Lotyšsko – Česko 2:15 (kon.) | Slovensko – USA 15:2 (kon.)
15:2 (3:2, 2:0, 10:0)
USA
sk Sobota 05.12.2015, 13:00Mistrovství světa žen

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Dnes o 13:00 hod čakajú na naše florbalové reprezentantky druhý súboj v základnej skupine na majstrovstvách sveta vo florbale, ktoré sa konajú vo Fínsku.

Slovensko v prvom dueli po náročnom súboji s defenzívne ladeným Ruskom zvíťazili 4:2 a pripísali si do tabuľky prvé cenné dva body. V dnešnom stretnutí si zmerajú sily v priamom súboji o prvé miesto s americkou reprezentáciou, ktorá v úvode turnaja zdolala Holandsko 7:4 a momentálne vedie skupinu D.

USA bude pre slovenské hráčky zrejme veľkou neznámou. Naposledy sa majstrovstiev sveta ani nezúčastnili a tak je veľmi ťažké predpovedať, čo od amerických hráčiek možno očakávať. Slovenské reprezentantky si nemôžu súpera ani poriadne oťukať, keďže USA hrá v rámci kvalifikácie na MS samotnú regionálnu kvalifikáciu proti Kanade, ktorú naposledy zvládli na výbornú. Podľa viacerých predpovedí sa ale diváci môžu tešiť na ofenzívne predstavenie z oboch strán. Zatiaľ čo Rusky proti Slovensku čo najviac bránili, Slovenky by dnes mohli mať viac priestoru v útoku.

Začiatok zápasu je naplánovaný na 13:00 hod a v prípade víťazstva by naše hráčky pokročili z druhého miesta v tabuľke na prvé, ktoré zatiaľ patrí Američankám.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Krištofová (Mládenková) – Klapitová, Z. Šponiarová, Bobotová, Ďuríková, Turčáková, Ješšová, Gáliková – Košturiaková, M. Šponiarová, Ferenčíková – P. Hudáková, Janegová, K. Hudáková – Trošková, Šidlová, Sádecká – Boľová, Malichová

USA: Gomez (Dolan, Brown) – Carr, Jumppanen, Stubi, Henry, Pennisi – Nurmia, Hansen, Gerber – Bluhm, Camp, Williams – LeFrevre, Linhart, Haggstrom – Voutilainen, Owens, Zinsser.

Rozhodca: Zurbuchen, Wehinger.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:23
    Dnešné stretnutie sa začalo. Slovenské florbalistky majú loptičku na hokejkách a postupujú dopredu.

0:35
    Michaela Šponiarová sa dostala k strele, no brankára USA zasahovať nemusela. Hra je prerušená, loptička opustila hraciu plochu.

0:41
    Američanky rozohrali loptičku, no naša najlepšia strelkyňa Janegová získala loptičku a otáča hru.

1:08
    Na palubovke je teraz druhá útočná formácia Sloveniek, no hra je prerušená a do hry sa teraz dostane naša tretia lajna, ktorú vedie Šidlová.

1:27
    Sádecká teraz odzbrojila od loptičky Haggstromovú a Slovenky môžu postupovať dopredu.

1:57
    Brankára Gomezová teraz zneškodnila rýchly protiútok Sloveniek, Ješšovej strela spoza tela nebola úspešná.

2:27
    Slovensko dalo gól!Slovensko vynikajúco vstúpili do zápasu. Denisa Ferenčíková sa presadzuje peknou strelou medzi nohy brankárky Gomezovej. Veľký podiel na góle má aj Michaela Šponiarová, ktorá sa prezentovala veľmi dobrou prihrávkou.
    2:27 FERENČÍKOVÁ - 1:0

2:56
    Slovenské florbalistky sú pri chuti a naďalej obliehajú americkú bránu.

3:11
    Slovenky stále sledujeme v útočnej fáze, no zatiaľ sa nedokážu dostať na dostrel americkej brány.

3:18
    Heggstromová teraz nebezpečne vystrelila, no defenzíva Slovenska teraz veľmi dobre zapracovala a nedovolila USA vyrovnať.

