Zlín – Slavia 3:5 (kon.)
Berani Zlín
3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 17.12.2015, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům mládežnického hokeje. V tomto zápase NOEN Extraligy staršího dorostu v předehrávce 2. kola nadstavbové části se utká proti sobě PSG Zlín a HC Slavia Praha.

Domácí dokázali za základní část nasbírat 65 bodů, Pražané o osm méně. Obrovský rozdíl je pak také ve skóre, ševci mají rozdíl +104, Slávisti pouze +41. O favoritovi je tak mírně jasno.

PSG Zlín: Huf (Šimonů) – Padrnos, Dluhoš, Gába, Dřímal, Jenáček, Budil, Jan Marek – Fryšara, Václavek, Mikulec, Chytil, Kočica, Dvořáček, Bainar, Zmeškal, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

HC Slavia Praha: Patera (Kodad) – Steinocher, Melovič, Vobořil, Duda, Šmíd, Šantrůček – Brož, Matějka, Majer, Fiala, Vildumetz, Kern, Šteiner, Netolický, Jakub Marek, Šergl, Patočka, Šilhan

Rozhodčí: Honza – Procházka, Mikoviny.

00:01

00:41
    Miko se snažil protlačit zpoza branky puk za Pateru, ten ale svou tyčku dobře utěsnil.

01:27
    Zásah si připisuje i domácí gólman Daniel Huf, jenž kryl pokus soupeře z mezikruží.

03:01
    Slavia právě vstřelila branku!
    A máme otevřeno skóre. Hosté dokázali zpoza brankového prostoru dostat puk do brankoviště, kde jej doklepl do sítě JOSEF BAJER. Asistence: Eric Fiala a Matouš Patočka.

03:59
    Srovnat se pokusil domácí kapitán Dlabaja, jeho pokus z kruhu ale Patera chytá.

04:48
    Miko mohl jet sám na branku Pražanů, jenomže nahrávka mu z hole uskočila.

05:24
    Další střelu za Moravany vyslal Chytil, ta končí na betonech Patery.

06:03
    Šilhan nahozený puk usměrnil pouze na zadní mantinel.

06:58
    Opět hledal Patočka před brankou Bajera, tentokrát už ale hostující forvard kotouč usměrnit do branky nedokázal.

07:21
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před Pateru.

08:03
    Domácí si vůbec nerozuměli při střídání a dovolili tak Netolickému dostat se do úniku, jeho střelu k tyči ale Huf pokryl.

08:42
    Odvážně nyní Patera zasáhl do hry za brankou, čímž přerušil akci žlutomodrých.

09:17
    Bainar svou střelou vybojoval vhazování v útočné třetině.

09:58
    Obrovská nedůslednost Zlínských nyní pramení ve druhý gól Pražanů. Třikrát za malý moment se dostal před brankou ke střele JAN KERN, no potřetí už kotouč za ležícího Hufa procpal. Asistence: Jan Šergl.

10:37
    Domácí mohou dostat se na dostřel při přesilové hře, vyloučen je Matouš Patočka za hákování.

11:25
    Domácím se zatím nedaří usadit se v útočné třetině.

11:59
    Nenápadné nahození někoho z domácích vypadlo Paterovi z náručí, Chytil ani nikdo z jeho spoluhráčů jej však nedokázal dostat do branky.

12:37

12:53
    Zlín právě vstřelil branku!
    Další nenápadný pokus překvapil Pateru, tentokrát už ale gólově! Skoro od modré čáry nahazoval JAN DLUHOŠ a kus černé gumy zaplachtil až do sítě.

13:30
    Netrvalo dlouho a už je i srovnáno! Kenša při přečíslení dva na jednoho Kenša předložil puk JONÁŠI KOČICOVI, jenž na dvakrát překonal Pateru. Asistence: Michal Kenša a Lukáš Zmeškal.

14:02
    Další branka a nerozhodný stav netrval ale ani minutu. Šteiner vyslal do samostatného úniku TOMÁŠE VILDUMETZE, který si nechal odjet Hufa a povedenou kličkou zakončil do prázdné branky. Asistence: David Šteiner.

