Kanada black – Česko 4:3 (2:1 po s.n.) | Kanada white – Česko 2:3 (kon.)
Kanada black
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Česko
Úterý 03.11.2015, 03:00 • Dawson Creek • World U17 Hockey Challenge

Aktuálně je tak náš tým na posledním místě tabulky se ziskem jednoho bodu, napravit to může (když vezmeme v potaz český čas) již dnes, kdy od 22:30 sehraje poslední duel skupiny s Kanadou white. I tímto zápasem vás provedu, budu se těšit. (06:01:28)

Nejlepším hráčem za domácí je exekutor vítězného nájezdu a střelec druhé branky Jake Leschyshyn, za český výběr poté Daniel Bukač, jenž skóre otevřel a na třetí branku asistoval.

Zápas je za námi a určitě se bylo na co dívat. Až šestá série nájezdů rozhodla o tom, kdo bude šťastnější, nakonec to jsou domácí.

Shrnutí zápasu a poodhalení důvodů prohry

Po průběhu utkání je bod určitě škoda, dvě třetiny jsme totiž byli lepším celkem. Až třetí části na nás Kanada vlétla a bylo vidět, že se stavem chce něco udělat. Co je ale naše chyba, že z převahy jsme si měli vytvořit určitě více než jednogólový náskok. O to smutnější je, že první branku jsme inkasovali po neproměněné dvouminutové přesilovce pět na tři, tu třetí po nevyužité čtyřminutové převaze. Takže stejně jako ve včerejším utkání nás trápila koncovka, ta je potřeba zlepšit. O čemž svědčí i statistika, soupeře jsme přestříleli 32:18.

Jake LESCHYSHYN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Kanada black.

Autorem vítězné branky je JAKE LESCHYSHYN.
    ZADINA

6. série
    2:1
    Filip Zadina forhendovou kličku neproměnil ve vyrovnávací trefu a Javorové listy se tak mohou radovat.
    LESCHYSHYN

6. série
    2:1
    Leschyshyn prostřeluje Vomáčku a Kanada vede, náš exekutor nyní musí dát!
    NEČAS

5. série
    1:1
    Ani Nečas tyto nájezdy neuzavře, mezi betony totiž skulinku nenašel.
    LEVIN

5. série
    1:1
    Levin první pokus neproměnil a nepovedlo se mu to ani nyní, trefil jen vyrážečku našeho brankáře.
    SAFIN

4. série
    1:1
    Safin mohl rozhodnout, ale jeho pokus D´Orio vytěsnil ramenem.
    DURANDEAU

4. série
    1:1
    Znovu si puk postavil Durandeau, tentokrát ale klička skončila u českého gólmana.
    DURANDEAU

3. série
    1:1
    Durandeau musel dát a stalo se tak. Naznačil střelu a při kličce prostřelil rozhozeného Vomáčku.
    KAUT

3. série
    0:1
    Kaut sice gólmana Kanady již položil na led, ale nedokázal přehodit jeho beton.
    VELENO

2. série
    0:1
    Veleno svou střelou minul svatyni, stačí aby nyní český jezdec dal.
    NEČAS

2. série
    0:1
    Nečas krásně naznačil střelu, položil si D´Orieho a dává gól!

0:0
    Zadina se zamotal do kliček a neproměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

V souběžně hraném duelu ve druhé skupině porazila Kanada Red Švédsko 4:1.

Ani 65 minut hry neurčilo vítěze, následovat tak budou samostatné nájezdy.

V nastaveném čase vystřelily oba celky třikrát, celkově jsou tak střelecké pokusy 32:18 pro české barvy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:28
    Svoboda se snaží napadat rozehrávku soupeře, Kanaďané ale jsou pozorní. Možná v první či druhé třetině by to vyšlo, od třetí části ale jasně zlepšili pohyb.

63:49
    Posunutá branka našeho gólmana, chvilku si tak dáme pauzu.

