Buffalo – Tampa 1:4 (kon.) | Washington – Boston 4:1 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:1 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 3:2 (3:1 po s.n.) | Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Arizona – Colorado 4:2 (kon.) | Los Angeles – Columbus 2:3 (kon.) | San Jose – Florida 5:2 (kon.)
Calgary Flames
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Pátek 06.11.2015, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vyrovnané a opatrné utkání nakonec vyhráli v prodloužení domácí Flames, když po šťastném odrazu puku rozhodl Mikael Backlund. Oba týmy se dnes snažily hlavně nechybovat a příliš pohledných akcí jsme neviděli, prodloužení bylo ale rychlé a hned z druhé akce padla vítězná branka. S konstatováním, že Calgary doma podruhé v sezoně vyhrálo a Philadelphia si připsala šestou porážkou v řadě se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost. (05:53:21)

Calgary právě vstřelilo branku!
    Johnny Gaudreau získal puk a přečíslení řešil střelou. Ta se odrazila od těla MIKAELA BACKLUNDA za záda bezmocného Neuvirtha, švédský útočník tak šťastně rozhoduje dnešní zápas.
    Asistence: Johnny Gaudreau, Karri Rämö.

60:20
    Rychle rozhodnout mohl Mark Streit, který osamocen v mezikruží nechal vyniknout Räma.

60:01

Střely po třetí třetině: 28-25

Ve třetí třetině branka nepadla, remíza po 60 minutách je dnes vzhledem k průběhu zápasu asi spravedlivá, zdá se, že oba týmy jsou za bod rády. Nyní budeme svědky letošní novinky – pětiminutového prodloužení tři na tři.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:08
    Aktivní Simmonds vyslal další střelu na Räma, po jehož zákroku se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.

58:51
    Simmonds projel kolem Russella a nabil Schultzovi, jemuž ale rána z první nesedla.

57:23
    Frolík nejprve udržel puk v útočném pásmu, Luke Schenn už kotouč ale na druhý pokus vyhodit dokázal.

57:01
    Grantovu ránu vyráží Neuvirth ramenem, následuje další icing hostů.

56:02
    Další zakázané uvolnění první formace Philadelphie.

55:55
    Kouč Philadelphie Dave Hakstol si bere oddechový čas. Hosté totiž po závaru vyhodili na icing a nemohou vystřídat.

55:49
    Po sérii odrazů a střel se k puku dostal David Jones a Flyers teď měli štěstí, že puk neskončil po jeho střele v síti.

55:04
    Zajímavý tlak si teď vypracovali Flyers, k žádné větší příležitosti to ale nevedlo.

54:24
    Střely Schenna a Schultze od modré k Rämovi nedolétly.

53:32
    Giordano vystihl přihrávku Girouxe na Voráčka, jeho další postup ale zastavil ofsajd.

52:33
    Po dlouhé době dobré střídání domácích, Gaudreau vybídl ke skórování Colbornea, toho ale vychytal Neuvirth, stejně jako krátce poté i Monahana.

51:30
    Simmondsova rána letí mimo.

50:54
    Dobrá šance pro Frolíka po vyhraném souboji Backlunda v rohu hřiště, český útočník ale ani nadvakrát Neuvirtha nepřekonal.

49:20
    Další pokus Voráčka letí těsně vedle pravé tyče domácí branky. Flyers jsou od vyrovnání aktivnějším týmem.

49:05
    Další zákrok finského gólmana proti střele Waynea Simmondse.

48:29
    Rämö se teď ohlížel za sebe po střele od modré, puk mu ale z výstroje nakonec nevypadl a hra je přerušena.

48:11
    Zakázané uvolnění domácích.

47:45
    Sam Bennett po delší době prověřil Michala Neuvirtha, který úspěšně zasáhl betonem.

47:14
    Claude Giroux v nadějné pozici přestřelil branku.

46:04
    Skvělý zákrok lapačkou teď vytáhl proti tvrdé střele Laughtona Karri Rämö.

