Perm – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Saransk – Groznyj 0:0 (kon.) | Zenit – Ufa 1:1 (kon.)
FK Mordovija Saransk
0:0 (0:0)
FK Achmat Groznyj
Čtvrtek 03.12.2015, 17:00 • Start Stadium, Saransk; Kapacita: 11581 diváků. • Ruská Premier Liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Všem přeji krásné čtvrteční odpoledne! Vítejte u dalšího utkání ruské fotbalové Premier Ligy, která má na programu už osmnácté kolo, ve kterém společně budeme blíže sledovat zápas mezi FK Mordovija Saransk a FK Těrek Groznyj. Zápasem, jehož začátek je plánován na 17:00, vás provede David Augustin.

FK Těrek Groznyj

Těrek se po sedmnácti kolech nachází na průběžné 7. pozici v tabulce ruské Premier ligy. Za 17 zápasů posbíral tento celek celkem 25 bodů za 6 výher a 9 remíz se skórem 25:17. Aktuální forma Těreku také není vůbec zlá. Z posledních 10 zápasu se jim totiž podařilo šestkrát vyhrát a třikrát remizovat, což znamená, že z posledních deseti utkání prohráli pouze jedno jediné, a to dokonce v posledním kole na domácí půdě porazili účastníka Ligy mistrů Zenit Petrohrad poměrem 4:1! Podaří se Těreku dnes uspět i na půdě Saransku?

Poslední tři utkání Těreku
    FK Těrek Groznyj – Zenit Petrohrad 4:1 (2:0,2:1)
    Kuban Krasnodar – FK Těrek Groznyj 2:2 (2:0,0:2)
    FK Těrek Groznyj – Spartak Moskva 2:1 (1:1,1:0)

Saransk se momentálně nachází v tabulce na předposlední patnácté příčce s pouhými třinácti body. Po sedmnácti odehraných zápasech mají na svém kontě 2 výhry, 7 remíz a 8 porážek, se skórem 19:24. Na domácí půdě zatím odehráli devět zápasů, ze kterých dva vyhráli, tři remizovali a čtyři prohráli. Zastaví Saransk rozjetý Těrek, nebo opět na domácím prostředí ztratí další cenné body? To nám ukáže sám zápas.

Poslední tři utkání Saransku
    Ural – FK Mordovija Saransk 3:1 (2:1,1:0)
    FK Mordovija Saransk – Dynamo Moskva 1:1 (0:1,1:0)
    FK Mordovija Saransk – Anži 4:0 (2:0,2:0)

Poslední vzájemný zápas

07.08.2015
    FK Mordovija Saransk – FK Těrek Groznyj 0:0

FK Mordovija Saransk: Revišvili – Šitov, Rykov, Tiškin, Dudijev – Vlasov, Le Tallec – Phibel, D. Stevanovič, Ruslan Muchametšin – Lucenko.
    Náhradníci: Cebanu, Šebanov – Gapon, M. Kobachidze, Bober, P. Ignatovič, Sysujev, Machmudov, Samodin, Šipicin, Perendija, Nachušev.

FK Těrek Groznyj: Gorodov – Ucijev, Rodolfo, Semjonov, Kudrjašov – Maurício, Adílson – Aissati, Grozav, Rybus – Mitrišev.
    Náhradníci: Gudijev, Godzjur – Grigalašvili, Mbengue, Kanu, Kuzjajev, Píriz, Šachtijev, Lebeděnko.

Rozhodčí: Mešov – Demeško, Bogach.

Oba týmy už jsou na hřišti, zápas tedy začne za malou chvíli.

1

1
    Úvodní výkop utkání měli na starost hosté, kteří nyní kombinují s míčem na své polovině.

2
    Po nepřesné přihrávce Rybuse se poprvé od začátku zápasu dostali k míči také domácí.

3
    Špatná rozehrávka Le Talleca i na druhé straně. U míče jsou tak znovu hosté a snaží se vymyslet, jak se dostat k blíže k šestnáctce soupeře.

