N.Novgorod – Čerepovec 3:1 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Kazaň 0:2 (kon.)
Petrohrad – Ufa 5:3 (kon.) | Viťaz – Toljatti 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Magnitogorsk 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Soči 4:5 (kon.) | Záhřeb – Jaroslavl 1:2 (po pr.)
Dynamo Moskva
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Ak Bars Kazaň
Středa 09.12.2015, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tohle by měl být pořádně vyrovnaný souboj. Dinamo je v tabulce Západní konference na šestém místě, Kazaň je v té Východní na pátém. Oba celky ještě zdaleka nemají postup do play-off jistý a tudíž musejí zbytek soutěže zvládnout bez nějaké větší šňůry porážek. Domácí zatím získali 65 bodů, hosté jen o dva body méně.

Dá se říci, že oba týmy si v posledních několika týdnech vedou dost podobně – občas se zkrátka vyhraje, občas prohraje, každopádně body se jim daří získávat pravidelně. Dinamo naposledy, leč s velkými potížemi, dokázalo skolit Čerepovec, Kazaň si dokázala poradit o jednu branku s Nižným Novgorodem.

V akci asi neuvidíme ani jednoho českého nebo slovenského krajánka. Zatímco Dinamo nezaměstnává ve svých řadách žádného hokejistu z našich luhů a hájů, Bars sice obránce Marka Ďalogu, jenže ten je aktuálně zapsaný na listině zraněných.

Dinamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Višněvskij, Hietanen, Robinson, Mironov, Nikulin, Osipov, Solovjov – Tarasov, Gorovikov, Kokarev – Pestuško, Cvetkov, Fjodorov – Karpov, Těreščenko, Brjukvin – Babenko, Volkov, Igumnov – Šipov

Ak Bars Kazaň: Rynnäs (Garipov) – Musin, Zacharčuk, Rylov, Jarullin, Bělov, Kornějev – Azevedo, Sjögren, Möller – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Varnakov, Tokranov, Gluchov – Obuchov, Svitov, Archipov

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Sivov, Šeljanin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Stadionem právě zní ruská hymna. Co nevidět, by měl zajímavý zápas KHL začít.

00:01

00:07
    Sotva se začalo hrát, už byla střela Möllera zablokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Lazušinem.

00:57
    Gluchov se na levé straně dokázal vysmýknout všem protihráčům a z otočky vypálil. Jeho pokus ale Lazušin likvidovat nemusel, skončil totiž vedle.

01:40
    Zakázaného uvolnění se nyní dopustili hráči Kazaně. Hra se tedy stěhuje před brankoviště Rynnäse.

02:10
    Zacharčukovo nahození po mantinelu se sice chvilku ohřálo v útočném pásmu Kazaně, tam se ale Dinamo dobře ubránilo. A nenechalo soupeře ohrozit Lazušina.

03:13
    Igumnov teď číhal na přihrávku z pravé strany od Babenka, jenže k puku se nedostal. Před brankou Rynnäse byl velmi dobře bráněný.

03:57
    Višněvskij vypálil od modré čáry z jízdy, jeho pokus byl ovšem hodně nepřesný. Rynnäs si tak stále nemohl na své konto připsat úspěšný zákrok.

04:27
    Zakázané uvolnění nyní na straně Dinama. Hra je přerušená, Lazušin bude muset být na pozoru.

05:24
    Více jak pět minut je za námi a zatím jsme neviděli jedinou gólovou šanci. Změní něco minuty následující?

06:02
    Obuchov měl těžkou pozici zpracovat puk ve středním pásmu. Kazaň se do pásma nedostala, touš má pod svojí mocí Dinamo.

06:37
    Puk se dostal mimo hrací plochu, následovat bude první reklamní přestávka tohoto duelu.

07:03
    Jako by se Jarullin bál vystřelit. Nakonec jen naznačil a puk nahodil, stejně však trefil jen prvního obránce před sebou.

08:13
    Archipov na levé straně dokázal dostat puk do pásma, jenže byl tam osamocený, a proto se k žádné šanci nepropracoval.

09:33
    Jak tohle nemohl proměnit? Volkov nyní zvedá smutně hlavu v strop. Robinson ve středním pásmu skvěle zachytil mizernou rozehrávku soupeře, zprava poslal přihrávku na druhou stranu, kam si najížděl jeho spoluhráč, jenže ten z pěti metrů nedokázal trefit odkrytou klec.

