Chabarovsk – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Novokuzněck 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 2:1 (1:0 po s.n.)
Dynamo Moskva – Minsk 4:0 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:4 (3:4 po s.n.)
Dynamo Moskva
4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Pátek 20.11.2015, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný podvečer přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu pět duelů. V tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme utkání Dinamo Moskva – HC Dinamo Minsk. Úvodní buly střetnutí je naplánováno na 17:30 a zápasem vás provede Lukáš Jasoněk a Milan Šplíchal.

Dinamo Moskva se v Západní konferenci nachází na páté pozici a na svém kontě má jednapadesát bodů. Hokejisté moskevského celku zvítězili ve třetím utkání v řadě, v minulém kole svou úspěšnou minisérii prodloužili na ledě Nižného Novgorodu, odkud si odvezli dva body za vítězství 3:2 po prodloužení.

HC Dinamo Minsk je se čtyřiačtyřiceti body na desátém místě Západní konference, jeho výsledky jsou kolísavé, když výhry střídají porážky. V minulém kole svěřenci trenéra Kovaljova sehráli utkání s Viťazem Moskevská oblast, který před svými příznivci udolali v poměru 3:2.

Československá stopa

Za Dinamo Moskva nehraje žádný Čech ani Slovák. V celku HC Dinamo Minsk nastupuje obránce Lukáš Krajíček.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Robinson, Hietanen, Nikulin, Višněvskij, Osipov, Barancev, Korjagin, Galimov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Brjukvin, Těreščenko, Pestuško – Kokarev, Babenko, Gorovikov – Tarasov, Galimov, Volkov – Fjodorov

HC Dinamo Minsk: Lalande (Glass) – Bailen, Šinkevič, Lisovec, Krajíček, Gunderson, Znacharenko, Filičkin – Veske, Ellison, Kaljužnyj – Stepanov, Cheechoo, Szczechura – Meleško, Drozd, Matěruchin – Kolcov, Pavlovič, Bujnickij

Rozhodčí: Jeřábek, Gusev – Metalnikov, Sirotkin.

Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, stadionem se rozezní nejprve běloruská a posléze i ruská hymna.

00:01

00:20
    Hokejisté ruského celku nastoupili v dresech modré barvy, hráči hostujícího mužstva zápas odehrají v bílých dresech.

00:53
    Puk se nachází na holích hráčů moskevského klubu, zatím se jim však nedaří vyprodukovat střelecký pokus.

02:11
    Kokarev za bránou vybojoval puk a zkusil ho zasunout k pravé tyči, což se mu ovšem nepodařilo.

02:50
    Domácí jsou v úvodu utkání aktivnější, běloruský celek je nucen bránit se ataku.

03:34
    Z levé strany mířila přihrávka do předbrankového prostoru, Lalandova svatyně však ohrožena nebyla.

04:56
    Hráči moskevského celku se usadili v útočném pásmu, kde se rychlými přihrávkami snaží rozhodit soupeřovu obranu.

05:35
    Po zisku kotouče podnikli útočnou akci také hosté, při ofenzivním tažení však úspěšní nebyli.

06:06
    Hokejistům domácího týmu se nevydařil přechod přes modrou čáru a byl jim odpískán ofsajd.

07:08
    Puk vypadl z hrací plochy a při přerušené hře proběhne komerční přestávka. Po ní by se mělo vhazovat ve středním pásmu.

07:55
    Hra se přesunula do středu kluziště, kde probíhají četné a urputné souboje o puk, který velmi často střídá svého majitele.

09:17
    Domácí teď trochu uklidnili hru, zavezli puk za bránu a odešli střídat.

11:01
    Nebezpečnou střelu vyslal Karsums, ale Lalande byl pozorný a puk chytil.

12:57
    Zasahovat musel také Jerjomenko, který si poradil s pokusem Cheechooa.

14:31
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je Alexej Kaljužnyj (HC Dinamo Minsk), jenž inkasoval menší trest za podražení.