4
    Zákrok Grozaeva byl až příliš tvrdý. Rozhodčí signalizuje svým hvizdem útočný faul. Domácí budou rozehrávat ze své poloviny hřiště.

5
    Další nepřesnost na domácí straně, která končí až v zámezí. Vhazovat tak bude Těrek.

7
    O první nebezpečný centr do vápna se postaral Vlasov, avšak Dudijevovi se nepodařilo prodrat k hlavičkovému zakončení přes důraznou obranu hostů!

8
    Grozav vypálil z pravé strany pokutového území, ale jeho pokus míří vysoko nad branku, kterou dnes hájí domácí brankář Revišvili.

9
    Obránci Těreku si teď vyměňují míč na své polovině a zřejmě vyčkávají na ten správný moment, kdy založí další útočnou akci.

10
    Po technickém faulu ve středu hřiště budou rozehrávat hosté volný přímý kop.

11
    Sudí uděluje první žlutou kartu zápasu, a to za ostrý skluz Tiškina.

13
    S touto dělovkou, kterou vyslal Rodolfo asi z třiceti metrů, měl domácí brankář veliké problémy, ale nakonec se mu podařilo jeho ránu vyrazit mimo pokutové území!
    13. Rodolfova rána z dálky.

14
    Útočná akce netrvala příliš dlouho, a tak jsou hráči Těreku opět u míče.

16
    V posledních dvou minutách hry se hraje spíše v okolí středového kruhu. Uvidíme, který tým co vymyslí.

17
    Sražená přihrávka Maurícia končí v zámezí. U míče tak budou hráči Saransku.

18
    Čárový rozhodčí si všiml až příliš rychlého náběhu Dudijeva, a tak signalizuje ofsajd.

19
    Po nepovedené přihrávce Muchametšina bude od své svatyně rozehrávat Gorodov.

21
    Faulu, kterého se dopustil Stevanovič sudí žlutou kartou neocenil. Hosté budou rozehrávat standardní situaci kousek za středovým kruhem.

22
    Ucijev v souboji jeden na jednoho neuspěl. Po dobrém obranném zákroku Šitova se tak domácí řítí do rychlého brejku.

23
    V úvodní dvacetiminutovce je jasně aktivnějším týmem Těrek. Podaří se jim dostat v první půli do vedení?

24
    Teď jsme viděli několik nepřesnosti ze strany hostujícího týmu, Saransku se však tyto chyby nepodařilo potrestat. Hosté jsou i nadále u míče.

25
    Po né příliš přesném centru Rykova se opět domácí dostali lehce k balónu. Vhazovaní pro Těrek.

26
    Centr Muchametšina s velkým klidem odvrátila pozorná obrana hostů.

27
    Muchametšin se po standardní situaci sice dostal k hlavičkovému zakončení, avšak jeho pokus nezamířil mezi tři tyče.

29
    O krásnou akci se teď postarali hráči Těreku! Maurício parádně našel svým centrem rozběhnutého Ucijeva, který se rozhodl ihned po zpracování míče vypálit! Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale ani jeho pokus se nevešel tak tak mezi tři tyče.
    29.

30
    Domácí budou mít k dispozici rohový kop.

31
    Saransku se ani nadvakrát nepodařilo využít výhodu rohového kopu, a tak jsou u míče opět hosté.

32
    Hráči Saransku se snaží zvýšit svoji aktivitu v posledních dvou minutách hry, a zatím se jim to daří. Svým rychlým pohybem teď dostávají Těrek pod mírný tlak.

34
    Tvrdý zákrok v souboji o balón předvedl Tiškin, rozhodčího ale tento zákrok ponechal klidným a nechává pokračovat hru.

35
    Le Tallec se pokusil vypálit zpoza hranice pokutového území, ale trefil jen pouze dobře postaveného obránce domácích.

37
    Tento ostrý faul Le Talleca ale už sudího klidným nenechal, a tak signalizuje svým hvizdem volný přímý kop pro Těrek.

38
    Grozav se ujal rozehry volného přímého kopu, ale jeho rána mu vůbec ale vůbec nesedla. Rozehrávat od své brány tak bude Revišvili.

