Litoměřice – Most 5:3 (kon.) | Vsetín – Přerov 4:3 (kon.) | Havířov – Uničov 7:4 (kon.)
Poruba – SHK Hodonín 11:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
HC ZUBR Přerov
Neděle 20.12.2015, 10:30 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Dobrý den, vítejte u online přenosu zápasu Ligy juniorů mezi týmy VHK Vsetín a HC ZUBR Přerov. V posledním vzájemném zápase se radovali právě Zubři, kteří Valachy porazili 7:6 po samostatných nájezdech.

Zápasy dnešních soupeřů v minulém kole:
    SHK Hodonín – VHK Vsetín 1:2
    HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 0:5

00:01

00:20
    Aktivněji začali domácí, Ondřej Grygar jako první ohrozil přerovského gólmana střelou z levého kruhu.

01:07
    Rýpar rozehrává z prostoru před vlastní bránou.

01:30
    Krejčiřík zavezl kotouč až před Stojara, tam ho ale odzbrojila vsetínská obrana.

02:28
    Přerovský Harásek pálil z mezikruží, Stojar měl betony na svém místě.

02:55
    Kubíček vyslal Zavřela do útoku ze středního pásma, v mezikruží ale puk nechal za sebou, a tak se ke střele nedostal.

04:00
    Domácí Vítek chtěl od modré založit útok, jeho střelu ale zblokoval jeden z přerovských obránců, a tak se ke kotouči dostali hosté.

04:26
    Hra se odehrává především v obranném pásmu Vsetína.

04:50
    Kubíček se vydal sám ohrozit Stojara, střela mu ale nesedla a vsetínský gólman tak nemusel zasahovat,

05:16
    Vsetínský Kuchařík si odsedí dvě minuty za podražení.

06:08
    Přerov se snaží kombinovat, ke střele se ale ještě hráči v modrém nedostali.

06:38
    Vsetín se osvobozuje.

06:51
    Vsetín na chvíli sevřel hosty i ve vlastním oslabení, Přerov musí rozehrávat zpoza vlastní branky.

07:08

07:42
    Přerov vyslal několik střel na Stojara, ta Pavla Kubala skončila v lapačce domácího muže v masce.

08:28
    Hra se odehrává v obranném pásmu domácích. Spíše se ale bojuje o puk, než aby došlo k ohrožení gólmana.

09:10
    Ondřej Grygar našel v mezikruží Kováře, ten však mířil příliš vlevo a Grigárkovu bránu minul.

09:58
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Miroslav Janošek pálil z pozice u levé tyčky, Grigárek se snažil zakročit, kotouč se však jeho lapačky pouze dotkl, přepadl za jeho záda a zastavil se na brankové čáře, odkud ho do sítě poslal ADAM TOMAN. Asistence: Miroslav Janošek.

11:09
    Přerovský Adam Horký se snažil dostat blíže ke Stojarovi, k jeho smůle byl zastaven vsetínskou obranou.

11:56
    Kuchařík se Špankem předvedli pěknou kombinace na pravém křídle, kotouč ovšem nakonec skončil mezi betony přerovského brankáře.

13:00
    Přerov se snažil skórovat z rychlého protiútoku, k úspěchu jim chyběly přesné přihrávky.

14:19
    Vsetín dostává menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

14:40
    Pavel Skopal zaváží kotouč do útočné třetiny jako na běžícím páse, hned po překročení modré čáry se ale Vsetín osvobodí.

15:39
    Hraje se především v přerovském obranném pásmu, na přesilovku to tedy moc nevypadá.

16:19

16:41
    Vsetín se snažil vyvést kotouč ke Grigárkově bráně, hra se zasekla ve středním pásmu.

17:34
    Přerovský Pecha mohl využít střídání vsetínských, kdy se vydal do nebráněného útočného pásma, tohle zaváhání Vsetínských však v klidu zvládl Stojar a zásah lapačkou proti střele z levého kruhu si vychutnal.

18:56
    Přerov se usadil v útočném pásmu, střely Zubrů však nejsou přesné a Stojar je bez práce.

19:01
    Z rychlého protiútoku se prosazuje MIROSLAV JANOŠEK. Jeho střela z mezikruží orazítkovala břevno a spadla až za záda Grigárka. Asistence: Lukáš Kuchařík.

20:00

Nejprve byli aktivnější domácí, což jim v 10. minutě vyneslo ovoce v podobě vstřelené branky. Poté už se ale hra odehrávala především v režii hostů, kteří se častěji dostávali ke střelám, překonat Stojara se jim však nepodařilo, ba naopak, v poslední minutě se z rychlého útoku prosadili opět Vsetínští a jdou tak do šatny za, pro ně příznivějšího, stavu 2:0.

Druhá třetina začne v cca 11:15.