3:49
    Zuzana Šponiarová teraz hľadala strelou pred bránou svoje spoluhráčky, no Slovenky nedokázali tečovať loptičku. Slovensko naďalej oblieha americkú bránu.

4:22
    USA sa dostalo do dobrého protiútoku, no ani teraz brankára Krištofová nemusela zasahovať.

4:53
    Paulína Hudáková teraz nedokázala dostať svoju spoluhráčku do šance, no Slovenky ostávajú pri loptičke. Budú ju rozohrávať z rohu hracej plochy.

5:10
    Krištofová si teraz na konto pripisuje prvý úspešný zákrok v zápase po strele Tiffany Gerberovej.

5:21
    Američanky sa zmocnili loptičky v strede ihriska, no Slovenky s loptičkou na hokejkách otáčajú hru a postupujú dopredu.

5:38
    Ferenčíková sa po prihrávke Michaely Šponiarovej dostala do dobrej šance, no nedokázala streliť svoj druhý gól v zápase. Slovensko naďalej vedie o jeden gól.

6:02
    Američanky teraz obliehajú slovenskú bránu, no naše reprezentantky majú loptičku na svojich hokejkách. USA ale zatiaľ výborne atakuje rozohrávku našich hráčok.

6:27
    Viktória Bobotová sa teraz dostala k strele z prvej, no jej strelecký pokus si nenašiel cestu medzi tri žrde americkej brány.

6:49
    Tím USA práve strelil gól!Tiffany Gerberová teraz vyrovnáva po tom, čo dostala veľa priestoru a po jej utešenej strele k ľavej žŕdke sa začína odznova.
    6:49 GERBER - 1:1

7:31
    Slovenky sa ale snažia okamžite odpovedať na inkasovaný gól a momentálne ich sledujeme v útočnej akcii.

7:41
    Slovensko dalo gól!A Slovensko opäť vedie! Lucia Košturiaková sa ocitla osamotená pred americkou bránou a strelou bez prípravy nedala Gomezovej v americkej bráne žiadnu šancu.
    7:41 KOŠTURIAKOVÁ - 2:1

8:04
    Paulína Hudáková teraz mohla dostať Slovensko do dvojgólového vedenia, no jej výborná strela napokon žiadané ovocie v podobe gólu nepriniesla.

8:10
    Američanky teraz rozohrávajú loptičku od vlastnej brány, no zatiaľ sa nedokážu dostať pred slovenskú brankárku Krištofovú.

8:34
    Šidlová sa teraz ocitla vo výbornej šanci, no jej strela sa, žiaľ, gólom neskončila.

9:22
    Slovensko dalo gól!A Slovensko vedie už o dva góly! Denisa Ferenčíková našla od ľavého mantinelu na druhej strane Luciu Košturiakovú, ktorá pohotovou strelou nedala Gomezovej v bráne žiadnu šancu.
    9:22 KOŠTURIAKOVÁ - 3:1

9:39
    Slovenky sú pri chuti a naďalej útočia. Paulína Hudáková má loptičku na svojej hokejke a Slovenky pred americkou bránou naďalej pekne kombinujú.

10:05
    Loptičku si teraz vymenili sestry Hudákové. Paulína našla presnou prihrávkou Kristínu, no tá nedokázala dostať loptičku za chrbát Gomezovej.

10:14
    Nasleduje rozohrávka Američaniek od vlastnej brány.

10:18
    Tím USA práve strelil gól!A Američanky okamžite strieľajú kontaktný gól! USA predviedlo bleskurýchly útok, Heggstromová dostala veľa priestoru a po rýchlej rozohrávke sa peknou strelou zápästím strelecky presadzuje.
    10:18 HEGGSTROM - 3:2

10:51
    Košturiaková to teraz skúšala strelou spoza tela, Gomezová nestihla reagovať na jej pokus, no loptička nemierila presne.

11:01
    Po hvizde rozhodcu je hra prerušená. Američanky budú rozohrávať loptičku spred vlastného bránkoviska.