39
    Lucenko si nedokázal zpracovat centr od svého spoluhráče, míč končí v zámezí. Vhazovat budou hosté.

40
    Hráči Těreku teď okupují pokutové území domácích. Podaří se jim z tohoto tlaku vstřelit úvodní branku utkání?

41
    Adílson vyzkoušel pozornost Revišviliho přibližně z pětadvacetimetrů, ale ani jeho rána neskončila gólem.

43
    Domácí se teď snaží trochu uklidnit hru a kombinují s kulatým nesmyslem na své polovině.

44
    Po špatné rozehrávce Stevanoviče budou opět vhazovat hosté. Ti se snaží v závěru prvního poločasu dostat domácí pod tlak, a urvat tak vedení na svoji stranu.

45

První poločas, ve kterém jsme bohužel gólovou trefu neviděli, je za námi. V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme viděli pouze pár větších příležitosti, a to zejména ze strany hostujícího Těreku, ale ani z jedné větší šance se nepovedlo ani jednomu týmu vstřelit branku. Dočkáme se vstřelené branky v druhém poločasu? To nám napoví sám druhý poločas, který začne přibližně v 18:03. Zůstaňte s námi!

46

46
    Úvodní rozehrávku ve druhém poločase měli k dispozici domácí. Ti se ihned pouští do rychlého útoku.

46
    Hostující trenér nám připravil jednu změnu ve svém kádru do druhého poločasu. Na hřiště už se nepodívá Mitrišev, kterého nahradil Kuzjajev.

47
    Tiškin se dostal k zakončení v pokutovém území Těreku, ale jeho rána mířila vysoko nad břevno Gorodovy svatyně.

49
    Střídající Kuzjajev se ihned zapojil do útočné akce svého týmu, pomezní rozhodčí ale signalizuje ofsajd.

50
    Po ostrém zákroku si žádá o ošetření otřesený Le Tallec.

51
    Ofsajd i na druhé straně hřiště, tentokrát v něm byl zachycen domácí hráč Vlasov.

52
    Hosté se snaží trochu uklidnit hru, a tak kombinují s míčem na své polovině.

53
    Dudijevovi se nepodařilo najít svoji přihrávkou nikoho ze svých spoluhráčů v šestnáctce. Hosté se tak lehce dostali k míči.

54
    Aissatimu se nepodařilo nikoho najít jeho centrem z pravé strany hřiště. Domácí pozorná obrana tento centr odvrací mimo pokutové území a zároveň domácí zůstávají u míče.

56
    Kuzjajev se dostal k akrobatickému zakončení na hranici pokutového území. Jeho akrobatická volej však mířila přesně do míst, kde se zrovna domácí brankář pohyboval.

57
    Další centr domácích z pravé strany, ale pozorný Semjonov znovu svoji hlavou tuto přihrávku vzduchem odvrací mimo šestnáctku.

58
    Domácí budou zahrávat velice nebezpečnou standardní situaci z hranice pokutového území.

59
    Exekutor přímého volného kopu byl nakonec Vlasov, ale jeho rána, která měla přímo ohrozit branku soupeře, se mu vůbec nepovedla. Těrek je tak u míče.

60
    Domácí oproti prvnímu poločasu zvýšili svoji herní aktivitu a přináší jim to ovoce. Nyní budou zahrávat rohový kop.

61
    Rohový kop, který zahrával Vlasov, však hostující tým vůbec neohrozil.

63
    Domácí se snažili kombinovat za pomoci krátkých přihrávek. To se jim ale vůbec nedařilo, a tak se Těrek řítí kupředu.

64
    Zřejmě nucené střídánídomácích. Ze hřiště odchází otřesený Damien Le Tallec a přichází Jevgenij Šipicin.

66
    Po nepřesné rozehrávce domácích končí míč v zámezí. Vhazovat tak budou hráči Těreku, kteří se s přibývajícím časem dostávají pod mírný tlak domácích.