10:22
    Varnakov se nyní snažil před Lazušinem dorážet, ale neúspěšně. Lazušin touš v pohodě schoval do své výstroje.

11:04
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté prakticky z první větší šance skórují. Lazušin nebyl v dobrém postavení, k odraženému puku se dostal úplně volný a v plné rychlosti najíždějící ALEXANDR SVITOV, jenž tvrdou ránou usměrnil puk ze středu pole do poloodkryté brány. Bez asistence.
    Alexandr SVITOV - 0:1

11:29
    Na druhé straně se snažil prosadit Mironov. Jenže Rynnäs je zatím mezi třemi tyčemi jistým mužem.

12:40
    Zase se Dinamo dostalo do blízkosti Rynnäse. Tarasov vypálil z pravé strany, mířil nad rameno hostujícího gólmana, ten ale zasáhnout dokázal. Na programu tohoto duelu je nyní druhá komerční pauza.

13:45
    Dinamo je teď na kluzišti o něco aktivnějším celkem. Jenže Kazaň zatím brání velmi, velmi dobře.

14:04
    Takovou propagační střelu ze středu nyní vyslal Mironov. Rynnäs neměl v žádném případě zakrytý výhled, takže si s tímhle pokusem v pohodě poradil.

14:26
    Obuchov (KZŇ) je prvním vyloučeným hráčem tohoto utkání. Obdržel menší dvouminutový trest za podražení.

14:39
    Dinamo nyní bylo gólu zatím nejblíže! Osipov dokázal od modré čáry prostřelit hradbu těl, Rynnäs na jeho ránu absolutně neviděl a ta narazila do tyčky. Volkov se následně k dorážce nedostal.
    první tyčku nastřelil Osipov

15:24
    Minuta z přesilovky je pryč. Až na jednu větší možnost, po níž Dinamo napálilo brankovou konstrukci, se zatím Kazaň brání velmi dobře. Domácí mají problém udržet pásmo.

15:55
    A opět zazvonila tyčka za Rynnäsovu svatyní! Kazaň má nyní velké štěstí. Od modré čáry jí z pravé strany tentokráte orazítkoval Hietanen.
    druhou tyčku nastřelil Hietanen

16:26

17:05
    Zase se domácím nepodařilo v útočném pásmu vytvořit něco nebezpečného. Kazaň je v osobních soubojích u mantinelů silná.

18:40
    Varnakov se dokázal dostat do středu, tam tahem vystřelil, jeho zakončení ale bylo trošku laxní. Následně to byl právě hostující forvard, kdo puk ztratil.

19:20
    Hietanen vypálil od modré čáry z první! Tohle byla pořádná pumelice. Naštěstí pro Rynnäse skončila jen na zadním mantinelu.

19:37
    Na závěr třetiny tu máme ještě jedno vyloučení. Cvetkov (DMS) se dopustil hákování, obdržel od rozhodčích dvouminutový trest.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Vidíme zatím vyrovnaný duel, v němž je Dinamo o něco aktivnějším mužstvem, jenže v té nejdůležitější statistice, tedy počtu branek, zatím vévodí Kazaň. Dalo by se říci, že hosté jsou vlastně jen šťastnějším mužstvem v dosavadním průběhu.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:35
    Hosté ještě z druhé třetiny dohrávají početní výhodu. Prvních třicet sekund domácí přežili bez úhony.

21:33
    Kazaň už dlouho kombinovala a potřebovala vystřelit. Nakonec se o to postaral od modré čáry Tokranov. Lazušin ale v pohodě zasáhl.

21:37

22:43
    Svitov z levé strany vyslal jen takovou propagační střelu, Lazušin z branky v klidu vyjel a pochytil jí do lapačky. Naprosto klidný zákrok domácího gólmana.

23:19
    Archipov byl nyní srolován u tyčky Lazušina. Dokázal se ještě zvednout a pokračovat, ovšem i nadále bezúspěšně.

23:30
    Kornějev (KZŇ) ztratil puk, pak musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Rozhodčí si toho všimli, na trestnou lavici musí na dvě minuty po držení.

24:41
    Úchvatný zákrok Rynnäse! Nikulin se s tím nemazal a vyslal parádní pumelici od modré čáry. Lapačka hostujícího gólmana zasáhla skvěle.

