Chanty-Mansijsk – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 4:0 (kon.) | Ufa – Petrohrad 2:1 (po pr.)
Nižněkamsk – Viťaz 5:3 (kon.) | HC Slovan – N.Novgorod 3:0 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
SKA Petrohrad
Sobota 26.12.2015, 12:30 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Příjemný 2. svátek vánoční u sledování Kontinentální hokejové ligy! KHL nemá pauzu ani přes Vánoce. Nás tak čeká duel mezi celky Salavat Julajev Ufa a SKA Petrohrad. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.

SALAVAT JULAJEV UFA

Domácí se nachází na čtvrté příčce Východní konference se ztrátou osmi bodů na první Sibir Novosibirsk. Ufa má shodně bodů s Admiralem, vůči kterému má ale zápas k dobru. Domácí mají také o dva zápasy méně než Avangard Omsk, který se nachází před Ufou s náskokem sedmi bodů. Ufa se tak rozhodně bude chtít přiblížit bývalému působišti Jaromíra Jágra.

SKA PETROHRAD

To hosté se v tabulce Západní konference nachází taktéž na čtvrtém místě s dvaasedmdesáti body, což je o bod více než jejich dnešní soupeř Ufa. Petrohrad ovšem na suverénně první CSKA Moskvu ztrácí neuvěřitelných osmnáct bodů. Před play-off se bude petrohradský celek rozhodně snažit přiblížit týmu z hlavního města Ruska. Petrohrad si do Ufy rozhodně nejede pro prohru.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Loginov, Lepisto, Višněvskij, Metljuk, Arzamascev, Bodrov, Culygin – Omark, Engqvist, Grigorenko – Chlystov, Makarov, Lisin – Černov, Nesterov, Soin – Prochorkin, Vorobjov, Hartikainen – Majorov

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Bělov, Jakovlev, Čudinov, Kalinin, Kutějkin, Chafizullin, Judin – Kadejkin, Kovalčuk, Moses – Gusev, Šipačjov, Dadonov – Bučnevič, Širokov, Koskiranta – Lindstrom, Kablukov, Ketov – Barabanov

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov, Denis Naumov – Alexej Medvedev, Stanislav Raming.

Po hymně Ruska je vše připraveno ke startu utkání.

00:01

00:17
    Úvodní buly vyhráli hokejisté Salavat Julajevu, kteří se okamžitě přesunuli ke kleci Koskinena. Ten si připisuje první zákrok tohoto utkání.

00:22
    Hra se opět přerušuje, jelikož Sami Lepisto napálil kotouč do ochranné sítě.

01:29
    Hokejisté petrohradského SKA se na chvíli dostali ke kleci Svedberga. Zde však hosté nic zajímavého nevymysleli. Navíc se posléze provinili zakázaným uvolněním.

01:55
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Kutějkin - 2 min., krosček).

02:36
    Sami Lepisto se opětovně dostal ke střele. Po chvíli plné kombinací v útočném pásmu Ufy pálil obránce domácích mimo klec Koskinena.

03:11
    Domácí Ufě se stále daří držet se u klece SKA a zásobovat Koskinena jednou střelou za druhou. Žádná střela ovšem zatím neskončila gólem.

03:55

04:26
    Petrohrad si momentálně drží kotouč na svých hokejkách, jenže ve svém vlastním obranném pásmu a nedaří se mu jej opustit.

05:23
    Nikolaj Prochorkin dlouho kombinoval s kotoučem až mu jej Steve Moses sebral. Jeho rozehrávka přes celé hřiště ovšem letěla až na zakázané uvolnění. Hra se tak vrací zpět před Koskinena.

06:23
    Po delší odmlce se ke kotouči ve svém útočném pásmu dostali také hokejisté SKA Petrohradu. Ti však na Svedberga nestačili vystřelit.

06:45
    Máme zde další vyloučení. Tentokrát si jde na dvě minuty sednout Linus Omark (UFA) za hákování.

07:17
    Petrohradu se přesilovka aktuálně moc nedaří. Hosté jsou s kotoučem spíše ve středním pásmu.

