New Jersey – Vancouver 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Boston 1:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Edmonton Oilers
Pondělí 09.11.2015, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Sledovali jsme napínavé utkání, ve kterém nakonec vyhrává domácí tým. Děkuji za pozornost. (04:53:04)

Chicago právě vstřelilo branku!
    A je to jasné, po nádherné akci se prosazuje ARTEM ANISIMOV. Zakončující hráč měl před sebou odkrytou část branky, kterou s přehledem trefil. Asistence:Patrick Kane, Niklas Hjalmarsson.

59:46
    Vyloučen hostující Oscar Klefbom na dvě minuty za držení, musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

59:00
    Poslední minuta hry v základní hrací době.

58:55
    Oddechový čas pro hosty.

58:55
    Buly ve středním pásmu, branka Edmontonu je prázdná.

58:20
    Hosté znovu bez brankáře.
    Andrej SEKERA - 3:2

58:09
    Edmonton právě vstřelil branku!
    ANDREJ SEKERA snižuje přesnou střelou od modré na rozdíl jediné branky.Asistence: Tedy Purcell, Darnell Nurse

57:40
    Hosté bez brankáře.

57:06
    Talbot kryje střelecký pokus jednoho z domácích hráčů. Buly před jeho brankou.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:26
    Mnoho času už hostům na vyrovnání nezbývá. Navíc obrana domácích hraje velmi zodpovědně a nepouští soupeře do velkých šancí.

55:59
    Chicago zahrála pouze na zakázané uvolnění.

55:22
    26:33, takový je poměr střel na branku.

55:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny. Edmonton se snaží hrát aktivně a s výsledkem něco udělat, ale bude to mít těžké.

54:54
    Crawford kryje další střelu soupeře. Komerční přestávka.

54:22
    Mám pocit, že tento moment definitivně rozhodl o tom, který mančaft vyhraje toto klání.
    Patrick KANE - 3:1

53:28
    Ujala se bekhendová střela PATRICKA KANEA. Branka jde na vrub hostujícího Davidsona, který měl puk pod kontrolou a špatně ho odehrál. Asistence: Artem Anisomov, Artemi Panarin.

53:00
    Sedm minut do konce třetí třetiny, Hawks stále vedou.

52:31
    Shaw skončil v brance hostů. Tento" gól" nemůže být zcela jistě a pochopitelně uznán. Hra je vykázaná do středního pásma.

51:34
    Buly ve středním pásmu.

51:00
    Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 31:22. Brankář Crawford drží domácí mužstvo ve hře, nebýt jeho, bylo by na tom Chicago daleko hůře.

50:12
    Následuje komerční přestávka. Po ní bude provedeno buly v útočném pásmu Chicaga.

48:53
    Toews se dostal do dobré střelecké pozice, ale hostující brankář ho vychytal. Proti jeho střele nastavil beton.

48:06
    Zbytečně se nepřerušuje, hra plyne rychle. Mnoho gólových šancí k vidění není. Hraje se spíše ve středním pásmu.

47:00
    Sedm minut z třetí třetiny je pryč. Edmonton dokázal snížit a nyní musí ještě vstřelit alespoň jednu branku, pokud chce získat při nejmenším bod.

46:30
    Chicago Blackhawks je aktivnější, ale nemůže najít recept na momentálně dobře hrající obranu hostů.

45:48

45:22
    Početní výhoda domácích se blíží ke konci, gólovou šanci si Chicago nevytvořilo.

44:30
    Seabrook trefil střelou od modré čáry pouze brankovou konstrukci. Domácí hrají přesilovku dobře, jsou aktivní, střílí. Jen ta přesnost není nejlepší.

43:48
    Vyloučen Anton Lander na dvě minuty za hákování.
    Jordan EBERLE - 2:1

42:56
    Gól v přesilové hře a je vyrovnáno. JORDAN EBERLE dorazil střelu Nugenta Hopkninse, kterou gólman Crawford vyrazil pouze před sebe. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Oscar Klefbom.

42:16
    Vyloučen domácí Viktor Tichonov na dvě minuty za nedovolené bránění.

41:46
    Dlouhou dobu čekal Patrick Kane s kotoučem na holi a mířil. Skvěle ho vyčekal Talbot, který se ani nepohnul a tak to měl střelec těžké.

41:17
    Buly v obranném pásmu domácího mužstva. Chicago puk vybojovalo, a tak se hra přesouvá od jeho branky.

40:54
    Oba týmy střídají za hry, domácí s rozehrávkou nikam nepospíchají.

40:01

Skóre 2:0 platí i po dvou třetinách.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    Šarvátka před brankou Talbota. Začal si Toews.

39:42
    Vhazování v útočném pásmu Chicaga.

39:06
    Buly před brankou domácího týmu.

38:55
    Crawford znovu drží domácí. Další šanci zneškodnil s pomocí Seabrooka.