11:15
    Paulína Hudáková dnes robí Američankám veľké problémy. Slovenská hráčka našla prihrávkou Alžbetu Ďuríkovú, no tá nedokázala Slovensku prinavrátiť dvojgólové vedenie.

11:44
    Šidlová teraz dobre atakuje rozohrávku Američaniek, no tie sa dokázali presunúť pred slovenskú bránu.

12:05
    Slovensko má loptičku vo svojej moci, no zatiaľ vyčkáva s rozohrávkou a na hraciu plochu posiela čerstvé sily.

12:23
    V hre je teraz prvá slovenská formácia, Ferenčíková hľadala naslepo pred bránou svoje spoluhráčky, no jej úmysel nebol pochopený a k loptičke sa dostávajú Američanky.

13:05
    USA teraz malo dobrú príležitosť na vyrovnanie, no Krištofová teraz s pomocou obrany zneškodnila rýchly brejk Američaniek.

13:44
    Naše reprezentantky majú loptičku vo svojej moci, no nedokážu sa dostať na dostrel americkej brány.

14:07
    Paulína Hudáková získala loptičku v súboji s Henryovou, no Slovenky v útočnej fáze stratili loptičku a USA môže postupovať dopredu.

14:21
    Naše hráčky sa teraz dopustili faulu, no tento zákrok nebude potrestaný vylúčením. Američanky budú rozohrávať loptičku od pravého mantinelu.

14:49
    Ješšová sa teraz snažila prekvapiť Gomezovú nečakanou strelou, no loptička si nenašla cestu do americkej brány, Slovenky sú stále pri loptičke.

15:13
    Oba tímy striedajú, Američanky sú pri loptičke a budú útočiť.

15:49
    Ferenčíková sa teraz ocitla v stopercentnej gólovej šanci, no zoči-voči Gomezovej sa nedokázala presadiť. Americká brankárka teraz podržala svoj tím!

16:00
    Do konca prvého dejstva ostávajú rovné štyri minúty, Američanky budú rozohrávať loptičku v strede hracej plochy.

16:14
    Oba tímy teraz striedajú. Američanky budú rozohrávať loptičku v rohu ihriska pri slovenskej bráne.

16:19
    Američanky sa ale dopustili faulu, Slovenky sa dostávajú k loptičke.

16:33
    Američanky ale výborne prečítali úmysel svojich súperiek, dostali sa k loptičke, no nedokázali ohroziť slovenskú bránu.

17:00
    Prvá slovenská formácia teraz zavrela Američanky pred vlastnou bránou, no naše hráčky sa nedokázali strelecky presadiť.

17:34
    Hra je po útočnom faule prerušená, USA sa po dlhšom čase dostáva k loptičke a bude útočiť.

17:51
    Klapitová teraz cez dve Američanky rozohrala útočnú akciu, no Slovenky z tejto akcie nedokázali nič vyťažiť.

18:22
    Oči na stopkách teraz musí mať brankárka Krištofová, Američanky obliehajú slovenskú bránu.

18:41
    Slovenky sa dostali do rýchleho brejku, no prečíslenia dvoch proti jednej sa gólom neskončilo.

18:46
    V závere prvej tretiny ale teraz Slovenky dobre zatlačili Američanky, ktoré sa musia brániť.

18:55
    Na druhej strane ale teraz pohrozil celok USA, ktorý využil zaváhanie Sloveniek, no všetko nebezpečenstvo zažehnala brankárka Krištofová.

19:34
    Michaela Šponiarová si teraz v súboji o loptičku pomohla nedovoleným spôsobom, Američanky budú rozohrávať loptičku z rohu ihriska.

19:55
    Slovenky ale túto situáciu zvládli, vyrazili do rýchleho protiútoku, no nepodarilo sa im streliť gól do šatne.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá dvadsaťminútovka je za nami. V úvodnej tretine sa viac darilo Slovenkám, ktoré vedú o jeden gól 3:2. V doterajšom priebehu stretnutia majú viac z hry, vypracoval si viac streleckých príležitostí a zaslúžene vedú. Pred nami je však ešte ďalších 40 minút hry a na florbalových fanúšikov vo Fínsku čaká ešte veľmi zaujímavý súboj o prvé miesto v skupine D.

