Novokuzněck – Vladivostok 0:2 (kon.) | Omsk – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Barys – Jokerit 2:0 (kon.)
Novosibirsk – Chabarovsk 0:7 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 0:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Toljatti – Ufa 3:0 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 2:3 (0:2 po s.n.)
N.Novgorod – Záhřeb 5:2 (kon.) | Minsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Petrohrad – Viťaz 5:3 (kon.)
Soči – Čerepovec 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
Ak Bars Kazaň
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 12.11.2015, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Ak Bars Kazaň nevyužil výhodu domácího prostředí a Metallurgu Magnitogorsk podlehl 2:3 po samostatných nájezdech. Pětizápasová šňůra výher Kazaně tak skončila, místo toho svou vítěznou sérii prodloužil Magnitogorsk, který vyhrál třetí duel v řadě a poskočil na čtvrté místo Východní konference. (19:43:07)

Danis ZARIPOV - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
    Autorem vítězné branky je DANIS ZARIPOV.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani po prodloužení se žádný z týmů neraduje, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:02
    Zakončit chtěl Wolski, ale pozorná defenziva Kazaně mu v tom zabránila.

63:22
    Hra byla přerušena a hlavní arbitr nařídil vhazování ve středním pásmu.

62:49
    Dopředu se po zisku kotouče vrhli také domácí, ale zakončit nedokázali.

61:43
    Hra ve čtyřech lépe svědčí hráčům Magnitogorsku, kteří právě kombinují v útočné třetině.

60:43
    Ke střele se dostal Mozjakin, ale jeho rána v síti neskončila.

60:20
    Do útočného pásma vnikl Antipin, o puk byl ale v souladu s pravidly obrán.

60:01

Hodina čisté hry o vítězi utkání nerozhodla, o bonusový bod tak týmy zabojují v prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:23
    Puk se nachází na holích hráčů magnitogorského Metallurgu, kterým se ovšem nedaří nalézt střeleckou pozici.

59:01
    Právě probíhá závěrečná minuta základní hrací doby.

57:32
    Tempo hry je na vynikající úrovni, když se hra přelévá ze strany na stranu.
    Oskar OSALA - 2:2

55:49
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Čtyři minuty před koncem základní hrací doby hosté vyrovnávají! Puk dostal do brány OSKAR OSALA, jenž se prosadil střelou zblízka. Asistence: Danis Zaripov.

55:25
    Hra je přerušena a vhazovat by se mělo před bránou, kterou hájí Rynnas.

54:19
    Antipinův trest vypršel, Metallurg Magnitogorsk je tak kompletní.

54:11
    Rylov dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud vyslal střelu švihem, která ale v síti neskončila.

53:27
    Domácí se prokombinovali do útočného pásma, kde se ovšem nezdrželi příliš dlouho. Metallurg totiž puk vyhodil.

52:39
    Brána Kazaně po nárazu jednoho z hráčů vypadla ze svého ukotvení, hra tak byla okamžitě přerušena.

52:19
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk: za krosček si menší trest odsedí Antipin.

51:36
    Do zakončení se dral také Obuchov, jeho pokus vyrazil gólman levým betonem.

50:58
    Podél levého mantinelu vnikl do útočného pásma Ďaloga, jehož následnou střelu vyrazil Košečkin do ochranné sítě.

49:21
    Z ostrého úhlu se odhodlal ke střele Zaripov, avšak Rynnas u své pravé tyče nenechal ani malou škvírku.

48:19
    Hráči Metallurgu poměrně dlouho obléhali bránu svých soupeřů, ale Rynnase nakonec ohrozit nedokázali.

47:01
    Pak zaútočili také hosté, po ráně Wolského Rynnas přikryl puk pod svou lapačkou. Následuje komernčí přestávka.

46:48
    Po přihrávce Čibisova se dral kupředu Tkačjov, ale proti dvojnásobné přesile neuspěl.

46:10
    Nyní sledujeme poměrně hluchou pasáž, kdy jsou oba brankáři bez práce.

44:31
    Hokejisté Kazaně nahodili puk do útočného pásma, to však z jejich strany bylo vše.

