Boston – Minnesota 4:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:3 (kon.)
Washington – Dallas 2:3 (kon.) | Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:0 (kon.)
Tampa – NY Rangers 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 1:3 (kon.) | St. Louis – Buffalo 3:2 (1:0 po s.n.)
Florida Panthers
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Anaheim Ducks
Pátek 20.11.2015, 01:40 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:15:44)

Anaheim Ducks: 8

Je dobojováno. Hosté se po zásluze radují z vítězství, dnes na ledě Panterů hráli velmi dobře, hlavně v defenzivě. To platilo i pro domácí, kteří, v čele s Luongem, dlouho úspěšně čelili útokům soupeře, ale nakonec byla velká střelecká převaha vyjádřena i góly a Anaheim si odváží plný počet bodů. V dresu Panterů předvedl Jaromír Jágr velmi dobrý výkon, byť byl dvakrát vyloučen, ovšem během hry patřil k tomu nejlepšímu, co dnes Florida měla. Na víc, než na přihrávku na jediný domácí gól, to dnes ale nestačilo.

59:38
    Hra přerušena, sudí nařizují vhazování ve středním pásmu.

59:02
    Probíhá zřejmě poslední minuta dnešního utkání.
    58:52 Jakob SILFVERBERG - 1:3

58:52
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Ekblad propadl na útočné modré, hosté se dostali do útoku a JAKOB SILFVERBERG trefuje prázdnou branku Panterů. Asistence: Ryan Getzlaf a Sami Vatanen.

58:41
    Oddechový čas pro domácí.

58:29
    Campbell s pukem ale až za vlastní brankou, domácí rozvážně rozehrávají.

58:15
    Luongo míří z branky, domácí hrají v šesti.

57:38
    Perry s Getzlafem nyní kombinují v útočném pásmu a podařilo se jim ho udržet.

57:06
    Huberdau ve velké šanci, v poslední okamžik ale před Andersenem, místo střely, padá!

56:43
    Šance Floridy tedy ožila, pro Barkova je to čtvrtý letošní gól, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.
    56:08 Aleksander BARKOV - 1:2

56:08
    Florida právě vstřelila branku!
    Parádní práce Jaromíra Jágra ve středním pásmu, kde vybojoval puk, ten se dostal na levou stranu, kde si najel do útoku ALEXANDR BARKOV a přesnou střelou propálil Andersena. Asistence: Reilly Smith a Jaromír Jágr.

55:40

55:13
    Inkasovat gól v oslabení je velmi nepříjemné, zvlášť v závěru druhé třetiny, za nepříznivého stavu pro Floridu.
    54:41 Andrew COGLIANO - 0:2

54:41
    Bjugstad podklouzl v útočném pásmu, ztratil puk a toho využili hosté k brejku, Horcoff pláchl po pravé straně, přihrál před Luongem na levou, odkud přesně "pod víko" zakončuje ANDREW COGLIANO. Asistence: Shawn Horcoff.

54:20
    Hosté výtečně napadají rozehrávku domácích, ti se ale dostávají do útočného pásma.

53:55
    Huberdau se štěstím udržel útočné pásmo, pak ale Jaromír Jágr špatně přihrál a puk míří ze třetiny.

53:40
    Bieksa si podával Pirriho za vlastní brankou, vrhl se na něho poté Gudbranson, každopádně vylučuje se, dvouminutový za hrubost trest dostává Bieksa, domácí si zahrají přesilovou hru.

52:17
    Český veterán ale dnes nemá v podstatě s kým pořádně hrát, nyní vybojoval puk za brankou Anaheimu, ale jeho spoluhráči se mu ani nenabídli.

51:43
    Oba týmy střídají, na led naskakuje elitní formace Floridy, Jaromír Jágr bojuje v útočném pásmu.

50:46

50:15
    Až poté, co Barkov podklouzl, dokázal Silfverberg vypíchnout puk, ale tato přesilovková formace Floridy odvedla velmi dobrou práci.

49:50
    Jágr opět před brankou Anaheimu, tentokrát pálí z levé strany Barkov, branku netrefuje, domácí ale zůstávají v útočném pásmu.

49:30
    Huberdau nahazuje před branku, kde Jágr tečuje, ale Andersen vyráží.

49:02
    Bjugstad pálí z levé strany, ale do střely mu vložil hůl bránící hráč.

48:46
    Kevin Bieksa usedá na trestnou lavici, hra vysokou holí, přesilová hra Floridy.

