Buffalo – NY Islanders 1:2 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Carolina – Washington 4:2 (kon.)
St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.) | Colorado – Chicago 3:4 (po pr.) | Dallas – Nashville 5:1 (kon.)
Calgary – Los Angeles 1:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 0:1 (kon.) | Arizona – Winnipeg 4:2 (kon.)
Boston – Montreal 1:5 (kon.)
Buffalo Sabres
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
New York Islanders
Pátek 01.01.2016, 00:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (02:44:28)

New York Islanders: 33

Utkání končí zaslouženým vítězstvím hostů, kteří byli po většinu času lepší. Buffalo hrálo hlavně v útoku až příliš chaoticky a když se k tomu přidaly i kiksy v defenzivě, mohou nakonec být domácí rádi, že rozdíl ve skóre není větší. V závěru se ještě domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale zkušený celek Islanders si vítězství již pohlídal.

59:44
    Hosté jsou pod velkým tlakem.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, branka Buffala je prázdná.

57:43
    Hosté se již nyní soustředí hlavně na vyhazování puků z vlastního pásma.

56:27
    Po levé straně proniká McGinn, ale místo přihrávky to zkoušel individuálně, ztratil však puk.

55:58
    Hamonic vyhazuje puk z vlastní třetiny.

55:33
    Probíhá poslední pětiminutovka, hra opět přerušena a je tu další komerční přestávka!

54:09
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

53:38
    Kuljomin zavezl puk do útočného pásma, jenže tam Grabovskij špatně přihrává a puk získávají domácí.

52:55
    Podaří se domácím ještě vyrovnat? Čas by na to ještě byl!
    51:18 Ryan O'REILLY - 1:2

51:18
    Sabres právě vstřelili branku!
    Ale tentokrát to Eichel udělal výtečně, mohl z pravé strany vypálit, byl blízko branky, ale místo toho potáhl puk trochu dozadu, pak počkal, až mu RYAN O'REILLY nabruslí před branku, poslal mu parádní pas, který se O'Reillymu již lehce "uklízel" do branky. Asistence: Jack Eichel a Rasmus Ristolainen.

50:55
    Je to ale přesilová hra bez střel, hodně statická.

50:40
    Šavle se drží v útočném pásmu.

49:45
    Anders Lee se provinil proti pravidlům, když podrazil Eichela.

48:40
    Nějak zvlášť je to ale mrzet nemusí, sami kontrolují zápas i své dvoubrankové vedení.

48:08
    Ostrované nyní měli dobrou příležitost při přečíslení, ale díky nepřesnému pasu na útočné modré se sami o šanci připravili.

47:54
    Greiss má puk ve své moci a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

47:40
    Buffalo se po vlastním oslabení dostalo pod tlak Ostrovanů, ti se ale nepouštějí do nějakých bláznivých útočných manévrů.

46:32

46:00
    Puk opět míří ze třetiny Šavlí, které se tak zatím úspěšně brání.

45:27
    Ostrovavné v přesilovkovém rozestavení, od modré pálí Leddy, Ullmark chytá a přerušuje hru.

45:05
    Jenže puk nyní míří do třetiny Ostrovanů, kteří to tak musejí zkoušet znovu.

44:55
    Hosté tak mají výtečnou možnost navýšit své vedení.

44:32
    Brian Gionta dostává dvouminutový trest za hákování, provinil se v souboji s Brockem Nelsonem.

44:12
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří někdo z Buffala.

43:39
    Vhazování ve středovém kruhu, domácí úspěšnější, puk nahazují do útočného pásma.
    41:07 Nikolaj KULJOMIN - 0:2

41:07
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté nyní dokonale využili zmatkujícího Gorgese, který nedokázal odehrát puk od vlastní branky, ten se mu podivně pletl mezi bruslemi, až se dostal k NIKOLAJI KULJOMINOVI, pro něhož nebylo tak těžké skórovat. Asistence: Kyle Okposo a Johnny Boychuk.

40:59
    Greiss si poprvé v této třetině sáhl na puk, po střele McCabeho, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:02.

Ve druhé třetině se projevila větší kvalita na straně hostů, kteří se také po zásluze dostali do vedení. Zasloužil se o to ve 30. Nielsen, s jehož střelou si Ullmar, jinak po celou dobu výtečně chytající, nedokázal poradit.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:25
    Puk na hokejkách hostů, kteří ho nahazují do útočného pásma.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:24
    Nakonec hra přerušena, puk se ocitl na střídačce hostujícího týmu.

38:08
    Ostrované se dostávají do útočného pásma.