43:18
    Metallurg Magnitogorsk je kompletní.

43:01
    Vypršel první trest hostujícího celku, Metallurg tak už hraje ve čtyřech.

42:41
    Na Košečkina vystřelil Möller, který však puk za brankovou čáru neprocedil.

41:55
    Hosté jsou odhodláni bránit, ale proti přesile to nemají vůbec snadné.

41:18
    Metallurg Magnitogorsk půjde do tří! Krosčeku se totiž dopustil Batyršin.

41:01
    Za vražení na hrazení byl vyloučen Osala (Metallurg Magnitogorsk).

40:34
    V úvodu třetí části se hraje ze strany na stranu, obě mužstva se střídají v držení kotouče.

40:01

Také druhá periody nabídla vyrovnaný průběh. Hned v jejím úvodu rozvlnil síť Malychin, jenž tak vrátil vedení na stranu Barsu. Hosté měli možnost vyrovnat v závěru třetiny, kdy disponovali přesilovou hrou, kterou ovšem nevyužili. Ve třetí tercii se tak svěřenci Vorobjova pokusí smazat jednogólovou ztrátu.

Třetí třetina začne přibližně v 18:41.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Dvě vteřiny před koncem druhé dvacetiminutovky se vhazovalo v obranném pásmu Kazaně, hosté překvapivě zkusili hru bez brankáře, ale výhody jednoho muže v poli navíc se jim využít nepodařilo.

39:52
    Ak Bars Kazaň je kompletní.

39:29
    Domácí se zmocnili kotouče a vyhodili ho ven z pásma.

38:40
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde si vyměňují rychlé přihrávky, kterými zaměstnávají defenzivu Barsu.

37:52
    Za vražení na hrazení byl dvěma minutami potrestán Lukojanov (Ak Bars Kazaň).

36:38
    Z prostoru mezi kruhy zakončoval Běreglazov, ale na brankáře Rynnase, který puk vyrazil před sebe, a následně lapil i dorážku, si nepřišel.

35:26
    Střelecký pokus vyprodukoval Möller, ovšem jeho pokus Košečkin svým betonem vyrazil.

34:18
    Puk mají ve své moci hokejisté Kazaně, drží ho za svou bránou tak, by mohli vystřídat.

32:56
    Lee poslal přihrávku po ledu, puk byl jedním z hráčů přizvednut do vzduchu a ten skončil až v lapačce Rynnase, před nímž se bude vhazovat.

32:16
    Na pravé straně unikal Azevedo, který nakonec zvolil střelu, ale gólmana Magnitogorsku nepřekonal.

30:55
    Práci měl na druhé straně také Košečkin, ale ani on puk za svá záda nepustil.

30:41
    V levém kruhu vystřelil z otočky Mozjakin, avšak Rynnasovy betony skleply rychle k sobě.

30:09
    Na Košečkina vystřelil Rylov, brankář Magnitogorsku puk vyrazil do strany.

29:31
    Teď se hraje podél mantinelů, kde probíhají souboje o puk, žádnému z celků se nedaří si vytvořit střeleckou příležitost.

28:13
    Razantní pokus vyprodukoval Zacharčuk, jenž vypálil z levé strany a jeho pokus letící do horní části brány vyrazil Košečkin svým ramenem do ochranné sítě.

27:04
    Z levého kruhu napřáhl ke střele Mozjakin, nicméně Rynnas byl u své tyče připraven.

25:02
    Čibisov nahazoval puk z pravé strany a v těsné blízkosti brankáře do nahození svého spoluhráče vložil hůl Tkačjov, který ovšem Košečkina nepřekonal.

24:41
    Hlavní rozhodčí přerušil hru a nařídil vhazování ve středním pásmu.

22:22
    Hokejisté Kazaně nahodili kotouč do útočného pásma, to však bylo z jejich strany vše.
    Fjodor MALYCHIN - 2:1

20:57
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí mužstvo si v úvodu druhé tercie bere vedení zpět, prosadil se FJODOR MALYCHIN, jenž skóroval z bezprostřední blízkosti. Asistence: Michajl Varnakov a Michajl Gluchov.