Ďalšia tretina sa začne približne o 13:42.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Druhá tretina sa začala. Slovenské hráčky sa dostali k loptičke a budú postupovať dopredu.

20:16
    Zuzana Šponiarová teraz absolvovala s Linhartovou náročný súboj o loptičku, Američanky sa dostali k loptičke.

20:50
    Slovenské reprezentantky sú opäť pri loptičke. Kristína Hudáková sa dokázala uvoľniť pred americkou bránou, no Paulína Hudáková nedokázala dostať loptičku na hokejku svojej sestry.

21:42
    Slovenky majú loptičku na svojich hokejkách a v druhej tretine zatiaľ hrajú len na dve útočné formácie.

22:35
    Loptička je stále pri americkej bráne, no slovenské reprezentantky sa zatiaľ nedokážu strelecky presadiť.

22:55
    Ferenčíková sa teraz ocitla vo veľmi dobrej šanci, no nedokázal prepasírovať loptičku za brankárku Gomezovú.

23:20
    Naše hráčky sa od úvodu druhej tretiny poriadne zahryzli do svojich súperiek, no ich aktivita sa zatiaľ na skóre neodráža.

23:42
    Janegová sa ocitla v dobrej streleckej príležitosti, no ani jej strela nebola presná a skončila mimo brány. Slovenky v druhej tretine zatiaľ zrádza koncovka.

23:59
    Na palubovke teraz vidíme prvýkrát v druhej dvadsaťminútovke tretiu slovenskú formáciu, ktorá pokračuje v tlaku, ktorý Slovenky vyvíjali na súpera.

24:17
    Šidlová to ale teraz prehnala s dôrazom v boji o loptičku pri americkej bráne. USA bude rozohrávať.

24:31
    Slovenky majú loptičku na svojich hokejkách a zakladajú ďalšiu útočnú akciu.

24:59
    Zuzana Šponiarová si v obrane vymieňa loptičku s Klapitovou, USA zatiaľ veľmi dobre napáda slovenskú rozohrávku.

25:13
    Slovenky teraz striedajú, Američanky budú rozohrávať loptičku z vlastnej polovice

25:27
    Slovenské hráčky sa dostali do rýchleho protiútoku. Kristína Hudáková sa od pravého mantinelu dostala cez americkú hráčku na os ihriska, no jej strela opäť minula americkú bránu.

25:48
    Slovenky sú v druhom dejstve jednoznačne lepším tímom, no zatiaľ sa nedokážu strelecky presadiť. Americká obrana nedovoľuje slovenskej reprezentácii vypracovať si vážnejšiu gólovú príležitosť.

26:05
    Hra je prerušená. Nasledovať bude rozohrávka Američaniek od ľavého mantinelu.

26:24
    Slovenky túto situáciu zvládli, dostali sa k loptičke a naša prvá útočná formácia okamžite vyrazila do útoku.

26:45
    Slovensko dalo gól!Zuzana Šponiarová sa teraz prezentovala krásnou individuálnou akciou, obišla dve protihráčky a utešenou strelou spoza tela zvyšuje na 4:2!
    26:45 Z. ŠPONIAROVÁ - 4:2

26:56
    Našim reprezentantkám sa konečne podarilo strelecky presadiť. Od úvodu druhej tretiny doslova dusili Američanky pred vlastnou bránou a po necelých siedmich minútach im to konečne padlo.

27:20
    Loptička je opäť pred americkou bránou, USA sa naďalej musia brániť.

27:46
    Ferenčíková teraz vymyslela perfektnú prihrávku spoza brány na vzdialenejšiu žrď, no Slovenky ani túto akciu nedokázali premeniť a USA je tak vďaka veľmi dobrej defenzívnej hre napriek prevahe Slovenska stále v hre o body.

28:15
    Kristína Hudáková teraz stratila hokejku v súboji s americkou hráčkou a USA tak môže postupovať dopredu.

