Dynamo Moskva – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Minsk 2:4 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 22.11.2015, 15:00 • Neftekhim Arena • KHL

To je od nás z tohoto souboje pro dnešek vše. Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy příště nashledanou. (17:42:48)

Je konec. Nižněkamsk poráží Čeljabinsk po přesvědčivém výkonu o 3 góly. O tu první se postaral Jeff Taffe v 11.minutě z předbrankového prostoru a překonal českého brankáře poprvé. Už za 3 minuty později vedl Neftěchimik o dvě branky, když Rybin zakončil krásnou přihrávkou od Kuzmina zpoza branky. Traktor se sice nevzdával, ale dnes se mu nedařilo vstřelit ani jednu branku, přestože si zahrál 6 přesilovek. V čase 21:52 se trefil Pavel Kulikov po střele do odkryté klece a extraligový Mistr byl opět bezmocný. Další branky v následujících 38 minutách už nepadly a tak si Sudnicin připsal čisté konto a vychytal svému týmu jasné vítězství na domácím ledě. Pavel Francouz neodchytal špatný zápas. Naopak. Předvedl řadu skvělých zákroků, ale dnes to nestačilo a Traktor odjíždí s porážkou 0:3.

59:40
    Utkání už se dohrává a o vítězi je rozhodnuto.

58:35
    Teď se Pavel Francouz znovu předvedl, když skvělými zákroky na několikrát zabránil střelám z bezprostřední blízkosti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a můžeme říct i celého zápasu.

57:05
    Další pokus hostů Sudnicin kryje, po střele Borodkina z ostrého úhlu.

55:30
    Neftěchimik se nikam nežene a hraje spíš na udržení čistého konta svého brankáře.

54:00
    Domácí v klidu brání a vyhazují přes všechny čáry.

53:27
    Kulikov (NIZ) posílá svůj tým pro změnu opět do oslabení a Traktor má už šestou přesilovku!

52:50
    Zakázané uvolnění Čeljabinsku.

52:05
    Domácí se osvobozují a hostům se přesilovka krátí.

51:10
    Čeljabinsk by rád alespoň pokazil Sudnicinovi čisté konto, obrana Neftěchimiku je ale proti.

50:22
    Další vyloučení na straně domácích. Lyjamin (NIZ) dostává trest na 2 minuty za vysokou hůl, i přes protesty domácího kapitána.

49:35
    Martin Růžička se dostal před Sudnicina, ten však jeho pokus zmařil.

48:00
    12 minut před třetí sirénou to nevypadá, že by se Čeljabinsk nadechoval k nějakému obratu.

46:30
    Nyní je hra velmi rozkouskovaná a více se přerušuje než hraje.

Jan Šíma

Branky a nahrávky: 11. Taffe (Sextov,, Sčitov), 14. Rybin (Žukov), 22. Kulikov (Kitarov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Lisutin) – Berezin, Ogurtsov, Žukov, Stas, Rybin – Ščitov, Sergejev, Sexton, Taffe, Grigorenko – Lyjamin, Kuzmin, Kitarov, Kulikov, Milovzorov – Bryntsev, Jevsejnkov, Romantsev, Kennedy, Volkov.
    Traktor Čeljabinsk: Francouz (Danilišin) – Quint, Borodkin, Růžička, Osnovin, Jakutsenja – Khlystov, Pervyšin, Popov, Pestunov, Glinkin – Davydov, Šinin, Chistov, Penkovsky, Kručinin – Petrov, Klimontov, Gubarev, Rybakoliv, Kokujov.

Rozhodčí: Belajev, Oskirko (RUS)