08:35
    Tentokrát se neujal ani projektil Jegora Jakovleva, který od modré čáry pálil na Svedberga dost ostrým způsobem. Posléze to zkoušel i Čudinov, ani ten ovšem neslavil úspěch přes shluk hráčů.

08:45

09:01
    Do samostatného úniku se dostal Linus Omark! Útočník Salavat Julajevu se však rozhodl pro střelu mezi betony Koskinena, který si toto místo pohlídal.

09:05
    Alexandr Loginov (UFA) bránil petrohradského hráče mimo mez pravidel. Jde si tak sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.

10:02
    Nikita Gusev zkoušel zakončovat ostrou střelu z voleje z kruhu. Nezpracoval si ovšem přihrávku od Šipačjova moc dobře a nemůže se tak divit, že neslaví úspěch.

10:49
    SKA dává Ufě dost zabrat a valnou většinu přesilovky tráví před Svedbergem, ten si však moc zásahů zatím nepřipsal.

11:05

11:47
    I po konci vlastní početní výhody se hokejisté SKA drží u klece Svedberga a kombinují.

12:18
    Všemu učinil přítrž Denis Bodrov, který svým obranným zákrokem zbavil hosty kotouče a následně přesunul hru před Mikka Koskinena.

13:44
    Nyní se karty obrátily a u kotouče jsou spíše hokejisté Ufy, kteří se drží u klece Koskinena. Gólman SKA se momentálně rozhodně nenudí.

14:09
    Po delší době se hra přerušuje zásluhou Svedberga, který si připsal zákrok proti střele Jarna Koskiranty.

14:33
    Enver Lisin se toho nebál a najel si dost těsně před Koskinena s kotoučem. Následně se před gólmanem Petrohradu strhla dost velká mela. Ani po té ovšem gól nepadl.

15:42
    Hosté z Petrohradu si stále drží kotouč, jenže opět vesměs ve vlastní třetině hry a nějako se jim nedaří dostat se dopředu.

16:47
    Máme zde další vyloučení. Nikita Gusev (PET) si jde sednout na dvě minuty za držení.

17:45
    Jevgenij Ketov se dostal do samostatného úniku! Jeho bekhendová střela ovšem ve finále mířila těsně vedle klece Svedberga.

18:26
    Kotouč opětovně opouští pásmo Petrohradu a Ufa si i nadále musí hledat nový způsob, jak se dostat ke kotouči.

18:47

19:01
    Po střele Ilji Kovalčuka se strhla dost velká mela před Svedbergem. Ten si nakonec i přes dorážky ostatních hráčů SKA s kotoučem poradil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi bezbranková první třetina. Aktivního a pohledného hokeje rozhodně nebylo málo. Na obou stranách jsem viděli veliké šance v podobě dvou samostatných úniků. Čeká nás tak jistě ještě dost zajímavých 40 minut hry.

20:01

20:23
    K brance Koskinena se dostal přímo Kirill Culygin. Jeho projektil ovšem neslavil úspěch.

21:11
    Aktuálně se hraje hodně nahoru dolů. Ani jeden z celků si totiž nedokáže vytvořit souvislejší tlak.

22:44
    Maxim Čudinov stáhl kotouč za klec Koskinena a snažil se trochu zklidnit hru. Následným dlouhým pasem navíc přenesl hru před Svedberga.

23:19
    Už se nám tu opět vylučuje. Alexandr Loginov (UFA) je vyloučen na dvě minuty za držení.

24:21
    Přesilovka Petrohradu je u konce. Za sekání si jde sednout ke své vlastní nelibosti Ilja Kovalčuk (PET).

25:19

25:40
    Pavel Bučnevič se toho nebál a do kotouče se pořádně opřel, nicméně ani tak jeho projektil neslavil úspěch.

26:21

27:09
    Aktuálně se hraje spíše ve středním pásmu, kde se oba celky souběžně perou o kotouč.

