Trnava – Humenné 8:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 6:3 (kon.) | Michalovce – Topoľčany 3:1 (kon.)
Bardejov – Prešov 3:4 (1:2 po s.n.) | Senica – Spišská N. Ves 4:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Detva 5:4 (1:0 po s.n.)
HC Dukla Senica
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 20.11.2015, 18:00 • HC Dukla Senica • 1. liga (SR)

Po tretinách 0:0, 3:0 a 1:1 zápas skončil za stavu 4:1. Ďakujem za pozornosť a dovidenia. (20:04:35)

59:51
    Hrubý šiel sám na Račka, ale mieril vysoko.

59:28
    Diváci speivajú, tlieskajú a tešia sa z víťazstva.

58:54
    Dvonč chcel využiť striedanie hostí, dostal puk do útočnej tretiny, nahral Dobrému, ale Sedlačko vytesnil puk betónom na ochrannú sieť.

58:29
    Domáci v plnom počte.

58:06
    Do konca poslednej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

57:30
    Spišská Nová Ves dala gól!
    BRANISLAV CVENGROŠ upravuje stav na 4:1, keď Račko už ležal na ľade a on poslal puk do siete ponad brankárov betón.
    Asistencie: Michal Findura, Jozef Hrubý

57:10
    Hrubý taktiež nepresný.

56:48
    Račko v permanencii. Najskôr jeden pokus vyrazil, ale nakoniec musel zachytiť puk medzi betónmi.

56:26
    Penák dostal menší trest za držanie, ale povedzme si úprimne, vylučovať mohol aj za následný faul na nášho hokejistu.

56:19
    Fian dostal menší trest za hrubosť. Pavešic sa ešte pýtal rozhodcu, že prečo ho vylúčil, ale ten mu to jasne vysvetlil a Fian, ktorý krútil hlavou si išiel sadnúť.

55:52
    Môcik bol príliš rýchly a ocitol sa v ofsajde. Než rozhodca stihol zapískať, zatiaľ stihol menovaný hráč aj vystreliť.

54:47
    Senica dala gól!
    MATÚŠ TRENČAN mal na hokejke puk, vyzeralo to, že chce nahrať, ale puk neprešiel a keď sa vrátil k nemu, tak ho tam silou dotlačil. Stav zápasu: 4:0.
    Asistencie: Pavol Pavešic

53:54
    Giľák nahral z pravej strany na pravú, kde bol Lesňák, ale potreboval si puk spracovať, no tým sa sám dostal zo streleckej pozície a napokon ani nezakončil.

53:00
    Šimon po buly pálil zo stredného pásma. Puk letel vzduchom a Sedlačko ho zachytil v lapačke. Pre istotu ho aj podržal.

52:22
    Na štadióne sa už spieva Macejko. A oslavuje sa. Času do konca je ešte dosť, ale Spišiaci svojou predvedenou hrou nedokazujú, že by chceli stav zvrátiť.

52:06
    A opäť tu máme kohútov na ľade a menšiu strkanicu, ale rozhodcovia situáciu upokojili ešte v zárodku.

51:42
    Koky si nerozumel so Smotrilom a v útočnom pásme kvôli tomu prišli o puk bez toho, aby sa pokúsili o ohrozenie Račkovej svätyne.

50:37
    Strata puku v strednom pásme a Kotzman sa rúti dopredu, pálil hneď po prechode útočnej modrej, ale pri strieľaní mal vychýlenú mušku.

49:52
    Hostia sa vrhli do útoku, ale teraz sa píska postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Ten trocha drgol do Račka, ktorý stratil rovnováhu a len vďaka bráne nespadol, aj keď tú posunul.

49:23
    Hostia si plnia svoje defenzívne povinnosti dobre, keďže Seničanov s pukom nepúšťajú nikam a držia ich pri mantineli.

47:59
    Dobrý teraz neprekonal Sedlačka, ktorý aspoň takto odčinil svoj predchádzajúci kiks.

47:38
    Sedlačko spravil veľmi zlé rozhodnutie, keď vykorčuľoval z brány a chcel rozohrať ,no nahral za bránou Řezačovi. Ten alenedokázal rýchlo prihrať na gól do prázdnej brány.

46:48
    Domáci stratili puk pred bránou, ale na modrej naň číhal Pavešic, ktorého následná delovka musela Sedlačka poštípať v rukavici.

45:46
    Cvengroš po nacvičenej akcii trafil len Račkovo pravé rameno.

45:22
    Dobrý bol už z uhla, keď strieľal.

45:03
    Cvengorošov pokus od modrej nebol presný.

44:20
    Seničania puk vyhodili.

43:59
    Hostia hryzú a zatiaľ sú v pásme.

43:46
    Daniel dostáva menší trest za hákovanie.

43:14
    Koky pálil z pravého kruhu a Račko mal so skrotením puku veľké problémy.

42:43
    Dvonč nahrával medzi kruhy Dobrému, ale ten so strelou dlho váhal a Sedlačko bol teda na jeho pokus pripravený.

42:10
    Ištocy uchmatol puk v strednom pásme a rútil sa do zakončenia z ľavej strany. Jeho strelu ale zblokoval Račko na ochrannú sieť.

