Mountfield HK – Kometa Brno 3:5 (kon.)
Mountfield HK
3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
HC Kometa Brno
Středa 28.10.2015, 13:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 18. kolo

To je ode mne vše. Příjemný zbytek svátečního odpoledne a na shledanou u dalšího textového přenosu. (15:12:06)

Zajímavý duel dvou nejlepších celků skupiny střed je u konce. Tři body si odváží s sebou na Moravu hráči Komety Brno, kteří třikrát dokázali vyrovnat a následně přidali dvě kuriózní branky navrch. S absencí klíčových hráčů se však dokázala popasovat obě mužstva a k vidění byl kvalitní hokej.

59:41
    Za hrubost je vyloučen Muška a Süss.

59:41
    Hradečtí mladíci neunáší konec zápasu a po jednom tvrdším zákroku brněnského obránce se pustili do šarvátky. Rozhodčí vše včas ukončil a půjde rozdat trestné minuty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a Hradečtí jsou v útočném pásmu, kde se snaží alespoň snížit.

58:14
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je zřejmě rozhodnuto! Druhý smolný gól v rychlém sledu znamená, že Kometa už vede o dvě branky. Bartozel nechal místo mezi svými betony a touto skulinkou prošla střela ROBERTA HAVLÁTA. Asistence: Radim Ferda.

57:39
    Obrat je dokonán! Kometa se dostává do vedení po velice nenápadné střele od mantinelu, která překvapila všechny, dokonce i Bartozela a to znamená, že Hradec má dvě minuty na to, aby se pokusil srovnat. Autorem této gólové střely je JAKUB ČEJKA. Bez asistence.

57:19
    Postavení útočícího hráče v brankovišti znamená, že hra se přesune do středního pásma.

56:45
    Oba týmy se snaží rozhodnout ještě před koncem třetí třetiny. Momentálně je na tom lépe Hradec, který je v útočné třetině s kotoučem na hokejkách.

55:51
    Tak to je neuvěřitelné! Kometa si vypracovala obrovský závar a puk ležel na brankové čáře. Ani jeden z domácích hráčů jej nedokázal vyhodit lépe než za svoji bránu, odkud téměř z nulového úhlu dokázal skórovat JAN HASOŇ. Bez asistence.

55:15
    Kometa se nadechuje k závěrečnému tlaku a mačká domácí hokejisty jako citrón.

55:02
    Bartozel nadvakrát zkrotil puk ve výstroji.

54:41
    Na nepřesnou rozehrávku brněnského beka nedošáhl ani jeden ze dvou napadajících útočníků Hradce.

54:30
    Ofsajd Hradce Králové.

54:00
    Posledních šest minut základní hrací doby. Podaří se Kometě srovnat?

53:02
    Na druhé straně musel po ráně od modré čáry zasáhnout Bartozel, který betonem srazil kotouč do rohu.

52:05
    Obrovská šance Hradeckých! Matějček nabídl puk před poloprázdnou bránu svému parťákovi v útoku, ale ten pohrdl. Následně se kotouč dostal k Muškovi, ale ani ten nebyl úspěšný.

51:05
    Velký závar před Holíkem, který v jednu chvíli ležel na zádech a neměl ponětí, kde je puk. Nikdo z Hradeckých jej však do brány nedostal.

50:34
    Na druhé straně se pokoušel Lelek ujet a navýšit vedení, leč obránce byl rychlejší.

50:10
    Ani tentokrát se nepodařilo Brněnským zakončit.

49:20
    Kometa Brno má mnohem častěji puk na svých holích, ale nedokáže se dostat do souvislejšího tlaku.

49:00
    Další chyba obrany Mountfieldu HK a opět ji musel uhasit Bartozel svojí lapačkou.

48:10
    Bartozel zasáhl pravým betonem a zmařil tak šanci Brna. Kvalitní zákrok hradeckého brankáře.

47:20
    Kotouč je v obranné třetině domácích, kterým se nepodařilo vyhodit.

46:55
    Šimůnek byl sám v zajímavé střelecké pozici, ale jeho střela postrádala razanci!

46:16
    Hradec Králové drží puk u mantinelu uprostřed kluziště a šetří drahocenné vteřinky.

