Kolín – Havlíčkův Brod 3:2 (po s.n.) | Hvězda Praha – Litoměřice 2:4 (kon.) | Karlovy Vary B – Kobra 8:1 (kon.)
Uničov – Uh.Brod 5:3 (kon.) | Letňany – Klatovy 3:2 (kon.) | Přerov – SHK Hodonín 3:8 (kon.)
Prostějov – Warriors Brno 6:4 (kon.) | Most – Ústí n/L 5:9 (kon.) | SK Karviná – Vsetín 4:5 (po s.n.)
Klášterec nO – PZ Kladno 1:4 (kon.) | Havířov – Poruba 3:1 (kon.) | V.Popovice – HC Boskovice 12:3 (kon.)
Tábor – Písek 2:6 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 7:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Třebíč 3:4 (po s.n.)
Chrudim – Krkonoše 8:1 (kon.)
AZ Havířov
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC RT TORAX Poruba
Neděle 25.10.2015, 14:30 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Liga juniorů • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Příjemné odpoledne dnes podruhé z havířovské K&K PNEU Arény. Po skončeném utkání mladšího dorostu vás provedu zápasem 9. kola Ligy juniorů. Na havířovský led přijíždí Poruba, tedy celek, který je v letošním ročníku zcela suverénní. Souboj prvního týmu s třetím tedy nabízí zajímavou podívanou.

AZ HAVÍŘOV

Havířov si nevede v letošním ročníku Ligy juniorů vůbec zle. Se ziskem 12 bodů je na třetím místě tabulky. Havířov v posledním kole dost překvapivě podlehnul v roli favorita Karviné a nepřivezl žádné body. To budou chtít jistě domácí hráči dnes napravit. Havířov tak ve dvou po sobě jdoucích zápasech nevyhrál, doma si připsal zatím jedinou porážku.

RT TORAX PORUBA

Pokud budeme hledat v Lize juniorů jistotu, tak jsme ji právě našli. RT TORAX je na prvním místě tabulky skupiny východ A, navíc má na svém kontě 24 bodů, což znamená, že ještě neztratil ani jeden bod! Poruba válcuje své soupeře a bude mít spadeno i na Havířov. Každá série jednou končí, ale Poruba jistě věří, že se ještě na nějaké zápasy protáhne. Poruba si připsala v poslední kole domácí výhru nad Opavou 5:2 a zápas před tím porazila Frýdek na jeho ledě vysoko 10:1.

Poruba má navíc nejvíce vstřelených branek v soutěži 55 a inkasovala nejméně z celé ligy, pouze osmnáctkrát.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Vzájemné zápasy Havířova s Porubou nabízely vždy zajímavý hokej, platilo to v loňské sezoně, mělo by to platit i v té letošní. Jediný ligový vzájemný zápas letošního ročníku vyhrála na domácím ledě Poruba 4:1.

V tabulce Ligy juniorů došlo ke změně! Havířov ztratil kontumačně domácí utkání s Frýdkem-Místkem, rozhodla tak ligová komise ČSLH.

AZ Havířov: Turšner (Sonnek) – Heinzl "C", Trombík, Bahounek, Chroboček, Mrowiec, Chujac – Stoklásek, Dobrzynski, Polak E., Polak R., Šmíd, Bednář, Peterka, Cihlář, Rzekanowski, Stružík, Caruk, Němec

HC RT TORAX Poruba: Šrámek (Zavadil) – Štěpán "C", Halška, Ščurek, Široký, Kropka, Olšr, Hranoš, Boháč – Gola P., Gola R., Stupka, Bialoň, Šustala, Bartoň, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Gelnar, Korec, Kurnik.

00:01

00:30
    Porubský favorit začal zápas aktivně, ale zatím se žádný puk nedostal k brankáři Turšnerovi.

01:00
    Bednář objel branku a zkusil nahodit puk k levé tyčce, ale brankáře Šrámka nepřekvapil.

