Vsetín – SHK Hodonín 3:5 (kon.) | Nový Jičín – Kopřivnice 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Břeclav 7:2 (kon.)
Poruba 2011 – Val. Meziříčí 6:2 (kon.) | SK Karviná – Mor. Budějovice 6:2 (kon.) | Technika Brno – Opava 4:3 (po pr.)
HC Technika Brno
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
HK Opava
Středa 25.11.2015, 18:00 • Hokejové haly dětí a mládeže • 2. liga skupina Východ • 22. kolo

Vítejte u sledování utkání HC Technika Brno – HC Slezan Opava. Utkáním Vás bude provázet Kryštof Severa. Utkání začíná v 18:00.

Domácímu celku se v dosavadním průběhu sezóny podařilo získat 38 bodů za osm výher a dalších šest výher v prodloužení, či samostatných nájezdech, navíc se Sovám povedlo dotáhnout dva zápasy do prodloužení, ve kterých sice nevyhrály, ale vytěžily tak další dva body navíc.
    Co se týče individuálních statistik, tak kanadské bodování Sov vede Petr Jurča s bilancí 21 utkání, 19 bodů (11+8). Brankoviště Techniky stráží vcelku spolehlivě Pavel Jekel, který si drží průměr inkasovaných branek na hodnotě 2,98.

HC Slezan Opava
    Hosté přijíždějí do Brna s ziskem 26 bodů, což je řadí na devátou příčku tabulku 2. ligy skupiny východ. Již zmiňovaný počet bodů získali opavští hokejisté za šest výher v základní hrací době a za dvě výhry v prodloužení, čtyři body si celek ze Slezska připsal za prohry v prodloužení. Bodování Slezanu vede Petr Wolf se ziskem 17 bodů (8+9). Brankoviště hostí ovládá Dušan Šafránek s průměrem 3,63.

Posledních pět utkání Slezanu Opava
    Valašské Meziříčí - Opava 3:4
    Opava – Mor. Budějovice 7:4
    Opava – Nový Jičín 4:3
    Hodonín – Opava 2:1
    Opava – Vsetín 3:5

HC Technika Brno: Jekel (Šalena) – Habrovec "C", Strýček, Navrátil, Koukal, Šidák, Zbořil, Kubeš – Látel, Kadlec, Jurča – Brzobohatý P., Čtvrtníček, Brzobohatý M. – Boček, Biolek, Bustin

Trenér: Roman Kaňkovský

HC Slezan Opava: Šafránek (Mocher) – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas "A", Tuma, Tichý, Mosler – Herman, Vítek, Polok – Hlista, Wolf, Selingr "C" – Černý, Baďura, Svoboda – Chalupa "A"

Trenér: Karel Suchánek

Rozhodčí: Held – Musil, Lainka.

Hráči jsou již nastoupeni na ledové ploše, utkání je připraveno k zahájení.

00:01

00:13
    Nahození Látala do útočné třetiny zblokoval jeden z obránců. Slezan u kotouče.

00:42
    Svoboda se tlačil před Jekela, ale Adam Šidák mu nedal potřebný prostor.

01:23
    Bočkovo nahození vyráží Šafránek do rohu hřiště.

02:07
    Technika právě vstřelila branku!
    PETR JURČA nejprve nahrával Bustinovi před branku, ten však branku minul a puk se dostal na hokejku Pavla Strýčka, který našel Jurču a ten neměl problém s překonáním Šafránka. Asistence: Pavel Strýček, Peter Bustin.

02:18
    Dvě minuty za napadení odsedí Petr Wolf.

02:45
    Slezan se osvobozuje.

03:24
    Šafránek zachytil střelu od modré čáry a obránci vyhazují.

04:18

04:30
    Domácí špatně rozehráli a je odpískáno zakázané uvolnění.