45:56
    Moravský celek je opět lepší a chce vyrovnat. Hradec vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

45:32
    Zmatky za bránou Komety, ale Holík si dokázal poradit.

45:08
    Velká šance hostů na srovnání skóre! Mezi kruhy byl osamocen brněnský hráč, který trefil Bartozela do výstroje!

44:45
    Hradec je v plném počtu a ani třetí přesilová hra Brna tak nebyla využita.

43:52
    Hidveghy zaútočil i v oslabení a zdržel tak postup Brna.

42:42
    Dominik Matouš je vyloučen za držení protihráče a Kometa tak má možnost na srovnání.

42:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    Z rychlého brejku se však prosazují domácí! JAROSLAV DVOŘÁK projel celé hřiště, natlačil se až přes Holíka a propasíroval kotouč za jeho záda! Hradec potřetí v zápase vede. Asistence: Jakub Lelek.

41:15
    Kotouč je na hokejkách Moravanů a ti tlačí.

40:27
    Výborná teč brněnského forvarda, ale Bartozel si připsal dobrý zákrok.

40:04
    Třetí třetina začíná náporem Komety.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:35.

Druhá třetina byla velice zvláštní. Herní převahu měli jednoznačně hosté, ale příliš velkých šancí si nedokázali vypracovat. Výjimkou bylo břevno po střele Mlynáře. Nakonec se však dočkali vyrovnání v pětatřicáté minutě po ráně od modré čáry, kterou vypustil Furch. Do poslední třetiny se bude vstupovat za vyrovnaného stavu a můžeme se tak doufejme těšit na velmi zajímavou podívanou.

40:00

39:56
    Nahození ze středního pásma nadělalo problémy Holíkovi, kterému puk nepříjemně poskočil mezi betony. Dokázal je však včas sklapnout.

39:26
    Nabídku před bránu nečekal ani jeden z hráčů Komety, což byla klika pro domácí hokejisty.

39:00
    Jakub Hašek teď vyvezl puk, aby uklidnil domácí střídačku. Vybojoval vhazování v útočném pásmu.

38:16
    Vhazování před Bartozelem vyhrála Kometa, která se dostala do velké šance! Hradecký gólman reflexivně vykopl svůj levý beton a zabránil tak kotouči, který směřoval do jeho svatyně.

38:00
    Šimůnek se cpal do útočné třetiny, ale neuspěl. Obrana hostů byla pozorná.

37:25
    Opět mají na holích puk hradečtí a tlačí se do útoku.

36:31
    Hradci se teď podařilo převzít kontrolu nad kotoučem a dokonce přišla i zajímavá rána, která jen těsně minule levou tyč Holíkovy brány.

35:55
    Brněnští borci si za druhou třetinu vyrovnání rozhodně zasloužili. Dokáže Mountfield vyrovnat obraz hry nebo dál bude na hřišti vládnout moravský celek?

35:10
    Tak přeci jen se Kometa Brno dočkala vyrovnání! Ránou od modré čáry se prezentoval MICHAL FURCH a jeho žíni zastavila až síť. Asistence: Jakub Čejka.

35:00
    Hradec vyhodil a Kometa tak musí začít znovu.

34:37
    Dvě teče teď skončily těsně mimo hradeckou bránu! Vhazuje se v útočném pásmu Moravanů.

34:15
    Příležitost k tomu dostanou při přesilové hře. Z domácích řad je vyloučen Mikuláš Matouš za podražení.

33:06
    Brněnští hokejisté se mohutně tlačí za vyrovnáním, ale puky se často zastavují o bránící domácí hráče.

32:20
    Hra je teď z obou stran nepřesná a hraje se převážně na prostředku kluziště.

31:43
    Opět Bartozel se zaskvěl dalším zákrokem.

31:19
    Od červené čáry nyní přilétl oblouček do náruče Holíkovi, který jej pro jistotu ponechal ve výstroji.

31:04
    Domácí gólman si připisuje další úspěšný zákrok lapačkou. Tento byl však rutinní.

30:47
    Hráči Komety se sami vyhnali ven ze třetiny nepřesnou přihrávkou.