14:47
    Domácí se snažili vytvořit si střeleckou pozici, jenže oslabeným hostům se povedlo puk vyhodit.

15:39
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Tak to byla paráda, co předvedl DENIS KOKAREV! Domácí útočník si najel do třetiny hostů, objel obránce a kličkou překonal brankáře. Využil tím přesilovou hru. Asistence: Denis Barancev a Alexander Osipov.
    Denis KOKAREV - 1:0

16:20
    Hosté se snaží na inkasovanou branku zareagovat, ale nedaří se jim dostat do pásma domácího týmu.

18:41
    Hosté jsou opět ve čtyřech. Za podražení si jde sednout Veske.

19:11
    Minsku se podařilo osvobodit, puk mířil až k brankáři Jerjomenkovi.

19:35
    Domácí ještě kombinují v útočném pásmu, mají několik vteřinek k tomu, aby skórovali.

19:56
    To se jim ale nepovede, hosté vybojovali vhazování v obranném pásmu domácích hokejistů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou úvodní třetinu, která byla vcelku vyrovnaná. Aktivnějším dojmem přesto působí domácí, hlavně kvůli přesilovým hrám. Moskevští hokejisté jednu využili, jmenovitě to byl Denis Kokarev, a proto vedou.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

V tuto chvíli je moskevský VTB Ice Palace prázdný, led upravuje rolba, fanoušci se šli občerstvit nějakou tou klobáskou a já doufám, že uvidíme podobně zajímavý hokej, jakým byl ten z první třetiny.

Zajímavé je, že se moc nestřílí. Oba týmy prověřily brankáře soupeře šestkrát, ujal se jediný pokus.

Hráči už jsou na ledě, co nevidět začne druhá perioda!

20:01

20:16
    U puku jsou v útočné třetině domácí, kteří hrají v početní výhodě.

20:44
    Gorovikov trefil Lalandeho do helmy, rozhodčí přerušili hru, zatímco se útočník domácích omlouvá brankáři hostů.

21:19
    Celek hostů jde potřetí do oslabení. Stepanov pyká za nedovolené bránění.

21:31
    Minsk se ubránil, hokejisté hostí odpálili kotouč až k brankáři domácím.

22:04
    Moskevským se tato přesilovka nedaří. Těžko se dostávají do útočné třetiny.

22:27
    Tak jsem to zakřikl! Fjodorov se dostal do velké šance, jenže Lalande mu v poslední chvíli odpálil kotouč z hokejky.

23:05
    Tvrdě pálil z pravého kruhu Hietanen, Lalande měl odkrytý výhled, takže se střelou finského hokejisty neměl potíže.

23:19

24:44
    Další velká šance domácích! Cvetkov se dostal se spoluhráči do přečíslení, přihrál pod sebe na Robinsona, který ovšem minul branku.

25:51
    Jerjomenko odehrál kotouč za brankou.

26:07
    Na dvě minuty byl vyloučen za držení Cheechoo z Minsku. Borec, jenž odehrál přes pět set utkání v NHL.

26:29
    Nyní se o kotouč bojuje v pásmu hostů. Ti se po delším osekávání dokázali osvobodit.

26:57
    Kotouč se opět dostal až k Jerjomenkovi.

27:15
    Moskevským se opět nedaří dostat se do útočného pásma, podobně jako v předchozí přesilové hře.

27:44
    Už se jim to povedlo. Od modré čáry střílel tvrdě Osipov, Lalande puk skryl v lapačce.

28:07

28:27
    Přestože jsou hosté v pěti, tak se musí bránit. Domácí hokejisté pokračují v tlaku.

28:54
    Kotouč se z levého rohu dostal na hokejku Šinkeviče, jehož střela mířila přímo do výstroje Jerjomenka.

29:25
    Domácí se málem dostali do přečíslení tři na dva. Vše zhatila špatná finální přihrávka.

29:53
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Lalandem.

30:08
    Cheechoo zavezl kotouč do útočného pásma, akci hostů ovšem zastavil rozhodčí. Ofsajd.

