SHK Hodonín – Poruba 2011 5:2 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 2:8 (kon.) | Vsetín – SK Karviná 3:2 (po pr.)
Sokolov – Řisuty 4:3 (2:1 po s.n.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Klášterec nO – Kobra 0:6 (kon.)
Pelhřimov – Tábor 4:2 (kon.) | Písek – Nymburk 2:1 (kon.) | Jindř. Hradec – Děčín 2:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Bílina 3:7 (kon.) | Klatovy – Trutnov 9:1 (kon.) | Nový Jičín – Technika Brno 4:5 (po pr.)
Mor. Budějovice – Kopřivnice 5:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Břeclav 3:1 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 3:2 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
HC Děčín
Středa 28.10.2015, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Podobně jako Vajgar nezačal ani Děčín sezónu 2015/2016 podle svých představ. S osmi body se nachází na čtvrtém místě od konce. Dva zápasy vyhrál a oba v posledních třech hraných utkáních. V osmém kole doma zdolal 6:3 Klášterec a v posledním zápase vyhrál za tři body také doma, když porazil při velké přestřelce Písek 9:5. Forma a střelecká potence má u Medvědů, bohužel pro Vajgar, stoupající tendenci. Výhru za dva body si připsal také doma, protože v prodloužení zdolal žďárské Plameny. Porážky pak přišly s Táborem (2:7), Kobrou (2:5), Vrchlabím (5:6), Sokolovem (4:6), Kolínem (0:3), Jabloncem (3:7) a Pelhřimovem (2:4). Konstatovat tedy můžeme fakt, že ani děčínská obrana nepatří mezi ty nejlepší. Děčín tak venku nezískal ani bod a nastřílel pouhých dvanáct branek. Naopak Vajgar odehrál vydařené zápasy povětšinou doma, takže by se ve středu mohlo jednat o vyrovnaný duel, který musí Vajgar bezpodmínečně zvládnout.

Vajgar se nachází po deseti odehraných kolech na samém chvostu tabulky. Doma dokázal porazit za tři body Pelhřimov a o bodík obrat Havlíčkův Brod. Z dalších osmi zápasů vyšli Jihočeši bodově naprázdno. V sobotu zavítal Vajgar do Bíliny, kde sice po 40 minutách hry vedl těsně 3:2, jenže Draci z Bíliny dokázali dvěma góly v třetím dějství otočit kormidlem utkání a Vajgar nebodoval ani v zatím posledním odehraném utkání.

V loňské sezóně se hrál první vzájemný zápas na ledě Děčína, odkud Vajgar odvezl svůj první bodový zisk z venku, konkrétně dva body, které v prodloužení vystřelil Josef Mazanec. V prvním měsíci letošního roku pak zajížděli Medvědi k Vajgaru, kde mohli z pozice posledního týmu jen překvapit a to se také stalo. Děčín přivezl bývalého extraligového brankáře Martina Volkeho, který hradeckým střelcům povolil jen čtyři branky a jeho spoluhráči jich do Kubešovi sítě nasázeli hned osm.

Ani historická bilance nehraje domácímu Vajgaru do karet. Třináctkrát se oba soupeři v rámci druhé ligy potkali. Vajgar vyhrál třikrát, hosté z Děčína se radovali v osmi případech. Dvakrát se body dělily. Celkové skóre je z pohledu Vajgaru pasivní, 28:43.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Spáčil, Kubeš – Kohút, Tržil, Stehlík, Port, Popelka, Pípal, Koňařík, Kadlec, Hložek, Šafář, Brabec, Pašek, Voříšek, Košťál, Lazorišák, Fencl, Heřmánek, Sviták, Záhora, Tomšík.

HC Děčín: Lavinger, Kácha – Filipovský, Molnár, Kaltenböck, Zdvořáček, Procházka, Hříbal, Kvaček, Klement, Drnec, Volráb, Fojt, Faigl, Oliverius, Zika, Kuchynka, Chládek, Kment, Buďa, Bejšovec..

Do branky Vajgaru se staví Petr Spáčil, do děčínské pak Lukáš Lavinger.

00:01

19:25
    Po křídle ujel Martin Brabec, Lavinger byl připraven a nebezpečnou střelu domácího forvarda eliminoval.

17:52
    Kment prověřil Spáčila.

02:48
    Hradecký icing.

03:07
    Sólo Luboše Voříška, který se proháčkoval až před Lavingera, který ale betonem zastavil zakončení hradeckého kapitána.

03:47
    Dle sudích hrál Vajgar v šesti. Na trestou lavici míří za hradeckou střídačku Jan Heřmánek.

04:03
    Hostující forvard se tlačil do brankoviště Vajgaru. Hra vykázána do středního pásma.

04:20
    Vysoká hůl pro hostujícího Michala Oliveriuse, dvě minuty za vysokou hůl.

04:38
    Vajgar právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ FENCL si nabruslil mezi kruhy a švihem, pěkně ostrým švihem otevírá účet dnešního utkání. Asistence David Košťál.

04:54
    Děčín právě vstřelil branku!
    Jenže hned srovnává, trochu se štěstím DANIEL VOLRÁB, když hradecký brankář Spáčil neměl zcela puk pod kontrolou. Asistence Jan Molnár.

05:50

06:20

06:30
    Martin Záhora z jízdy těsně vedle.