04:52
    Šafránek zachytil kotouč po nahození do pásma, našel Petra Chalupu a ten jen prověřil Jekelovu pozornost. Vhazování po levici domácího brankáře.

05:14
    Látal dostal kotouč do jízdy ve středním pásmu, přejel modrou čáru, poslal kotouč JAKUBU KADLECOVI a ten přesnou střelou zakončil svůj nájezd do horního rohu hostující branky. Asistence: Ondřej Látal, Jan Habrovec.

06:37
    Hosté budou hrát přesilovku.

06:45
    Dvě minuta za krosček dostává Petr Jurča.

07:10
    Technika se zatím výborně brání a nepouští Slezan ke střele.

07:30
    Domácí vyhazují.

07:47
    Dobrých 15 vteřin teď ušetřili hráči Techniky v útočném pásmu.

08:01
    Kotouč mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

08:15
    Boček udržel kotouč ve středním pásmu.

08:43
    Strýček si vyměnil puk s Bustinem a jen těsně minul klec Slezanu, po odrazu od zadního mantinelu se puk dostal k Bustinovu a Šafránek výborným zákrokem zastavil puk v cestě do brány!

08:45
    Domácí v plném počtu a na ledě zůstává ležet Bustin.

08:50
    Vylučovat se nebude, hra opět pokračuje.

09:11
    Jekel přikryl puk po odrazu zadního mantinelu.

09:30
    Koukal odzbrojil Selingra získává puk pro Techniku.

10:21
    Chalupa minul z mezikruží branku Jekela!

11:05
    Šafránek raději přikryl puk před dotírající dvojicí Brzobohatých.

11:41
    Slezan se usadil v pásmu, ale domácí obrana nedovoluje hostujícím hráčům najít pozici ke střele.

11:50
    Kotouč opět mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

12:14
    Štěpán Koukal vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí, přesilovka pro Slezan.

12:25
    Zbořil výborně zblokoval střelu z mezikruží.

12:38
    Technika vyhazuje.

13:06
    Jekel chytá střelu od mantinelu a přerušuje hru.

13:29
    Jekel vyrazil střelu od modré čáry a jen díky pohotovému zákroku obránců se Chalupa nedostal k dorážce!

13:58
    Opava právě vstřelila branku!
    Šestnáct vteřin před návratem vyloučeného Koukala se prosazuje LUKÁŠ SVOBODA, který dostal velké množství prostoru, dokázal vybruslit od mantinelu a střelou ke vzdálenější tyčce překonává Jekela. Asistence: Petr Wolf, Josef Tichý.

15:10
    Hostující hráčská lavice potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Bohumil Herman.

15:18
    Hosté vyhazují za branku Jekela.

15:47
    Domácí se dostávají do tlaku a hledají pozici ke střele.

16:10
    Střela od mantinelu zblokována mimo hřiště, vhazování po levici Šafránka.

16:26
    Slezan vyhazuje a domácí musí začít od vlastní branky.

16:48
    Kadlec zblokoval vyhození jednoho z obránců a kotouč se ocitl mimo hřiště. Vhazování za modrou čarou.

16:53
    Technika opět za vlastní brankou.

17:10

17:37
    Domácím se nedaří založit útočnou akci, u puku Slezan.

18:00
    Patrik Brzobohatý protečoval do pásma a domácí střídají.

18:39
    Střela jednoho z domácích překvapila Šafránka, kterému puk přelétl lapačku a až o helmu se dostal mimo tři tyče!

20:00

Je za námi první třetina souboje mezi Technikou Brno a Slezanem Opava. Po první třetině vedou domácí zásluhou Jurči a Kadlece 2:1, za hostující celek snižoval v přesilovce, při vyloučení Koukala, Lukáš Svoboda. Druhá perioda začne přibližně v 18:47.

20:01

20:16
    Pavel Selingr se od vlastní branky vydal až k Jekelovi, kterého prověřil střelou od mantinelu, domácí gólman připraven.