37:23
    Greiss si připisuje další zákrok, Jack Eichel tentokrát pálil z levé strany.

36:37
    Domácí Eichel zkoušel otočkou za brankou vyzrát na Greisse, ten se ale stihl včas přemístit.

36:27
    Puk míří na zakázané uvolnění, to je také posléze odpískání, hra se tak vrací do třetiny NYI.

35:38
    Ostrované v tuto chvíli kontrolují zápas, Nielsenova střela z levé strany, puk končí v lapačce Ullmarka, hra přerušena.

34:33
    Linus Ullmark nyní podržel svůj tým, když pokryl parádním semaforem střelu Cizikaze.

33:47
    Zpoza vlastní branky začíná další akce domácích, kteří se nyní těžko prosazují přes střední pásmo.

32:57
    Bekhendem zakončoval akci domácích Ryan O'Reilly, Greiss chytá.

32:04
    Po střele Boychuka míří puk do hlediště, hra přerušena, vhazovat se bude ve třetině Sabres.

31:31
    Greiss má puk ve své lapačce a prchá od své branky před hráči, kteří se do sebe "pustili", sudí však vše brzy "rozehnali".

30:20
    Greiss chytá střelu z levé strany a přerušuje hru.
    29:35 Frans NIELSEN - 0:1

29:35
    Důrazem se nyní prosazují domácí, kdy se puk po střele Tavarese "ukryl" kdesi pod Ulllmarka, odkud ho hosté chtěli vyšťouchnout, nakonec se jim to i povedlo a pohotová reakce FRANSE NIELSENA u levé tyčky rozhodla o tom, že hosté se ujímají vedení. Asistence: John Tavares a Nick Leddy.

29:00
    Domácím se podařilo dostat puk ze třetiny, ale hosté jsou bleskově zpět.

28:37
    Hra přerušena, vylučuje se, na trestnou lavici putuje domácí Josh Gorges za držení Nielsena.

28:17
    Ta nakonec vedla ke střele Nicolase Deslaurierse, s níž však Greiss neměl téměř žádnou práci.

28:02
    Vhazování ve středním pásmu, domácí získávají puk a pokoušejí se o útočnou akci.

27:29
    John Tavares nyní prověřil pozornost Ullmarak, ten jeho pokus vyrazil parádním zákrokem vyrážečkou.

26:19

25:38
    Jenže hosté se nyní nedokáží dostat z vlastní třetiny, puk pouze vyhazují a alespoň dva hráči odešli bleskově střídat.

25:08
    Nepřesnou přihrávkou na modré se nyní domácí připravují o útočné pásmo.

24:18
    Buffalo se na okamžik vymanilo ze sevření, ale Ostrované jsou zpět v jeho pásmu.

23:56
    Hosté nyní svírají svého soupeře v jeho třetině.

22:40
    Ullmark se zapojil do rozehrávky svého týmu, ale domácím se nedaří vymanit ze třetiny.

22:06
    Ulllmark má puk pod svou lapačkou a přerušuje hru, vhazovat se tak bude ve třetině Buffala.

21:16
    Po střele Evandera Kanea vyráží puk Greiss, ani tato střela nenadělal gólmanovi nějaké starosti.

20:42
    Hamonic pálil z pravé strany, ale jeho střela byla sražená mimo branku Sabres.

20:01

Další třetina začne přibližně v 0:59.

První třetina je za námi, nepřinesla žádnou strhující hokejovou podívanou, natož gól. Oba týmy sice svižně bruslí, ale to je asi tak všechno. Aktivita byla chvíli na hokejkách domácích, ale Ostrované brzy hru vyrovnali.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42
    Vypadá to, že v první dvacetiminutovce gól neuvidíme.

19:15
    Ofsajd nyní zastavuje útočnou akci hostů, rozhodčí hru vykazují do středního pásma.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

17:40
    Puk ve třetině Islanders, ale domácí se nedostávají ke střele.

16:39
    Linus Ullmark má puk ve své lapačce, hra přerušena, následuje další komerční přestávka.

16:08
    Nic Leddy vyhazuje puk ze třetiny, ale tak, aby to nebyl icing.

15:35
    Na druhé straně pálí od modré Zach Bogosian, ale branku netrefuje.

14:57
    Anders Lee vypálil z levé strany a byla to tvrdá střela, kdy puk vypadl Ullmarkovi z lapačky, ale odkutálel se vedle branky.

14:28
    Židlický zvládl souboj u vlastní branky s Ristolainenem

13:55
    Ostrované v útočném pásmu, ale nedostávají se ke střele.

12:46
    Je to tak, hosté již v plném počtu.