41:22
    Cvengroš zaviezol puk do pásma a nahrával späť na modrú Bdžochovi. Jeho delovka len tak-tak, že neskončila v sieti. Račko sklepával betóny v poslednú chvíľu.

39:07
    Sedlačko má toho asi akurát tak dosť a cez prestávku bude mať zrejme rozhovor so svojou obranou.

38:45
    Domáci dávajú ďalší gól v oslabení. PETR ŘEZAČ pridáva tretí kúsok strelou do vinkla.

38:20
    Kotzman dostáva menší trest za podrazenie.

38:13
    Pani šťastena teraz pomáhala aj brankárovi hostí.

35:50
    Pekarčík dostal od mantinelu puk pred bránu, no "premáchol" naprázdno. Stál sám pred gólmanom.

35:11
    Domáci opäť v šanci. Od pravého kruhu stieľal Kotzman a Videlka ešte tečoval, žiaľ pre Senicu mimo bránu.

34:15
    Hostia vytvorili závar pred Račkom, ale ten má dnes v bráne pomocníčku – pani šťastenu.

33:20
    Domáci to krajšie ani spraviť nemohli. Zatiaľ čo sa všetci sústredili okolo modrej čiary pri senickej obrannej tretine, PETR ŘEZAČ čakal v strednom pásme. Šimon o tom vedel, nahral mu puk vzduchom, Řezač si ho položil na ľad, dostal sa do útočného pásma a blafákom vyškolil Sedlačka.
    Asistencie: Martin Šimon

32:40
    Hostia sa v týchto chvíľach nedokážu usadiť v pásme a domáci odstreľujú puky čo najďalej od Račkovej brány.

32:09
    K strele sa dostal i Trenčan, ale jeho pokus bol tečovaný a mieril nad bránu.

31:35
    Hostia v pásme, opäť tam je Lesňák i Cvengroš

31:21
    Saliji za bránou podrážal, dostáva za to menší trest.

31:21
    Po strele Lesňáka pri pravej tyčke to s aktivitou prehnal Saliji.

31:02
    Puk si strieda majiteľov, ale ani jeden z nich sa k strele nedostal.

29:56
    Icing Senice.

29:16
    Nepresnosti na strane Senice v útočnom pásme spôsobili, že sa puk dostal na hokejky hostí, ktorý ho nahodili do pásma Senice, kam mieril aj Lesňák. Račko hru čítal a vybehol proti puku a prikryl ho.

27:51
    DAVID VIDELKA dal gól ani sám asi nevie ako. Podržal puk, protihráča si držal za sebou a chrbtom k bráne si nakorčuľoval medzi kruhy. Vypálil z otočky a Sedlačko si nedokázal postrážiľ ľavú žrď.
    Asistencie: Romančík

26:53
    Menšia bitka na ľade, a to hneď po tom, čo sa po neúspešných pokusoch tretieho útoku dostali do brejku domáci. Rozhodcovia ale celú situáciu upokojili a vyriešili len dohovorom.

26:23
    Druhý útok Senice sa rútil do zakončenia. Rozhodca ale prerušil akciu, keďže jeden z hráčov spadol. Neviem či bol narazený na mantinel alebo z nejakého iného dôvodu, keďže diváci za mnou sa bavia o tom, že narazený nebol, že mu možno prišlo zle.

25:34
    Hostia nahodili puk do útočnej tretiny a keďže Hrubý sa naň rútil, Račko vykorčuľoval a prikryl ho.

25:20
    Ofsajd domácich.

25:12
    Domáci si nerozumeli a prišli o puk, keďže sa dokĺzal až k Sedlačkovi.

24:25
    Řezač okamžite po návrate z trestnej lavice preveril Sedlačka.

23:52
    Cvengorš po presilovkovom kolotoči vyprášil Račkovu rukavicu.

21:00
    Řezač počkal na striedajúcich spoluhráčov, nahral nakorčuľovanému Pekarčíkovi, no ten netrafil z prvej puk ideálne a skončil tesne pred bránkovou čiarou.

20:29
    Ružička vyprášil pravý betón gólmana hostí.

19:00
    Šimonova delovka od modrej tečovaná, puk mieril nad bránu.

18:12
    Spišiaci vždy po strele na Sedlačka vyhodia puk a domáci musia začať od svojej svätyne.

17:55
    Hostia sa na chvíľu oslobodili, ale domáci sú opäť v pásme.

17:31
    Domáci boli v pásme, ale prihrávku Romančíka pred bránu nedokázal do siete umietniť Grman.

17:18
    Presilovku si zahrajú aj domáci – seknutie – Môcik.

17:02
    Po nemastnej-neslanej akcii hostí, kedy puk zneškodňoval Račko sa puku ujal Grman a po ľavej strane vyštartovala do útoku. Pokúsil sa vystreliť, ale brankár ho vychytal.

16:26
    Puk opustil ľadovú plochu, vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

16:12
    Domáci vybojovali puk v útočnom pásme a vznikol závar pred Sedlačkom, rozhodca musel hru prerušiť, lebo stratil puk z dohľadu a jeden z hráčov hostí – Cvengroš – ostal ležať pri mantineli.