21:08
    Svoboda vybojoval puk, nabízel ho Chalupovi, ale ten před Jekelem minul odkrytou branku!

21:51
    Technika se dostala do útočného pásmu, kotouč se po několika odrazech dostal před branku k MICHALU BRZOBOHATÉMU a ten prostřelil Šafránka v brance Slezanu. Bez asistence.

23:10
    Po chybě v obranném pásmu se puk dostal k , který vystřelil na Jekelovu branku, puk se však zastavil o JAKUBA VÍTKA, který bekhendem přehodil Jekela a snižuje tak na 2:3 z pohledu Opavanů. Asistence: Tomáš Polok.

24:22
    Šidák zblokoval střelu od mantinelu mimo hřiště.

24:50
    Hosté obléhali branku Jekela, ale ten se nenechal nachytat.

25:06
    Jurča prověřil Šafrána, ten přerušuje hru.

25:37

25:42
    Jekel přerušuje hru.

26:20
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:55
    Kubeš bojuje o puk u mantinelu.

27:10
    Po souboji s Kubešem u mantinelu vyhazuje Per Wolf rukou kotouč mimo hřiště, za což je vyloučen na dvě minuty.

27:35
    Po Kubešově střele se za Šafránekm rozezvučelo břevno!

30:20
    Střela od modré čáry Jekela nevystrašila a ten v poklidu přerušuje hru.

30:38
    Slezanu se nepovedlo založit útočnou akci a je odpískán icing.

30:50
    Další icing v podání Slezanu, hostující pětka již musí být dosti unavená.

31:14
    Čtvrtníček se hnal společně s Látalem na Šafránka, ale střela prvně jmenovaného jen těsně minula horní tyč branky Slezanu.

31:51
    Zakázané uvolnění hostí.

32:27
    Technika výborným napadání ztěžuje rozehrávku hostujícím bekům. TI jen odevzdávají puk do středního pásma.

33:12
    Jurča nezachytil přihrávku a je odpískáno zakázané uvolnění.

33:29
    Strýček přebruslil s pukem střední pásmo, nechal puk za modrou odkud vypálil Navrátil, ale Šafránkova lapačka byla připravena.

33:35
    Habrovcova střele po vhazování jen těsně minula branku Slezanu!

34:31
    Slezan se usadil v pásmu z čehož pramenila střela Černého, ale Jekel byl připraven a kotouč chytá.

35:37
    Dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště dostává domácí Mikuláš Zbořil.

35:40
    Střelu přímo z vhazování chytá Jekel a přerušuje hru.

35:55
    Domácí se osvobozují.

36:33
    Po mírném tlaku hostující formace se domácím daří osvobodit.

36:52
    Icing hostí.

37:14
    Hosté využívají přesilovku! Po přistrčení od Jakuba Vítka se sám před Jekelem objevil PAVEL SELINGR a domácího gólmana překonává kličkou do bekhendu. Asistence: Jakub Vítek, Tomáš Polok.

38:25
    Technika mohla jít znovu do vedení, ale Patrik Brzobohatý pouze vyprášil betony Šafránka!

39:02
    Puk mimo hřiště po teči jednoho z obránců, vhazování před Šafránkem.

39:25
    Kadlec vyprášil vyrážečku Šafránka, k dorážce se dostal ještě jeden z Brňanů, ale ten poslal puk mimo tři tyče.

40:00

Skončila druhá třetina utkání mezi domácí Technikou a hostujícím Slezanem. Domácí šli z kraje první třetiny znova do vedení o dvě branky, když se prosadil Michal Brzobohatý. Slezan se rychle snažil o vyrovnání, což se mu povedlo po 79 vteřinách, kdy se prosadil hostující Vítek a snížil na 2:3 z pohledu Slezanu. Technika mohla odskočit znovu na rozdíl dvou branek v osmadvacáté minutě, ale Kubešova tečovaná střela pouze rozezvučela břevno a umožnila tak Slezanu vyrovnat. Při přesilovce dostal mnoho prostoru kapitán hostů Pavel Selingr a vyrovnal na 3:3. Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

40:01

40:41
    Puk mimo hřiště, vhazování v středním pásmu.

