HC Plzeň – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 2:4 (kon.) | Olomouc – Opava 9:2 (kon.) | Vsetín – Třinec 0:4 (kon.)
Kladno – Slavia 0:4 (kon.) | Poruba – Zlín 2:5 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Havířov – Vítkovice 5:3 (kon.)
HC Olomouc
9:2 (3:1, 4:0, 2:1)
HK Opava
Pátek 20.11.2015, 16:15 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 21. kolo

59:26
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jen půl minuty před koncem prostřelil z pravé strany kapitán Olomouce MATĚJ ZABLOUDIL. Asistence: Jan Janečko.

57:18
    Ještě chvíli před koncem je dvouminutovým trestem za faul kolenem potrestán Svatopluk Bohanos (OLO).

56:52
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezanu se aktivita vyplácí. Ve chvilce nepozornosti domácích dokázal puk za Urbana dostat MARCEL FEDOR. Asistence: Radek Řečinský.

56:16
    Po střele z pravé strany za Lamlou cinkala tyčka.

48:15
    Opava má k dispozici přesilovou hru. Dvě minuty za sekání si musí odsedět Dominik Cach (OLO).

45:46
    Řečinský se objevil sám před brankářem, puk mezi tři tyče ale dostat nedokázal.

43:28
    Z levé strany to zkoušel Hladoník, proti němu však Urban z branky trochu vyjel a puk u tyčky zalehl.

42:49
    Chvíli na to ale přidávají Hanáci už osmou branku po střele JANA BEIERA. Asistence: Jan Janečko, Josef Podlaha.

39:41
    Olomoučtí však budou na začátku třetí třetiny dohrávat přesilovku. Dvě minuty si totiž odsedí i Jakub Döhner (OPA) za podražení.

38:44
    Kohouti budou hrát ve třech! Martin Pěcha si odsedí dvě minuty za hákování.

38:20
    Olomoucká obrana chybovala a do samostatného úniku se dostal Mar, ten ale zblízka trefil jen chrániče Urbana.

37:55
    Současně vyloučeni: Jan Janečko (OLO) a Tomáš Lelek (OPA) oba za sekání.

37:55
    Maderovo nahození od modré tečoval JAN BEIER z pravé strany až za opavského brankáře. Asistence: Petr Mader.

36:20
    Chvíli před koncem druhé části jdou hosté znovu do čtyř. Šimon Pělucha (OPA) se provinil hákováním, a tak míří na dvě minuty na trestnou lavici.

35:10
    Druhé využité oslabení v podání Hanáků. MAREK HUSTÁK se objevil sám před brankářem a mířil přesně mezi tři tyče. Asistence: Svatopluk Bohanos.

33:44
    Kromě toho je přibrzdí i vyloučení. Kohouti hráli v šesti, a tak musí dvě minuty na trestné strávit Dominik Hajšman (OLO), který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

31:18
    Fedor prokličkoval do útoku a u pravé tyčky čekal na přihrávku. Ta sice přišla opavský útočník už ale neměl kudy procpat puk za Urbana.

30:02
    Jan Beier (OLO) si odsedí menší trest za sekání.

29:14
    Olomoučtí si v mezikruží vyměnili puk a jen těsně minuli levou tyčku opavské branky.

27:56
    Před Urbana prokličkoval po pravé straně Blecha, bekhendem ale trefil jen výstroj připraveného brankáře.

27:23
    Mezi opavskými bránícími hráči kličkoval Bohanos, u kruhů jej ale zastavil hvizd rozhodčích signalizující ofsajd.

26:10
    Kohouti ale nakonec přece jen přidávají pátou branku, když se nad rameno Lamly trefil zblízka MARTIN PĚCHA. Asistence: Vítězslav Klesla, Jan Machálek.

25:58
    Pěcha našel před brankou najetého Machálka, ten ale netrefil odkrytou branku.

24:57
    Z levé strany zkoušel dorážet Říčka, kterého nakonec museli zastavit až rozhodčí.

21:23
    Netrvalo dlouho a Hanáci přidávají další branku, když na Lamlu dokázal vyzrát JOSEF PODLAHA. Asistence: Jan Beier, Jan Janečko.

14:36
    Kohouti střílí ostrými i ve vlastním oslabení. DOMINIK HAJŠMAN už v pádu dokázal dostat puk za opavského brankáře. Asistence: Jan Machálek, Tomáš Holiš.

14:17
    První přesilovku si zkusí i hosté. Jan Janečko (OLO) je totiž potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

13:37
    A Hanáci početní výhodu opět využívají. Z těsné blízkosti a z pravé strany to nejdřív zkusil Říčka, jeho střelu ale Lamla vyrazil na dorážku DOMINIKA CACHA už byl však krátký. Asistence: Patrik Říčka, Matěj Zabloudil.

12:58
    Třetí přesilovka pro Kohouty. Martin Cibulka (OPA) si odpyká na lavici hanby menší trest za podražení.

07:46
    Hosté odpověď nehledali dlouho. Jen pár vteřin nato totiž našel skulinku v Urbanově výstroji donedávna ještě olomoucký hráč RADEK ŘEČINSKÝ. Asistence: Svatopluk Langer.

07:15
    Chvíli na to ale Hanáci využívají přesilovou hru a otevírají skóre zápasu, když se s přispěním tyčky trefil až za záda hostujícího brankáře DOMINIK HAJŠMAN. Asistence: Marek Husták, Miroslav Skopal.

06:21
    Olomoučtí si zahrají další početní výhodu. Marcel Fedor (OPA) si odpyká menší trest za podražení.

02:18
    Nadvakrát se pokoušel dorážet Machálek, tomu ale nakonec sjel puk z hole a hosté jej rychle poslali pryč.

00:50
    Kohouti si zahrají první přesilovku. Martin Cibulka (OPA) si odsedí dvě minuty za podražení.

00:45
    Podlaha se dostal po pravé straně až k Lamlovi, trefil ale jen betony opavského brankáře. Dorážky Cacha pak ztroskotaly na hostujícím strážci svatyně.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 8. Hajšman (Husták, Skopal), 14. Cach (Říčka, M. Zabloudil), 15. Hajšman (Machálek, Holiš), 22. Podlaha (Beier, Janečko), 27. Pěcha (Klesla, Machálek), 36. Husták (Bohanos), 38. Beier (Mader), 43. Beier (Janečko, Podlaha), 60. Zabloudil (Janečko) – 8. Řečinský (Langer), 57. Fedor (Řečinský)

HC Olomouc: T. Urban (Schejbal) – Murla, P. Mader, Štreit, Holiš, Rutar, Klesla – M. Zabloudil (C), Husták, Bohanos, Podlaha, Beier, Pěcha, Skopal, Cach, Hajšman, Machálek, Janečko, Říčka.
    HK Opava: Lamla (Hasala) – Kupka, Mar, Lelek, Cibulka – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer (C), Hladoník, Döhner, Skalka, Řečinský, Konečný, Adamczyk, Bitomský.

Rozhodčí: Held – Lukš, Zedník