63:26
    Rychlý protiútok hráčů v bílém zaskočil obranu soupeře, bohužel ne gólově. Další buly po pravici kanadského muže v masce.

63:01
    Střelu od modré čáry Vomáčka vyráží do bezpečného místa v podobě rohu kluziště.

62:31
    Vybojovaní buly před gólmanem D´Oriem, na ledě je druhá česká formace.

61:58
    Někdo z hostí pláchl sám na Vomáčku a už to vypadalo, že byl faulován, naštěstí ale trestné střílení nařízeno není.

61:25
    Soupeř se dostával do slibné šance, vše naštěstí ale ukončil hvizd sudího na znamení postavení mimo hru.

60:43
    Galvas vyvezl puk do střední třetiny po úvodní akci Kanady.

60:01

Máme za sebou šedesát minut hry a urodila se nám remíza. Trošku je to škoda, ale o tom až po zápase. Nyní je potřeba soustředit se na prodloužení a případné samostatné nájezdy!

Ve třetí třetině byl počet střel 10:7 pro český tým.

60:00

59:51
    Alespoň bodík už snad uhrajeme, kotouč máme na svých hokejkách za Vomáčkovou brankou.

59:24
    Podařilo se nám posunout puk do středního pásma, něco přes půl minuty do konce základní hrací doby.

58:54
    Už jsme kompletní, Javorové listy vážně hrají nyní nebezpečnou hru.

58:03
    Creen-Belzile pálil od modré do chumlu těl, naštěstí ale kotouč letěl mimo tři tyče.

57:28
    Kanada nyní přehrává tým Pavla Arnošta, bojujeme alespoň o plichtu!

56:54
    Navíc se budeme muset bránit v oslabení, Daniel Bukač se totiž dopustil podražení.
    56:05 Jocktan CHAINEY - 3:3

56:05
    Kanada black právě vstřelila branku!
    To je tedy škoda. Podruhé v tomto zápase se nám vymstila hned vzápětí promarněná početní výhoda. Mattheos vyhrál buly na JOCKTANA CHAINEYHO, jenž střelou pod horní tyč paralizoval český tým. Asistence: Stelio Mattheos.

55:31

54:58
    Domácí se dostávají opět do útočné třetiny, za chvilku budou v plném počtu.

54:01
    I v oslabení soupeř zahrozil, Vomáčka ale zasahuje. Poté se strhla menší strkanice, kanadský styl.

53:20
    Opět musíme zakládat akci až od naší svatyně, každopádně čas nyní hraje pro český výběr.

52:47
    Domácí nyní dvakrát vyhazují přes všechny čáry až k Vomáčkovi.

52:11
    D´Orio zasahuje proti střele Galvase, na následující buly jde Nečas.

51:31
    Hned čtyřminutovou přesilovku má k dispozici náš výběr, vyloučen je totiž střelec prvního gólu Javorových listů Michael Rasmussen.

50:57
    Opět hostům nesedla kombinace a je z toho ofsajd.

50:19
    Jen nahodit do útočné třetiny se povedlo Machalovi, dále už se ke kotouči neprobojoval.

49:34
    Máme zde komerční přestávku a během té probíhá v hale měření fanouškovských sil. Trochu navrch má domácí publikum, každopádně jsou tu i zástupci českých barev a dávají o sobě vědět.

49:07
    Na brankovišti dobře operovala česká útočná dvojice, ale nikdo nedokázal prostřelit kanadského muže v masce.

48:39
    Snad poprvé v této třetině se nám daří usadit se poblíž branky D´Orieho.

47:52
    Škoda že nyní nahrávku na Machalu nebyla přesná, jinak by se mohl dostat do slibné pozice.

47:03
    Krief s Holtem si dávali mezi kruhy tak dlouho přednost, až jedna z českých hokejek do puku ťukla a vyhodila přes všechny čáry na icing.

46:28
    Pokus Svobody ztečován do ochranné sítě, máme vhazování v útočné třetině.