28:49
    Kristína Hudáková po kontakte so súperkou skončila na palubovke, no vylučovať sa nebude.

29:02
    O loptičku sa teraz bojuje v rohu hracej plochy na slovenskej polovici. Slovenky túto situáciu zvládli a budú zakladať ďalšiu útočnú akciu.

29:34
    Naše reprezentantky opäť útočia, Janegová sa teraz dostala k dobrej strele, Gomezová jej strelu len vyrazila, no Slovenkám chýbal teraz väčší dôraz pred americkou bránou.

30:05
    Za nami je polovica zápasu, Slovensko kontroluje priebeh hry a vedie o dva góly 4:2.

30:21
    Skóre zápasu sa ale môže zmeniť, Slovensko oblieha americkú bránu a opäť súperky zatlačili hlboko pred vlastné bránkovisko.

30:54
    Slovenské florbalistky hrajú druhú tretinu doslova profesorsky. Naše hráčky môže mrzieť slabá strelecká efektivita.

31:30
    A z ničoho nič sa teraz Američanky ocitli vo veľkej šanci, no Krištofová si teraz pripísala na konto veľmi dôležitý zákrok.

31:52
    Na druhej strane sa po rýchlom brejku vo veľkej šanci ocitla Janegová, no tá nedokázala z bezprostrednej blízkosti poslať loptičku do americkej brány.

32:32
    A ďalšia zahodená šanca slovenskej reprezentácie. Verme, že tieto neúspešné strely nebudú musieť Slovenky v konečnom zúčtovaní mrzieť. Náš tím totiž zahodil nespočetné množstvo gólových šancí.

33:15
    Nasledovať bude oddychový čas amerického tímu.

33:24
    Ani po time-oute Američaniek sa ale obraz hry nemení, Slovenky stále dusia svojho súpera v defenzíve.

33:42
    USA sa teraz o slovo prihlásilo rýchlym protiútokom, no Bobotová si na túto situáciu dala pozor a Slovenky opäť postupujú dopredu.

34:18
    Michaela Šponiarová našla osamotenú sestru Zuzanu, no jej strele chýbala väčšia presnosť.

34:39
    Košturiaková teraz mohla zavŕšiť svoj hattrick, no z pravej strany sa nedokázala presadiť backhandovým pokusom.

34:57
    Slovenské hráčky majú zatiaľ zápas vo svojich rukách, celú druhú tretinu zvierajú Američanky pred vlastnou bránou, no zatiaľ sa im podarilo len raz strelecky presadiť.

35:07
    Kristiína Hudáková teraz strieľala veľmi vysoko a loptička skončila za mantinelom za americkou bránou.

35:21
    Slovenky striedajú počas hry, loptička je pred našou bránou v moci slovenského tímu.

35:38
    Na palubovke je prvá útočná formácia, ktorá opäť zatvorila Američanky pred vlastnou bránou, no Slovenky si zatiaľ nedokážu vypracovať vážnejšiu streleckú príležitosť.

36:02
    Halou sa teraz ozýva skandovanie "My chceme gól!" Slovensko sa všemožne snaží o navýšenie svojho vedenia, no naďalej sa nedokážu dostať na dostrel brány Gomezovej. Američanky urputne bránia svoju svätyňu.

36:42
    Loptička je stále na slovenských hokejkách, ktorý si ju posúvajú po oboch stranách, no stále sa nedokážu strelecky presadiť.

37:04
    Po dlhom čase sledujeme v útočnom snažení aj americké hráčky, no tie v útočnej fáze okamžite prišli o loptičku a Slovensko vyrazilo dopredu.

37:26
    Romana Janegová ale nedokázala pridať k svojim trom gólom zo včera ďalší presný zásah a Slovensko tak necelé tri minúty pred koncom druhej tretiny vedú o dva góly.

37:45
    Hra je prerušená. Slovensko má naďalej loptičku vo svojej moci a útočí.

37:58
    Ferenčíková teraz našla Klapitovú, tá poslala loptičku na Michaelu Šponiarovú, no Američanky nedávajú súperkám priestor na streľbu.

