Vancouver – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Buffalo – Detroit 3:4 (kon.) | Edmonton – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.)
Los Angeles – Philadelphia 2:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Philadelphia Flyers
Sobota 02.01.2016, 22:10 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (00:50:34)

Michal NEUVIRTH (PHI) 30 zákroků, 2 góly, 93,8%

Marian GÁBORÍK (LAK) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:35.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Los Angeles Kings: 32

Philadelphia Flyers: 30

2. třetina:

os Angeles Kings: 8

Philadelphia Flyers: 16

Výtečný závěr výtečného utkání, na jehož konci je ovšem pouze jeden vítěz! Tím je domácí tým, který dnes vytěžil z výborné defenzivy a k plnému počtu bodů stačilo vstřelit dva góly v prvních osmnácti minutách. Hosté se dostávali více do zápasu od druhé třetiny, kdy se svému soupeři postupně vyrovnávali, ale zuby si vylámali, i přes skvělý výkon v poslední části, na skvělé obraně Králů, v čele s dobře chytajícím Quickem. Byl to dnes velký souboj dvou skvělých gólmanů, kdy domácí podržel Quick a hosty pak Čech Michal Neuvirth.

59:40
    Ne! Ani nyní, po parádní přihrávce Voráčka před branku, kde se snažil zakončit Simmonds a Giroux, se puk za záda Quicka nedostal.

59:26
    Fantastický zákrok Quicka, kterému sice při střele Girouxe překážel Simmonds, ale domácí gólman měl lapačku tam, kde ji měl mít!

59:13

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá poslední minuta, domácí vyhazují puk ze třetiny.

58:35
    A bude se vhazovat po pravici Quicka, mezitím odjíždí na střídačku gólman Neuvirth, hosté to zkouší bez brankáře a s šesti hráči v poli!

58:35
    Po střele Girouxe z mezikruží, z otočky, zasahuje Jonathan Quick, hra přerušena.

58:18
    Oddechový čas pro hosty.

58:15
    Střelu Gostisbehereho od modré Quick vyráží, možná škoda, na pravé straně čekal celou dobu na puk Jakub Voráček.

57:38
    Hosté se nyní ale musí bránit, Kopitar si vyjel na "výlet" při vlastním oslabení.

57:24
    Muzzin nyní zablokovat Girouxe u vlastní branky, parádní obraný zákrok!

57:13
    A pozor, bude se vylučovat na straně LA! Tanner Pearson podrazil v útočném pásmu Girouxe, hloupý faul!

56:48
    Oddechový čas pro domácí.

56:48
    Zakázané uvolnění LA, hra se stěhuje před Jonathana Quicka.

56:07
    Po střele Gáboríka zasahuje Neuvirth, který raději přerušuje hru.

55:40
    Kopitar odvedl skvělou práci, nejprve vybojoval puk za vlastní brankou, poté ještě, když jeho spoluhráči střídali, zachytil puk ve středním pásmu a udržel se ve třetině soupeře.
    Michal Neuvirth vytáhl v závěru druhé třetiny úžasný zákrok. Nebýt ho, mohlo už být vyrovnáno.

55:15
    Probíhá poslední pětiminutovka třetí třetiny, o puk se bojuje za brankou Králů.

54:44
    Chaotický přechod Letců do útočného pásma končí ztrátou puku ve středním pásmu.

53:45
    Přečíslení Letců dva na jednoho, Jakub Voráček na pravé straně místo střely přihrává, ale puk zasáhl bránící Doughty.

53:11
    Letci dotáhli svého soupeře ve statistice střel (Králové vedou 29:25), dokáží hosté ještě vyrovnat?

52:28
    Až nyní je hra přerušena, bude se zřejmě vhazovat ve středním pásmu.

52:05
    Strhující hokej v Staples Center, útoky se valí z jedné strany na druhou!

51:31
    Letci vyhrávají vhazování ve vlastní třetině a hned se ženou do útoku.

50:20
    Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny a hosté jsou po vstřelení prvního gólu aktivnější.

49:48
    Jakub Voráček tak boduje v dnešním utkání, což je zasloužená odměna za výkon, který český forvard odvádí zhruba od druhé třetiny.

48:30
    Kontaktní gól může hostům vlít hodně krve do žil, čeká nás ještě zajímavý závěr!
    47:50 Wayne SIMMONDS - 2:1

47:50
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté rychle využívají přesilovou hru, Jakub Voráček pálí z pravé strany, jeho střelu Quick vyráží, ale Wayne Simmonds se dostal k dorážce, poslal puk před brankovou čáru, kde se důrazem prosazuje BRAYDEN SCHENN. Asistence: Wayne Simmonds a Jakub Voráček.