48:46
    Je to těžké.. Jaromír Jágr zpoza branky přihrává před branku, kde je Barkov v dobré pozici, ale nedokázal vystřelit.

48:20
    Tam vybojovali faul a následně i vyloučení, které je signalizované, domácí v šesti.

48:05
    Jokinen vybojoval puk ve vlastní třetině a s Pirrim směřuje do útočného pásma.

47:20
    Troheck se ocitl na ledě po zákroku bránícího hráče soupeře, ale není to faul, pokračuje se ve hře.

45:50
    Thornton se snaží dostat s pukem do útočného pásma, tam ho ale nepouští dvojice bránících hráčů Anaheimu.

44:22
    Ryan Getzlaf trefuje z levé strany brankovou konstrukci domácí branky!

43:50
    Bjugstad pouze posunul puk do útočné třetiny, to je ale ze strany Floridy všechno.

42:55
    Pirri získal puk ve vlastní třetině a domácí rozehrávají, ve středním pásmu ale o puk přicházejí.

42:20
    Panteři se dostávají do útočného pásma, ale tam je málo místa na kombinaci.

41:49
    Getzlaf pálí z pravé strany mimo branku Floridy.

41:28
    Hraje se ve třetině Floridy, Jokinen neuspěl v rohu, v souboji o puk.

Anaheim Ducks: 17

Také ve druhé třetiny byli hosté jasně lepší a nakonec po zásluze odchází do šatny s jednobrankovým náskokem. Ten je zatím pouze takto těsný, což je důsledek výtečně pracující defenzivy Panterů, v čele s famózním Luongem. Dopředu to je již, ze strany domácích, o něco slabší. Pantery sráží množství špatných přihrávek, špatně vyřešených akcí či nepřesných střel.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:08
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, domácím se podařil útok ve třech, Barkov to ale celé na levé straně "zazdil".

38:45
    Ani elitní formace Panterů se nyní nedokáže vymanit ze sevření.

38:19
    Florida pod velkým tlakem, v podstatě to vypadá, jako by měl Anaheim stále přesilovou hru.

37:38
    Souboj o puk za brankou Panterů, hosté úspěšnější.

37:02
    Hosté jsou znovu v útočném pásmu, Luongo sráží do rohu střelu Cogliana.
    36:39 Cam FOWLER - 0:1

36:39
    CAM FOWLER je prvním střelcem dnešního zápasu, prosadil se střelou z levého kruhu pro vhazování, kdy se Luongo obával teče Getzlafa, tak rozevřel na okamžik své betony, které pak již nedokázal včas sevřít a puk proklouzl do branky. Asistence: Corey Perry a Ryan Getzlaf.

36:05
    Po nepřesné střele od modré se puk ale dostává ze třetiny Panterů.

35:47
    Vatanen nahazuje puk za branku Luonga a hosté získávají útočné pásmo.

35:18
    Puk ve středním pásmu, domácí se zatím zvládají bránit celkem v pohodě.

34:43
    A opět se vylučuje, je to znovu Jaromír Jágr, který si v souboji s Rakellem pomohl držením.

33:49
    Bitka domácího S. Thorntona s Maroonem, oba dostávají osobní pětiminutové tresty.

33:47
    Na druhé straně pálí hosté mnohem přesněji a Roberto Luongo je doslova pod drtivou palbou, jako nyní po střele Vatanena, kdy ještě dorážel Getzlaf.

33:32
    Pro domácí velká škoda, že některá ze střel nemířila ani na branku, to se pak těžko skóruje.

33:13

33:05
    Jágr s pukem na pravé straně, dostává puk do útočného pásma.

32:20
    Přesilová formace Panterů, i s Jaromírem Jágrem v sestavě, se zatím nedokázala prosadit, po nepřesné střele Barkova domácí přicházejí o útočné pásmo.
    Luongo vychytal Silfverberga

31:52
    Silfverberg se dostal do samostatného úniku v oslabení, ale Luongo ho vychytal.

31:40
    Panterům se ale zatím nedaří dostat do útočného pásma.

31:13
    První vyloučení na straně Anaheimu, na trestnou lavici putuje Chris Stewart za držení.

30:55
    Icing Panterů, hra se přestěhuje před Luonga.

29:05

29:02
    Počet střel na branku stále výrazně ve prospěch Anaheimu, domácí vyhazují puk a mohou vystřídat.

28:55
    Anaheim v útočném pásmu, domácí se pozorně brání.

28:29
    Ofsajd Anaheimu, sudí vykazují hru do středního pásma.