38:24
    Košturiaková sa dostala k strele, no jej pokus nebol úspešný a k loptičke sa dostávajú Američanky.

38:58
    Na druhej strane pohrozili Američanky, no jedna z amerických hráčov nemohla zakončovať kvôli vysokej hokejke a Slovensko sa tak rýchlemu protiútoku USA ubránilo.

39:06
    Slovensko dalo gól!A v záverečnej minúte druhej tretiny Slovensko navyšuje svoje vedenie! Strelecky sa presadzuje Alžbera Ďuríková po presnej prihrávke Paulíny Hudákovej.
    39:06 ĎURÍKOVÁ - 5:2

39:42
    Zuzana Šponiarová sa teraz snažila v závere druhého dejstva navýšiť vedenie slovenskej reprezentácie, no jej strele chýbala presnosť a naša hráčka tak minula bránu.

39:52
    Paulína Hudáková teraz zakombinovala s Janegovou, no naše hráčky nedokázali z bezprostrednej blízkosti prekonať brankárku Gomezovú.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V posledných sekundách druhej tretiny sa už nič dramatické nestalo. Slovenské reprezentantky odchádzajú do kabín s vedomím trojgólového vedenia. Druhú tretinu mali jasne vo svojej réžii a ak by viedli o 5 či 6 gólov, nikoho by to neprekvapilo. Američanky sa celý čas bránili, no zatiaľ s prispením nepresnej koncovky Sloveniek dokážu viac-menej odolávať ofenzívnemu náporu slovenského tímu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 14:26.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:05
    Druhá tretina sa začala. Slovenky opäť získali loptičku a postupujú dopredu.

40:22
    Katarína Klapitová sa teraz odhodlala k strele spoza tela, no jej strela sa gólom neskončila.

40:28
    Slovensko dalo gól!Čo sa nepodarilo Klapitovej, to vyšlo Michaele Šponiarovej. Hráčka našej prvej útočnej formácie sa ocitla osamotená pred americkou bránou, zmocnila sa loptičky a bez väčších problémov poslala loptičku za chrbát brankárky Gomezovej.
    40:28 M. ŠPONIAROVÁ - 6:2

41:05
    Slovensko sa dnes baví florbalom, po tom, čo si Slovenky vypracovali štvorgólový náskok naďalej obliehajú bránu amerického tímu a naďalej sa snažia dobyť americkú bránu.

41:45
    Slovensko dalo gól!A Slovensko vedie už o päť gólov! Lucia Košturiaková sa presadila individuálne v súboji 1 na 1, zbavila sa brániacej hráčky a peknou strelou k pravej žŕdke zavŕšila svoj hattrick!
    41:45 KOŠTURIAKOVÁ - 7:2

41:55
    Slovensko dalo gól!A Slovensko strieľa ďalší gól! Američanky vôbec nezachytili úvod tretej tretiny a po sesterskej kombinácii Paulíny a Kristíny Hudákovej sa strelecky presadzuje prvá menovaná.
    41:55 P. HUDÁKOVÁ - 8:2

42:02
    Aby toho nebolo málo, slovenská reprezentácia naďalej útočí a dobýja americkú bránu. USA sa musí naďalej brániť a všetko nasvedčuje tomu, že slovenské florbalistky dnes dokráčajú za druhým víťazstvom na majstrovstvách sveta.

42:32
    Američanky sa zjavne nedokážu spamätať z troch rýchlych inkasovaných gólov za necelé dve minúty. Teraz zbytočne stratili loptičku za slovenskou bránou a naše hráčky tak môžu zakladať ďalšiu útočnú akciu.

42:47
    Slovenské hráčky sú pri loptičke, Paulína Hudáková sa teraz ocitla v dobrej streleckej príležitosti, no tentoraz nedokázala navýšiť pohodlné šesťgólové vedenie Slovenska.

43:44
    Slovenky opäť zavreli USA pred vlastnou bránou, kontrolujú hru a pekne kombinujú pri bráne súpera.

44:05
    Ferenčíková sa teraz dostala k strele po prihrávke Klapitovej, no jej strelecký pokus gólom neskončil.