30:35
    Vhazování v pásmu domácích.

30:13
    Tomáš Mlynář vypustil jedovatou ránu, kterou zastavila až horní tyč za Bartozelovými zády! Teď stáli při Hradci všichni svatí.

29:46
    Šikovné nahození Jakuba Moníka od modré čáry nikdo nedokázal protečovat.

29:19
    Opět Muška zblokoval brněnskou střelu a Kometa je následně vykázána za postavení útočícího hráče v brankovišti.

28:28
    Kometa ovšem opět drží Hradec v obranné třetině.

28:12
    Ojedinělá šance domácích. Filip Moník vyzkoušel, jestli Martin Holík v bráně nespí.

27:43
    Domácí hokejisté šikovně posouvají puky do středního pásma a hrají velice jednoduše.

27:00
    Hradec v čele s Bartozelem však zatím úspěšně odolává.

26:20
    Led teď patří jednoznačně Moravanům, kteří jsou u všech kotoučů dříve.

25:30
    Toto střídání patřilo domácímu bekovi Jakubu Muškovi, který následně opět osvobodil svůj tým.

24:45
    Kometa teď má velký tlak a jenom skvělý obranný zákrok Mušky, který skočil do rány teď zachránil Mountfield od pohromy.

24:27
    Icing i na druhé straně. Vhazování před Holíkem.

24:14
    Bartozel teď musel vytáhnout zákrok lapačkou, proti střele z mezikruží. Poradil si.

23:40
    Zakázané uvolnění Hradce.

23:33
    Do samostatného úniku se řítil Frydrych, který si však nepohlídal přejezd přes modrou čáru a sám se vystavil do ofsajdu.

23:08
    Teď už je to opět domácí tým, který napadá rozehrávku svého soupeře a znepříjemňuje mu tak život.

22:35
    Hradec přečkal i druhé oslabení a již je v plném počtu.

22:13
    Jeden puk za druhým létal kolem brány Bartozela, ale ani jeden nezamířil do ní.

21:35
    Brněnští drží svého soupeře hluboko v pásmu a kombinují podél mantinelu.

21:29
    Matějček vyhodil kotouč na střídačku a vhazuje se tak před Bartozelem.

21:01
    Hradec však začal oslabení podobně jako to první a vyhodil přes celé hřiště.

20:28
    O kotouč ovšem přišli a při následném pokusu o jeho získání se vysokou holí provinil Dominik Matouš. Přesilovka pro Brno.

20:04
    První útočnou akci rozjíždějí hradečtí borci.

20:01

Na ledovou plochu nastupují hráči obou mužstev. Za chvilku začínáme!

Další třetina začne přibližně ve 13:50.

První dějství je minulostí. Oba týmy, kterým schází reprezentanti předváděly velmi slušný a svižný hokej. Za domácí jsou na reprezentačním srazu: Šalda, Gaspar a brankář Vomáčka. Hostům chybí dokonce pět hráčů, což je nejvíce z celé České republiky. Jmenovitě: Škrvrně, Mikyska, Nečas, Král a Novák.

I přesto, že Brněnští jsou posíleni o hráče, kteří ročníkově sice spadají do kategorie starších dorostenců, ale hrají za juniorku, první třetina více vyšla domácím hokejistům. Skóre velice záhy otevřel Matějček. Na druhé straně odpověděl Zábranský a konečnou podobu dal první periodě Hidveghy. Hradec tedy odešel do kabiny s jednogólovým náskokem.

20:00

19:37
    To se mu ovšem nepovedlo a rychlá střela prosvištěla kolem ucha Bartozela.

19:22
    Hradec by rád dohrál třetinu v útočném pásmu a drží kotouč u mantinelu za brankou Komety.

19:09
    Holík je bez masky a hra je přerušena.

19:00
    Poslední minuta první třetiny je právě rozehrána. Dočkáme se ještě nějaké šance či gólu?

18:32
    Hradec je kompletní.

17:58
    První přesilová hra Komety zatím není příliš povedená...

17:15
    Aktivní přístup obránců dělá Kometě problém. Hradec se opět osvobozuje.

16:58
    Hradec vyhazuje přes všechny čáry.