41:10
    Boček výborně zastavil rodící se útok Slezanu, ale hosté se dostali zpět k puku.

42:05
    Černý se dostal ke střele od modré čáry, kterou Jekel vyráží do rohu.

42:15
    Puk se od modré čáry doklouzal až k Jekelovi a ten jej přikrývá lapačkou.

42:24
    Jekel výborně zakročil lapačkou proti Selingrově střele z pravého křídla!

43:05
    Pik se po střele Tichého odrážel v brankovišti Techniky, ale domácí beci dokázali Jekelovi pomoct a puk vyvést.

43:51
    Hráči Slezanu se usazují v pásmu.

44:14
    Kubeš výborně zastavil přihrávku hostí poslal puk do středního pásma.

44:49
    Brankář domácích teď výborně zakročil proti Pavlu Selingrovi, který se zjevil zcela sám před brankářem Sov!

45:15
    Kyselova střela mnula branku Techniky.

45:27
    Ofsajd Techniky Brno.

45:45
    Nahození ze středního pásma teď raději Šafránek přidržel a přerušil tak hru.

45:54
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění, uvidíme další vhazování.

46:18
    Petr Wolf na hodil puk na Jekela, ten vyráží a Slezan se tak usazuje v pásmu.

46:29
    Jekel přikryl kotouč a poté se strhla menší potyčka mezi Navrátilem a Wolfem. Rozhodčí nevylučuje, pouze vykazuje hru do středního pásma.

46:47
    Jekel opět přikrývá kotouč a přerušuje hru.

46:57
    Kyselova střela byla zblokována a Technika může založit protiútok.

47:02
    Šafránek vyráží střelu od modré čáry, puk ve středním pásmu.

47:15

47:51
    Jekel chytá a podrží střelu hostujícího forvarda.

48:09
    Ofsajd Techniky.

48:38
    Boček výborně udržel puk v pásmu a Technika se může usadit před brankou Šafránka.

49:01
    Zblokovaná střela Michala Brzobohatého se došourala k Šafránkovi, ten přidržuje puk.

49:27
    Selingr pověřil střelou od modré čáry Jekela, který výborně zachytil střelu, kterou se ještě snažil tečovat Jakub Vítek.

49:40
    Puk se po teči jednoho z hostí ocitnul mimo hřiště a bude se tak vhazovat před Šafránkem.

50:30
    Bude se vylučovat.

50:33
    Dvě minuty za držení hole si odsedí hostující Pavel Baďura.

51:05
    Hostům se nedaří osvobodit se, Technika v tlaku.

51:30
    Hosté vyhazují a oba týmy střídají.

51:42
    Další vyhození hostí.

52:03
    Kubeš výborně zachytil puk v útočném pásmu a zabránil tak vyhození.

52:08
    Teď se to však domácímu obránci nepovedlo – hosté vyhazují.

52:40

53:17
    Pavel Selingr našel napřaženého Galvase a ten jen vyprášil rameno Jekela!

53:59
    Další šance pro Techniku, Pavel Selingr vyhodil puk z obranného pásma přímo mimo hrací plochu a jde si odpykat dvě minuty.

54:14
    Habrovec vystřelil od modré čáry zápěstím, ale Látal nedokázal před Šafránkem tečovat a ten tak puk chytá.

54:35
    Hosté úspěšné vyhazují.

55:11
    Domácím se nedaří dostat se do útočného pásma.

55:17
    Velká šance pro Techniku, hosté půjdou do tří!

55:20
    Dvě minuty za nedovolené bránění odpyká Tomáš Polok.