15:26
    Opět Šteiner našel před brankou volného Vildumetze, ten ale trestuhodně minul zařízení.

16:01
    Tentokrát si početní výhodu vyzkoušejí Pražané, Jenáček je vyloučen za pád pod nohy.

17:00
    I v oslabení dokázal obraně Slávie ujet Dlabaja, svou střelou ale neuspěl.

18:01

18:07
    Krásné, ale gól z toho není. Budil si dvakrát vyměnil při přečíslení puk s Dluhošem, hostující gólman Patera se ale roztáhl po brankové čáře a zamezil inkasování. Poté se ještě Budil snažil dorážet, za to však schytal od soupeřů pár ran.

19:28
    Opět putuje za katr domácí Jenáček, tentokrát hákoval.

20:00

Gólově bohatou třetinu máme za sebou a o krok dopředu mají hosté. Pokračovat budeme přibližně v 18:18.

20:01

20:50
    Zlínští ještě pokračují ve svém oslabení, Pražany ale zatím ke svojí brance nepustili.

21:28

22:06
    Fryšara se dostal do dobré pozice, jenomže zamotal se do kliček a vystřelit už nedokázal.

22:51
    Vhazovat se bude po pravici Hufa.

23:39
    Fryšarův pokus z otočky končí na Paterových betonech.

24:23
    Václavek se dobře prosmýkl před branku, jeho střela ale nebyla nebezpečná.

25:05
    Netolický dostal nabito na pravý kruh, Huf se ale hbitě proti jeho přesunul.

25:50
    Ofsajd zastavil postup Slávie.

26:34
    Nyní pro změnu ten samý prohřešek je k vidění na druhé straně.

27:19
    Nyní zachránila domácího gólmana po střele Fialy levá tyč!

28:02
    Chybně odpískaný icing sudích znamená vhazování ve středovém kruhu.

28:20
    Teď už to ale zakázané uvolnění ševců je.

28:52
    Matějka se prošvihl mezi dvěma beky Zlína, k zakončení se už ale nedostal.

28:52

29:11
    Přesilovka pro Zlín, Šteiner je vyloučen za podražení.

30:07
    Než domácí něco vymysleli, Pražané se osvobozují.

30:59
    Teď už se Beranům podařilo soupeře uzamknout v jeho obranné třetině, jenomže nic z toho není.

31:11

31:46
    Šmídova střela z úhlu Hufovi vypadla, ovšem nikdo ze sešívaných nebyl připraven na dorážku.

32:58
    Domácí jsou poslední dobou aktivnějším celkem, nyní mají po icingu další buly před Paterou.

33:47
    Fryšara tvrdě, ale čistě, odstranil jednoho z protihráčů. Zlín zůstává v útočné třetině.

34:38
    Další zakázané uvolnění Pražanů.

35:15
    Miko dostal nabito mezi kruhy, pálil ale jen do Patery.

35:58
    Václavek při přečíslení vzal celou situaci na sebe, naznačil střelu, obkroužil branku a snažil se nahrát někomu před branku, ovšem nikoho nenašel.

37:12
    Bainarův pokus brankáři Slávie vypadl z náručí, napodruhé už ale domácí forvard netrefil kotouč.

38:15
    Kotek byl sám před Paterou, svou střelou jen těsně přestřelil!

38:59
    I na druhé straně byl k vidění samostatný únik, Huf byl ale proti střele Kerna připraven.

39:48
    Nepříjemný zásah pro domácí krátce před druhou pauzou. MATOUŠ PATOČKA totiž dostatečně rychle obkroužil branku a zasunul puk za tyčku, kterou ještě Huf nestihl utěsnit. Asistence: Eric Fiala.

40:00

V prostředním dějství Slávisté přidali gól do šatny a stav je tak o dvě branky. Třetí část začne asi v 19:01.

40:01

40:54
    Šteinerovu střelu z kruhu Huf bez potíží kryje.

41:32
    Znovu se někdo z hosté ocitl sám před brankou, jenomže mířil mimo tři tyče.