47:28
    Nakonec je to posouzeno jako hákování, Jake Muzzin, kterému Jakub Voráček chtěl po vyhraném osobním souboji "pláchnout", musel hákovat a nyní si i odsedět dvouminutový trest!

47:04
    Muzzin za vlastní brankou drží hůl Voráčka, bude se vylučovat!

46:30
    Lucic se snažil obrat o puk Voráčka, což se mu nepovedlo a hosté přecházejí do útočného pásma.

46:08
    Po přihrávce Gudase se dostává před Quicka Raffl, jenže domácího gólmana nedokázal přelstít.

45:42
    To se mu sice nepodařilo, ale i tak je to sympatický počin.

45:22
    White se prodírá do útočného pásma a snaží se vybojovat puk.

44:05
    Gudas hledá ne levé straně Medvěděva, ten ale přejel útočnou modrou dříve, než puk, ofsajd.

43:28
    Laughton pálí z mezikruží, zpoza obránce, jenže hokejka se mu tam nějak zasekla a nakonec z toho nebude nic.

42:12
    Pěkná akce hostů, Vande Velde šikovně prostrčil na levé straně puk na Bellemareho, který pohotově vystřelil, Quick ale vyráží.

41:35
    Hosté střídají, B. Schenn ještě udržel útočné pásmo než jeho spoluhráči naskočí na led.

40:56
    Toffoliho střela z pravé strany nepřesná, Neuvirth nemusel zasahovat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 00:04.

Československá stopa v utkání – po druhé třetině:

Jakub VORÁČEK (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:19

Radko GUDAS (PHI) 0+0 1 střela, čas na ledě 11:16

Michal NEUVIRTH (PHI) 22 zákroků, 2 góly, 91,7%

Marian GÁBORÍK (LAK) 0+1, 1 střela, čas na ledě 11:26.

Los Angeles Kings: 24

Philadelphia Flyers: 14

2. třetina:

os Angeles Kings: 9

Philadelphia Flyers: 7

I ve druhé třetině pokračovala útočná převaha domácích, ti jsou v prostoru před brankou mnohem nebezpečnější, než hráči Philadelphie. Oproti 1. třetině se hosté ale prezentovali o něco lepším výkonem, vidět je již i Jakub Voráček, své si odvádí i Raffl nebo Vande Velde, zbytek hráčů Flyers ale tolik vidět není. V permanenci je zejména obrana, která musí řešit neustále se valící útoky Králů.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    A domácí se dostali do velké šance, kdy Anže Kopitar netrefil z pravé strany odkrytou branku, když po předchozím zákroku zůstal Neuvirth na břiše, nicméně špičkou lapačky ještě dokázal puk vytěsnit!

39:22
    Jakub Voráček bojuje o puk za brankou soupeře, dvojice bránících hráčů mu však bere puk.

39:00
    Posledních šedesát sekund druhé třetiny, Giroux vyhrál vhazování ve třetiny Kings, ale L. Schenn byl zablokován.

38:50
    Gostisbehere pálí z levé strany, ale Quick neměl žádnou velkou práci s jeho střelou, Letci alespoň získávají útočné pásmo.

38:23
    Další nahozený puk již Quick schoval pod svou hůl a raději přerušil hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

37:54
    Raffl také zaváží puk do útočného pásma, jenže nemá komu přihrát, v prostoru před brankou není nikdo z oranžovo-bílém.

37:11
    Radko Gudas prodloužil puk do útočného pásma a za brankou Kings přimáčkl na mantinel Andreoffa, puk ale získávají domácí.

36:30
    Opět minela hostů, tentokrát Neuvirth zneškodnil vyloženou šanci Nolana!

35:51
    Muzzin se ale nyní z levé strany již trefuje, Michal Neuvirth si však prostor u pravé tyčky dokázal pohlídat.

35:36
    Hra se nyní odehrává ve třetině Flyers, Gáborík pálí vedle branky Flyers.

35:08
    Vhazování po pravici Quicka, hosté úspěšnější, ale za brankou Kings ztrácejí puk.

34:28
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

34:20
    Štěstí na straně Letců, Nolan se dostal na pravé straně před Neuvirtha, ten si povyjel, ale nakonec nemusel zasahovat, domácí forvard branku netrefil.

33:53
    Až Vande Veldemu se podařilo rozehrát, ale akce hostů končí ve středním pásmu, kde sledujeme souboj u mantinelu.