67
    Velice nepřesné zakončení Dudijeva končí až někde mezi diváky. Odkop od branky pro Těrek.

68
    Po velice ostrém zákroku vidí právem od sudího žlutou kartu Lucenko!

69
    Žlutá karta pro Maurícia za nesportovní chování i na druhé straně.

70
    S žlutými kartonky se nám roztrhl pytel. Třetí žlutou kartu ve třech minutách dostává Šitov za ostrý náraz do Rybuse.

71
    A další žlutá karta. Nyní ji obdržel Grozav za útočný faul. U míče jsou domácí.

73
    Pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd, do kterého se dostal Aissati. Další rozehrávka pro domácí.

74
    Šitov to teď opět udělal parádně, a vysloužil si tak další útočný faul ze strany Těreku.

75
    Hosté se snaží kombinovat s míčem ve středu pole a vymýšlejí, jak se dostanou blíže k pokutovému území soupeře.

76
    Velice svižně z otočky zakončoval Dudijev, ale jeho ráně chyběla razance i přesnost. Brankář Gorodov předvádí jistý zákrok.

77
    Střídání v týmu FK Mordovija Saransk: ze hřiště odchází Oleg Vlasov, přichází Sergej Samodin.

79
    Kuzjajev se dostal k zakončení z voleje, ale ani jeho pokus nezamířil mezi tři tyče, ale pouze jen mezi diváky.

80
    Přihrávka Šipicina, která měla mířit do pokutového území Těreku, skončila pouze na kopačkách Rodolfa.

81
    Domácí budou mít k dispozici dobrou standardní situaci. Uvidíme, zda-li se jim podaří využít.

82
    Přímé zakončení z volného přímého kopu domácích končí však jen na dobře postavené zdí soupeře.
    82.

83
    Druhé střídaní na straně Těreku. Ze hřiště odchází Grozav, kterého nahradí čerstvý Mbengue.

84
    Hosté budou mít k dispozici volný přímý kop z velice dobré pozice.

85
    Střídající Mbengue se prodral k hlavičkovému zakončení, ale ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. U míče jsou domácí.

87
    Hostující obrana teď zapracovala na jedničku proti velice nebezpečnému centru Muchametšina do vápna. Hosté rozjíždějí svoji další útočnou akci.

88
    Hostující obrana předvedla dva obranné zákroky na hranici pravidel. Rozhodčí ale i nadále zůstává v klidu a hru nechává pokračovat.

89
    Pomezní rozhodčí signalizuje další ofsajd, ve kterém se ocitl čerstvý Mbengue.

90
    Velice pokažený centr Ucijeva z pravé strany končí až někde mezi diváky. Odkop od brány pro domácí.

90+1
    Rozhodčí nastaví 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Po technickém faulu Šipicina budou rozehrávat hosté.

90+3
    Po ostrém zákroku dostává Kuzjajev právem od sudího žlutou kartu.

90+3

Utkání, které nakonec skončilo bezbrankovou remízou, je za námi. Oproti prvnímu poločasu vstoupili domácí do druhé části velice aktivně, ale i přes jejich několik ideálních příležitosti, se jim nepodařilo vstřelit branku, a dostat se tak do vedení. Na druhou stranu, hosté si v závěru zápasu už pohlídali alespoň remízu, s kterou ale díky prvnímu poločasu také nemohou být spokojeni. Dnes je to ode mě vše, děkuji za pozornost a u dalších onaljnů, na shledanou! (18:56:31)

Branky:

Karty:   11. Phibel (SNK), 68. Lucenko (SNK), 70. Šitov (SNK) – 69. Maurício (GRZ), 71. Grozav (GRZ), 90+3. Kuzjajev (GRZ)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:21.
    FK Mordovija Saransk: Revišvili – Šitov, Rykov, Tiškin, Dudijev – Vlasov (77. Samodin), Le Tallec (64. Šipicin) – Phibel, D. Stevanovič, Ruslan Muchametšin – Lucenko.

FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev, Rodolfo, Semjonov, Kudrjašov – Maurício, Adílson – Aissati, Grozav (83. Mbengue), Rybus – Mitrišev (46. Kuzjajev).

Rozhodčí: Mešov – Demeško, Bogach