16:33
    Výhodu přesilové hry dostanou také Brněnští. Na dvě minuty je k trestoměřičům poslán Jaroslav Dvořák za napadení.

16:08
    Hradec přece jen využívá přesilovou hru! V posledních sekundách nejdříve nevyužil první dobrou šanci, ale kotouč se dostal k PATRIKU HIDVEGHYMU, který dlouhým blafákem do forhendu překonal bezmocného Holíka. Asistence: Martin Štohanzl.

15:16
    Kometa se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

14:50
    Nahození od modré čáry se odrazilo od brusle hostujícího obránce a vylekalo Holíka!

14:18
    Další přesilovka pro Hradec Králové. Dvě minuty si odpyká Trnka za krosček.

13:52
    Krásná kombinace brněnských borců, která ztroskotala pouze na špatném zpracování. Jinak by se řítili sami na domácího brankáře. Velké štěstí pro Hradec.

13:30
    Nyní už je to opět Brno, které kombinuje v útoku.

12:46
    Tak jsem to zakřikl! Patrik Hidveghy nadvakrát zkoušel pozornost Holíka. Neúspěšně.

12:03
    Kometa je v této části hry lepším týmem a drží kotouč na svých holích. Domácí se né a né vymanit ze sevření modré laviny.

11:29
    Bartozel chtěl vypomoci své obraně, ale černou pryž poslal přímo na hůl hráčů v modrém.

11:00
    Moravští bruslaři teď zamkli svého soupeře v pásmu a dokonce vystřelili od modré čáry. Matěj Bartozel však puk nevyrazil, ale schoval ve výstroji.

10:25
    Obrovská šance domácích! Jaroslav Dvořák byl v ideální pozici mezi kruhy, ale Holík vytasil fantastický semafor a ukryl puk v lapačce. Vynikající zákrok!

10:20
    Kometa v plném počtu.

10:14
    Dvakrát v rychlém sledu Brněnští vyhodili od plexiskla kotouč do ochranné sítě a vhazuje se tak v jejich obranném pásmu.

10:09
    Byl z toho závar před brněnskou svatyní. Holík si však včas našel kotouč ve změti těl.

09:47
    Tak nyní už se to podařilo a domácí kombinují v útočné třetině.

09:18
    Minuta z přesilovky je pryč a Hradec se nemůže usadit v pásmu.

08:41
    První vážnější šanci však měli hosté, kteří v oslabení dokonce dvakrát ohrozili Bartozela! Ten si však poradil.

08:18
    První přesilovka Hradce. Na trestnou lavici odchází Zákravský za hákování.

08:15
    Ve výhodě se tlačili domácí do brány, ale puk nedostali až k brankáři.

07:44
    Jaroslav Dvořák z úhlu nebezpečně vypálil na vzdálenější tyč, ale brněnský brankář byl v pozoru a nepustil kotouč za svá záda. Zajímavá šance.

07:17
    Kvalitní forčeking Hradeckých zatápí hostům. Ti se často dopouští lehkých chyb.

06:47
    Zmatky v hradecké obraně! Dva obránci málem nechali proniknout brněnského centra za jejich záda. V poslední chvíli však nebezpečí zažehnali.

06:24
    Nahození z poloviny hřiště Holík bezpečně vyrazil do rohu hřiště.

05:56
    Domácí mají puk v držení za svou brankou a rozjíždějí útočnou akci.

05:30
    Nepřesná přihrávka středem kluziště od jednoho z brněnských beků. Ten však svou chybu rychle napravil a zblokoval ránu do ochranné sítě.

05:06
    Na buly byli úspěšnější hradečtí hokejisté, ke střele se však neodhodlali.

05:00
    Holík raději přikryl kotouč a uklidnil hru.

04:54
    Ofsajd hostů.

04:29
    Několik tvrdých soubojů u mantinelu, ze kterých vyvázli lépe Moravané.

04:16
    Hradečtí nahodili z mezikruží na Holíka, který puk vyrazil vysoko nad sebe. Následně se domácí provinili hrou vysokou holí.

03:20
    A máme vyrovnáno! LIBOR ZÁBRANSKÝ dostal kotouč od Čejky na modrou a tvrdou ranou překonal Bartozela, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jakub Čejka.