33:35
    Elitní formace Králů motá defenzivu Flyers.

32:56
    Puk již mají domácí, kteří rozehrávají z vlastní třetiny.

32:23
    Vhazování po levici Quicka, hosté jsou úspěšní a zůstávají v útočném pásmu.

31:46
    Rychlý výpad hostů, Jakub Voráček neměl od levého mantinelu komu přihrát, tak zkusil vypálit a málem překvapil Quicka, který sice ukryl puk někde mezi betony, ale svým zákrokem si vůbec nebyl jistý!

31:35
    Opět sledujeme souboj u mantinelu ve třetině Flyers.

31:00
    Poměr střel pěkně "zakulacený" – 20:10 pro domácí.

30:44

30:10
    Neuvirth přidává jeden spolehlivý zákrok za druhým, dobře ale tentokrát pracují i obránci před ním.

29:22
    Po střele Toffoliho se hostům podařilo získat puk, který okamžitě odpalují přes všechny čáry.

29:00
    Nepřesnou přihrávkou na Doughtyho se domácí sami připravují o útočné pásmo.

28:44
    Ryan White dostává dvouminutový trest za držení, Anže Kopitar se skácel k ledu v útočném pásmu, přesilová hra Los Angeles!

28:29
    Tak již třem, to poté, co z levé strany pálil Jakub Voráček, kterého tak poprvé v zápase nějak výrazněji registrujeme.

28:18
    Jonathan Quick musel v této části čelit zatím pouze dvěma střelám...

27:53
    B. Schenn když nic jiného, alespoň zavezl puk za branku Kings.

27:22
    Raffl bojuje o puk za brankou Kings, ale domácí se dostávají z útočného pásma.

26:30

26:18
    White dostal puk od Gudase, ale jeho střela z levé strany byla hodně nepřesná, český bek vystihl přihrávku ve středním pásmu a získal cenné sekundy.

25:40
    Oba týmy vystřídaly, Neuvirth dokázal zastavit nahozený puk a hned ho i rozehrál.

25:16
    Až nyní se hosté na okamžik osvobozují, dobrou práci odvedl L. Schenn.

24:45
    Kings v útočném pásmu, Muzzin pálí z levé strany, střela je zablokována, ale domácí zůstávají i nadále v útočném pásmu.

24:30
    Frustrovaný Jevgenij Medvěděv následně fauluje Pearsona, kterého podráží a po zásluze dostává dvouminutový trest.

24:20
    Medvěděv ztrácí puk v rohu vlastní třetiny, hosté jsou stále pod tlakem.

23:45
    Střela Browna z pravé strany zblokována a puk končí vysoko nad ochraným plexi, vhazovat se bude znovu ve třetině Flyers.

23:05
    Jenže hosté se nedostávají dál, než do středního pásma a i to je úspěch, alespoň na okamžik přeruší útočné manévry soupeře.

22:45
    Gudas bojuje s Kopitarem u mantinelu a je úspěšný, dokázal mu puk odehrát.

22:29
    Muzzin napřáhl ke střele z levé strany, branku Flyers ale netrefuje.

22:05
    Králové v pohodě přečkali další oslabení a nyní již opět útočí.

21:30

21:02
    Hostům se zatím nedaří proniknout do útočného pásma, domácí se v pohodě brání.

20:23
    Nyní se ale píská ofsajd Flyers, vhazování ve středním pásmu.

20:10
    Ještě více, než minutu budou mít hosté výhodu přesilové hry.

20:01

Další třetina začne přibližně v 23:08.

Československá stopa v utkání – po první třetině:

Jakub VORÁČEK (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:21

Radko GUDAS (PHI) 0+0 0 střel, čas na ledě 5:28

Michal NEUVIRTH (PHI) 13 zákroků, 2 góly, 86,7%

Marian GÁBORÍK (LAK) 0+1, 0 střel, čas na ledě 5:37.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU (1. třetina):

Los Angeles Kings: 15

První třetina nabídla parádní hokejovou podívanou, kterou lépe zahájili hosté. Těm pomohla i brzká přesilová hra, ale v útoku se Letcům zase tolik nedařilo. Blýskla se především defenziva Králů, která má na svém kontě velké množství zablokovaných střel. To se ovšem nedá tak úplně říci o obraně hostů, která se dopustila hned několika chyb, z nichž poté padaly góly či se rodily velmi nebezpečné situace před Neuvirthem. Český gólman zatím svůj tým drží, náskok domácích mohl být ještě výraznější!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Quick musel zasahovat po střele z levé strany, kterou se navíc Simmonds snažil protlačit za jeho záda.

