druhou a obě obrany mají co dělat.

28:47
    Kraskovskij se odhodlal z vrcholu kruhů ke střele, ovšem jeho pokus dokázala obrana domácích zablokovat.

29:20
    Do samostatného úniku se dostal Koroljov, jenž byl při zakončení bekhendem lehce atakován. Faul se ovšem nepíská a hra pokračuje dál.

30:28
    Domácí hokejisté se opět usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

31:40
    Hostující Kontiola byl příliš rychlý a byl přistižen v ofsajdovém postavení. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

32:18
    Tempo hry v posledních chvílích opadlo, což rozhodně nepřidává na momentální kvalitě předváděné hry.

33:17
    Gorochov vypálil od modré čáry, avšak branku Viťazu o metr minul.

34:30
    Nadějně vypadající útok Jaroslavle zastavilo postavení mimo hru.

35:23
    Hosté jsou v útočném pásmu, kde svého soupeře tlačí. Celý tlak ukončil Sateri, který schoval kotouč v lapačce po střele Galimova.

36:09
    Domácí si zahrají v početní výhodě. Gorochov si jde odsedět dvouminutový trest za zdržování hry.

36:54
    Pašnin zůstal ležet na ledě poté, co ho zasáhl kotouč někam ke kolenu. Hostující hráč však vypadá v pořádku a ve hře bude pokračovat.

37:12
    Hráči Viťazu jsou opět v útočném pásmu, ale nikdo z domácích se ke střele nemůže dostat.

38:09
    Hostující hráči jsou opět kompletní.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Domácí drží kotouč za svou vlastní brankou a nikam nepospíchají.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je již historií. Domácí Viťaz v ní byl po většinu času lepším celkem a zaslouženě se domácím podařilo vyrovnat ve čtyřiadvacáté minutě, když se dokázal prosadit Maxim Afinogenov.

40:01

40:45
    Afinogenov nahazoval kotouč od modré čáry na branku. Kolesnik na puk dobře viděl a vytěsnil ho mimo tři tyče.

41:27
    Makejev nedosáhl na kotouč, který končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Saterim.

42:08
    Kartajev se snažil překvapil z levé strany střelou tahem, ale Sateri se nenechal zahanbit a kotouč schoval ve výstroji.

42:26
    Bude se vylučovat na hostující straně. Za hákování je vyloučen Kraskovskij, který tak nabízí šanci domácím ke skórování.

43:01
    Kotouč je daleko od hostující branky. Viťazu se přesilová hra příliš nedaří.

43:31
    Nyní jsou již domácí v útočném pásmu, kde kombinují.

43:42
    Kolesnik podržel svůj tým včasným zákrokem proti střele Makajeva z levé strany.

44:26
    Hosté se ubránili a hrají opět s plným počtem hráčů na ledové ploše.

44:55
    Vylučovat se bude také na domácí straně. Berdjukov si jde sednout na dvě minuty za hru vysokou holí.

45:11
    Hosté přesilovou hru rychle využívají. Mezi kruhy se dostal ke střele JONAS ENLUND, který se trefil přesně mezi ruku a tělo Sateriho. Asistence: Petri Kontiola, Daniil Apalkov.
    Jonas ENLUND - 1:2

46:06
    Domácí jdou navíc opět do oslabení. Dvě minuty za vražen vyfasoval Igor Musatov. Přesilovka Lokomotivu právě začíná.

47:06
    Jaroslavl se nemůže vůbec dostat do pásma domácích. Ti se zatím dobře brání.

48:06
    Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

49:07
    Nahozený kotouč na branku raději Kolesnik přikryl svou rukavicí. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

49:49
    Kapustin vypustil tvrdý projektil. Jeho ráně však chyběla přesnost. Kotouč skončil vysoko nad brankou.

50:46
    Oddechový čas pro Lokomotiv Jaroslavl.

51:10
    Druhá domácí formace vedená Nikulinem uzamkla hráče Lokomotivu v jejich obranném pásmu. Kolesnik však nemusel ani jednou zasahovat.

52:16
    Na druhé straně motala hlavy domácí obraně čtvrtá lajna Lokomotivu. Snaha hostů skončila na tyčce Sateriho branky. Tu orazítkoval Korškov.

53:36
    Hosté pozorně brání svůj jednobrankový náskok, o který by neradi přišli.

55:01
    Domácí Viťaz má posledních pět minut na to, aby s výsledkem něco udělal, pomýšlí-li na bodový zisk v dnešním utkání.

55:44
    Ovšem nyní spíše hrají hosté a jsou to paradoxně domácí, kdo se brání tlaku.

55:56
    Navíc půjdou domácí do čtyř. Roman Horák zbytečně atakoval ze zadu krosčekem jednoho z hostujících hráčů.

56:38
    Hosté se ihned usadili v pásmu, kde kombinují.Hosté spíše šetří čas.

57:17
    A to se jim krutě nevyplatilo. Ve vlastním oslabení ujel všem MARIO KEMPE, který se kličkou do forhendu poradil s Kolesnikem a vyrovnává tak na 2:2. Bez asistence.
    Mario KEMPE - 2:2

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:09
    Tak to je tedy závěr zápasu. Loktionov poslal kotouč před branku, kde byl nepokrytý DENIS MOSALJOV, jenž šikovně poslal kotouč do branky a necelé dvě minuty před koncem vrací hostům vedení. Asistence: Andrej Loktionov, Kirill Kapustin.
    Denis MOSALJOV - 2:3

59:19
    Oddechový čas pro Viťaz Moskevská oblast.

59:19
    Domácí Viťaz jde do hry se šesti bruslaři.

59:44
    Rozhodčí vykázali domácí do středního pásma. Viťazu již mnoho času nezbývá.

Třetí třetina nám nabídla krásnou podívanou. Nejprve poslal Enlund Lokomotiv do vedení 2:1, poté se dokázal v osmapadesáté minutě prosadit ve vlastním oslabení Mario Kempe. Hosté však ještě stihli odpovědět. V devětapadesáté minutě rozhodl dnešní utkání Mosaljov.

Československá stopa

Roman Horák 0+1, 1 střela, 2 TM, čas na ledě 17:01 (17:35:14)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 24. Afinogenov (Horák, Eronen), 58. Kempe – 16. Kartajev (Apalkov, Kontiola), 46. Enlund (Kontiola, Apalkov), 59. Mosaljov (Loktionov, Kapustin)

HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Saprykin) – Eronen, Ježov, Vaščenko, Golovkov, Kostromitin, Kandzjuba, Berdjukov, Antropov – Horák, Soloduchin, Musatov, Kempe, Vyglazov, Šitikov, Kokšarov, Nikulin, Koroljov, Afinogenov, Abdullin, Makejev

Rozhodčí: Odins, Buturlin – Ponamarenko, Nazarov