45:52
    Pokus někoho z našich borců orazítkoval jen plexisklo za brankou D´Oria.

45:01
    Další střelecký pokus jednoho z domácích beků, ten šel ale mimo tři tyče a s odraženým pukem od zadního hrazení už si ví rady česká obrana.

44:22
    Bruslařský souboj vyhrál Gilmour a sbírá tak volný puk za Vomáčkovou klecí.

V souběžně hraném zápase druhé skupiny ve Ford st. Johnu Kanada Red přidala těsně před druhou pauzou gól a vede již tak 4:0.

43:47
    O přestávce probíraný Veleno nyní projel celým útočným pásmem, avšak nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připraven na nahrávku a můžeme znovu kupředu.

43:01
    Rychlý přechod do útoční třetiny znamená bully před D´Oriem.

42:37
    Do třetí třetiny Javorové listy vstoupily velice aktivně a česká obrana bude dostávat, jestli v tomto tempu vydrží.

41:52
    Do přečíslení dva na jednoho se dostal domácí celek, jenomže Rasmussen to vzal na sebe a Vomáčka byl připraven.

41:02
    Ihned po buly pálil Levin, ale mimo zařízení.

40:51
    Naši hráči se nedohodli a pramení z toho zakázané uvolnění.

40:07
    Velice rychle vybojované buly v útočném pásmu pro český celek.

40:01

Třetí třetina se již chystá, držte pěsti se mnou! Já je ale musím pochopitelně pustit, jinak bych vám nemohl zprostředkovávat dění v hale.

Ve druhé třetině byl počet střel nerozhodný 6:6, celkově je tak 20:8 pro český výběr.

V průběhu přenosu jsem vám slíbil nějaké informace o kanadském útočníkovi Josephu Velenovi, tak tady jsou.

Je to hráč to underage 2000 a dostal jako první hráč v historii QMJHL "exceptional player status", aby mohl naskočit o rok dříve. Tento status dřív dostal třeba McDavid, Crosby, Ekblad nebo Tavares, nedostává se tedy jen tak komukoli.

Tento patnáctiletý borec hraje s českým obráncem Jakubem Zbořilem v Saint John Sea Dogs a má za patnáct zápasů deset bodů. Krásné číslo.

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a obě v rozdílu pár chvil, každopádně náš tým stále vede o jeden gól, a to 3:2. Poslední minutu a půl se skvěle bránil oslabení, snad to tak půjde ještě zbytek Saldova trestu.

40:00

39:34
    Svoboda se navíc nyní dostal s pukem až za branku Kanady a tam šetří cenné vteřinky.

39:02
    Daří se nám však bránit, už podruhé je puk až za brankou D´Oria.

38:33
    První vyloučení v zápase na straně české, vyloučen je Radim Salda.
    36:51 Filip ZADINA - 2:3

36:51
    Česko právě vstřelilo branku!
    Naši mladíci se ale nijak nelekli a okamžitě vracejí úder! V situaci jeden na jednoho FILIP ZADINA při pokusu o první střelu puk minul, ovšem poté se do něj opřel podruhé a rána mu sedla náramně. Asistence: Daniel Bukač.
    35:32 Jake LESCHYSHYN - 2:2

35:32
    Ale podívejme se na to, máme srovnáno! Když to nejde složitě, jde to jednoduše. JAKE LESCHYSHYN nabral ve středním pásmu rychlost, prosmýkl se mezi dvěma bránícími hráči a tváří v tvář překonal Vomáčku. Samostatně.

34:36
    Český výběr se znovu dostal do útočné třetiny, nepřesnost v nahrávce je ale vyhání do střední třetiny.

33:41
    Hru přerušuje další ofsajd Kanady, tudíž jak jsem konstatoval, její dnešní veliký problém. je přechod do útočné třetiny.

32:59
    Souboj v rohu kluziště poblíž Vomáčkovy klece vyhrál Kaut a může spolu s Nečasem jít do dalšího protiútoku.