38:44
    Hossa se srazil s protihráčem, oba jsou v pořádku.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty ve druhé třetině.

37:25
    Leo Draisaitl se stal dalším hráčem, který nedokázal prostřelit dnes skvěle chytajícího brankáře domácího celku.

36:28
    Čas vyhrazený pro prostřední třetinu se blíží ke svému konci, Edmonton hraje aktivně, snahu mu nelze upřít, ale zatím to není nic platné.

35:24
    Eberle se dostal do obrovské šance, tváří v tvář stál proti domácímu brankáři, který si připisuje další skvěl zákrok. Jen díky němu vedou stále Hawks o dva góly.

35:00
    Druhá třetina se pomalu ale jistě blíží ke svému konci.

34:26
    Talbot si připisuje snadný zákrok proti střele Svedberga.

34:08
    Místo kotouče v brance končí Anisimov. Komerční přestávka.

33:45
    Obrázek hry je dlouhou dobu hodně podobný. Edmonton se snaží aktivní hrou s výsledkem zápasu něco udělat. Domácí obranu mu ale nedává mnoho prostoru pro realizaci ofenzivních nápadů.

33:05
    Edmonton nedokázal rozehrát přesně, a tak se dopustil zakázaného uvolnění. Buly v obranném pásmu Oilers.

31:56
    Hostující gólman po nahození od modré čáry kryje kotouč, buly před jeho brankou.

31:05
    Jakupov ujel domácí obraně po křídle a dostal se ke střele, s níž neměl brankář Chicaga žádné problémy, neboť byla nepřesná.

30:41
    Komerční přestávka v polovině zápasu. Střelecky jsou aktivnější hosté – 19:10 a v této třetině (opravdu) 14:1.

30:26
    Hall se dostal do brejku, který ovšem nedokázal využít ke kontaktní brance.

30:00
    Puk získávají domácí a dostávají se do útočného pásma.

29:10
    Sledujeme pasáž hry, v níž je hostující celek aktivnější, ale jeho převahu se mu nedaří vyjádřit gólově. Střelecky ano, ale zatím bez vstřelené branky.

27:38
    Edmonton nyní diktuje tempo hry, domácí hráči se jen brání Spolehnou se mohou na výkon Crawforda, který kryje další střelecký pokus Oilers.

26:50
    Hall se dostal k rychlé střele, s níž si domácí brankář dokázal poradit.

26:40
    Komerční přestávka v probíhající sedmadvacáté minutě.

26:21
    Střelecky aktivnější je Edmonton, vede 14:9, ale skóre hovoří v jeho neprospěch.

26:00
    Crawford hrál puk za brankou, pak do něho přijel protihráč a strhla se mela v obranném pásmu domácích. Pouliot schytal několik ran od obránců, kteří mu jasně říkají: "Tak tohle si, panáčku, dovolovat prostě nebudeš."

24:52
    Shaw na druhé straně mohl zkusit zakončit, puk ale netrefil.

24:20
    Purcell byl na hokejce kontaktní branku, ale v šanci selhal.

24:04
    Chicago Blackhawks se dostává do úmyslného ofsajdu. Buly před Crawfordem.

23:20
    Hjalmarssonova střela od modré čáry byla snadnou prací pro Talbota.

22:35
    Panarin, autor obou branek domácích, hraje stále velmi aktivně. Cítí šanci na hattrick.

21:50
    Edmonton se při snaze o protiútok dostal do postavení mimo hru.

21:41

20:40
    V přesilovce se domácí dostali do útočného pásma způsobem, který nebyl v souladu s pravidly, a tak se píská.

20:01
    První vhazování druhé třetiny vyhráli hokejisté Chicaga, jmenovitě Toews.

20:01
    Západ slunce nad United Center

Light check.(via Chicago Blackhawks)

Posted by NHL on NBC Sports on 8. listopad 2015

Za stavu 2:0 končí první třetina. Dvakrát se prosadil Artemi Panarin.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41
    Vyloučen hostující Branton Davidson na dvě minuty za podražení.

19:23
    Markus Krüger to byl, kdo se dostal ke střele, která o malý kousek se nevešla mezi tři tyče.

18:20
    Edmonton se na inkasovanou branku snaží zareagovat aktivní hrou, Crawford kryje puk, který se pohyboval před jeho brankou.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty hry v první třetině.
    Artemi PANARIN - 2:0

17:35
    Náádherná individuální akce ARTEMI PANARINA znamená vedení domácích 2:0. Hostující Hall se snažil zamezit střele, to se nepodařilo, a tak Panarin trefil horní část branky. Asistence: Patrick Kane, Brent Brent Seabrook.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, ještě před tím se domácí dostali dostali do postavení mimo hru.

16:44
    Oba týmy hrají v plném počtu.

