Novokuzněck – Vladivostok 0:2 (kon.) | Omsk – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Barys – Jokerit 2:0 (kon.)
Novosibirsk – Chabarovsk 0:7 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 0:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Toljatti – Ufa 3:0 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 2:3 (0:2 po s.n.)
N.Novgorod – Záhřeb 5:2 (kon.) | Minsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 5:3 (kon.)
Soči – Čerepovec 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 12.11.2015, 14:30 • Sport Complex, Astana • KHL

Ode mě je to tedy pro dnešek vše, ale již v půl druhé hodiny ranní zítřejšího dne se na Vás budu těšit u zápasu kanadsko-americké NHL mezi Ottawou a Vancouverem. Ani toto utkání si samozřejmě nenechte ujít, avšak prozatím nashledanou! (16:53:17)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V ZÁPASE

Barys Astana

Ján Laco 33 zák., 0 gólů, 100%

Střetnutí mezi jediným kazašským a jediným finským zástupcem v KHL je u konce a domácí Barys Astana si po vítězství 2:0 připisuje tři body. Hosté měli sice od začátku více ze hry, nicméně dvě povedené akce domácích v první třetině stanovily skóre, na které už se Jokeritu odpovědět nepovedlo. Jednoznačným hrdinou zápasu je brankář Ján Laco, který pokryl všech 33 střel helsinského týmu a udržel čtvrté čisté konto v sezóně!

59:52
    Domácí odolávají a dostávají kotouč do středního pásma! Tohle už Barysu bude stačit!

59:10
    Hostující brankář opět na střídačce. Jokerit je při powerplay ve velkém tlaku!

58:54
    Vhazování ve středním pásmu vrátilo Karlssona do brány a Jokerit musí po chvíli právě až za vlastního gólmana.

58:33
    Henrik Karlsson je na střídačce a hosté to tedy zkouší v šesti mužích v poli!

58:20

58:08
    Před chvílí byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí hrají stále přesilovou hru a vedou 2:0, avšak za chvíli se vyloučený Wirtanen vrátí na led a můžeme očekávat tlak finského týmu.

57:49
    Larsen sice kotouč z pásma Jokeritu ještě nevyhodil, ale jeho spoluhráči se to už po chvíli povedlo a hrát musí Laco.

57:14
    Zaváhání v rozehrávce domácích napravil Savčenko, který se včas zorientoval a stihl sebrat kotouč ještě před napadajícím Pöystim.

56:44
    Barys se bez větších potíží usazuje v útočném pásmu. Nyní domácím stačí šetřit čas pobytem daleko od vlastní brány.

56:20
    To je obrovská komplikace pro finský celek! Petteri Wirtanen (JOK) se u brány snažil dostat k odraženému puku, ale místo toho jen vysekl Dallmanovu hokejku a míří na dvě minuty na trestnou lavici.

55:51
    Díky icingu se vhazovalo u Laca, ale hosté toho využít nedokázali a kotouč mizí ve středním pásmu. Henrik Karlsson pomalu pokukuje po střídačce.

55:16
    Jenže obrana Astany je opravdu hodně pozorná a s Lacem v zádech se nyní chyb příliš nedopouští. Rychlý útok Barysu tentokrát zastavil obránce Jesper B.Jensen.

54:52
    Karlsson odolal dalšímu protiútoku a beci Jokeritu rychle přenášejí hru na druhou stranu.

54:13
    Aktivní Jokerit v posledních chvílích často zapomíná na zadní vrátka a domácí se dostávají do šance. Případná třetí branka by dle mého názoru rozhodla utkání.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 4. Boyd (Dawes, Bochenski), 18. Savčenko (Trjasunov, Chudjakov)

Barys Nur-Sultan: Laco (Poluektov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Ellerby, Trjasunov, Semjonov, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Starčenko, Markelov, St.Pierre – Ruděnko, Panšin, Romanov – Grenc
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Kulda, Lajunen, Larsen, Jensen, Todd, Ohtamaa – Jormakka, Kapanen, Hagman – Joensuu, Regin, Kozun – Wirtanen, Rita, Olimb – Mäki, Sallinen, Pöysti

Rozhodčí: Denis Bondar, Viktor Gašilov – Jakov Palej, Stanislav Raming