25:17
    Hosté mají prostor před brankou pokrytý velmi dobře. Rynnäs je navíc vždy na svém místě. Takže žádné překvapivé střely z úhlu ho nemohou výrazněji ohrozit. Ani následné dorážky.

25:30

26:25
    Lukojanov ukázal, že je velmi schopným technikem a je fyzicky skvěle vybavený. Dokázal se na levé straně obmotat kolem protihráčů a dostat se až do brankoviště. Z blízkosti však Lazušina nepřekonal.

26:33
    Poté, co ještě Tkačjov objel branku a snažil se zakončovat u tyčky, Lazušin schoval touš do výstroje. Na programu je tu první komerční přestávka druhého dějství.

27:46
    Další vyloučení na straně hostujícího celku. Sjögren (KZŇ) obdržel dvouminutový trest za podražení.

28:44
    Dinamo má po početní výhodě. Brjukvin (DMS) evidentně zahákoval soupeře a také on musí dvě minuty posedět na trestné lavici.

29:35
    Svitov nemusel pokračovat, Kazaň totiž vyhodila pouze přes všechny čáry. Hra se stěhuje před Rynnäse.

29:46

30:44

30:58
    Nepříjemný pokus nyní vyslal Azevedo. Lazušin zasáhl ramenem, ovšem s velkým štěstím. Pro Dinamo jedině dobře, že se nikdo nedostal k dorážce. Domácí gólman byl trošku dezorientovaný.

32:05
    Osm minut do konce tohoto dějství. Kazaň stále spoléhá hlavně na bránění a drží pohodlný náskok. Dinamo toho směrem dopředu zatím moc nepředvedlo.

33:06
    Archipov svedl souboj v útočném pásmu, nakonec se puk dostal mimo hrací plochu. Hra musela být přerušená, čištění ledu a reklamní přestávka budou následovat.

33:19
    Bělova sekl hodně nepříjemně Hietanen (DMS), A dokonce si bude muset odpykat pětiminutový trest! Obdržel navíc ještě 20 minut za nesportovní chování.

35:25
    Dinamo se hnalo v oslabení do protiútoku! Kazaň zapomněla na zadní vrátka a málem pykala. Nicméně Pestuško svůj únik do zdárného konce nedostal.

36:33
    Tkačjov poslal přihrávku dozadu na svého spoluhráče, ten ze středu pole trefil jen obránce před sebou. Dinamo tohle dlouhé oslabení zvládá zatím skvěle.

37:19
    Už jen minutu se budou muset bránit domácí ve čtyřech hráčích na ledě. Hietanenovo vyloučení je ale bude stát zajisté hodně sil.

38:18
    Těsně před vypršením trestu hosté skórují podruhé v utkání. Tak to je hodně krutá rána pro Dinamo. Střela od modré čáry od Zacharčuka byla tečovaná do vzduchu hokejkou Těreščenka a puk se najednou dostal k obránci Nikulinovi. Ten dost zazmatkoval, možná i proto, že Varnakov ho pod tlakem donutil jednat nakonec tak, aby puk přihrál přímo na protihráče MATTIASE SJÖGRENA, jenž bez větších problémů usměrnil svou střelu k tyči. Bez asistence.
    Mattias SJÖGREN - 0:2

39:17
    Ještě jedno vyloučení padlo v téhle třetině. Obuchov (KZŇ) je už na trestné lavici podruhé, tentokráte za hru vysokou holí.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Kazaň ve druhém dějství dokázala využít dlouhou pětiminutovou přesilovku a navýšila vedení. Dinamo zatím není schopné vyvinout na soupeře větší tlak tak, aby byl Rynnäs pod nějakou větší sprškou střel. Uvidíme, třeba ještě v posledním dějství alespoň vyrovná.

Další třetina začne přibližně v 19:11.

40:01

40:42
    Dinamo dohrává přesilovku z druhé třetiny, podobně jako Kazaň na začátku druhého dějství. Zatím se k žádné nebezpečnější střele nedostalo.

41:17

42:17
    Nikulinovo nahození nebylo úspěšné a nakonec se Čibisov řítil do brejku dva na jednoho. Volil střelu z levé strany, ovšem to tedy dosti nepřesnou.

43:10
    Kazaň před Lazušinem rozjela opravdu velký kolotoč! Kdyby Dinamo inkasovalo, bylo by zřejmě po zápase. Pro domácí naštěstí vše dopadlo dobře. Varnakov totiž poté, co projel brankovištěm, bekhendem trefil jen výstroj domácího brankáře.

