Olomouc – Slavia 2:3 (kon.) | Jihlava – K. Vary 3:6 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 3:2 (kon.) | Zlín – Kladno 2:6 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 4:2 (kon.)
Třinec – Chomutov 6:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 0:1 (po pr.)
HC Olomouc
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
HC Slavia Praha
Sobota 12.12.2015, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 28. kolo

Hanáci vývoj utkání dvě minuty před koncem ještě pořádně zdramatizovali, když puk za Sochůrka dostrkal Jan Kropáč. Olomouc se pak tlačila za srovnáním, to se jí ale nepodařilo. (14:05:10)

59:55
    Puk míří pryč z útočného pásma, o výsledku je tak rozhodnuto.

59:32
    Kohouti se drží před Sochůrkem a zkouší to ze všech stran, hostující brankář ale drží svůj tým nad vodou.

59:06
    Hanáci cítí šanci a cpou se do branky, jak jen to jde.

58:56
    Ještě v závěru třetí třetiny si Kohouti zahrají přesilovku. Kuba byl totiž ve velké šanci před brankou podražen, a tak si dvě minuty odsedí David Kohút (SLA).

58:18
    Hanáci přidali a Slavia má problém je obrat o puk.

57:52
    Kohouti se dál drží před brankou hostů a zkouší to ze všech stran, Sochůrkovi tak přidělávají pořádné starosti.

57:14
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Na olomoucké střídačce propukla velká radost. Po závaru před brankou dostrkal puk až za záda Sochůrka JAN KROPÁČ. Asistence: Šimon Beták, Jakub Heža.

56:18
    Kuba to zkusil kolem pravé tyčky a byl přitom sražen jedním z hostujících hráčů. To se mu nelíbilo, a tak si se Slavistou ještě něco vyříkal.

55:21
    Mareček to zkusil z pravého kruhu a mířil mezi betony Urbische, ten ale sklapl včas a ještě zkontroloval, jestli kotouč někudy nepropadl.

54:20
    Na druhé straně si pak musel Urbisch poradit s dalším náporem na branku. Olomoucký brankář ale proti střele včas natáhl beton.

53:55
    Z mezikruží to zkusil Beutl, mířil ale těsně vedle.

53:44
    Po střele jednoho z olomouckých hráčů se hosté rozhodli situaci ještě uklidnit a něco si vyříkat.

52:57
    Kohouti jsou zpět v útočném pásmu, Slavia ale dobře brání a nepouští je do bezprostřední blízkosti Sochůrka.

52:20
    Slavia by ráda navýšila svůj náskok, a tak se cpe do brány, jak jen může.

51:43
    S další útočnou akcí si Urbisch v klidu poradil a schoval puk v lapačce.

51:20
    Hra byla na chvíli přerušena, do osobního souboje juniorů se připletl rozhodčí, který pak chvíli zůstal ležet na ledě.

50:56
    Kohouti přidali a častěji se dostávají až před Sochůrka, ten ale drží svůj tým.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 16. Marek (Kuba, Galvas), 58. Kropáč (Beták, Heža) – 10. Zderadička (Saňa, Heldák), 13. Drahorád (Tejnor), 32. Nestrašil (Ječný)

HC Olomouc: Urbisch (Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Galvas, Kališ, Beutl, Kolovratník – Heža, Kropáč, Fejko, Beták, Pavlovský, Z. Zabloudil, Horák, Marek, Konečný, Müller, Kuba.
    HC Slavia Praha: Sochůrek (Dubský) – Krásný, Novák, Drahorád, Zderadička, Saňa, Straka – Poruba, Nestrašil (C), Heldák, Ječný, Zídek, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Mareček, Kohút, Furch.

Rozhodčí: Koziol – Vožda, Zedník