Vancouver – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Buffalo – Detroit 3:4 (kon.) | Edmonton – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.)
Los Angeles – Philadelphia 2:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Vancouver Canucks
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
Sobota 02.01.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Domácí tým vyhrává v samostatných nájezdech 2:1. Děkuji za pozornost. (06:46:01)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
    Autorem vítězné branky je ALEXANDRE BURROWS.

64:30
    Markström připravený proti střele soupeře.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

63:10
    Santorelli to zkoušel samostatně, ale neuspěl.

62:38
    Hosté jsou v útočném pásmu, ale chybí střelba.

62:00
    Dvě minuty prodloužení pryč.

61:35
    Horvat nedokázal přesněji trefit kotouč, měl odkrytou část branky.

61:15
    Mnoho střel k vidění v prodloužení není.

60:52
    O hokejku Henrika Sedina zamířil puk do hlediště.

60:47
    Puk končí v ochranné síti nad brankou.

60:01
    Buly vyhrávají domácí. Dostávají se do útočného pásma. Bo Horvat měl puk v dobré střelecké pozici, ale do rány se mu položil bek.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení a možná i samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:31
    Carl Hagelin dobře vystřelil a domácí brankář měl plné ruce práce, aby jeho střelu zneškodni.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:28
    Hosté v plném počtu. Domácí nedokázali v závěru zápasu využít početní výhodu.

56:15
    Domácí se snaží vstřelit rozhodující branku, zatím se jim to nedaří.

55:52
    Radim Vrbata v přesilové hře pálil jen o malý kousek mimo branky.

55:28
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kesler – 2 min., podražení). Po delší době je hra přerušena, bude se vylučovat.

52:45
    Vyrovnání pomohlo domácímu týmu, který je dál aktivní, snaží se vstřelit další, vedoucí, branku.
    Christopher TANEV - 1:1
    .

50:24
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Krátce po polovině třetí třetiny se domácí tým dočkal vyrovnání. CHRISTOPHER TANEV od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a tak se Vancouver prosadil. Dobrou práci odvedli hráči clonící před brankou. Asistence: Alexandre Burrows, Linden Vey.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, následuje komerční přestávka.

49:20
    Do velké šance se dostali domácí, Henrik Sedin dostal kotouč před odkrytou branku, kterou však nedokázal trefit.

48:45
    Hraje se nyní hodně ve středním pásmu.

48:11
    Buly v útočném pásmu Anaheimu.

47:20
    Markström za svou brankou uklouzl, a tak se narodila šance hostů na vstřelení druhé branky. Ducks akci využít nedokázali.

46:47
    Hra je přerušena, protože jeden z hráčů hrál vysokou holí. Následuje komerční přestávka.

45:35
    Markström kryje další střelecký pokus. Byl to Santorelli, který prověřil pozornost brankáře.

45:01
    Pět minut třetí třetiny je pryč, hosté stále drží jednobrankový náskok, který vytvořil Kesler ve 28. minutě.

44:37
    Hostující Silfverberg se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

43:02
    Bo Horvat dostal v útočném pásmu poměrně hodně prostoru, který dokázal využít k dobré střele, s níž si brankář soupeře poradil.

42:38
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru před branku Andersena. V přesilové hře se do dobré pozice dostal Radim Vrbata, jeho šance však zůstala nevyužita.

42:33

41:51
    Přesilovou hru hrají Canucks velmi dobře, nechybí aktivní hra a střelba. Hosté v čele s dobře chytajícím brankářem oslabení pravděpodobně ustojí.

40:56
    Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno. Domácí hráč měl před sebou odkrytý kout branky, který nedokázal trefit přesně.

40:43
    Andersen kryje střelu, kterou vyslal Burrows.

40:33
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Silfverberg - 2 min., nedovolené bránění brankáři).

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají domácí hokejisté, kteří začínají akci od své vlastní branky. Tanev protečoval nahození do útočného pásma.

40:01

Start třetí třetiny se blíží.

Druhá třetina přinesla jeden vstřelený gól, prosadili se hosté, kteří tak po 40 minutách drží hubené vedení.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Kesler nepřidal svou druhou branku v zápase, protože puk ideálně netrefil.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

37:48
    Bojuje se o střední pásmo. Ani jeden z týmů nechce v této části utkání udělat chybu, kterou by radoval nějakou velkou šanci soupeři.

36:24
    Závěr prostřední třetiny se blíží, domácí stále prohrávají o jednu branku. Zatím jediný střelecký úspěch zaznamenal hostující Kesler.