12:36
    Znovu míří puk ze třetiny Islanders, domácí zřejmě ani tuto přesilovou hru nevyužijí.

12:00
    A nyní se dokonce hosté osvobozují, to znamená, že mohou prostřídat unavené bránící hráče.

11:40
    Evander Kane pálí z pravé strany mimo branku Islanders a hosté jsou již ve čtyřech.

11:27
    Zatím si ale domácí tolik nevědí s touto výhodou rady.

11:13
    Dvojnásobná přesilová hra Buffala, které je v útočném pásmu.

10:46
    A pozor, další přerušení hry a znovu je to kvůli vyloučení, Frans Nielsen dostává za krošček také dvě minuty!

09:55
    Hned v úvodu vlastního oslabení vyhazují domácí puk ze třetiny.

09:40
    A opět se vylučuje, Anders Lee fauluje u vlastní branky a za krošček dostává dvouminutový trest.

08:20

08:12
    Osm sekund před koncem přesilové hry Buffala se Greiss válí na zádech ve vlastním brankovišti, důležité je, kde je puk, ten se nakonec vykutálel mimo branku.

07:49
    Greiss má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

06:55
    Po parádním pasu O'Reillyho se dostal ke střele Ristolainen, který měl na levé straně dobrou pozici, ale Greisse nepřekonal.

06:35
    Buffalo v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

06:20
    Poprvé se vylučuje, za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici hostující Martin, domácí si zahrají přesilovou hru.

05:18
    Hickey našel na levém křídle najetého Grabovského, který ale ztratil v útočném pásmu puk.

04:49
    Boychuk pálí od modré, z pravé strany, ale branku Buffala netrefuje.

03:57
    Nahozený puk Leeho lapil Greiss a raději přerušil hru.

03:48
    Souboj za brankou Islanders, puk nakonec sice získávají domácí, ale až ve středním pásmu.

03:02
    Ofsajd na útočné modré zastavuje další akci Buffala, vhazování ve středním pásmu.

02:56
    Greiss má puk ve své lapačce a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

02:09
    Ostrované se brání ve vlastním pásmu.

00:55
    Domácí nahazují puk do útočného pásma.

00:01

Úvodní pětky jsou již na ledě, utkání za malý okamžik začne.

Buffalo Sabres: Greiss (Gibson) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Weber, Franson – McGinn, O'Reilly, Reinhart – Girgensons, Eichel, Gionta – Kane, Larsoon, Ennis – Deslauriers, Legwand, Foligno

New York Islanders: Ullmark (C. Johnson) – Leddy, Hamonic, de Haan, Boychuk, Hickey, Židlický – Lee, Tavares, Bailey – Kuljomin, Nielsen, Okposo – Nelson, Grabovskij, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: L’Ecuyer, Rehman – Cormier, Galloway.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ostrované nejsou takovou štikou ligy, jako v minulých sezónách. Ve Východní konferenci se drží na čtvrtém místě, před sebou mají rivaly Rangers, "rozjetou" Floridu i zatím suverénní Washington. Po vítězné domácí třízápasové sérii přišel pro Ostrovany dvojzápas s Chicagem, z něhož získali pouze bod. Nejprve v Chicagu podlehli 1:4, aby poté doma prohráli 2:3 v prodloužení. Dnes si však přijeli do Buffala pro "povinné" body!

Domácí ani v letošní sezóně nevystoupili ze svého stínu a opět patří k nejhorším týmům celé NHL. Aktuálně patří Buffalu předposlední příčka ve Východní konferenci, v rámci celé ligy jsou Šavle třetí nejhorší. A stejně, jako v minulých sezónách, ani v této se Buffalo "neštítí" okrást o body favorita, vzpomeňme výhru v Bostonu, vybojovaný bod s Chicagem nebo výhru nad Anaheimem.

Vítejte u on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž se utká BUFFALO SABERS a NEW YORK ISLANDERS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 52. O'Reilly (Eichel, Ristolainen) – 30. Nielsen (Tavares, Leddy), 42. Kuljomin (Okposo, Boychuk)

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Johnson) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Weber, Franson – McGinn, O'Reilly, Reinhart – Girgensons, Eichel, Gionta – Kane, Larsoon, Ennis – Deslauriers, Legwand, Foligno
    New York Islanders: Greiss (Gibson) – Leddy, Hamonic, de Haan, Boychuk, Hickey, Židlický – Lee, Tavares, Bailey – Kuljomin, Nielsen, Okposo – Nelson, Grabovskij, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: L’Ecuyer, Rehman – Cormier, Galloway

Diváci: 19 070