45:30
    Del Zotto nezpracoval poskakující kotouč a hosté musí vyklidit útočné pásmo.

44:56
    Po chybné Gudasově rozehrávce se Stajan snažil najít aktivního Joorise, přihrávka ale byla zblokována.

44:27
    Schenn nezpracoval těžkou přihrávku Manninga a po icingu se hra vrátí před Neuvirtha.

43:59
    Manning se obtáčel okolo domácí branky, Rämův beton byl ale na místě.

42:58
    Totéž dělá na druhé straně Russell, také bez úspěchu.

42:32
    Matt Read nahazuje puk do útočného pásma Flyers.

41:08
    Voráčkovu střelu zablokoval Mark Giordano.

40:29
    Schenn hledal před branou Couturiera, ten ale puk nezpracoval.

40:01

Střely po druhé třetině: 18-17

Druhá perioda nám nabídla utrápený hokej, nakonec jsme se ale přece jen dočkali branky, když v samém závěru třetiny vyrovnal Rakušan Raffl. Domácí se po předchozích přídělech tak pečlivě soustředí na bránění, že výsledkem je ofenzivní nemohoucnost obou týmů. Doufejme, že gól do šatny zápas oživí a ve třetí třetině uvidíme zajímavější hokej.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    RAFFL - 1:1

39:25
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers vyrovnávají těsně před druhou přestávkou. MICHAEL RAFFL dostal dobrou přihrávku od Girouxa a přestože byl tísněn, jeho střela propadla Rämovi mezi nohama.
    Asistence: Claude Giroux.

39:04
    Po sérii soubojů v rohu hřiště nebezpečně pálil Brayden Schenn, Räma ale nepřekonal.

38:18
    Další icing Calgary.

38:00
    Rämö chytá puk, který se odrazil od zadního mantinelu.

37:30
    Po neúspěšném nahození Flyers vyhazuje na zakázané uvolnění domácí Grant.

36:16
    Neuvěřitelné věci si teď na modré čáře dovolil Gaudreau, z čehož vytěžil Sean Monahan a potřetí dnes zazvonila tyč.

35:25
    Druhá přesilovka domácích byla snad ještě horší než ta první, Flyers v plném počtu a Schenn prověřil po delší době Räma.

34:05
    Brodie střílenou přihrávkou málem našel hůl Monahana, který stál ve výborné pozici. Hosté se krátce nato osvobozují.

33:22
    Druhou přesilovku si zahrají Flames. Hosté hráli v šesti, trest odpyká Nick Schultz.

32:55
    Po pěkně kombinaci hostů střílel Schultz, jeho střela ale k brance nedoputovala.

31:46
    V posledních minutách sledujeme na poměry NHL žalostný hokej, je vidět, že oba týmy se nacházejí v krizi a bojí se cokoli pokazit.

30:04
    Frolíkovu střelu jeho krajan v brance Flyers vyráží.

29:37
    Rozhodčí se teď upískli, když odpískali Brodiemu přihrávku rukou. Domácí obránce si sice rukou puk předhodil, poté ho ale sám hrál.

29:20
    Po zblokované střele se bude vhazovat v obranném pásmu Calgary.

28:43
    Hosté mají stále obrovské problémy s přechodem do útočného pásma. Lecavalier teď navíc nechtěně, ale velmi tvrdě zasáhl svého spoluhráče Braydena Schenna hokejkou do obličeje.

27:50
    Brodie s Hudlerem teď málem rozebrali obranu Flyers na součástky, finální přihrávka na Frolíka však neprošla.

26:58
    Gudas sestřelil maličkého Gaudreaua, žádné oplácení se ale zatím nekoná.

26:36
    Ofsajd Letců.

25:45
    Další přečíslení dva na jednoho, tentokrát v podání domácích útočníků Jonese s Joorisem. Prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu, kterou Neuvirth bez větších problémů kryje.

25:16
    Neuvirth vyráží slabou střelu Hamiltona do ochranné sítě za svou brankou.