35:36
    Nyní se k několika zajímavým střelám dostali také hráči Ducks, domácí maskovaný muž vždy dokázal kotouč udržet před brankovou čárou.

34:30
    Na ledě je druhá domácí formace s Radimem Vrbatou. Obránce Weber se dostal ke střele z kruhů. Hostující brankář byl pozorný, kotouč viděl, a tak mohl celkem snadno tuto šanci Vancouveru zneškodnit.

34:05
    Další komerční přestávka, během které si oba týmy odpočinou.

33:37
    V tomto zápase je k vidění poměrně hodně osobních soubojů.

32:40
    Domácí tým se po nevýrazné pasáži dostal na několik desítek vteřin do útočného pásma. Canucks se podařilo několikrát zakončit, Bo Horvat byl hodně blízko, ale hostující celek se ubránil. Pomohlo mu i štěstí, když jeden z domácích hráčů netrefil poskakující kotouč přesně.

30:59
    Komerční přestávka.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání.

29:27
    Od vstřeleného gólu jsme mnoho dalších šancí neviděli. Osmadvacet minut diváci v Rogers Areně čekali na první gól. Když už se ho dočkali, tak jim ale náladu nezvedl.

28:00
    Ryan KESLER - 0:1
    .

27:24
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Díky gólu v přesilové hře se hosté dostávají do vedení. Santorelli našel Stewarta, který už mohl zakončoval a pravděpodobně by uspěl. Nicméně ještě vyšperkoval situaci přehrávkou na RYANA KESLERA, jehož úlohou bylo poslat kotouč do odkryté domácí branky. Výborně to udělali hosté a vedou. Asistence: Chris Stewart, Mike Santorelli.

26:52
    Aktivně hraje Anaheim přesilovou hru, ale domácí kvarteto hráčů velmi dobře dokáže se soupeřem držet krok.

26:21
    A právě Markström i nyní podržel své spoluhráče. Getzlaf ještě hlídkoval před brankou, zda by někde nedokázal najít kotouč a dopravit jej na místo určení.

26:00
    Přesilová hra hostujícího týmu začíná šancí Ducks, kterou ovšem zneškodnil domácí brankář.

25:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Weber - 2 min., nedovolené bránění).

24:44
    Santorelli a jeho dobrá rána, kterou vyslal od modré. Markström našel kotouč v rukavici a střelec smutně pohlédl ke stropu. I jemu je jasné, že mohl situaci řešit podstatně lépe.

23:43
    Burrows vybojoval zdánlivě ztracený kotouč, vystřelil z otočky bez přípravy a nadělal defenzivě Anaheimu nepříjemné chvilky.

22:55
    Vancouver je v této třetině střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 3:1, celkově pak je počet střel na brány vyrovnaný 10:10.

21:38
    Canucks se dostali špatnou rozehrávkou do problémů, které řeší Hansen, jehož rána ze středního pásma končí v rukavici Andersena.

21:00
    Domácí přečkali oslabení, pak se dostali do dobré střelecké šance. Daniel Sedin pálil z velkého úhlu, hostujícího brankáře nedokázal překonat.

20:31

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hokejisté Anaheimu, kteří pokračují v přesilové hře.

20:01

Prvních dvacet minut tohoto zápasu branku nepřineslo, a tak se týmy rozcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Canucks se v této třetině již ubrání.

19:13
    Vancouver ještě nevyhodil, následuje rána od modré, se kterou si brankář Markström poradil.

18:31
    Přesilovka pro Anaheim vznikla z dobrého pohybu celé hostující formace, domácí hráči byli pomalejší, a tak si museli pomoci nedovoleným způsobem.

18:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bartkowski - 2 min., hákování).

18:00
    Radim Vrbata čekal na přihrávku od spoluhráče, pas byl zblokovaný, a tak se český hráč do zakončení nedostal.

17:35
    Střely na branku: 6:7.

17:19
    Canucks se dostali do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

17:01
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, na úvodní gól stále čekáme.

16:02
    Markström kryje další útočnou akci hostujícího týmu. Domácí hokejisté by potřebovali nějaký moment, od kterého by se mohli odrazit a zlepšit svou hru. Nyní má více šancí Anaheim.

15:05
    0:1 to ještě není, protože Santorelli trefil pravděpodobně štangli branky, v níž je Markström.

14:24
    Opticky aktivnější jsou hosté, Cogliano táhne další akci svého týmu. Ta však neměla dlouhého trvání, protože puk vybojoval Higgins.