01:54
    Chroboček adresoval přihrávku zpoza branky Bahounkovi, ale ten se do zakončení nedostal. Nedlouho na to je tu icing Havířova.

02:14
    První úspěšný zákrok má na svém kontě Turšner, pokryl střelu i dorážku Stupky.

02:47
    Rzekanowski zachytil rozehrávku Poruby a dostal se do šance, ale trefil pouze boční síťku branky.

03:48
    Šrámek se teď nedomluvil s obráncem a Erich Polak málem jejich zaváhání využil. Nakonec, ale tato akce nestojí ani za zmínku.

04:37
    Turšner pokryl nahozený puk Kroupkou a přerušil hru.

04:55
    Bednář a Kropka sprintovali za nahozeným pukem, nakonec byl rychlejší Kropka a píská se tak icing Havířova.

05:30
    Havířov se drží v útočném pásmu, ale přihrávka Richarda Polaka nebyla přesná a Šmíd musel o puk zase znovu bojovat.

05:53
    Zakázané uvolnění Havířova stěhuje hru před Turšnera.

06:00
    David Bahounek (HAV), dvě minuty za hákování.

06:21
    Poruba se ihned usadila v pásmu a kombinovala, ale po střele Korce se puk dostal od mantinelu mimo pásmo.

07:15
    Dobrá práce Cihláře, který zachytil puk a upaloval to s ním směrem k brance soupeře. Zakončení Cihláře dokázal Šrámek ramenem vytěsnit.

08:00

08:12
    Gelnarova tvrdá střela z kruhu skončila na pozorném Turšnerovi, který puk vyrazil.

08:53
    Poruba hrála vysokou holí a hra se tak přestěhuje před branku Šrámka.

09:09
    Richard Polak našel svou přihrávkou od zadního mantinelu dobře najetého Chrobočka, který vystřelil, ale puk skončil někde pod Šrámkem.

09:30
    Velké sebevědomí Šrámka při práci s holí, vyjel si a zneškodnil tak dobrou šanci Peterky.

10:45
    I Havířov si zahraje v početní výhodě. Michal Hranoš (POR), dvě minuty za podražení.

11:02
    AZ kombinuje a nevypadá to vůbec zle. Výborně nabito dostal Bahounek, ale jeho tvrdou střelu z mezikruží Šrámek vyrazil!

11:59
    Krásná kombinace téměř na jeden dotek mezi Šmídem – Polakem a zakončujícím Bahounkem! Bahounka ale v krátké časovém úseku Šrámek opět vychytal!

12:45
    Hosté v plném počtu. Havířov si ale připravil v početní výhodě dvě velké šance, zatím možná největší v utkání.

13:00
    Chyby v rozehrávce málem využil Stupka, ale jeho střela šla mimo tři tyče.

13:49
    Erich Polak vyslal do rychlého úniku Patryka Dobrzynského, ten si položil brankáře, ale zakončit do odkryté branky už nedokázal! Puk mu nakonec ujel.

15:00
    Chroboček to zkusil od modré čáry, ale puk skončil někde ve výstroji havířovského hráče, který clonil brankáři.

15:36
    Robin Gola se dostal ke střele z levého kruhu, ale puk skončil ve výstroji Turšnera.

15:51
    Lukáš Peterka nedokázal udržet brusli na modré čáře, píská se ofsajd.

16:21
    Z pravého kruhu vystřelil Erich Polak, puk Šrámek vyrazil do rohu pásma.

17:03
    Jaromír Široký nastřelil puk na Turšnera, který ho také lapil a přerušil hru.

17:29
    Lukáš Bednář (HAV) byl hodně aktivní při napadání až si nakonec vysloužil dvouminutový trest za hákování.

17:47
    Turšner musel nahozený puk na branku podržet a hosté tak získávají útočné pásmo.

18:17
    Porubský TORAX kombinoval v útočném pásmu, ale zakončení bylo hodně nepřesné a po teči se dostalo až do ochranné sítě za brankou.

18:33
    Poruba se sama připravila o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou.