23:55
    Russell zariskoval a Giroux s Rafflem ujížděli ve dvou na osamoceného Brodieho, ten ale perfektním obranným zákrokem přihrávku kapitána Philadelphie zachytil.

23:25
    Další zákrok pro Neuvirtha po střele Bolliga.

22:40
    Stajan tečoval střelu Joorise, Neuvirth si ale poradil.

22:05
    Rämö přerušuje hru.

21:50
    Stajanovu ránu Neuvirth viděl a vyráží ji do rohu.

20:53
    Hned tři střely vyslali hosté na domácí branku poté, co Voráček zavezl puk do pásma. Žádná ale nebyla úspěšná.

20:01

Střely na branku po první třetině: 8-8

Je za námi první třetina, která příliš šancí nenabídla. Oba týmy nejprve nastřelily brankovou konstrukci, o jediný gól se pak postaral Josh Jooris v páté minutě. Uvidíme, zda si týmy povedou ve druhé třetině v přechodu do útoku lépe a nabídnou nám zajímavější podívanou. Druhá třetina začne přibližně ve 4:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    Akci Simmondse přerušuje postavení mimo hru.

18:54
    Nepovedená přesilovka Calgary je u konce, Laughton na ledě.

18:18
    Ryan White teď schytal tvrdou ránu od Dennise Widemana a míří na střídačku.

17:44
    Nepřesná Hamiltonova rána vyhání domácí ven z pásma.

17:12
    Hosté vyhazují, novou akci Flames rozjíždí Brodie.

16:50
    Skvělá práce Gaudreaua vede k prvnímu vyloučení na straně hostí. Američan zachytil rybičkou puk letící z obranného pásma Flyers a následně byl zasažen vysokou holí do obličeje. Dvě minuty pro Scotta Laughtona.

15:58
    Simmondsův pokus neúspěšný a Hudler se vrací na led.

15:24
    Výborný zákrok Michala Neuvirtha! Domácí ujížděli v oslabení tři na jednoho, Backlund situaci řešil přihrávkou na Krise Russella, který nedokázal překonat českého brankáře z výborně pozice střelou z první.

14:34
    Brayden Schenn se zajímavě vytáčel z rohu před Räma, odražený puk napálil bek hostů opět pouze do finského brankáře.

14:14
    Dobrá střelecká pozice pro Schenna, Rämö ale pozorný.

14:02
    Druhá přesilovka pro Flyers. Hudler v souboji o puk podrazil Del Zotta a rozhodčí ho posílají na trestnou lavici.

13:33
    Je za námi téměř 14 minut hry a zatím jsme viděli pouze devět střel na branku. Šest z nich mají na svědomí hráči Calgary.

13:20
    Hosté nejsou schopni přejít s pukem do útočného pásma, po jejich další chybné rozehrávce střílel Jones, Neuvirth na místě.

12:15
    Nebezpečnou střelu Monahana vyráží Neuvirth betonem.

10:50
    Na druhé straně hledal Giroux Voráčka, českému útočníkovi ale puk přeskočil hokejku.

10:09
    Nepřesnou přihrávkou zazdil Joe Colborne nadějné přečíslení Plamenů.

09:29
    Další ofsajd Flames. Oba týmy zatím rozehrávají velmi nepřesně.

09:15
    Gaudreau aktivním napadáním získal za brankou puk, následná přihrávka však nenašla adresáta.

08:10
    Karri Rämö si poradil se střelou Raffla.

07:07
    Raffl nahazuje a první lajna Flyers střídá. Akci na druhé straně pak opět zastavuje ofsajd.

05:50
    Ofsajd domácích přerušuje hru.
    JOORIS - 1:0

04:40
    Jooris se vrátil na hřiště a okamžitě se řítil sám na Neuvirtha, který ho ale vychytal. Puk však rychle vrátil před bránu Backlund a JOSH JOORIS napodruhé už překonal českého brankáře z dorážky. Calgary se ujímá vedení po ubráněném oslabení.
    Asistence: Mikael Backlund.

04:03
    Monahan konečně osvobozuje domácí čtveřici a hosté střídají.