13:55
    Hosté jsou v útočném pásmu, hrají podél mantinelu, nikdo z Ducks nejde před bránu, kde by mohl tečovat případnou střelu.

12:57
    Hostující Bieksa poprvé od svého přestupu hraje v Rogers Areně, kterou moc dobře zná.

12:57
    Komerční přestávka. Střelecky aktivnější jsou Ducks, v tomto ohledu vedou 5:4, nicméně ani jedna z devíti ran v brance neskončila.

12:21
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Vancouveru.

11:07
    Z bekhendu na forhend si rovnal Bo Horvat kotouč. Nepodařilo se mu to, protože byl hned u něho protihráč. Ten myšlenku domácího hráče na zakončení ukončil.

10:25
    Hostující tým se rychle dostal do útočného pásma. Následovala rána od modré čáry, se kterou neměl brankář Canucks mnoho práce.

10:01
    Polovina prvního dějství je minulostí. Na gól stále ještě čekáme.

09:38
    Od brejku v oslabení jsme žádnou výraznější šanci neviděli. Pokud oba týmy budou pokračovat v podobné hře, která je k vidění nyní, tak mnoho branek nepadne.

08:21
    Zakázané uvolnění se pískat nebude, volný kotouč dojede hráč Anaheimu.

07:10
    Díky dobře sehranému oslabení se na hokejky hostujícího týmu podařilo dostat více klidu, který bude potřebný zejména při zakončení a rozehrávkách.

06:59
    Následuje komerční přestávka, během níž pravděpodobně domácí trenér řekne svým svěřencům, že přesilovou hru nesehráli zrovna dvakrát dobře.

06:43
    Hosté v plném počtu. Vancouver ani jednou v početní výhodě nevystřelil na branku Andersena.

06:30
    Canucks se nemohou stabilně dostat do útočného pásma. Ba co víc, ani ke střele na branku.

05:08
    Domácí udělali chybu na útočné modré, myslím, že to byl Vrbata, kdo přišel o kotouč, a tak se Ducks dostali v oslabení do přečíslení dva na jednoho. Kesler to vzal na sebe, pokusil se o rychlé zasunutí puku za brankáře, což se mu nepovedlo. Markström připraven.

04:43
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Horcoff - 2 min., hákování).

03:50
    Bojuje se zejména ve středním pásmu. Týmy si nedávají ani metr ledu bez boje.

02:52
    Mnoho střel na branky v vidění není. Hraje se takticky, ani jedno mužstvo nechce udělat chybu a pustit soupeře do velké šance. Důležitou roli hrají také obrany, který rány dokáží zblokovat.

01:33
    Vesezkušený Perry vyslal pozdrav brankáři z velkého úhlu. Mířil na první tyč, u níž byl maskovaný muž.

00:52
    Tanev skvěle zblokoval střelu Silfverberga. Brankář Vancouveru tak nemusel zasahovat.

00:26
    Ránu na branku vyslal z protiútoku Cogliano, s jehož střelou si brankář Canucks dokázal poradit. Puk ho trefil do hrudi.

00:01
    První buly vyhrávají hokejisté domácího týmu, kteří se hned dostávají do útočného pásma. Ke střele na branku se nepropracovali.

00:01

Vše je připravené na úvodní buly.

Utkání začne o něco později, což je u NHL naprosto běžné.

Vancouver Canucks: Markström (Cannata) – Tanev, Edler, Weber, Hutton,Biega, Bartkowski – Hansen, Sedin H., Sedin D. – Vrbata, Horvat, Higgins – Burrows, Vey, Prust – Dorsett, McCann, Cracknell

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Manson, Lindholm, Bieksa, Vatanen, Theodore, Stoner – Perry, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Kesler, Hagelin – Santorelli, Horcoff, Sekáč – Cogliano, Thompson, Maroon

Rozhodčí: Furlatt, St. Pierre – Sharrers, Shewchyk.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí obránce Christopher Tanev absolvoval poslední tréninky a věří, že do zápasu nastoupí.

Kdo nastoupí v brance hostů, o tom ještě rozhodnuto není. Ducks mají letos bilanci 15-15-6. Nejproduktivnějším hráčem hostů je Corey Perry. Druhým je Ryan Getzlaf.

Tyto dva týmy se v letošní sezóně utkaly dvakrát. Jednou se radoval Vancouver, jednou Anaheim.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver CanucksAnaheim Ducks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 51. Tanev (Burrows, Vey), rozh. náj. Burrows – 28. Kesler (Stewart, Santorelli)