32:19
    Svoboda nahazuje ze střední třetiny puk na branku a se spoluhráči jde střídat.

31:39
    Další střela a následné vhazování borců v bílém, D´Orio svým spoluhráčům asi moc nemá za co poděkovat.

30:59
    Píšťalka na znamení ofsajdu zastavila postup domácích borců.

30:18
    Teď nevím jestli naši hráči tak dobře brání či jsou Kanaďané tak marní, ale ještě se nedostali do pořádného tlaku a dělá jim problém se dostat i do útočné třetiny, což o Česku se říci nedá.

29:00
    Máme komerční přestávku a já jen sdělím, že v souběžně hraném utkání ve Fort st. Johnu vede Kanada Red nad Švédskem 3:0.

28:21
    Pouze nahodit puk za branku dovolila naše obrana Velenovi, na kterého se ještě podrobněji podíváme o přestávce.

27:38
    Další akce hráčů v bílém, kteří získávají útočnou třetinu.

26:46
    Možnost na srovnání měl nyní Durandeau, který si při úniku položil Vomáčku a už zakončoval skoro od odkryté branky, avšak puk mu sjel a je po šanci!

26:11
    Ostap Safin se prodral po pravé straně až do bekhendového zakončení, v tom ale přestřelil.

25:36
    Vlastní vinou jsme se připravili v útočné třetině o kotouč, honem do zadních řad!

24:59
    Soupeře k ničemu extra naši mladíci nepouštějí a kontrolují hru, jenom by nebyl na škodu nějaký další zásah.

Hlášeny změny asistencí u českých gólů, první branku Bukačovi v 9. minutě připravil Marek Škvrně, Galvasovi o minutu později Jáchym Kondelík.

24:01
    Zakázané uvolnění Javorových listů, hra se stěhuje zpět před branku Kanady.

23:37
    Kondelík se snažil najít mezi kruhy Tomana, k tomu ale kotouč nedoputoval.

22:54
    Škvrně střelou od levého hrazení donutil D´Orieho k zásahu.

22:03
    Už jsem se lekl, že budeme pokračovat, naštěstí ale rozhodčí trošku se zpožděním tento snad metrový ofsajd Kanady odpískal.

21:21
    Po menší výměně názorů mezi hráči se bude vhazovat po pravici českého brankáře.

20:41
    Vomáčka se nyní ve svém brankovišti musel roztáhnout proti pokusu Jonese.

20:01

Tak, týmy už máme po přestávce znovu na ledě, pokračujeme!

Statistický údaj o počtu střel po první třetině vypadá velice příznivě: Soupeře naši mladíci přestříleli 14:2. Co už je horší pomyšlení, že aktuálně má gólman Vomáčka úspěšnost zásahů 50%. Ale to se snad podá v průběhu druhé třetiny.

Máme za sebou úvodní část a můžeme být spokojeni, naši mládežníci vedou 2:1. Co naopak zamrzí je fakt, že po promrhání dlouhé dvouminutové dvojnásobné početní přesilovky jsme inkasovali kontaktní branku.

No nic, připravme se na další třetinu, ta začne přibližně ve 4:00.

20:00

18:58
    Puk je sice na českých hokejkách, ovšem za Vomáčkovou brankou. Máme před sebou poslední minutku první části.

18:02
    Nahození svého spoluhráče na branku Nečas pohlídal a vybojoval tak pro čtvrtou lajnu buly v útočném pásmu.

17:25
    Další možnost Javorových listů měl Gilmour, před našim gólmanem mu ale puk uskočil.
    16:38 Michael RASMUSSEN - 1:2

16:38
    A trest přichází velice rychle, Veleno totiž posunul puk mezi kruhy do jízdy MICHAELU RASMUSSENOVI, jenž jej lehkou tečí poslal za záda Vomáčky. Asistence: Joseph Veleno.