28:05
    Opět se vylučuje, Ekblad se provinil v souboji s útočícím Santorellim, dvě minuty za držení, druhá přesilová hra Anaheimu.

27:10
    Všichni již opouštěli třetinu Anaheimu, když se odrazil puk k volnému Jágrovi, který si z levé strany sjel před Andersena, měl to ale na dlouhou hůl.

26:05
    Na druhé straně se po přihrávce Bjugstada dostal ke střele J. Jokinen, kterého ale Andersen vychytal.

25:19
    Silfverberg pálí z mezikruží, Lungo skvěle vyráží!

25:05
    Přesilová hra hostům hodně pomohla, i nyní se drží v útočném pásmu.

24:35
    Domácí lze pochválit za skvělou defenzivu, spousta střel soupeře je zablokována, takže Luongo má trochu ulehčenou práci.

23:44

23:25
    Špatnou přihrávkou se hráči Anaheimu sami připravují o útočné pásmo.

22:56
    Podruhé to již vyšlo a domácí odchází střídat.

22:45
    Gudbransenovi se nepodařilo dostat puk ze třetiny.

22:18
    Kostrbatá rozehra Anaheimu, nakonec se píská ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

21:44
    A nakonec ještě Jaromír Jágr fauluje, za hákování dostává dvě minuty, první vyloučení v zápase.

21:39
    Jaromír Jágr unikl po pravé straně, přihrál na střed Huberdauovi, který se střelou počkal, pak ale netrefil branku.

21:25
    Vhazování před Luongem, domácí se nyní dostávají ze sevření soupeře.

20:59
    Luongo má opět puk ve své lapačce a znovu přerušuje hru.

20:30
    V úvodu druhé třetiny musel Luongo čelit již dvěma střeleckým pokusům, při tom prvním byl zasažen do masky, hra byla přerušena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:32.

Československá stopa v utkání – po první třetině:

Jaromír JÁGR (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 5:06

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – v 1. třetině:

Anaheim Ducks: 16

První třetina je minulostí, branku jsme v ní neviděli, ale u předváděné hry jsme se rozhodně nenudili. Oba týmy předvádějí skvělý výkon, většinu času byli aktivnější hosté, domácím však patřil závěr první dvacetiminutovky.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:37
    Po střele J. Jokinena nebyl nikdo, kdo by před Andersenem dorážel do odkryté branky!

19:10
    Probíhá již poslední minuta první třetiny, hosté nahazují do útočného pásma, hrají ale domácí.

18:15
    Přesto se hosté díky tomu dostali na okamžik do útočného pásma.

17:41
    Rakell se celkem náhodně dostal před Luongem k puku, ani se mu pak nepodařilo ideálně vystřelit.

17:00
    Smith napřáhl na levém křídle a vypálil, branku Anaheimu však přestřelil.

16:06
    Anaheim s obtížemi rozehrává, postup se ale zastavil ve středním pásmu.

15:12
    A skvělou dvouminutovku domácích zakončuje Ekblad střelou z ostrého úhlu, navíc v bezprostřední blízkosti Andersea, který lapil puk a přerušil hru.

14:40
    Ekblad trefuje brankovou konstrukci!

14:05
    Jágr s Barkovem mají přečíslení dva na jednoho, český veterán nezvykle na levé straně, vzal zakončení na sebe, ale Andersena nepřekonal.

13:27
    Řada s Jaromírem Jágrem si nyní dokázala vytvořit převahu a držela se v útočném pásmu.

11:44
    Převaha Anaheimu je patrná i ze statisticky střela na branku: 12:3 ve prospěch hostů!

11:29
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění, v posledních minutách jsou pod tlakem.

11:05
    Naštěstí pro domácí, Bieksa se srazil na útočné modré se Santorellim a puk se dostal do středního pásma.

10:45
    Puk za brankou Anaheimu, hosté rozehrávají.

09:26
    Obrana Panterů nyní nechali Ritchieho zcela volného, ten se dokázal z otočky prosadit, ale Luongo vyráží.

08:59
    Troheck stihl přihrát před branku volnému Pirrimu, ale těsně před ním vložil do přihrávku svou hůl obránce Ducks a z velké šance domácích sešlo.

08:24
    Ofsajd Ducks na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

07:39
    Tentokrát odpískáno zakázané uvolnění také hostům, vhazování před Andersenem.

07:05
    Zakázané uvolnění Floridy, v útoku jsou zatím hosté o něco nebezpečnější.