19:19
    Velký souboj u mantinelu za brankou Havířova. Čas přesilovky hostů se tak krátí.

19:29

20:00

První třetina mezi Havířovem a Porubou nabídla zajímavý hokej, kde je jen těžko říci, kdo měl navrch. Havířov si především v početní výhodě vypracoval velké šance, které, ale zneškodnil brankář Šrámek. Na druhé straně porubské šance likviduje Turšner. Poruba navíc nedokázala využít ani jednu přesilovku ze dvou.

Další třetina začne přibližně v 15:09.

20:01

20:32
    Poruba se už pomalu dostávala do slibné šance, ale rozhodčí přerušuje hru pro přihrávku rukou.

21:28
    V úvodu druhé třetiny je to hodně kostrbaté z obou stran.

21:50
    Radek Bartoň jen o malý kousek minul levý horní růžek branky!

21:58
    A je tady třetí přesilovka pro Porubu. Richard Polak (HAV), dvě minuty za sekání.

22:37
    Mrowiec ušetřil po chybné přihrávce u mantinelu spoustu času, následně střelu porubských zblokoval Stružík vysoko do ochranné sítě.

23:00
    Kapitán hostujícího celku Štěpán vystřelil od modré švihem, ale puk šel přímo do připraveného Turšnera.

23:11
    A další zákrok domácího brankáře.

23:21
    Štěpán to zkusil od modré i podruhé, ale Turšner si před clonící hráče vykouknul a puk našel v lapačce.

23:50
    A Poruba je opět mimo útočnou třetinu.

23:58

24:15
    Velká šance v podání Lukáše Bednáře, ten ujel všem, ale jeho zakončení šlo do betonu Šrámka, který tak udržel vyrovnaný stav.

25:21
    Po střele Gelnara dorážel ještě Pěnčík, ale tam měl svůj beton dobře připravený Turšner!

25:35
    A další šance Poruby. Z levého kruhu to zkusil Hranoš, ale Turšner našel puk pod sebou.

26:08
    Druhou šanci, jak využít přesilovku bude mít domácí Havířov. Radim Šustala (POR), dvě minuty za podražení.

26:20
    Dobrá střela Bednáře od modré skončila po zákroku Šrámka za brankou.

26:45
    A Bednář ve stejné pozici podruhé a opět neúspěšně.

27:10
    Poruba vyhazuje a Havířov musí začít od vlastní branky.

27:57
    Turšner vyjel po volném puku a srazil se s Radkem Bartoněm. Hra se sice přerušila, ale oba jsou v pořádku. Turšner tak zastavil jasný únik Poruby.

28:08

28:41
    Lukáš Peterka vybojoval puk za brankou hostů a pokusil se s pukem obtočil kolem tyčky a zasunout ho do volného místa. Brankář Šrámek, ale ono místo u tyče utěsnil.

29:30
    Porubští byli dlouho dobu v ofsajdovém postavení až se také nakonec pískalo. Hra se tak stěhuje až před Šrámka.

29:44
    A další ofsajd Poruby. Střídačce Poruby se to nelíbí a dává to jasně najevo. Nicméně nic se nedá dělat – ofsajd to byl.

30:10
    Havířov bude hrát potřetí s jedním hráčem na ledě více. Jonáš Mládek (POR), dvě minuty za nedovolené bránění.

30:25
    Šmíd přestřelil branku Poruby. Hra se opět posouvá před branku Havířova.

31:23
    Šmíd našel přesnou křižnou přihrávkou na levém kruhu Bednáře, který vypálil zprvní. Jeho střelu Šrámek s problémy ukryl někde ve výstroji!

31:42
    Nepřesná přihrávka na modré čáře připravuje Havířov o útočné pásmo. Navíc je to ofsajd.

32:10
    Hosté v plném počtu. Opět byl ale Havířov nebezpečný.

32:49
    Cihlář se dostal ke střele po chybné rozehrávce Poruby, ale Šrámek puk vytěsnil mimo.