16:25
    Bohužel se skóre během přesilovky pět na třu nezměnilo, Kanada již kompletní.

16:01
    Svobodova teč končí v náručí D´Oria, další vhazovaní před tímto mužem v masce.

15:34
    Až moc si možná mladíci v bílém nahrávají, Galvasova střela se otřela jen o boční síťku.

14:59
    Kautovi střela z úhlu nesedla a hra se přerušuje.

14:25
    A nakonec z toho je celá dvouminutová dvojnásobná početní výhoda pro náš výběr, veliká možnost na zvýšení!

14:25
    Kneen si najel dle mého Zadinu a k tomu spěchají lékaři. Že by delší trest za úder do oblasti hlavy a krku?

13:56
    Čtvrtá útočná formace Česka si vybojovala přesilovku, nyní máme ponechanou výhodu a zakládáme další akci.

13:11
    Nenápadný pokus Krále od modré čáry ukryl D´Orio do lapačky, vhazuje se po jeho pravici.

12:25
    Matyáš Svoboda byl v útočné třetině sám, alespoň tak nahodil kotouč do rohu kluziště.

11:23
    Kanada si vybojovala buly před Vomáčkou, to vše ale až po komerční přestávce.

10:56
    Hra pokračuje zhruba ve stejném stylu jako před těmito brankami, jenom pochopitelně za jiného, mnohem příjemnějšího, skóre.
    09:04 Jakub GALVAS - 0:2

09:04
    Druhý úder v krátkém sledu zaskakuje zámořského soupeře! Kanaďané sice vyhráli buly v obranné třetině, ovšem nepodařilo se jim dostat puk ven ze třetiny. Nakonec Kondelík našel mezi kruhy sjíždějícího obránce JAKUBA GALVASE, jenž se prosadil přesně umístěnou střelou zápěstím. Asistence: Jáchym Kondelík.
    08:45 Daniel BUKAČ - 0:1

08:45
    Výtečně, dobrá hra přináší první úspěch! Marek Škvrně v rohu kluziště vybojoval puk a posunul na modrou DANIELU BUKAČOVI, který prostřelil D´Oria. Asistence: Marek Škvrně.

07:59
    Machala obral kanadského mladíka ve střední pásmu o puk a šel jeden na jednoho, ke střeleckému pokusu se ale nakonec nedostal.

07:10
    Už to zavánělo přečíslením, Brahaneymu ale uskočil puk a Vomáčka je tak bez práce. A nejen nyní, zatím se soupeř téměř k ničemu nedostal.

05:51
    Při souboji Kondelíka s Bowersem puk opustil hrací plochu, vhazovat budeme ve střední třetině.

04:49
    Škvrně přisunul puk za sebe na kruh Novákovi, jenž svým pokusem provětral lapačku D´Oria.

04:02
    Obránci Javorových listů uskočil puk do střední třetiny a je odpískáno postavení mimo hru.

03:32
    Nyní to teď zakázané uvolnění, u puku totiž byl dříve kanadský Durandeau.

02:56
    Kern přes jednoho obránce při svém sólu prošel, u toho druhého ale doslova narazil.

02:18
    Kondelík byl nedočkavý a do pásma vjel příliš brzy – ofsajd.

01:39
    Zatím naše defenziva má velikou jedničku, odvrátila totiž další útok soupeře, který se ještě nedostal k brance Vomáčky.

00:41
    Dobrým obranným zákrokem zpomalil postup soupeře Kern, puk opět na hokejkách českých mladíků, kteří dnes hrají v bílých dresech. Kanada má tak tmavou kombinaci.

00:12
    Úvodní akci vzal na sebe Bednář a prudkou střelou zápěstím vybojoval bully před D´Oriem.

00:01

Úvodní slavnostní buly i hymny máme za námi, jdeme na to!

Krásné brzké ráno českého času! V Encana Events Centre už se vše připravuje na druhé měření sil českého výběru na tomto turnaji a podívejme se na soupisku, která po minulém utkán doznala dvou změn.