44:31
    Košturiaková, ktorá dnes strelila hattrick, je pri chuti. Tentoraz sa snažila presadiť strelou zo strednej vzdialenosti, no jej pokus skončil mimo brány USA.

45:06
    Naša reprezentácia kontroluje hru, naša brankárka Karolína Krištofová je v dnešnom zápase predovšetkým pasívnou pozorovateľkou dnešného súboja.

45:44
    Loptička je opäť pri americkej bráne, z rohu ihriska ju rozohrávajú slovenské reprezentantky.

46:21
    Naše hráčky stále obliehajú bránu USA, no nedokážu si vypracovať streleckú príležitosť, Američanky veľmi dobre bránia svoju bránu.

46:57
    Takmer celá pätica Američaniek sa takmer natlačila do veľkého bránkoviska, Slovenky nedostávajú priestor na strelu, no s loptičkou na hokejkách kontrolujú hru a bezpečne kráčajú za dnešným víťazstvom.

47:29
    Slovensko dalo gól!A predsa sa naše hráčky presadzujú. Svoj druhý gól za sebou strieľa Paulína Hudáková. Tentoraz sa presadila po presnej strele od ľavého mantinelu.
    47:29 P. HUDÁKOVÁ - 9:2

48:51
    Klapitová teraz zaváhala so strelou. Loptička si napokon po jej pokuse nenašla cestu do americkej brány.

49:10
    Slovenská reprezentácia sa teraz dostala do zaujímavého prečíslenia 4 na 2. Loptička ale po zakončení jednej z našich hráčok končí mimo brány.

49:44
    Paulína Hudáková sa teraz ocitla úplne osamotená pred americkou bránou, no k loptičke sa nedostala a tak nedostala možnosť streliť čistý hattrick.

50:08
    Duel dospel do svojej poslednej desaťminútovky, Američanky strácajú na dnešného súpera už sedem gólov a v závere zápasu aj kondične odchádzajú.

50:40
    Jana Trošková sa teraz dostala do zakončenia, no jej strela smerovala nad bránu. Hra je prerušená.

51:07
    Košturiaková to teraz myslela veľmi dobre, strelou spoza tela prekvapila americkú obranu, no loptička tesne minula ľavú žŕdku.

51:24
    Slovensko dalo gól!A Slovenkám sa podarilo streliť desiaty gól v zápase! Klapitovej strela síce nevyšla, no k loptičke sa dostala Lucia Košturiaková, ktorá s prehľadom strieľa svoj štvrtý gól v zápase!
    51:24 KOŠTURIAKOVÁ - 10:2

51:42
    Karolína Krištofová sa po dlhom čase dostala k loptičke. Ani zďaleka to nemala ľahké po strele Linhartovej, no Američankám nedovolila skórovať a slovenská reprezentácia teraz môže pokračovať v ofenzívnom snažení.

52:30
    Hra je prerušená. Nasledovať bude rozohrávka slovenských hráčok.

52:45
    Na palubovke teraz vidíme tretiu útočnú formáciu Slovenska, ktorá zatiaľ čaká na svoj prvý gól na svetovom šampionáte.

53:20
    Košturiaková sa prezentovala peknou individuálnou akciou, poslala loptičku na Zuzanu Šponiarovú a Slovenky opäť zatlačili svojho súpera do úzkych.

53:37
    Slovensko dalo gól!A je to ďalší gól! Tentoraz sa strelecky presadzuje Denisa Ferenčíková, ktorá zužitkovala výbornú prihrávku Lucie Košturiakovej a strelou z prvej zabezpečila Slovensku už deväťgólový náskok.
    53:37 FERENČÍKOVÁ - 11:2

53:47
    Slovensko dalo gól!A vedieme už o desať gólov! Hattrick v zápase dovŕšila Paulína Hudáková, ktorá zužitkovala výbornú prihrávku Viktórie Bobotovej.
    53:47 P. HUDÁKOVÁ - 12:2

54:19
    K loptičke sa po dlhom čase dostala aj slovenská brankárka Krištofová, ktorá okamžitou rozohrávkou zakladá ďalší útok Slovenska.