28:19
    Linus Omark se ze své střely radoval trochu předčasně, jelikož Mikko Koskinen se prezentoval dost povedeným zákrokem proti projektilu útočníka Ufy.

29:24
    SKA se aktuálně drží spíše u klece Ufy, kde zkouší hosté kombinovat. Ke střele se zatím ovšem vesměs nedostávají.

30:09
    Černov se zkoušel prodrat se do útočného pásma Petrohradu, což se mu nakonec povedlo. Jenže hned za modrou čárou přišel o kotouč.

31:15
    Domácí Ufa se usadila v pásmu Petrohradu a zahájila kombinační hru. To ovšem vyústilo ve faulování. Enver Lisin (UFA) tak je potrestán dvouminutovým trestem za sekání.

32:07
    Díky přesilovce se tak dostávají k puku více hráči Petrohradu. Od modré zkoušel pálit Ilja Kovalčuk. Hvězdný útočník SKA ovšem střílela pouze do Svedberga.

32:57
    Petrohrad stále nebezpečně kombinuje u branky Ufy, nicméně stále bez branky.

33:15

34:17
    Hráči domácí Ufy se aktuálně drží u klece Koskinena a snaží se kombinacemi založit nějaký ten útok. Ve finále si ovšem zatím jen přihrávají.

35:07
    Vše se ovšem převalilo na druhou stranu. Alexandr Kadejkin se dostal až ke kleci Svedberga, který si ovšem s jeho projektilem poradil bez problémů.

35:55
    Ufa právě vstřelila branku!
    Po shluku hráčů před Koskinenem, který vytvořil projektil Nesterova se dostal ke kotouči ARŤOM ČERNOV, který dorazil kousek černé pryže za záda Koskinena. Asistence: Sergej Soin, Alexandr Nesterov.
    Arťom ČERNOV - 1:0

37:04
    Ufu gól velmi nabudil a domácí jsou rázem o poznání aktivnější na hřišti.

37:18
    Za což pyká Andrej Kutejkin (PET), který je vyloučen za podražení.

38:06
    Střelu Alexandra Loginova jen tak tak Mikko Koskinen vyrazil mimo tři tyče!

39:08
    Od modré vypálil úctyhodnou ránu Zachar Arzamascev, který ovšem mířil malinko vedle klece SKA Petrohradu.

39:18

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Je za námi taktéž druhá perioda tohoto utkání. V ní jsme už jeden gól viděli, postaral se o něj v čase 35:55 Arťom Černov, který tak otevřel stav utkání. Ufa jde do poslední třetiny s jednogólovým náskokem. Podaří se domácím uhájit?

40:01

40:17
    Poslední periodu tohoto utkání zahájili hokejisté SKA Petrohradu nátlakem na klec Ufy.

40:39
    A právě domácí Ufa se odhodlala přejít do útoku, jenže se ji do cesty postavil čárový rozhodčí. Ten odpískal postavení mimo hru.

41:31
    Hru nyní přerušil Niklas Svedberg svým zákrokem proti projektilu Vadima Šipačjova.

42:36
    Hraje se aktuálně hodně rychlý hokej, ani jeden z týmů si však nemůže vytvořit souvislejší tlak.

44:25
    Salavat Julajev si aktuálně drží kotouč v pásmu SKA, jenže to je tak vše. Mikko Koskinen se momentálně moc namáhat nemusel, tolik střel na něj nešlo.

45:30
    Petrohrad se zmocnil kotouče a z vlastního pásma přenesl hru až před Svedberga. Zde však hosté z velkoměsta nedokázali nic moc vymyslet.

46:05
    Ivan Višněvskij (UFA) je vyloučen na dvě minuty za držení hole.

47:41
    Tentokrát se opřel do puku pořádně Ilja Kablukov, jenže jeho projektil si to zamířil akorát tak nad klec Svedberga.

47:54
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno pár vteřin před vypršením přesilovky! Ilja Kovalčuk našel dost nesobecky STEVA MOSESE, který elegantní střelou propálil dosud bezchybného Niklase Svedberga. Asistence: Ilja Kovalčuk, Sergej Širokov.
    Steve MOSES - 1:1

49:06
    Loginův projektil vypadal dost nebezpečně. Hráči SKA Petrohradu tak mohou děkovat Mikkovi Koskinenovi, který vytasil parádní zákrok proti projektilu zadáka Ufy.

49:59
    Enver Lisin nic neriskoval a raději se s kotoučem drží spíše ve vlastním pásmu, jelikož Petrohrad hraje o poznání agresivněji.

50:44
    Petrohrad hraje stále aktivněji a dává Svedbergovi dost zabrat.

51:44
    Niklas Svedberg nyní podržel svůj tým, když přesně zasáhl proti projektilu Bučneviče.

52:46
    Šance pro Salavat Julajev? Trest se uděluje hráčské lavici Petrohradu za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpykávat jej bude Steve Moses.

53:07
    Do skoro odkryté klece mohl pálit od modré Bělov! Jenže tomu rána vůbec nesedla a kotouč od něj letěl akorát tak do Culygina.

54:46

54:50
    Přechod petrohradského celku k brance Svedberga zhatil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.

55:41
    Ilja Kovalčuk se zmocnil kotouče a posunul jej okamžitě na Steva Mosese, který se dostal až do samotného úniku. Zde si však autor vyrovnávací branky nepočínal nejlépe.

57:06
    Do konce utkání zbývají necelé tři minuty a u kotouče je aktuálně daleko více Petrohrad.

57:30
    Denis Bodrov (UFA) svému týmu moc neulehčil, když se nyní nechal vyloučit na dvě minuty za podražení.

57:30
    Oddechový čas pro hosty.

58:04
    Petrohrad stále a stále kombinuje v pásmu Ufy, nicméně ke střele se hostující celek momentálně moc nemá.

58:26
    Sami Lepisto se dostal ke kotouči a dlouhou svižnou ranou se osvobozuje. Bek Ufy tak dává svým spoluhráčům možnost vystřídat.

59:11
    Andrej Kutejkin to chtěl vzít na sebe, jeho střelu z levého kruhu ovšem Niklas Svedberg vytěsnil ramenem.

59:30

59:54
    V této třetině se už nejspíše nic nestane, kotouč jde opět mimo pásmo Ufy.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

V čase 47:54 se dostal ke slovu Steve Moses, díky kterému tento zápas nabírá směr prodloužení. Uvidíme v nastaveném čase nějakou rozhodující branku?

60:01

60:17
    Do prodloužení opětovně vlétli hokejisté Petrohradu, kteří se usadili v pásmu Ufy.

61:36
    Dmitrij Makarov předvedl naprosto úchvatné sólo přes de facto všechny hráče Petrohradu! Jeho závěrečná rána už ovšem tak úchvatná nebyla, Mikko Koskinen s ní neměl sebemenší problém.

61:47
    Ufa se mohla dostat do dobré příležitosti, jenže čárový rozhodčí viděl ofsajd. Takže se píská ofsajd.

62:14
    Mikko Koskinen nyní hodně podržel svůj tým proti projektilu Sergeje Soina, který vypálil z mezikruží.

63:15
    Máme rozhodnuto, chyba Petrohradu je potrestána rozhodujícím gólem! ENVER LISIN se dostal do samostatného úniku a naprosto excelentním bekhendovým blafákem přiděluje Ufě bod navíc. Asistence: Alexandr Loginov, Niklas Svedberg.
    Enver LISIN - 2:1

Máme dobojováno. Atraktivní utkání rozhodl v prodloužení překrásným gólem Enver Lisin, který tak pomohl Ufě v posouvání se tabulkou. Petrohrad se vrací domů s jedním bodem.

Dnešní utkání sledovalo 7958 diváků!

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (14:54:46)

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 36. Černov (Soin, Nesterov), 64. Lisin (Loginov, Svedberg) – 48. Moses (Kovalčuk, Širokov)

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov, Denis Naumov – Alexej Medvedev, Stanislav Raming