30:34
    Hosté se nedokáží dostat z vlastní třetiny.

30:45
    Pomohla jim v tom až nepřesná přihrávka domácích borců, která znamenala zakázané uvolnění.

31:16
    Bailen s kotoučem ve střední třetině. Pokouší se rozjet akci svého týmu.

31:51
    Hosté se nakonec do útočné třetiny dostali, dlouho v ní však nepobyli, protože o kotouč brzy přišli.

32:20
    Nyní si ale zahrají přesilovku, rozhodčí signalizuje vyloučení jednoho z domácích.

32:49
    Na ledě se hraje v šesti proti pěti.

33:02
    Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Karsums.

33:47
    Hostům se v přesilové hře vyloženě nedaří, domácí v pohodě dvakrát vyhodili.

34:52
    A opět. Teď dokonce mohou zaútočit.

35:02

35:21
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! MARTINS KARSUMS tečoval střelu Karpova a zvýšil na 2:0! Asistence: Maxim Karpov, Alexej Cvetkov.
    Martins KARSUMS - 2:0

36:11
    Tak to je pro hosty nepříjemné! DENIS KOKAREV byl sám před brankou, dokázal tečovat nahození od svého spoluhráče a zvyšuje na 3:0. Asistence: Konstantin Gorovikov.
    Denis KOKAREV - 3:0

36:59
    Debakl! Domácí hokejisté ovládají závěr prostřední části a po další krásné kombinaci zvyšují již na 4:0. Autorem branky je VLADIMIR BRJUKVIN, jenž střílel do prázdné klece. Asistence: Mat Robinson
    Vladimir BRJUKVIN - 4:0

36:59
    Hosté na tuto situaci reagují oddechovým časem!

37:11
    Domácí hokejisté stále nemají dost a snaží se vstřelit pověstného bůra.

38:25
    Do útočné třetiny se dostali hosté, ale nedokázali se v ní dlouho udržet.

39:53
    Hietanen dostává dvě minuty za hákování Cheechooa.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tak to byl mazec, čeho jsme byli společně svědky v závěru druhé části! Martins Karsums se v šestatřicáté minutě dostal z trestné lavice a o pár vteřin později vstřelil gól, na 3:0 zvyšoval ve 37. minutě svým druhým gólem v zápase Denis Kokarev. V téže minutě se dokázali domácí prosadit znovu, tentokrát pohlednou akci zakončoval Vladimir Brjukvin.

Myslím si, že o bodech už je rozhodnuto.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

Třetí třetina za chvilku začne. Věřím tomu, že se dočkáme dalších gólů.

Šanci snížit budou mít hosté, kteří začnou s přesilovou hrou v délce jedné minuty a 53 vteřin.

40:01

40:24
    Přesilovka končí, dvě minuty dostává za podražení Szczechura.

42:24
    Nic podstatného se během dvou minut nestalo. Domácí hokejisté nevyužili zkrácenou přesilovku, stav je stále 4:0.

43:31
    A další vyloučení pro hosty. Dvě minuty si odpyká Kaljužnyj za hru vysokou holí.

44:06
    Hosté se osvobozují.

44:38
    Višněvskij střílel, Lalande zůstal pozorný a ránu chytil.

45:14
    Po střele Baranceva se hosté z Minsku osvobodili.

45:31

45:37
    To snad není možné. Další faul hostů, na trestnou lavici putuje Bailen.

46:10
    Domácí naprosto skvěle kontrolují poslední třetinu zápasu. Svým aktivním pohybem nutí hosty k faulům, což jim při čtyřgólovém vedení bohatě stačí.

46:39
    Zároveň nezapomínají útočit, i když nyní musí začít od své branky, protože se hosté osvobodili.

47:27
    Fjodorov si nebezpečně najel do útočné třetiny, jenže střela nebyla příliš přesná.

47:37

48:19
    Komerční přestávka. Musím říci, že toto utkání prostě baví. Fanoušci domácích jsou šťastní. Ti, kteří podporují hosty už méně, ale to se stává.

