Boston – Arizona 6:0 (kon.) | New Jersey – Columbus 1:3 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 3:4 (po pr.)
Detroit – Carolina 1:3 (kon.) | Florida – Colorado 4:1 (kon.) | St. Louis – Tampa 2:0 (kon.)
Minnesota – Edmonton 4:3 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:4 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (kon.)

Bruins právě vstřelili branku!
    Aby toho nebylo málo, tak si Arizona musí vypít kalich hořkosti až do dna. Půl minuty před koncem dává konečnou tečku dnešnímu utkání DAVID KREJČÍ, který tak nejen že otevřel gólový účet ale sám ho i uzavřel forhendovou kličkou proti Smithovi. Asistence: Jimmy Hayes, Loui Eriksson.
    53:07 Brad MARCHAND - 5:0

53:07
    Pět vteřin před uplynutím přesilovky nakonec neukázněnost hostů využívá BRAD MARCHAND, jenž střelou zápěstím poslal puk o břevno do branky. Smith měl zakrytý výhled a puk viděl až v brance. Asistence: Collin Miler, Jimmy Hayes.

51:12
    Výrazně oslabení jsou nyní hráči Coyotes. Boedker (ARI) dostává sice "jenom" dvě minuty za sekání do Cháry, ale k němu si ještě usedli Scott a Downie, jenž oba obdrželi desetiminutový trest za nesportovní chování.
    50:22 Brett CONNOLLY - 4:0

50:22
    O osudu dnešního utkání je velkmi pravděpodobně rozhodnuto. Marchand se prosmýkl podél mantinelu a místo střely volil přihrávku na BRETTA CONNOLLYHO, který si najel z druhé vlny a přesně umístěnou střelou na vzdálenější tyč rozhoduje dnešní utkání. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.

45:21
    Jedna z posledních nadějí pro Arizonu, jak udělat něco ze zápasem, neboť Pastrňák půjde odsedět trest Bostonu za příliš mnoho hráčů na ledě.
    37:29 Joe MORROW - 3:0

37:29
    Domácímu celku se ale přeci jen daří navýšit skóre zápasu. JOE MORROW se dostal za útočnou modrou čáru a rychlou střelou zápěstím nad lapačku překonal Smithe. Asistence: Matt Beleskey.

34:56
    Ekman-Larsson oslabuje Arizonu, když si počínal nedovoleným bráněním proti Connollymu.

28:39
    Hned vzápětí se ale síly na ledě vyrovnají, poněvadž Rieder (ARI) je vykázán na dvě minuty za hákování.

28:34
    Pro hosty ale přichází možnost přesilovky, nebo ť za nedovolené bránění dostává dvě minuty McQuad (BOS).
    26:51 Jimmy HAYES - 2:0

26:51
    Až nyní zakončil rychlý brejk třetí domácí formace tří proti dvěma Beleskey. Jeho střelu ještě dokázal Smith vyrazit ale na bleskovou dorážku JIMMYHO HAYESE z brankoviště neměl již hostující gólman nárok. Asistence: Matt Beleskey, Ryan Spooner.
    17:22 David KREJČÍ - 1:0

17:22
    V závěru třetiny se přeci jen dočkáváme úvodního gólu. DAVID KREJČÍ dostal puk do jízdy od Erikssona a podél mantinelu se dostal až před Smithe. Toho následně zmátl naznačením přihrávky a přízemní střelou ho prostřelil. Asistence: Loui Eriksson, Torey Krug.

14:48
    Početní výhodu si vyzkouší také Arizona. Opět za krosček je vyloučen tentokrát domácí Miller (BOS),

08:10
    Je tu první vyloučení zápasu. Za krosček putuje na trestnou lavici Dahlbeck (ARI).

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 18. Krejčí (Eriksson, Krug), 27. Hayes (Beleskey, Spooner), 38. Morrow (Beleskey), 51. Connollx (Marchand, Bergeron), 54. Marchand (Miler, Hayes), 60. Krejčí (Hayes, Eriksson)

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Miller, Chára, McQuaid, Krug, Miller, Morrow – Connolly, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Eriksson – Hayes, Spooner, Beleskey – Randell, Kemppainen, Kelly
    Arizona Coyotes: Smith (Lindback) – Stone, Ekman-Larsson, Michálek, Dahlbeck, Murphy, Grossman – Duclair, Hanzal, Rieder – Boedker, Chipchura, Domi – Doan, Richardson, Martinook – Downie, Gordon, Gaudet

Rozhodčí: Charron, McCauley – MacPherson, Brisebois

Diváci: 17 565