15:44
    Giľák pokračuje v hre, jeho zápästie je zrejme v poriadku.

15:25
    Vyhodený puk a Seničania zbierajú sekundy.

15:09
    Je tu prvé vylúčenie – Kotzman menší trest – hákovanie.

14:45
    Chyba domácich v rozohrávke a hostia z toho vyťažili pobzt v útočnom pásme.

13:56
    Pavešicova strela od modrej bola ešte tečovaná, no v sieti neskončila.

Chvályhodné je aj to, že sa hrá už takmer 15 minút a ešte sa nevylučovalo.

12:29
    Veľká šanca aj na druhej strane. Lesňák trafil skackajúci puk a Račko ho s problémami zlikvidoval.

11:34
    Senica už mohla vyhrávať, ale Řezač pri zakonečení do prázdnej brány trafil len tyčku.

10:59
    Knyazev skúšal krásnu strelu švihom. Bol zoči – voči brankárovi, ale ten ho vychytal. Diváci ho ale i tak odmenili potleskom.

10:22
    Fian dostal spätnú prihrávku na modrú a skúsil vystreliť. Jeho pokus mieril veľmi vedľa.

09:06
    Giľák sa držal za zápästie a ležal na ľade, zrejme ho utrpel pri súboji pri mantineli.

08:37
    Lešňák sa predral do útočného pásma, ale potom si ho zobrali na paškál dvaja domáci obrancovia a zobrali mu puk.

07:47
    Icing Spišiakov.

07:29
    Pekarčík to skúšal individuálne po ľavej strane. Nepresadil sa.

06:36
    Prudká strela smerovala medzi Račkove betóny, senický gólman ich sklapol včas.

06:20
    Krásny nájazd dvaja na dvoch, Markulinec však pálil vysoko.

05:56
    Pred závarom pred Račkom nastal chaos aj pred Sedlačkom, ale všetko poriešili brankári.

04:39
    Icing hostí.

04:16
    Romančík strelou z ľavej strany prekvapil Sedlačka.

Ospravedlňujeme sa za technický výpadok.

01:02
    Pijákov strelecký pokus Račko zneškondil.

00:19
    Domáci od úvodu aktívni a najmä usadení v útočnom pásme. K strele sa nedostali, keďže hostia zblokovali pokus jedného z domácich.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pri nástupe na ľad sa teda predviedla aj tá svetelná šou. Hráči už sú pri bránach a nalsedujú bojovné pokriky. Fanklub už povzbudzuje, o chvíľu sa môže začať.

V Senici sa od tohto kola zmenilo viac vecí na štadióne. Pribudla svetelná tabuľa, skúšala sa svetelná šou, tak uvidíme či ju aj dnes predvedú. Každopádne, hokej v Senici zrejme speje k lepšiemu.

Úvodné zostavy:

HC Dukla Senica: Račko – Pavešic, Fian, Šimon, Kotzman, Grman, Šohajda, Ružička – Knyazev, Videlka, Romančík – Řezač, Saliji (C), Pekarčík – Dvonč, Dobrý, Penák – Markulinec, Trenčan, Daniel

HK Spišská Nová Ves: Sedlačko – Hrubý, Findura P., Medvec, Osuský, Bdžoch, Cvengroš – Findura M., Koky, Smotrila – Piják, Ištocy, Môcik – Púchovský, Giľák, Lesňák – Zwick, Lapšanský

Rozhodca: Adamec – Valo, Jurčiak.

Vitajte pri ďalšom prenose z 1.HL. Dnes si na Záhorí zmerajú sily tímy HC Dukla Senica a HK Spišská Nová Ves.

Záhoráci sú momentálne na 7. mieste tabuľky a na konte majú 34 bodov. Tento počet bodov získali za 10 výhier v riadnom hracom čase, 1 výhru po predĺžení a 2 prehry po predĺžení a 8 prehier v riadnom hracom čase.

V poslednom kole ich privítali na svojom ľade "tučniaci" z Prešova. Bola to dráma až do poslednej chvíle a nakoniec sa z víťazstva radovali práve "rytieri", keď v predĺžení skóroval Knyazev.

Spišiaci sú momentálne na 8. mieste tabuľky a na konte majú 28 bodov. Tento počet bodov získali za 8 výhier v riadnom hracom čase, 1 výhru po predĺžení a 2 prehry po predĺžení a 9 prehier v riadnom hracom čase.

V poslednom kole privítali na svojom ľade Liptákov, s ktorými však nedokázali držať krok a prehrali 2:5.

Miernym favoritom je v tomto zápase domáci tím, pre ktorý hrá aj fakt, že hrajú pred domácimi fanúšikmi.
    Úvodné buly je naplánované na 18:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Petra Beblavá

Branky a nahrávky: 28. Videlka (Romančík), 34. Řezač (Šimon), 39. Řezač, 55. Trenčan (Pavešic) – 58. Cvengroš (Findura, Hrubý)

Rozhodčí: Adamec – Valo, Jurčiak