33:31
    Po souboji u hrazení se hra přerušuje a stěhuje do středního pásma.

34:01
    Poruba právě vstřelila branku! Hostující celek se možná z ničeho nic dostává do vedení. Nebyla to žádná pohledná akce, ale na druhou stranu ROBIN GOLA si šel od začátku do konce za svým a jeho důraz se mu také vyplatil, když dorazil puk ze vzduchu u levé tyčky za záda Turšnera.
    Asistence: Jonáš Mládek.

35:18
    Hosté si připisují další velkou šanci. Jan Korec se výborně nacpal s pukem až před branku, ale jeho bekhendový pokus Turšner pokryl.

36:13
    Havířov se dostal do rychlého protiútoku dva na jednoho. Erich Polak, ale zakončit přesně nedokázal, Šrámek se dokázal natáhnout a udržet puk betonem před brankovou čarou.

36:43
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov se v této třetině nakonec dočkal vyrovnání. Pravidelně bodující JAN ŠMÍD dostal přihrávku od Davida Chrobočka na pravý kruh, odkud se rozhodl vystřelit a trefil se přesně nad rameno Šrámka!
    Asistence: David Chroboček, Lukáš Bednář.

38:12
    Šrámek si vyjel pro puk a zahrál si s holí. Puk skončil mimo ledovou plochu, ale s tečí, vylučovat se nebude.

38:32
    Pěnčíkovu střelu srazil Chroboček do ochranné sítě.

38:53
    Porubští v ofsajdu a další jejich akce tak končí.

39:10
    Chroboček to zkusil po přihrávce Bednáře z pravého kruhu, ale úspěšný nebyl.

39:55
    V závěru třetiny se ještě dostal Chroboček do další šance, ale jeho střela trefila pouze boční oblouk branky.

40:00

Po druhé třetině je stav stále nerozhodný. Havířov si vytvořil velké množství šancí a byl aktivnější než Poruba, ale byli to právě hosté, kteří pak téměř z ničeho nic udeřili a ukázali tak svou kvalitu. Havířov, ale dokázal přesnou ranou Šmída srovnat a zápas tak stále neukazuje, který tým by měl dnes vyhrát. Jak se rozluští tato tajenka? Sledujte náš přenos i nadále.

Další třetina začne přibližně v 15:59.

40:01

40:17
    Stoklásek nahodil puk na branku, Šrámek rozehrál.

40:23
    Zakázané uvolnění Poruby.

40:37
    Na druhé straně vyslal pozdrav Turšnerovi Mládek.

41:30
    Hosté se teď před brankou nedohodli a Smrčka ukvapeně vystřelil, Turšner neměl s jeho slabou střelou problémy.

41:39
    Je tady šance pro domácí. Marek Smrčka (POR), dvě minuty za pád pod nohy.

42:25
    Chroboček trefil pouze Gelnara a hosté upalovali dva na jednoho, ale nepřesná přihrávka Gelnara celou akci ukončila.

42:40
    A je tady první dvojnásobná výhoda zápasu. Marek Pěnčík (POR), dvě minuty za hákování.

42:50
    Bednář trefil hráče před sebou a Havířov přišel o útočné pásmo.

43:18
    A další nepřesnost Havířova. Puk je opět mimo pásmo.

43:33
    A přesilovka 5 na 3 je u konce. David Bahounek (HAV), dvě minuty za sekání. 6 vteřin se bude hrát 4 na 3.

43:39
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

44:14
    Korcovu šanci lapil Turšner semaforem!

44:14
    A vývoj se otáčí. Erich Polak (HAV), dvě minuty za nedovolené bránění. Poruba hraje 4 na 3.

44:28
    Patrik Gola to zkusil z levého kruhu, ale Tušner byl připravený.

44:42
    Hosté v plném počtu. A mají k dispozici přesilovku 5 na 3.

45:06
    Bednář dobře našetřil cenný čas pro Havířov.

45:33
    Havířov ve čtyřech.