42:53
    Pražané jsou znovu v náporu, Šmíd ale pálí jen do betonu domácího muže v masce.

44:04
    Třetí část nějak zajímavá zatím není, nyní se bude vhazovat před Paterou.

44:59
    Budil našel na kruhu Kotka, tomu ale hrací předmět uskočil.

45:39
    Tvrdý pokus Brože si Huf našel, vhazovat se bude po jeho levici.

46:22
    Dvořáček svou ostropalbou mířil o kousíček výš, než by bylo pro jeho celek potřeba.

47:09
    Vojtěch Šmíd ze Slavie je vyloučen za nedovolené bránění.

47:43
    Nepřesná nahrávka Fryšary dává možnost Pražanům se osvobodit.

48:28
    Václavkova střela je zblokována a domácí opět musejí začínat až od branky Hufa.

49:09

49:44
    Zakázané uvolnění Pražanů.

50:04
    Je tu další icing hostí, a jelikož tato pětka byla na ledě už dlouho, lavička sešívaných si bere oddechový čas.

51:19
    Václavek z ničeho nic nahodil z rohu kluziště puk na Pateru, ten ale byl pozorný.

51:53
    Po závaru v brankovišti hostí pálil Chytil těsně nad horní tyčku!

52:01
    Teď už ale FILIP CHYTIL úspěšný je! Pokus Václavka Paterovi vypadl z náručí a právě Chytil byl pohotový u dorážky. Asistence: Jan Václavek.

52:59
    Po úmyslném ofsajdu Pražanů se bude vhazovat opět v útočné třetině ševců.

53:08
    Bainarova střela ihned po buly končí v náručí Patery.

53:22
    A další vhazování v obranné třetině Slávie.

54:15
    Domácí sice nyní mají tlak, ale spíše takový platonický, bez šancí. Opět se bude vhazovat před Paterou.

54:45
    Chytil nyní sestřelil v brankovišti jeho strážce, vhazuje se tak ve střední třetině.

55:29
    Kern v samostatném úniku zkusil Forsbergovu kličku, jenomže nějaký ten kousek mu ke skórování chyběl.

56:15
    Dlabaja svojí střelou trefil jen zadní plexisklo.

56:42
    Čas nyní hraje proti domácím, ti se totiž dopustili zakázaného uvolnění a buly je tak v jejich obranné třetině.

57:12
    Stále sešívání šetří čas v útoční třetině, nyní navíc pálil nebezpečně Fiala.

57:55
    Už se Zlínským podařilo získat kotouč a přesouvají se směrem k Paterovi.

58:39
    Ne, Slávie velice dobře brání a soupeře k ničemu nepouští.

59:29
    Tak asi poslední možnost pro Berany, hosté se totiž dopustili icingu a bude se tak vhazovat v jejich obranné třetině. To vše ale až po time-outu ševců.

59:29
    Zlín jde do hry s šesti bruslaři!

59:40
    Pokus Padrnose byl zblokován do ochranné sítě, další buly před Paterou.

59:46
    A je rozhodnuto. PETR MELOVIČ po buly chtěl vyhodit puk za pomocí mantinelu, jenomže kotouč se od hrazení odrazil tak šikovně, že skončil v síti. Asistence: David Šteiner.

Hosté nakonec udrželi vedení a radují se ze zisku tří bodů. Ode mne je to dnes vše, děkuji za pozornost a někdy napočtenou. (19:46:59)

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 13. Dluhoš, 14. Kočica (Kenša, Zmeškal), 53. Chytil (Václavek) – 4. Bajer (Fiala, Patočka), 10. Kern (Šergl), 15. Vildumetz (Šteiner), 40. Patočka (Fiala), 60. Melovič (Šteiner)

Berani Zlín: Huf (Šimonů) – Padrnos, Dluhoš, Gába, Dřímal, Jenáček, Budil, Jan Marek – Fryšara, Václavek, Mikulec, Chytil, Kočica, Dvořáček, Bainar, Zmeškal, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

Rozhodčí: Honza – Procházka, Mikoviny