55:46
    Mikuláš Zbořil nastřelil tyč hostující branky! Velká škoda pro Techniku.

56:02
    Hosté ve čtyřech.

56:16
    Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

56:32
    Habrovec neudržel útočné pásmo, ale zachytil puk ve střední pásmu.

56:44
    Puk se octnul po teči jednoho z hostujících hráčů mimo hřiště, vhazovat se bude po levici Šafránka.

57:15
    Domácí stále v útočném pásmu.

57:20

57:47

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:06
    Puk opět mimo hřiště, vhazování po pravici Šafránka.

58:34
    Šafránek opět přerušuje hru, tlak Techniky roste.

58:51
    Hosté posílají puk do středního pásma.

59:30
    Michal Brzobohatý neprostřelil obránce hostí a puk se tak nedostal ani k Šafránkovi.

59:36
    Hosté jdou do čtyř!

59:36
    Dvě minuty za sekání obdržel Josef Tichý, následně za protesty i desetiminutový osobní trest. Menší trest odpyká Lukáš Černý.

59:36
    Oddechový čas pro domácí.

59:59
    Střela v poslední vteřině minula branku Šafránka a bude se tak prodlužovat.

60:00

Je za námi i třetí třetina tohoto souboje, která branku nepřinesla, což znamená, že Technika boduje i popáté v řadě.
    Co se týče dění ve třetí třetině, tak největší šanci třetiny měl hostující Selingr, ale ten na Jekela nevyzrál.

60:01

60:17
    Domácí se usazují v pásmu.

60:36
    Tlak domácích výrazně roste.

60:50
    Puk se postřele od modré čáry odrážel před brankou, ale nakonec jej Šafránek přikrývá a přerušuje tak hru.

61:01
    Domácí kombinují na levé straně hřiště.

61:25
    Přihrávka rukou v podání domácích. Hra vykázaná do středního pásma.

61:37

61:48
    Navrátilec z trestné lavice, Lukáš Černá prověřil Jekela, který puk skrývá v náručí.

61:53
    Kysela trefil od modré čáry Jekela do masky a ten je notně otřesen.

61:53
    Jekel se zdá být v pořádku. Hra může pokračovat.

62:06
    Strýček vypálil od modré čáry a Šafránek puk jen vyrazil těsně vedle tyče.

63:14
    Hra se přelévá ze strany na stranu, diváci musejí být spokojení.

63:38
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

64:14
    Šafránek přerušuje hru.

64:34
    Nádherná akce PETRA JURČI, který si vzal kotouč ve středu útočného pásma, obhodil obránce, položil si brankáře Šafránka a po objetí brány v klidu poslal puk za záda hostujícího brankáře. Bez asistence.

Je za námi utkání mezi domácí Technikou a hostujícím Slezanem Opava. V utkání vedli domácí dvakrát o dvě branky, ale hostům se vždy podařilo rychle snížit a před koncem druhé třetiny dokonce i vyrovnat. Stav 3:3 trval až do prodloužení, kde utkání rozhodl nádhernou akci domácí Petr Jurča. (20:24:39)

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 3. Jurča (Strýček, Bustin), 6. Kadlec (Látal, Habrovec), 22. M. Brzobohatý, 65. Jurča – 14. Svoboda (Wolf, Tichý), 24. Vítek (Polok), 38. Selingr (Vítek, Polok)

HC Technika Brno: Jekel (Šalena) – Habrovec "C", Strýček, Navrátil, Koukal, Šidák, Zbořil, Kubeš – Látal, Kadlec, Jurča – Brzobohatý P., Čtvrtníček, Brzobohatý M. – Boček, Biolek, Bustin

HK Opava: Šafránek (Mocher) – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas "A", Tuma, Tichý, Mosler – Herman, Vítek, Polok – Hlista, Wolf, Selingr "C" – Černý, Baďura, Svoboda – Chalupa "A"

Rozhodčí: Held – Musil, Lainka