45:38
    Robin Gola byl ve velké šanci, ale Turšner vleže na několikrát dokázal puk pokrýt a schovat po své tělo!

46:03
    Z levého kruhu to zkusil i Radek Bartoň, ale Turšner si byl jistý a puk pokryl.

46:09
    Střela Adama Kropky se nebezpečně ztečovala, ale skončila mezi betony Turšnera, který puk udržel.

46:14

46:38
    Puk má v lapačce Šrámek. Tak ani dlouhá pasáž plná vyloučení zápas ještě nerozhodla.

46:46
    Domácí junioři se dostávají poprvé v utkání do vedení. Havířov vytěžil z nenápadné, ale účinné akce maximum. Od modré vystřelil Chroboček a puk ztečoval na hůl RICHARDA POLAKA Bednář. Polak měl už před sebou úplně prázdnou branku, kde puk také dorazil, Šrámek reagoval na střelu od modré a byl u opačné tyčky.
    Asistence: Lukáš Bednář, David Chroboček.

48:22
    Havířov hrál dlouho v útočné pásmu. Teď je na řadě Poruba.

49:02
    Šrámek se nedohodnul s obráncem před sebou a rozehrál puk, tak nešťastně, že z toho mohl vytěžit branku Dobrzynski, ale puk se k němu nakonec nedostal.

49:33
    Střela Richarda Polaka skončila na lapačce Šrámka.

50:13
    Bednář se zkusil prosadit střelou na zadní tyčku, ale minul branku.

50:57
    Jonáš Mládek se dostal do zakončení a mířil chytře nad beton Turšnera, ale ten puk vyrazil koncem betonu mimo.

51:46
    Do konce třetí třetiny ještě sice chybí více jak 8 minut, ale už to bude hra nervů.

52:22
    K nebezpečné šanci se dostal Gelnar, ale puk netrefil! Kdyby se do něj trefil, byl to jasný gól.

53:00
    Mládek měl další šanci, ale Turšner byl pozorný.

53:09
    Turšner má teď plné ruce práce, ale zatím dokáže volné puky schovávat do lapačky.

53:40
    Rychlá a přesná kombinace AZetu na jejímž konci byl Rzekanowski, ale jeho zakončení vychytal Šrámek!

54:14
    Poruba si trochu komplikuje situaci trestem. Jan Korec (POR), dvě minuty za hákování.

55:21
    Havířov svou nabídnutou početní výhodu dokázal využít a odskakuje do dvoubrankového vedení. Puk se po ose Šmíd – Bednář dostal k RICHARDU POLAKOVI, který dokázal z prostoru před brankou prostřelit Šrámka.
    Asistence: Lukáš Bednář, Jan Šmíd.

56:16
    Ofsajd Poruby, která už má necelé 4 minuty na to, aby vyrovnala.

56:36
    Mládek svou šanci přejel a nakonec s pukem spadl za brankou Havířova.

57:00
    Naopak zasahovat musel porubský brankář. Šrámek má puk v lapačce.

57:20
    Dobrý pokus Richarda Polaka bekhendem, ale Šrámek puk pokryl a rychle rozehrál.

57:55
    Poruba by se potřebovala usadit v pásmu, ale to se jí zatím nedaří.

58:30
    A puk je opět ve středním pásmu.

58:47
    A Porubě se čas rychle krátí. Začíná akci za svou brankou.

59:11
    Chroboček poslal puk obloučkem do středního pásma.

59:40
    A navíc je tady zakázané uvolnění Poruby. Myslím si, že je 20 sekund před koncem utkání rozhodnuto.

A utkání nakonec dokázal vyhrát domácí AZ Havířov, který tak ukončil neporazitelnost Poruby. Hostující celek dnes poprvé v letošním ročníku ligy prohrál.

Z Havířova je to vše. Hezký zbytek večera. (16:33:10)

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 37. Šmíd (Chroboček, Bednář), 47. Polak R. (Bednář, Chroboček), 56. Polak R. (Bednář, Šmíd) – 35. Gola R. (Mládek)