06:18
    Tentokrát Jaromír Jágr odvedl skvělou práci ve vlastním pásmu, kdy odstavil útočícího hráče!

05:57
    Barkov se prodral ke střele, ale z pravé strany netrefuje branku Ducks.

05:36
    Ekblad se blýskl výtečným obranným zákrokem, kterým zneškodnil únik a následně i zakončení Cogliana.

05:15
    Nahození Shawna Thorntona na branku Ducks, Andersen svírá puk ve své lapačce, domácí získávají útočné pásmo.

04:36
    Nebezpečná střela hostů od modré, kdy byl puk někým tečován, Luongo tak trochu reflexivním zákrokem vyráží.

03:57
    Jágr najíždí po pravé straně do útočného pásma, přihrává před branku, kde se ale dobře na led pokládá obránce Ducks, který puk zachytil.

03:25
    Huberdau nyní adresoval Jágrovi pas "na paty", hrají hosté.

03:09
    Po pohotovém bekhendu Hagelina musí zasahovat Luongo, který raději přerušuje hru.

02:48
    Hraje se dlouho bez přerušení, hosté to zkoušejí po pravé straně, Fowler dostal puk do útočného pásma.

01:17
    Souboj za brankou Panterů, Jaromír Jágr nakonec vybojoval puk na pravé straně, ale ten pouze posunul do středního pásma a odešel střídat.

00:20
    První střelu na branku si připisují domácí, Campbell pálil z levé strany, Andersen srazil do rohu.

00:01

Zahajovací pětky na ledě, zní americká hymna.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Gudbranson, Mitchell, Kampfer, Petrovic – Huberdau, Barkov, Jágr – J. Jokinen, Bjugstad, R. Smith – Pirri, Troheck, Grimaldi – S. Thornton, Bolland, MacKenzie

Anaheim Ducks: Andersen (Chudobin) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Holzez, Stoner, Vatanen – Rakell, Getzlaf, Perry – Ritchie, Kesler, Stewart – Hagelin, Horcoff, Cogliano – Maroon, Santorelli, Silfverberg

Rozhodčí: Luxmore, Charron – Galloway, Gibbs.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Rozhodne i dnes o úspěchu Floridy Aaron Ekblad?

Aaron Ekblad včera v dlouho nerozhodném duelu s Tampou rozhodl o dvou bodech pro Pantery ;)

Posted by NHL.cz on 17. listopad 2015

Vzájemné zápasy
    V loňské sezoně se oba týmy utkaly dvakrát, pokaždé vyhrála Florida stejným výsledkem 6:2. I v té letošní sezoně už mají oba týmy jedno společné utkání za sebou. Hrálo se na ledě Anaheimu, a domácí Kačeři nakonec dokázali dotáhnout zápas k vítězství po výsledku 3:2 po samostatných nájezdech.

Kačeři jsou na tom zatím ještě hůře než jejich dnešní soupeř. Z 19 zápasů si připsali pouhých 16 bodů a právem jim tak náleží až 11. pozice Západní konference. Navíc to vypadá, že to nebyl jenom nějaký pomalý rozjezd na startu sezony. V posledních pěti utkáních vyhráli Kačeři pouze jednou a to na ledě Caroliny, kterou dokázali porazit 4:1. Jinak si Anaheim připisuje spíše porážky než výhry. Naposledy tomu bylo v zápase proti Nashvillu, kterému nakonec podlehli 3:2. Uvidíme jak se bude dařit partě okolo trenéra Bruce Bodreaua dnes.

Panteři prozatím okupují po 18 odehraných zápasech se ziskem 19 bodů 9. místo Východní konference. Pro tým, kde hraje i česká legenda Jaromír Jágr, je to však poměrně málo. Momentální forma Floridy je následující: z pěti posledních hraných utkání dokázali svěřenci Gerarda Gallanta třikrát zvítězit, dvakrát pak odcházeli jako poražení. Naposledy si doma dokázali poradit s Tampou, kde jim k vítězství stačil pouze jediný gól z hole Aarona Ekblada.

Krásné brzké páteční ráno všem hokejovým příznivcům. NHL má na svém programu další kolo, společně budeme sledovat zápas Florida Panthers – Anaheim Ducks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:40.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 57. Barkov (R. Smith, Jágr) – 37. Fowler (Perry, Getzlaf), 55. Cogliano (Horcoff), 59. Silfverberg (Getzlaf, Vatanen)

Rozhodčí: Luxmore, Charron – Galloway, Gibbs