20:00
    Druhou třetinu začnou domácí v oslabení, dvouminutový trest za hákování si odsedí David Kovář.

20:01

21:29
    Přerov se snaží připravit střelu, jejich přesilovkovou formaci ale vždy rozhodí někdo ze Vsetínských.

21:55
    Michal Hryciow vyvezl kotouč do útočné třetiny, kde se se spoluhráči připravuje na konec oslabení a připravuje střelu pro některého z nich.

22:40
    Grygar objel po pravém křídle přerovskou obranu, gólman hostí však se zákrokem betonem neměl problém.

23:33
    Toman s Kuchaříkem se v přečíslení dva na jednoho řítili směrem k přerovské svatyni, kotouč se po střele Kuchaříka odrazil od pravé tyčky a Grigárek ho pro jistotu přikryl.

25:01
    Přerovský Hes vyslal dělovku od modré, která letěla jen pár centimetrů od pravé tyčky Stojarovy brány, od mantinelu se černý nesmysl opět odrazil k hostujícímu obránci, ani tentokrát jeho střela na zády vsetínského gólmana neskončila.

25:59
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky zásluhou VOJTĚCHA KREJČIŘÍKA, který z vrcholu levého kruhu pálil ke vzdálenější tyči. Asistence: Martin Solař.

26:38
    Michal Hryciow se snažil procpat kotouč mezi betony Grigárka, přerovský gólman mu to ale nedovolil.

27:30
    Domácí Kovář pálil od modré, jeho střela ale cíl nenašla.

27:58
    MIROSLAV JANOŠEK dostal skvělou přihrávku od Davida Kováře a vymetl pavučiny z pravého horního rohu Grigárkovy brány. Asistence: David Kovář, Adam Toman.

28:36
    Vsetínský kapitán se snažil přehodit betony přerovského gólmana, což se mu nadvakrát nepovedlo a tak se rozhodl přihrát MICHALU KONOPKOVI, který kotouč dopravil do odkryté brány. Asistence: Lukáš Kuchařík, Michal Bártek.

30:00
    Ani jeden z týmů se nemůže usadit v útočném pásmu.

30:19
    Grigárek neměl kotouč pod kontrolou, čehož si nevšiml ani on, ani jeho spoluhráči, naštěstí pro ně je pískáno postavení útočícího hráče v brankoviště, jinak by to zavánělo problémy.

31:15
    Kovář se dostal přes pomalou obranu hostů do útočné třetiny, kde před brankou nahrál Konopkovi, ten však přihrávku netrefil.

31:25
    Střelu Michala Hryciowa od modré ukryl Grigárek v lapačce.

32:08
    Tentokrát přerovského gólmana ohrozil z mezikruží Španko, ani s jeho střelou však gólman hostí neměl problémy.

33:06
    Michal Hryciow dostává dvě minuty za vysokou hůl.

33:26
    Ještě než Přerov stačil rozestavit přesilovkovou formaci, Vsetín se osvobozuje.

34:15
    Hra se odehrává především ve středním pásmu.

34:40
    Krejčiřík zavezl kotouč do útočné třetiny na posledních 30 sekund přesilovky.

35:06
    Domácí v plném počtu. Přerovští se v přesilovce před Stojara vůbec nedostali.

35:46
    Toman se snažil dostat kotouč mezi betony Grigárka a pak mohl ještě ve vzduchu tečovat, přerovský gólman ale krušnou chvíli překonal.

37:27
    Přerov se snažil o útok, vsetínská obrana ho však ve středním pásmu zastavila.

38:01
    Pavel Skopal se dostal sám před Stojara, ten ale s jeho střelou z mezikruží neměl problém.

38:14
    Krejčiřík si připisuje další šanci Zubrů, po přihrávce z levého křídla mohl vymíchat Vsetínského gólmana a zakončovat mezi betony, ten ale zůstal v klidu a snížení nepovolil.

39:48
    Druhou třetinu dohrávají vsetínští v rohu kluziště za svou bránou, kde si nahrávají Kuchařík s Kovářem.

40:00

Do třetiny opět vstoupili aktivněji domácí, byli to ale hosté, kterým se podařilo střelecky otevřít druhou třetinu, ve 26.minutě snížil Krejčiřík. Tohle snížení jim ale nebylo nic platné, protože Vsetínští o dvě minuty později vstřelili dvě slepené branky a získali tak ještě větší náskok než měli předtím. Vsetín pokračoval v aktivní hře, hosté se dostali do výraznějších šancí až poslední dvě minuty před koncem.

Třetí třetina začne cca v 12:03.

40:01

40:17
    Grygar se hned po úvodním vhazování třetí třetiny vydal ohrozit přerovského brankáře, jeho střela, stejně jako dorážka Kucharíka mezi třemi tyčemi však neskončila.