20:01

V úvodní třetině jsme viděli poměrně vyrovnanou hru, obě mužstva se střídala v držení kotouče a podnikání ofenzivních tažení. Skóre otevřel ve 13. minutě Archipov, jenž domácí poslal do vedení. O vyrovnání se však v 18. minutě zasloužil Mozjakin, a do kabin tak hokejisté odchází za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:46
    V závěru úvodní třetiny se ještě domácí dostali do zakončení, avšak Košečkin puk za svá záda nepustil.

19:01
    Právě probíhá poslední minuta první třetiny.
    Sergej MOZJAKIN - 1:1

17:35
    Hosté hru v početní výhodě velmi rychle využili a Kazaní srovnali krok. Do listiny střelců se zapsal SERGEJ MOZJAKIN, po jehož ráně puk skončil až za Rynnasovými zády. Asistence: Chris Lee.

17:28
    Tým Ak Bars Kazaň bude oslaben, za podražení byl totiž vyloučen Möller.

16:40
    Timkin opustil trestnou lavici, Metallurg Magnitogorsk je tak v plném počtu hráčů.

16:02
    Hráči Kazaně nakonec pronikli až do útočného pásma, v něm ale nedokázali nic vymyslet.

15:13
    Domácím se nedaří trvale usadit v útočném pásmu, Metallurg oslabení brání velmi dobře.

14:40
    Timkin (Metallurg Magnitogorsk) byl vyloučen za zdržování hry, přesilovou hru si tak zahraje domácí tým.

14:06
    Ke střele se odhodlal Osala, puk ovšem skončil pouze ve výstroji pozorného Rynnase.
    Dmitryj ARCHIPOV - 1:0

12:58
    K obrovské radosti příznivců domácího celku se Kazaň ujímá vedení! Skóre zápasu otevřel DMITRYJ ARCHIPOV, jenž skóroval z bezprostřední blízkosti. Asistence: Dmitryj Obuchov a Stepan Zacharčuk.

11:35
    Lepším dojmem teď působí domácí celek, jehož hráči kombinují v útočném pásmu.

10:58
    Domácí se pokusili prosadit z protiútoku, nicméně Varnakova vychytal Košečkin.

09:47
    Z levého kruhu vystřelil Azevedo, ale brankáře Magnitogorsku překonat nedokázal.

08:10
    Ak Bars Kazaň první oslabení zvládl a už hraje v plném počtu.

07:40
    Hráči domácího mužstva se poté dostali k puku a osvobodili se.

07:28
    Z ideální pozice vystřelil Mozjakin, ale puk za záda Rynnase nedostal.

06:48
    Hostům se podařilo usadit v útočném pásmu, ale do zakončení se zatím nedostávají.

06:10
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je za nedovolené bránění Svitov (Ak Bars Kazaň).

04:36
    Ke střele napřáhl také Zaripov, jeho pokus však Rynnas vyrazil svým levým betonem.

04:11
    Hra se přesunula do středního pásma, kde probíhají četné a urputné souboje o puk, který často mění svého majitele.

03:51
    Střelecký pokus vyprodukoval Běreglazov, ale gólman domácího celku jeho střelu vyrazil.

02:27
    Nyní probíhají souboje o kotouč podél mantinelů a v rozích kluziště, hra je poměrně vyrovnaná.

01:17
    Na Rynnase letěla první střela, po které se bude vhazovat právě před brankářem Kazaně.

00:32
    S pukem právě kombinují hokejisté Magnitogorsku, kteří se snaží prodrat do útočného pásma.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Rynnas (Garipov) – Kornějev, Zacharčuk, Bělov, Rylov, Musin, Ďaloga – Tkačjov, Čibisov, Lukojanov – Sjögren, Azevedo, Möller – Gluchov, Malychin, Varnakov – Obuchov, Archipov, Svitov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Batyršin, Antipin, Lee, Birjukov, Běreglazov, Těreščenko, Chabarov – Kovář, Zaripov, Mozjakin – Filippi, Osala, Wolski – Timkin, Platonov, Kaletnik – Železkov, Arsenjuk, Potěchin, Kosov

Rozhodčí: Kaval, Olenin – Gorděnko, Lazarev.