19:30
    Jake Muzzin si v souboji s Rafflem nepočínal v souladu s pravidly a za držení dostává dvouminutový trest.

19:28
    B. Schenn pálí z pravé strany, to byla vyložená šance, Quick ale dokázal fantasticky vyrazit!

19:12
    Dustin Brown spíše nahazuje bekhendem na branku Flyers a donutil tak Neuvirtha přerušit hru.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:38
    Gáborík pálí od modré, ale někdo před Neuvirthem dokázal puk zablokovat.

18:28
    Puk opět ve třetině Flyers.

18:08
    Domácí jsou i v tomto zápase střelecky úspěšní, v ofenzivě jsou Králové neskutečně silní!
    17:14 Drew DOUGHTY - 2:0

17:14
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Muzzin si všiml na levé straně zcela volného DREW DOUGHTYHO, který se do jeho přihrávky "opřel" a z voleje propálil Neuvirtha. Ten na dělovku do levého horního růžku nemohl zareagovat. Asistence: Jake Muzzin a Anže Kopitar.

17:04
    Neuvirth má puk ve své lapačce po střele Muzzina.

16:37
    L. Schenn vyhazuje puk z vlastní třetiny, další pošetřené sekundy z vlastního oslabení na stranu Philadelphie.

16:22
    Doughtyho střelu z levé strany Neuvirth zneškodnil, bude se vhazovat po jeho pravici.

16:20
    Nyní již domácí v útočném pásmu.

15:51
    Puk za brankou Kings, Bellemare odvedl dobrou práci a podržel puk.

15:35
    Shayne Gostisbehere nestačil v souboji s Gáboríkem a u mantinelu ho nedovoleně atakoval, dostává dvě minuty a domácí si zahrají svou první přesilovou hru.

15:05
    Probíhá poslední pětiminutovka, domácí si připsali na své konto další zablokovanou střelu soupeře.

14:05
    Simmonds dokázala protlačit puk do útočného pásma, ale hosté neohrozili branku domácích.

13:47
    Anže Kopitar nyní "vodil" obranu Flyers, nakonec končí puk v hledišti, hra přerušena.

13:21
    Od modré pálí Giroux, ale je to znovu zblokovaná střela, která dopadá takovým obloučkem za branku Kings.

12:58
    Pěkná akce hostů, Raffl zakončil z levé strany, ale Quick vykopává.

12:33
    Střela Medvěděva z pravé strany byla zblokována mimo branku Kings.

12:07
    Po delší době jsou v útočném pásmu také hokejisté Philadelphie.

11:22
    Devátá střela směřovala na Neuvirtha a opět byla nebezpečná, z pravé strany pálil Dustin Brown, nepříjemnou střelu zápěstím Čech v brance Philadelphie dokázal zneškodnit.

11:05
    Závar v brankovišti Flyers po další chybě, kterou vyrobil Gostisbehere, ten při rozehrávce přihrál na hůl Lewisovi, jenž se prodral před Neuvirtha, ale ten znovu fantasticky zachránil, i s přispěním vlastního obránce!

10:24
    Neuvirth začíná sbírat jeden zákrok za druhým, nyní pálil z pravé strany Dustin Brown, český brankář ale vyráží.

09:43
    Útočné výpady Kings jsou neuvěřitelně nebezpečné, Lucic se nyní natahoval u branky Flyers po puku, který případně mohl doklepnout do branky, Neuvirth by se možná již nestihl včas přemístit. Štěstí pro Flyers, že puk zamířil mimo branku.

09:12
    Nakonec se Simmonds dostal ke střele, Quick ji ale vyrazil a hrají domácí.

08:44
    Simmonds se snaží udržet puk za brankou Kings, je tam ale sám, "na zádech" s dvojicí bránících hráčů.

08:26
    A další chyba Letců v rozehrávce, tentokrát z levé strany dostává šanci Jordan Nolan, jehož střelu ale Neuvirth bravurně zneškodnil!
    07:33 Dwight KING - 1:0

07:33
    Letci byli pod tlakem, těžko se dostávali z vlastní třetiny, navíc se všichni spoléhali na to, že Radko Gudas zvládne rozehrát, to se mu ale nepodařilo a místo rozehrávky doslova "namazal" Gáboríkovi, kterému ze střídačky naskočili dva spoluhráči, z nichž se střelecky před Neuvirthem dokázal z pravé strany prosadit DWIGHT KING. Asistence: Marián Gáborík.