40:46
    PATRIK ZAVŘEL využil zaváhání Stojara, který se přisunul k pravé tyčce, mezitím co byl kotouč na holi jmenovaného, stojícího u levé tyčky. Mohl tak zakončovat do odkryté brány. Asistence: Pavel Kubal, Jaromír Skříček.

42:46
    Martin Válek (PRE) je vyloučen za nedovolené bránění.

43:19
    Vsetínu se nedaří dostat k zakončení.

43:23
    Kovář ohrozil Grigárka střelou z levého kruhu, kotouč skončil v lapačce přerovského brankáře.

44:46

45:02
    Vsetín vysílá na gólmana v modrém jednu střelu za druhou, i přes menší problémy drží Grigárek svůj tým nad vodou.

45:48
    Hryciowa za vlastní brankou ohrožoval Kubal. Vsetínský bek se ovšem nenechal vyvést z míry a bez problému se dostal do středního pásma.

47:06
    Pecha čekal před bránou na přihrávku Solaře chystajícího se nahrát zpoza brány, vsetínská obrana byla ale důsledná a posílá spoluhráče do útoku.

48:36
    Michal Hryciow se s Adamem Tomanem vydal do přečíslení, střelu druhého jmenovaného ale Grigárek vytěsnil z brankoviště betony.

49:47
    Domácí Konopka dostává menší trest za podražení.

50:01
    Hryciow se v oslabení dostal do šance, když jel sám na přerovskou bránu, z mezikruží ale minul.

50:58
    Po střele Skopala byl Stojar poněkud zmatený a nevěděl kde se kotouč nachází, z brankové čáry, kam ho nakonec dostal Pecha ho odhodil až David Kovář.

51:47

52:32
    Střelu Svozílka od modré si málem přerovský obránce shodil do vlastí brány, k jeho štěstí je konstrukce svatyně hostí postavena dobře a kotouč se od tyčky odrazil ven.

52:52
    Krejčiřík poslal přihrávku přes šířku kluziště ADAMU HORKÉMU, který zakončoval do odkryté brány poté, co se Stojar nestihl včas přemístit. Asistence: Vojtěch Krejčiřík, Tomáš Zdráhal.

55:16
    Vsetín se snaží vyvést kotouč ze svého obranného pásma, moc se mu to ale nedaří.

56:18
    Domácí se jen marně snaží dostat přes modrou čáru do útočného pásma. Přerovští se kotouče ihned ujímají a vyhazují.

56:59
    Daniel Pecha ujel Vsetínským a sám se vydal ohrozit Stojara. K jeho smůle ale nebyl dostatečně rychlý a nestačil na Kuchaříka, který zabránil možnosti vyrovnat.

57:57
    Domácí Španko poslal kotouč za sebe pro Grygara, dříve než vsetínský útočník byl ovšem na kotouči jeden z hostů.

58:02
    Hosté si vybírají oddechový čas a budou hrát bez brankáře.

58:13
    Michal Hryciow trefil tyčku prázdné brány.

58:36
    Stojar se teď hodně zapotil, od modré vyslal střelu Daniel Pecha a dorážel Kubal, poté se kotouč ještě nepříjemně odrazil od mantinelu.

58:54
    Toman z mezikruží před vlastní bránou zamířil směr prázdná brána, jeho střela byla ale zblokována.

59:51
    Domácí Grygar chtěl svému týmu pomoci, naopak mu poslední vteřiny zkomplikoval, při vyhození puku si nedal pozor na razanci, a tak kotouč skončil mimo ledovou plochu a vsetínský útočník dostává menší trest za zdržování hry. Domácí si také vybírají oddechový čas.

59:59
    Poslední šanci na úpravu skóre měl Svozílek, který o pár centimetrů netrefil prázdnou bránu.

I přes to, že se Přerov od prvních minut poslední periody snažil vyrovnat a byl aktivnější a lepší co se obranné hry týče, skóre dnešního zápasu se zastavilo na 4:3 pro domácí.
    Z Lapače přeji hezký zbytek víkendu a příjemné prožití vánočních svátků. (12:43:18)

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 10. Toman (Janošek), 20. Janošek (Kuchařík), 28. Janošek (Kovář, Toman), 29. Konopka (Kuchařík, Bártek) – 26. Krejčiřík (Solař), 41. Zavřel (Kubal, Skříček), 53. Horký (Krejčiřík, Zdráhal)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bůbela) – Bártek, Konopka, Svozílek, Rýpar, Hryciow, Vítek – Španko, Janošek, Toman, Kovář, Kuchařík, Grygar
    HC ZUBR Přerov: Grigárek (Kašpárek) – Smolka, Skříček, Hes, Hrabica, Válek, Kolovratník, – Zavřel, Kubíček, Kubal, Pecha, Krejčiřík, Harásek, Solař, Skopal, Horký, Zdráhal

Rozhodčí: Fiedler – Kurtin, Štefková