Ta první je, že se nám v brankovišti představí brankář Tomáš Vomáčka, forvard Marek Zadina se zase posunul ze třetí do první formace na úkor Safina.

Kanada black: D´Orio (McGrath) – Chainey, Crete-Belzile, Kneen, Krief, David, Jones, Leschyshyn, Veleno, Walford, Gilmour, Mattheos, Rasmussen, Bowers, Levin, Paterson, Holt, Voyer, Brahaney, Durandeau

Česko: Vomáčka (Škarek) – Galvas, Bednář, Mikyska, Gaspar, Král, Šalda, Zelingr, Bukač – Zadina, Kondelík, Svoboda – Kaut, Nečas "C", Kern – Safin, Chytil, Machala – Novák, Škvrně, Toman.

Nominace celku na tento turnaj:

Brankáři:

Tomáš Vomáčka (Hradec Králové), Jakub Škarek (Jihlava).

Obránci:

Radim Šalda, Michael Gaspar (oba Hradec Králové), Dalimil Mikyska, Filip Král (oba Kometa), Daniel Bukač (Chomutov), Matyáš Zelingr (Kladno), Jan Bednář (Liberec), Jakub Galvas (Olomouc).

Útočníci:

Ondřej Machala, Martin Kaut, Filip Zadina (všichni Pardubice), Marek Škvrně, Martin Nečas, Matěj Novák (všichni Kometa), Matyáš Svoboda (Chomutov), Ostap Safin (Sparta), Jáchym Kondelík (České Budějovice), Jan Kern (Slavia), Filip Chytil (Zlín), Radim Toman (Vítkovice).

Přípravný duel s Finskem

Ostrou generálku před turnajem sehráli čeští mladíci s Finskem, kdy bylo k vidění celkem patnáct branek! Češi v poslední třetině smazali dvoubrankové manko, v prodloužení ale padli 8:7.

První utkání na turnaji hráli Češi s USA

Úvodní zápas na World Hockey Challenge odehráli Češi s favoritem turnaje Spojenými státy, kdy sice podali svěřenci Pavla Arnošta velice sympatický výkon a byli určitě vyrovnanějším soupeřem, než vypadá konečný výsledek 1:6.

I Kanada první duel na turnaji prohrála

Ani Kanada black v prvním zápase nebodovala, když ztratila ve třetí třetině zápas s Kanadou white. Dnes tak oba týmy budou bojovat o své první body na turnaji.

World Hockey Challenge

Kolega Karel Málek vám zpracoval i něco o historii turnaje: Tento skvělý turnaj se koná v Kanadě každoročně od roku 2000, jeho počátky však sahají až do roku 1986, kdy byl odehrán první ročník. Pro hráče v kategorii do 17 let jde o premiérovou velkou akci a zkoušku v nejsilnější konkurenci národních výběrů, zároveň také o první možnost předvést se většímu množství zámořských skautů, kteří mají akci samozřejmě pod drobnohledem – můžou si vytipovat hráče, kteří v drtivé většině případů půjdou na draft NHL napřesrok od konání turnaje.

Že turnaj stále nabývá na významu a že je na co koukat? Posuďte sami! V posledních pěti ročnících se na turnaji objevilo průměrně 20 ze 30 prvokolových výběrů a i dříve se na něm představila většina ze současných největších hvězd NHL – Kane, Toews, Ovechkin, bratři Sedinové, Granlund, z nastupující generace v posledních letech třeba i Connor McDavid a Jack Eichel.

Turnaje se letos účastní 8 celků – domácí Javorové listy postaví 3 výběry, které doplní USA a čtyři evropské týmy. Turnaj je rozdělen na dvě čtyřčlenné skupiny, v nichž se systémem "každý s každým" jednotlivé týmy utkají o co nejlepší výchozí pozici pro křížem hrané čtvrtfinále. Česká republika narazí ve skupinové fázi na tři zámořské soupeře: