Bělorusko – Rusko 1:4 (kon.) | Švýcarsko – Kanada 2:3 (0:2 po s.n.)
1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Rusko
Úterý 29.12.2015, 15:00Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (17:16:07)

Dnešní utkání je za námi. Rusko bylo dnes lepším týmem a zaslouženě tak zvítězilo 1:4! Ve třetí třetině jsme mohli vidět jednu branku na každé straně. Nejdříve se v 47. minutě trefil Pacenkin, ihned o minutu později však vrátil Rusům tříbrankové vedení Polunin. Rusové jsou tak po dnešní výhře stále v tabulce skupiny B na první příčce.

Střely (celkem): 18 – 32

59:05
    Gončarov napřáhl ke střele z levého kruhu, Samsonov však tuto střelu dobře viděl a kotouč tak chytil do své lapačky.

59:00
    Poslední minutka třetí třetiny.

57:44
    Verbickij nyní podržel kotouč ve své lapačce po střele jednoho z Rusů.

57:05
    Rykov napřáhl ke střele od modré čáry, střela mu však příliš nesedla a Verbickij tak s touto střelou neměl větší potíže.

55:18
    Šarangovič se dostal ke střele z mezikruží, jeho střelecký pokus však skončil nad brankou.

54:22
    Hra se nyní pohybuje převážně v obranném pásmu Běloruska.
    Ruští fanoušci se mohou těšit z pohodlného vedení. Do ochozů si dnes našlo cestu 2342 diváků.

53:09
    Jeden z Bělorusů nyní pouze nahodil kotouč na Samsonova, a ten ho raději podržel ve své lapačce.

52:13
    Kotouč opustil hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

51:54
    Zakázané uvolnění Bělorusů. Vhazovat se tak bude před Verbickijm.

50:46
    Polunin se dostal ke kotouči v mezikruží, jeho následný střelecký pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.

50:13
    Veremjev se dostal ke střele z pravého kruhu, Samsonov však s touto střelou neměl větší potíže.

49:11
    Rusové nyní drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

48:30
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.
    Alexander POLUNIN - 1:4

47:41
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové odpovídají další brankou! ALEXANDER POLUNIN získal kotouč ve středním pásmu, následně se s ním dostal po levé straně kluziště do útočného pásma, poté si s ním sjel do středu kluziště a ranou pod horní tyčku nedal Verbickijmu žádnou šanci. Asistence: Jegor Korškov, Nikita Žuldikov

Martin Penker

Branky a nahrávky: 47. Pacenkin (Busko) – 10. Lazarev (Kameněv, Kaprizov), 16. Polunin (Kraskovskij, Korškov), 19. Kameněv (Provorov, Lazarev), 48. Polunin (Korškov, Žuldikov)

Bělorusko: Verbickij (Osipkov) – Romanovič, Bokun, Falkovskij, Gončarov (C), Tabolin, Vorobej, Suško – Bujnickij (A), Veremjev, Bělevič – Filippovič, Černikov, Karaban (A) – Bobko, Vasilčuk, Malinovskij – Alexej Pacenkin, Šarangovič, Busko – Aljaxandr Pacenkin Trenér: Aljaxandr Beljavskij.
    Rusko: Samsonov (Georgijev) – Rykov, Žuldikov, Bojkov, Provorov, Sergejev, Šaripzjanov, Mikulovič, Voronkov – Kraskovskij (A), Polunin, Korškov – Svěčnikov, Lazarev, Kameněv (C) – Světlakov (A), Kaprizov, Kuzmenko – Fazlejev, Lauta, Dergačjov. Trenér: Valerij Bragin.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Pešina (CZE) – Hribar (SLO), Jensen (DEN)