07:17
    Košťál motal hostům hlavu, ale jeho pokus, stejně jako dorážka Vladimíra Porta skončila u Lavingera.

08:35
    Hříbalovi rána od modré vůbec nesedla, Spáčil přerušil hru.

10:09
    Vajgar v ofsajdu.

10:45
    Dobrá hra Voříškovy formace donutila hosty přerušit hru. Vhazuje se před Lavingerem.

11:21
    Lazorišák v souboji jeden na jednoho se neprosadil, ale následně si vykoledoval faul Ondřeje Chládka, dvě minuty za podražení.

11:50
    Volráb sice málem ujel obraně Vajgaru, ale nezakončil.

12:28
    Lavinger přerušil hru, Vajgar kombinuje.

12:53
    Teď to Vajgaru nevyšlo, hosté vyhazují.

13:22

14:25
    Puk mimo hrací plochu, David Košťál dvě minuty za zdržování hry.

14:37
    Voříšek vyhazuje.

14:43
    Síly na ledě se srovnají, dvě minuty za nedovolené bránění pro Martina Zdvořáčka.

15:31
    Hostující Tomáš Procházka měl na holi branku, proháčkoval se až před Spáčila, ale v tutovce mířil až moc vysoko.

15:54
    A další faul Děčína, Tomáš Drnec dvě minuty za podražení.

16:25

16:44
    Hosté ve čtyřech.

17:55
    Děčín je kompletní.

20:00

Po dvaceti minutách hry svítí na ukazateli vyrovnané skóre. Vajgar šel v 5. minutě do vedení, ale Děčín srovnal v téže minutě. Oba týmy měly několik možností v přesilových hrách, ale stav se nezměnil. Druhá třetina začne cca v 18:48.

20:01

20:25
    Tomáš Drnec v úvodu druhé třetiny dvě minuty za podražení.

20:48
    Portovi rána nesedla, Děčín vyhazuje.

21:14
    Paškova střela zblízka se svezla po výstroji Lukáše Lavingera až do ochranné sítě.

21:31
    Záhora s Kadlecem to zkoušeli, brankář hostů pozorný.

22:27

23:07
    Fencl sám před Lavingerem, ten se štěstím puk vytáhl mimo tyče.

23:18
    Jan Kaltenböck dvě minuty za hákování.

23:59
    Paškova dělovka z kruhu, z ostřejšího úhlu skončila u Lavingera.

24:26
    Vajgar začíná od Spáčila.

25:12
    Koňařík v tutovce do tyče!

25:20

26:01
    Petr Spáčil skryl puk do lapačky po střele Ondřeje Hříbala.

26:25
    Nejprve Port ukázal parádní obranný zákrok, následnou střelu od modré zase skryl Petr Spáčil v brance Vajgaru.

27:48
    Kohútovo zaváhání v rozehrávce málem potrestal Lukáš Zika, Spáčil byl připraven a puk lapil do své náruče.

28:20
    Přesilovku si zahrají nyní hosté, Tomáš Tržil dvě minuty za zdržování hry.

28:44
    Voříšek vyhazuje, hosté začínají za svou brankou.

30:20
    Vajgar je kompletní, oslabení zvládl poměrně bez problémů.

32:40
    Trochu sporné zakázané uvolnění, hra se vrací před branku Vajgaru.

33:08
    Václava Paška hákoval Daniel Volráb, k němu přisedl za protesty Tomáš Drnec, který dostal od hlavního arbitra Talpy deset minut osobního trestu za nesportovní chování.

33:25
    Oliverus ujel domácí obraně, Spáčil jeho pokus eliminoval, ale neobešlo se to bez faulu, Tomáš Kohút dvě minuty za faul kolenem.

33:47
    Zika od modré, Spáčil připraven.

35:10

35:28
    Vajgar je také komplet.

36:09
    Martin Brabec se obtočil kolem děčínské branky, ale Lavinger nenechal u levé tyče žádnou skulinku.

36:41
    Martin Brabec se z rohu tlačil před branku, ale zahákoval ho Jan Filipovský.

37:38
    Košťál se prokličkoval před Lavingera, ale jeden z beků hostů mu zakončení zhatil.

38:11
    Dělovka Oty Lazorišáka končí v lapačce Lukáše Lavingera.

38:42

39:38
    Hosté udělali z ničeho gól. TOMÁŠ FAIGL nahodil puk na branku a ten se kdovíjak dostal do branky, zřejmě někde kolem pravé tyče. Asistence Michal Oliverius.

40:00

Zatím rozdílová branka padla pár vteřin před koncem prostřední třetiny. Vajgar trefil tyčku, měl i další šance, ale prosadili se jen hosté. Třetí třetina startuje cca v 19:34.

40:01

40:27
    Obrana Vajgaru laxně rozehrávala, Buďa se ještě neprosadil, ale puk doklouzal k modré čáře a JAN MOLNÁR udeřil do rozhozhozené obrany Vajgaru. Asistence Milan Buďa.

42:47
    Děčín, který je po třetí brance na konci, si zahraje přesilovou hru, Adam Popelka dvě minuty za krosček.

43:28
    Hosté se sami připravili o pásmo.

44:51
    Vajgar je kompletní a Košťálova rána jen o fous minula děčínskou branku.