48:45
    Ofsajd domácího týmu. Karpov vjel do útočné třetiny příliš zbrkle.

49:14
    Sympatické od hostů je, že přestože prohrávají o čtyři branky, tak se snaží alespoň snížit. Teď budou hrát v početní výhodě.

49:26
    Faulem se provinil Těreščenko, po právu tak dostane šanci o svém činu dvě minuty přemýšlet. Pokud tedy hosté nevyužijí přesilovou hru...

50:20
    Střela Szczechury byla zblokovaná bránícím protihráčem.

51:26

52:09
    Domácím se oslabení povedlo a opět se vrhají do útoku, na ledě je třetí pětka.

52:44
    Pestuško přihrál na kruhy, kde stál osamocený Těreščenko, jenž vystřelil. Připravený Lalande nebezpečnou střelu chytil a poradil si i s dorážkou prvního jmenovaného!

53:46
    A opět Lalande! Robinsona našel na hranici kruhů Gorovikov, kanadský bek tvrdě vystřelil, ale brankář hostů dokázal svou klec uhájit.

54:12
    Dvě minuty si nyní odsedí domácí Kokarev.

54:29
    Ellison střílel od modré čáry, jeho pokus mířil těsně vedle branky Jerjomenka.

55:45
    Domácí se dokázali osvobodit vyhozením kotouče přes všechny čáry.

56:12

56:38
    Szczechura dostal přihrávku zpoza branky, najel před ní, jenže v obrovské příležitosti nedokázal překonat famózního Jerjomenka.

57:05
    Domácí v největší nouzi vyhodili kotouč do střední třetiny.

57:21
    Zakázané uvolnění domácích.

57:21
    Moskevští trenéři šikovně využili oddechového času, aby hráči načerpali síly. Jednoznačný úkol domácích zní: udržet čisté konto za každou cenu!

57:42
    Kokarev obral soupeře o puk, šinul si to na brankáře Lalandeho, jenže byl tísněn vracejícím se obráncem, takže nedokázal zakončit přesně.

58:05
    Hosté se ze všech sil snaží o vyrovnání, ale pokus Veskeho mířil vedle. Navíc rozhodčí odpískali ofsajd Minsku.

58:43
    Kotouč mají v držení domácí hokejisté. Fanoušci týmu z Moskvy šílí, stadionem obíhá mexická vlna!

59:12
    Zákrok Jerjomenka. Ovšem střela Filičkina byl takový pozdrav z dálky.

59:50
    A to už pro brankáře domácího týmu vypadá dobře. Minsku se nepovedlo přesně rozehrát a je z toho zakázané uvolnění.

59:59
    A už je to jasné, domácí dnes vyhrají nad svým soupeřem 4:0!

Tým Dinamo Moskva ovládl dnešní duel nad Dinamo Minsk a vítězí v něm jednoznačně 4:0. Dvě branky vstřelil velmi aktivní Denis Kokarev, jednou přesně mířili Martins Karsums a Vladimir Brjukvin.

Duel rozhodl závěr druhé třetiny, ve kterém domácí nastříleli tři góly během 98 vteřin.

Lukáš Krajíček (MIN) 0 + 0

To je z mé strany vše. Děkuji za sledování textového přenosu a těším se na další utkání Kontinentální hokejové ligy, které budu komentovat. Přeji pěkný zbytek dne.

Komentátor utkání: Milan Šplíchal (19:59:38)

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 16. Kokarev (Barancev, Osipov), 36. Karsums (Karpov, Cvetkov), 37. Kokarev (Gorovikov), 37. Brjukvin (Robinson)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Robinson, Hietanen, Nikulin, Višněvskij, Osipov, Barancev, Korjagin, Galimov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Brjukvin, Těreščenko, Pestuško – Kokarev, Babenko, Gorovikov – Tarasov, Galimov, Volkov – Fjodorov

Rozhodčí: Jeřábek, Gusev – Metalnikov, Sirotkin