Club América – Mazembe 2:1 (kon.) | Hirošima – River Plate 0:1 (kon.)
Club América
2:1 (2:1)
TP Mazembe
Středa 16.12.2015, 08:30 • Osaka Nagai Stadium, Osaka (JAP) • Mistrovství světa klubů • O 5. - 6. místo

Pro tuto chvíli je to ode mne vše. Za celé Onlajny Vám děkuji za pozornost a věřím, že jste se u utkání bavili stejně jako já. Na shledanou. (10:30:47)
    Fotbalisté Clubu América vybojovali na Mistrovství světa klubů páté místo a proti Mazembe to neměli vůbec jednoduché.

Club América v souboji o páté místo na Mistrovství světa klubů poráží Mazembe, to se však vůbec nemusí za svůj výkon vůbec stydět, ba naopak. Oba týmy se během dvou zápasů na turnaji pořádaným organizací FIFA prezentovaly ofenzivním pojetím hry a diváky bavili pohledným fotbalem. O osudu dnešního duelu rozhodl první poločas, ve kterém se prosadili v dresu Clubu América Dario Benedetto a Martin Zúñiga, zatímco za Mazembe skóroval těsně před přestávkou Rainford Kalaba. Konečný výsledek. Club América 2 Mazembe 1.

90+3

90+3
    Moises Muñoz stáhl míč ze vzduchu a při odkopu poté trefil protihráče! Vzrušení ale bylo zbytečné, protože hlavní rozhodčí nechal odkop od brány Clubu América opakovat.

90+2
    Club América vyrazil do protiútoku po pravém křídle, jeho akci poté ale zastavil nepřesný centr, který Mazambe odvrátilo do bezpečí.

90+1
    Nad rámec dnešního souboje o páté místo na Mistrovství světa klubů byly nastaveny 3 minuty.

90
    Michael Arroyo napřáhl zpoza šestnáctky z volného přímého kopu k prudké střele, která sice směřovala pod břevno, jenže také pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Sylvain Gbohouo.

89
    Rainford Kalaba byl za obranou příliš rychle a ocitl se v ofsajdu.

88
    Mazembe se pokusilo vystřelit zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla hodně nepřesná.
    Mcihael Arroyo (ve žlutém dresu) napřahující ke střele.

87
    Michael Arroyo po levé straně pronikl mezi dvěma protihráči do pokutového území a poté napřáhl ke střele, která byla zablokována.

86
    Velice slušný pokus, jenže mezi tři tyče nezamířil.

85
    Michael Arroyo napřáhl z levé strany v blízkosti šestnáctky k prudké diagonální střele, která zhruba o dva metry minula vzdálenější pravý horní roh brány.

85
    Mazambe je stejně jako proti Hirošimě ve čtvrtfinále Mistrovství světa klubů střelecky aktivnější, jenže ani dnes to nepřináší ovoce.

84
    Střídání v týmu Club América: ze hřiště odchází Andrade, přichází Goltz.

83
    STŘELY NA BRÁNU

Club América 6 TP Mazembe 8

82
    Ve druhém poločase není k vidění tolik šancí jako v tom prvním, přesto se ale hraje ve vysokém tempu.

81
    Začala závěrečná desetiminutovka dnešního zápasu.

Tomáš Reiner

Branky: 19. Benedetto (Paul Aguilar), 28. Zúñiga – 43. Kalaba (Samatta)

Karty:   37. Pimentel (CLA), 63. Mares (CLA), 67. Arroyo (CLA)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 6:10. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:17.
    Club América: Muñoz (C) – Paul Aguilar, Pimentel, Alvarado, Mares – Martínez, Andrade (84. Goltz), Guerrero, Arroyo – Benedetto (21. Zúñiga), Peralta (66. Sambueza). (rozestavení 4-2-2)
    Náhradníci: González, Burón, Samudio, Pablo Aguilar, Pineda, Rivera, Quintero, Pineda, Rosel. Trenér: Ignacio Ambriz (MEX).

TP Mazembe: Gbohouo – Frimpong (61. Chongo), Kimwaki (C), Coulibaly, Mwepu – Bokadi (46. Diarra), Adjei – Traore, Ulimwengu (72. Assalé), Kalaba – Samatta. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Kidiaba, Sinkala, Singuluma, Kouamé, Bolingi, Asante, Bakula, Awako, Boateng. Trenér: Patrice Carteron (FRA).

Rozhodčí: Alireza Fagnani (IRN). Asistenti: Reza Sokhandan (IRN), Mohammadreza Mansouri (IRN). Čtvrtý rozhodčí: Ryuji Sato (JPN)