03:24
    Tyčka zazvonila i na druhé straně, tentokrát okradla o první gól v sezoně Jakuba Voráčka!

03:08
    Domácí vyhodili puk ze hřiště, naštěstí pro ně byl ještě tečovaný hráčem Philadelphie.

02:45
    Girouxova nepřesná rozehrávka vyhání Flyers z pásma.

02:29
    Uvidíme první přesilovku v dnešním utkání. Dvě minuty dostává za faul v útočném pásmu Josh Jooris.

02:12
    Dougie Hamilton sbírá za brankou další neúspěšné nahození Flyers a zakládá nový útok.

00:18
    Giordano napálil odražený puk do tyče Neuvirthovy branky! To mohl být rychlý úder domácích.

00:01

Calgary Flames: Rämö (Ortio) – Giordano, Brodie – Russell, Wideman – Engelland, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Bennett – Hudler, Backlund, Frolík – Colborne, Stajan, Jones – Bollig, Grant, Jooris. Trenér: Bob Hartley

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Del Zotto, Streit – Schlutz, L.Schenn – Manning, Gudas – Raffl, Giroux, Voráček – Read, Couturier, Simmonds – Umberger, B.Schenn, Lecavalier – VandeVelde, Laughton, White. Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Rooney, Peel – Mach, Murchison.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ještě hůře než Philadelphia je na tom domácí tým z kanadského Calgary. Tomu se stále nedaří vymanit se z krize, naposledy podlehlo po nevydařeném závěru v Coloradu 6:3. Počet inkasovaných branek zároveň značí hlavní problém Flames. Ti na rozdíl od Flyers branky střílejí, jenže pokud inkasujete v osmi z posledních devíti zápasů 4 a více gólů, nemůžete pomýšlet v NHL na úspěch. Uvidíme, zda Plamenům nepomůže domácí dvojzápas proti týmům z Pensylvánie. Nejlepšími hráči Calgary v probíhající sezoně jsou zatím Johnny Gaudreau (2+11), který pro soupeře představuje nebezpečí v každém zápase, a T.J. Brodie, který se po svém návratu jako jediný hráč Calgary pravidelně udržuje v plusu (+4).

Bilance: 3-9-1, 6. místo v Pacifické divizi

Nejproduktivnější hráči:
    Johnny Gaudreau 2+11
    Jiří Hudler 4+7
    Michael Frolík 3+5

Letci nezažívají vůbec dobré období. Po pěti porážkách v řadě jim v tabulce východní konference patří až 14. místo, v posledních čtyřech zápasech navíc Flyers nevstřelili více než dvě branky. Svůj "podíl viny" na tom nese i hvězdný český útočník Jakub Voráček, kterému se zatím nedaří navázat na loňský vydařený ročník a stále čeká v nové sezoně na první gól. Na své poměry je velice neproduktivní i kapitán Claude Giroux, což dokazuje fakt, že nejproduktivnějším hráčem Philadelphie po 12 zápasech je obránce Mark Streit s pouhými sedmi kanadskými body. Pennsylvánský tým tedy zatím doplácí na mizernou ofenzivu, což nebývalo v posledních letech zvykem. Uvidíme, zda-li se útok Flyers neprobudí proti tápajícím Plamenům, jako se to povedlo hráčům Colorada předevčírem.

Bilance: 4-6-2, 7. místo v Metropolitní divizi

Mark Streit 3+4
    Brayden Schenn 4+2
    Claude Giroux 4+2

Dobrý den, v noci ze čtvrtka na pátek budeme sledovat utkání dvou trápících se týmů zámořské NHL. Na led Calgary Flames zavítá Philadelphia Flyers. Zápas bude hodně zajímavý i pro české fanoušky, na ledě by se totiž mělo představit hned několik Čechů, kteří navíc patří ve svých týmech k tahounům.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 5. Jooris (Backlund), 61. Backlund (Gaudreau, Rämö) – 40. Raffl (Giroux)

Rozhodčí: Rooney, Peel – Mach, Murchison