15:33
    Hra čtyři na čtyři pravděpodobně vyhovuje více hostům, kteří jsou nyní aktivnější. Ale stabilně se nedostávají do pásma, gólman Hawks je bez práce. Totéž platí i o Talbotovi.

15:00
    Ryan Nugent-Hopkins pálil z první, ale branku nedokázal výrazněji ohrozit.

14:44
    Vzájemné vyloučení. Krüger a Pakarinen na dvě minuty za hrubost. Následuje jednak komerční přestávka, ale také hra se čtyřmi hráči na obou stranách.

13:24
    Toews zavezl kotouč do útočného pásma, byl tísněn obránci, ke střele se nedostal. Akce pokračovala dál a do gólové pozice se dostal Hjalmarsson, který netrefil kotouč ideálně.

12:20
    Oilers se snaží najít recept na hru domácích, ale nejde jim to individuálně ani kombinačně.

11:23
    Domácí brankář své drobné zaváhání napravuje jistým zákrokem, po němž se vhazuje po jeho levé ruce.

10:52
    Edmonton se při pokusu o zisk útočného pásma dostává do postavení mimo hru, což znamená, že se bude vhazovat v neutrální zóně. Puk letící za branku Crawford špatně rozehrál a málem daroval soupeři velkou šanci.

10:24
    Komerční přestávka.

10:02
    První třetina se za stavu 1:0 dostává do své druhé poloviny.

09:36
    Osobních soubojů a střetů přibývá, naopak střelecké pokusy jsou nedostatkovým zbožím.

08:55
    Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho hokejově záživných akcí. Bojuje se ve středním pásmu.

07:53
    Edmonton se také snaží získat převahu, což se mu daří. Ale se střelbou je to horší. Pokus Eberleho byl zblokovaný.

07:27
    Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou 3:1. Podařilo se jim i skórovat.

07:05
    Následuje komerční přestávka a já musím konstatovat, že domácí svou přesilovou hru využít nedokázali.

07:05

06:37
    Seabrook vzal nyní zodpovědnost na sebe, přijal přihrávku nad kruhy a vystřelil. S jeho pokusem neměl Talbot sebemenší problém.

05:53
    Seabrook zkoušel vylepšit pozici pro Hossu, k němu se puk přes několik hokejek nedostal. Edmonton se brání zatím celkem dobře.

05:20
    Blackhawks v útočném pásmu, o které vinou špatné přihrávky přišli.

05:05
    Vyloučen hostující Darnell Nurse na dvě minuty za podražení. Následuje přesilovka pro domácí.

03:40
    Na druhé straně se do dobré pozice dostal Hall, který získal odražený kotouč. Za záda Crawforda ho ale nedokázal zasunout.

02:41
    Domácí fanoušci jsou od začátku zápasu hodně hlasití a spokojení. Mají také důvod, jejich oblíbenci se dostávají do vedení a stačily jim k tomu dvě střely. Panarin se prosadil se štěstím, ale na to se už nikdy nikdo nebude tázat.
    Artemi PANARIN - 1:0

00:58
    Domácí jdou bleskově do vedení. Po přihrávce od modré, kterou vyslal Patrick Kane se prosazuje ARTEMI PANARIN. Střelec trefil hostujícího brankáře do horní části výstroje, od níž se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Patrick Kane.

00:10
    Talbot si připisuje první zákrok, když zneškodnil střelu od modré.

00:01
    První vhazování tohoto zápasu vyhráli domácí, kteří se hned dostali do útočného pásma.

00:01

Vše je připraveno k úvodnímu buly.

A nyní i její Americká sestra.

Kanadská hymna zní United Centerem.

Utkání začne o něco později, což je u NHL naprosto běžné.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Seabrook, Svedberg, Van Riemsdyk, Hjalmarsson, Gustafsson, Daley – Hossa, Toews, Panarin – Kane, Anisimov, Teravainen – Garbutt, Kero, Daňo – Shaw, Krüger, Desjardins

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Nurse, Sekera, Fayne, Klefbom, Gryba, Reinhart – Eberle, Draisaitl, Hall – Jakupov, Nugent-Hopkins, Pouliot – Purcell, Letestu, Hendricks – Pakarinen, Miller, Lander

Rozhodčí: Pochmara, Hanson – Sericolo, Shewchyk.

Brent Seabrook – 14 zápasů (4+7)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Panarin (Kane), 18. Panarin (Kane), 54. Kane (Anisimov, Panarin), 60. Anisimov (Kane, Hjalmarsson) – 43. Eberle (Nugent-Hopkins, Klefbom), 59. Sekera (Purcell, Nurse)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Seabrook, Svedberg, Van Riemsdyk, Hjalmarsson, Gustafsson, Daley – Hossa, Toews, Panarin – Kane, Anisimov, Teravainen – Tichonov, Kero, Daňo – Shaw, Krüger, Desjardins

Rozhodčí: Pochmara, Hanson – Sericolo, Shewchyk