54:57
    Po akcii Sloveniek americká hráčka nechtiac pristúpila loptičku. Nasledovať bude vhadzovanie v rohu klziska.

55:26
    Slovensko dalo gól!A Slovensko má už tretiu hráčku, ktorá dnes strieľa hattrick! Denisa Ferenčíková bola správny čas na správnom mieste a dorazila Klapitovej strelu za chrbát americkej brankárky.
    55:26 FERENČÍKOVÁ - 13:2

56:05
    Slovensko dalo gól! Je to neuveriteľné, no Slovenky opäť skórujú a vedú o dvanásť gólov. Po osi Paulína Hudáková – Romana Janegová sa k loptičke dostala Kristína Hudáková, ktorá bez väčších problémov dostala loptičku za chrbát brankárky Dolanovej.
    56:05 K. HUDÁKOVÁ - 14:2

56:49
    Dominika Sádecká sa teraz snažila o desiaty gól Slovenska v tretej tretine, no jej strelecký pokus gólom neskončil. Američanky sú už hodnú chvíľu zrelé na uterák a viditeľne zúfalo čakajú na záver zápasu.

57:32
    Slovensko dalo gól!Aby toho nebolo málo. Piaty gól v zápase si na konto pripisuje Lucia Košturiaková, ktorá dorazila loptičku do americkej brány po strele Zuzany Šponiarovej.
    57:32 KOŠTURIAKOVÁ - 15:2

57:45
    Slovenky sa bavia florbalom, po tom, čo sa v úvodných dvoch tretinách trápili v koncovke, im to v záverečnej dvadsaťminútovke padá do brány hojne a po dvoch hracích dňoch budú viesť skupinu D ako líderky s dvomi víťazstvami.

58:42
    Loptička je na hokejkách slovenských reprezentantiek, zápas sa pomaly chýli k svojmu definitívnemu koncu.

59:26
    Američanky sa v závere zápasu snažia dať gólovú bodku za dnešným zápasom, no Krištofová v slovenskej bráne zasahovať nemusela.

Florbalová deštrukcia. Aj takto by sme mohli označiť exhibíciu Slovenska v tretej tretine zápasu s USA. Slovenské reprezentantky strelili v záverečnej tretine 10 gólov a do tabuľky si napokon pripisujú na svoje konto dva body po víťazstve 15:2.
    Najlepšou hráčkou amerického tímu v zápase je vyhlásená Marie Häggströmová. Na slovenskej strane je to podľa očakávaní Lucia Košturiaková, ktorá si v zápase do štatistík pripísala bilanciu 5+1. Po tomto dueli čaká na Slovenky krátky oddych a už zajtra o 9:45 odohrajú posledný duel základnej skupiny proti Holandsku.
    Slovensko má po dvoch dueloch na konte plný bodový zisk. So štyrmi bodmi a skóre 19:4 sú jasným lídrom skupiny D. (15:08:18)

Dávid Lech

Branky a nahrávky: 3. Ferenčíková (M. Šponiarová), 8. Košturiaková (M. Šponiarová), 10. Košturiaková (Ferenčíková), 27. Z. Šponiarová (Klapitová), 40. Ďuríková (P. Hudáková), 41. M. Šponiarová (Klapitová), 42. Košturiaková, 42. P. Hudáková (K. Hudáková), 48. P. Hudáková (Bobotová), 52. Košturiaková (Klapitová), 54. Ferenčíková (Košturiaková), 54. P. Hudáková (Bobotová), 56. Ferenčíková (Klapitová), 57. Hudáková (Janegová), 58. Košturiaková (Šponiarová) – 7. Gerber (Nurmia), 11. Heggstrom (Henry)

USA: Gomez (Dolan) – Carr, Jumppanen, Stubi, Henry, Pennisi – Nurmia, Hansen, Gerber – Bluhm, Camp, Williams – LeFrevre, Linhart, Haggstrom – Voutilainen, Owens, Zinsser.

Rozhodčí: Zurbuchen, Wehinger