06:59
    Zpoza vlastní branky rozehrává Radko Gudas, ale Letcům se nedaří dostat z vlastní třetiny.

05:40
    Pearson pálí z levé strany, ale Neuvirth střelu viděl a v pohodě ji zneškodnil, hra opět přerušena.

05:04
    Vůbec poprvé svírá puk ve své lapačce český gólman ve službách Flyers Neuvirth, který raději přerušuje hru.

04:15
    Úvod zápasu jasně v režii Flyers, hosté jsou aktivnější, pomohla jim i přesilová hra, nyní jejich další útočnou akci přerušuje ofsajd.

03:56
    Z otočky pálí před brankou Kings právě Vande Velde, ale Quick se nenechal zaskočit.

03:40
    Vande Velde důrazný za brankou Kings, díky tomu hosté získali útočné pásmo.

03:09

02:43
    Poslední necelá půl minuta do konce přesilové hry Philadelphie, která se nyní nemůže dostat do útočného pásma.

02:15
    Až nyní se domácí osvobozují a mohou prostřídat.

02:00
    Hosté zůstávají i nadále v útočném pásmu, i po vhazování.

01:45
    Nyní jsou již Letci v útočném pásmu, Jakub Voráček předložil parádní pas na pravou stranu na Gifouxe, který poslal puk před branku a ten si srazil nešťastně bránící McNabb, ale Quick fantasticky holí zachránil.

01:15
    Králové vyhráli vhazování u vlastní branky a okamžitě odehráli puk ze své třetiny.

01:09
    Domácí Alec Martinez zahákoval u vlastní branky Raffla a dostává dvě minuty.

01:00
    Hosté mají na ledě svou elitní formaci a ta hned vybojovala faul!

00:48
    Ofsajd Flyers, vhazování ve středním pásmu.

00:15
    Hosté vyhráli úvodní buly.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Martinez, Ehrhoff, Forbort – Lucic, Kopitar, Toffoli – Pearson, Shore, Gáborík – King, Lewis, Brown – Mersch, Anderoff, Nolan

Philadelphia Flyers: Neuvirht (Mason) – Streit, Schultz, Gostisbehere, L. Schenn, Gudas, Medvěděv – Raffl, Giroux, B. Schenn – Voráček, Couturier, Simmonds – Read, Laughton, Umberger – Vande Velde, Bellemare, White

Rozhodčí: Hebert, Watson – Wheler, Nansen.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas ve Staples Center začne ve 22 hodin, takže nechoďte spát a sledujte náš přenos. Jste k němu všichni zváni.

Wayne Simmonds 20 (9+11)

Hosté jsou na šestém místě Metropolitní divize se ziskem 37 bodů. Tým teď čeká třetí a zároveň poslední zápas na krátkém tripu. Bude to také třetí pokus o výhru, neboť ani v jednom z těchto zápasů Philadelphia nevyhrála. Naposledy prohrála v San Jose 4:2, když branky vsítili Giroux a Couturier.

Anže Kopitar 28 (10+18)

Domácí tým vede Pacifickou divizi s jedenáctibodovým náskokem na druhou Arizonu. Tým opravdu šlape, což poznalo i Calgary, které bylo posledním soupeřem kalifornského celku. Los Angeles vyhrálo v Kanadě 4:1, gólově se prosadili Gáborík, Lucic, Andreoff a Pearson. I dnes bude tým favoritem.

Los Angeles – San Jose 3:5
    Arizona – Los Angeles 3:4 pp
    Vancouver – Los Angeles 0:5
    Edmonton – Los Angeles 2:5
    Calgary – Los Angeles 1:4

Dobrý večer u NHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Los Angeles Kings a Philadelphia Flyers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:10.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 8. King (Gáborík), 18. Doughty (Muzzin, Kopitar) – 48. B. Schenn (Simmonds, Voráček)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Martinez, Ehrhoff, McBain – Lucic, Kopitar, Toffoli – Pearson, Shore, Gáborík – King, Lewis, Brown – Mersch, Anderoff, Nolan
    Philadelphia Flyers: Neuvirht (Mason) – Streit, Schultz, Gostisbehere, L. Schenn, Del Zotto, Gudas, Medvěděv – Raffl, Giroux, B. Schenn – Voráček, Couturier, Simmonds – Vande Velde, Bellemare, White – Laughton, Umberger

Rozhodčí: Hebert, Watson – Wheler, Nansen

Diváci: 18 230