43:50
    AK Bars vyhodil jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se stěhuje do jeho obranného pásma.

45:10
    Hosté jsou jako by lepší, byť vedou o dvě branky. Aktivnější by přitom mělo být spíše Dinamo. To potřebuje skórovat.

45:37
    Fjodorov nemohl hrát, čároví rozhodčí viděli ofsajd a hru přerušili. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:23
    Obuchov vypálil odněkud z míst před modrou čárou, střela mu byla zablokována do ochranné sítě. Následuje první komerční pauza této třetiny.

46:39
    Sotva se po komerční přestávce začalo hrát, už byl Dinamu pískán prohřešek jménem zakázané uvolnění.

47:20
    Odvážně se nyní do spárů kazaňské obrany pustil Pestuško. Málem se mu podařilo dostat až před Rynnäse. Jeden z obránců mu na poslední chvíli vypíchl puk.

48:54
    Hosté v pohodě kombinují ve vlastním pásmu. Tahle situace jim plně vyhovuje.

49:15
    Svitov, který má na svém kontě zatím rozhodující trefu, po souboji s protihráčem nedokázal udržet puk na hrací ploše.

49:50
    Kotel Dinama naplno zapnul. Byl nyní malinko v útlumu. Snaží se své svěřence vyburcovat alespoň ke snížení.

50:44
    Varnakov nahodil puk, který Lazušin vyrazil do strany, hostující forvard pro něj sjel, objel branku a přihrál na Gluchova, jemuž střelecký pokus nevyšel. Kazaň prostě hraje s větší lehkostí.

52:00
    A zase Dinamo nedokáže sebrat soupeři touš. Dinamo v posledních minutách má problém vůbec se procpat do pásma.

52:31
    Když už se nedaří, může to jít alespoň pomocí bodyčeků. Třeba tyhle momenty Dinamo nějak vyburcují. Mironov teď naprosto čistě sroloval drzého Tkačjova.

53:13
    Naprosto ukázkově nyní Kazaň dostala puk z vlastního pásma. Dinamu jako by i začala docházet šťáva. U mantinelů se zdají být jeho hráči dosti malátní.

54:11
    Ani Robinson teď nedokázal udržet puk v útočném pásmu. Kazaň tak skvěle brání, že Rynnäs má mezi třemi tyčemi opravdu jen málo práce.

54:43
    Mironov to nyní zkoušel na Rynnäse tvrdým pokusem od modré čáry. Kdyby před hostujícím brankářem dokázal tečovat Šipov, možná by bylo zle pro Kazaň. Jenže lapačka byla v pohotovosti a tam, kde být měla v pravý čas.

55:14
    Gorovikov (DMS) ve velké možnosti zahákoval pronikajícího Gluchova. Rozhodčí mu vyměřili dvouminutový trest.

56:03
    Dinamo se přesilovce brání slušně. Je ale pravda, že hosté jí ani nijak výrazněji nehrotí.

57:14

58:01
    Azevedo ani Möller nedokázali za brankou Lazušina podržet puk u mantinelu. Byl to jejich hlavní cíl, ale museli se smířit s faktem, že jim byl odebrán.

58:19
    Oddechový čas pro domácí.

58:20
    Lazušin je na střídačce, domácí zkoušejí power-play!

58:50
    Kazaň dokázala vyhodit puk do bezpečí. Lukojanov však puk nestihl, a tak se vhazovat bude opět před Rynnäsem.

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

59:15
    Rynnäs musel být v pohotovosti. Jsou to pro něj zajisté krušné poslední minuty. Především Nikulinovu střelu od modré čáry nebylo lehké schovat do lapačky.

59:22
    Kokarev se dostal před brankovištěm k dorážce, jenže z bezprostřední blízkosti trefil jen beton připraveného Rynnäsa! Velká škoda pro domácí.

59:38
    Další Nikulinův pokus, tentokráte z pravé strany, zase zlikvidoval Rynnäs.

Ve třetím dějství jsme se nakonec branky nedočkali, Kazaň tak udržela proti Dinamu čisté konto a zaslouženě si z Moskvy odvezla všechny body. O dva góly se postarali Svitov a Sjögren, žádný gól za svá záda nepustil Rynnäs.

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (19:46:49)