03:00
    Od modré čáry se do puku tvrdě opřel Zukal, ale trefil prvního clonícího hráče.

02:23
    Brněnští jsou zaskočeni rychlým vstupem domácích a často kazí i lehké přihrávky.

01:10
    Tak to je rychlý nástup do utkání v podání Lvů. Domácí hráči jeli dva na jednoho, ale akci nedotáhli do úspěšného konce. Zpoza brány však Pažourek následně našel ŠTĚPÁNA MATĚJČKA, který uklidil do prázdné brány. Asistence: Kryštof Pažourek, Martin Štohanzl.

00:26
    Do slibné pozice se cpal Mountfield, ale obrana Komety si poradila.

00:01
    První vhazování pro sebe získává Kometa.

00:01

Do začátku zápasu zbývá necelá minuta.

Mountfield HK: Bartozel (D. Dvořák) – Muška, Lelek, Pohl, Brádler, J. Moník, Kynčl, Jonáš – Hašek, D. Matouš, Mašín, Matějček, Pažourek, M. Matouš, J. Dvořák, Štohanzl, F. Moník, Maršík, Hidveghy, Šimůnek. Trenér: Jiří Slabý.

HC Kometa Brno: Holík (Dostál) – Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Zukal, Jeřábek, Furch, Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Matula, Mlynář, Frydrych, Ferda, Süss, Havránek. Trenér: Marek Moskal

Rozhodčí: Barek – Barvíř, Kleprlík.

Mountfield HK Hradečtí Lvi podávají v letošní sezóně vcelku slušný výkon, který je drží na druhé příčce. V zádech však mají těsně v závěsu Mladou Boleslav, před kterou se museli sklonit ve všech vzájemných zápasech. Náladu si hráči pod vedením Jiřího Slabého zlepšili na Bílých Tygrech, které v posledním kole venku přehráli 3:4. Jak již bylo zmíněno, Východočeši dokázali jako jeden ze dvou týmů uzmout body Moravanům. V jedenáctém kole však odjížděli z Brna s prázdnou, po výsledku 3:1 pro Kometu. Vzájemná bilance tak jasně hovoří pro lídra soutěže.

HC Kometa Brno Los proti sobě v dnešním duelu svádí dva dosud nejlepší celky extraligy. Kometa vládne soutěži velmi suverénně a před svým sokem má náskok již 14 bodů. Hořkost porážky okusili svěřenci Marka Moskala pouze dvakrát, a jednou z toho navíc v prodloužení. Stalo se tak tři kola nazpět, když si na brněnské hokejisty vyšlápla Jihlava, která otočila nepříznivě se vyvíjející duel. O dvě kola předtím Kometa padla ještě s Havlíčkovým Brodem. Budeme-li hledat další ztrátu Brna, musíme se podívat až do třetího kola, kde právě Mountfield HK dotáhl zápas až do samostatných nájezdů, ve kterých však padl. V roli favorita tak dnes je tým z moravské metropole.

Příjemné sváteční odpoledne, vítám vás u předehrávky 18. kola NOEN extraligy starších dorostenců. V dnešním zápase do hradecké FORTUNA arény zavítá dosavadní lídr soutěže – Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 2. Matějček (Pažourek, Štohanzl), 17. Hidveghy (Štohanzl), 43. J. Dvořák (Lelek) – 4. Zábranský (Čejka), 36. Furch (Čejka), 56. Hasoň, 58. Čejka, 59. Havlát (Ferda)

Mountfield HK: Bartozel (D. Dvořák) – Muška, Lelek, Pohl, Brádler, J. Moník, Kynčl, Jonáš – Hašek, D. Matouš, Mašín, Matějček "C", Pažourek, M. Matouš, J. Dvořák, Štohanzl, F. Moník, Maršík, Hidveghy, Šimůnek. Trenér: Vladimír Kostka.
    HC Kometa Brno: Holík (Dostál) – Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Zukal, Jeřábek, Furch, Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Matula, Mlynář, Frydrych, Ferda "C", Süss, Havránek. Trenér: Marek Moskal

Rozhodčí: Barek – Barvíř, Kleprlík