Michalovce – Humenné 6:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Topoľčany 5:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Detva 2:1 (kon.)
Senica – Nové Zámky 1:8 (kon.) | Trnava – Prešov 6:5 (kon.) | Bardejov – Spišská N. Ves 5:1 (kon.)
HC Dukla Senica
1:8 (0:1, 0:2, 1:5)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 03.01.2016, 17:00 • ZŠ Senica • 1. liga (SR)

Nové Zámky rozbili Senicu 8:1 a ostávajú na druhej priečke 1. ligy. Mužm zápasu je Albín Podstavek, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral. (19:24:55)

56:47
    Senica dala gól!

GARIP SALIJI strieľa čestný gól a kazí Chovanovi čistý štít! Asistencie: Ľuboš Dobrý a Michal Romančík.

55:39
    Senica bude hrať presilovku 4 na 3, keď si ku Hudecovi sadne Hegyi za podrazenie.

55:28
    Kristián Grman odchádza na trestnú lavicu za krosček a hosťujúci Michal Hudec za sekanie.

49:40
    HC Nové Zámky dali gól!

Nové Zámky si musia dnešný zápas poriadne užívať! MARTIN CHOVAN zvyšuje už na 8:0! Asistencie: Juraj Ďurčo a Albín Podstavek.

48:11
    Kristián Grman a Dominik Hegyi dostali vzájomný trest za údery.

42:21

ALBÍN PODSTAVEK dáva svoj druhý a zároveň siedmy gól Nových Zámkov v zápase! Asistencie: Martin Chovan a Juraj Ďurčo.

41:41
    Rastislav Vereš dostal 2+2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, pretože hosťujúcemu hráčovi sa z oblasti tváre pustila krv.

41:37

Novozámčania si robia zo Záhorákov trhací kalendár! ERIK WEISSMANN po asistencii Michala Šišku a Dominika Hegyiho strieľa šiesty gól hostí v dnešnom stretnutí.

40:42

Domáci sú zrelí na uterák, keďže ALBÍN PODSTAVEK zvyšuje už na 5:0! Asistovali mu Jaroslav Svoboda a Ondrej Štefanka.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina je za nami. Nové Zámky v nej našli recept na Krajčoviča hneď tri razy. V 30. minúte zvýšil na 2:0 Hegyi a o tri minúty neskôr zvýšil už na rozdiel troch gólov Dubec. V 38. minúte strelil štvrtý gól Fábry a Nové Zámky smerujú za tromi bodmi. Bude v poslednej časti hry pokračovať dominancia v podaní hostí?

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

37:52

V Senici je to už menší debakel! Štvrtý raz vyťahuje Krajčovič puk zo svojej svätyne. Teraz ho prekonal BRANISLAV FÁBRY, ktorému prihrali Michal Hudec a Martin Baron.

36:00
    Hostia ovládajú dnešný zápas a Ján Chovan zatiaľ drží čisté konto.

33:00

Hostia vedú po góle MAREKA DUBECA už 3:0! Na jeho góle sa podielali Tomáš Török a Juraj Ďurčo.

32:08
    Nové Zámky nedokázali využiť početnú prevahu, keďže Fian sa vrátil na ľad.

30:08
    Rudolf Fian (Senica) odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

29:31

DOMINIK HEGYI strieľa druhý gól Nových Zámkov! Asistencie si pripísali Jakub Hrudík a Marek Dubec.

29:00
    Hostia prečkali oslabovku bez inkasovaného gólu.

27:00
    Martin Chovan (Nové Zámky) dostal dve minúty za sekanie.

21:24
    Penák si môže vydýchnuť, pretože hostia nedokázali potrestať jeho nedisciplinovanosť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je za nami. Videli sme v nej jeden gól v 19. minúte z hokejky hosťujúceho Erika Čaládiho. Nové Zámky zatiaľ plnia úlohu favorita. Dúfajme, že druhé dejstvo prinesie viac gólových momentov.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    Peter Penák (Senica) podrazil hosťujúceho hráča šesť sekúnd pred prvou sirénou. Hostia už pravdepodobne gól nesithnú dať, no druhé dejstvo začne ich presilovkou.

18:39

ERIK ČALÁDI posiela po prihrávke Michala Hudeca Nové Zámky do vedenia!

16:30
    Úvodná časť hry smeruje do záveru a v Senici je stále bezgólový stav. Kto sa presadí ako prvý?

14:37
    Senica nevyužila ani druhú presilovú hru a v konečnom zúčtovaní ju to môže mrzieť.

12:37
    Seničania dostávajú druhú príležitosť po Čaládiho bránení v hre. Dočkáme sa prvého gólu?

05:00
    Na Záhorí sa hrá zatiaľ bezgólovo. Domáci nedokázali zúžitkovať presilovú hru, ktorá skončila pred pár sekundami.

02:43
    Luka Bašič (Nové Zámky) si odpyká dvojminútový trest za hákovanie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Dukla Senica: Krajčovič – Grman, Šohajda, Šimon, Kotzman, Fian – Romančík, Vereš, Dvonč – Pekarčík, G. Saliji, Řezáč – Daniel, Dobrý, Penák

HC Nové Zámky: J. Chovan – Bašič, Hegyi, Sucharda, Podstavek, Tábi, Baron, Fábry, Štefanka, Dubec, Hrudík, Mi. Hudec, J. Ďurčo, P. Gula, Kousalík, Martin Chovan, Svoboda, T. Török, Weissmann, Čaládi, M. Šiška.

Rozhodca: Adamec – Krajčík, Valo.

Siedma Senica privíta na svojom ľade druhé Nové Zámky, ktoré mali ku koncu roka 2015 dobrú formu a z piatich zápasov prehrali len jediný aj to po nájazdoch. Domáci majú pred deviatymi Spišiakmi deväťbodový náskok, ktorý značí dve výhry, a tak budú chcieť Záhoráci pred svojimi fanúšikmi uspieť. Nové Zámky naopak bojujú o čo najlepšiu východiskovú pozíciu. Keby sa súťaž skončila už teraz tak práve tieto dva tímy by vytvorili štvrťfinálovú dvojičku.

O atraktivite tohto duelu dokazujú aj vzájomné duely v tomto ročníku, pre ktoré neplatí staré-známe „môj dom, môj hrad“. Prvý zápas vyhrali v Senici hostia 5:4 až po samostatných nájazdoch. V Nových Zámkoch sa taktiež jednalo o veľmi vyrovnaný zápas, keď Senica vyhrala 6:4. Papierový favoritom sú hostia, no oba tímy majú o čo hrať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu..

Roland Hric

Branky a nahrávky: 57. G. Saliji (Dobrý, Romančík) – 19. Čaládi (Mi. Hudec), 30. Hegyi (Hrudík, Dubec), 33. Dubec (T. Török, J. Ďurčo), 38. Fábry (Mi. Hudec, Baron), 41. Podstavek (Svoboda, Štefanka), 42. Weissmann (M. Šiška, Hegyi), 43. Podstavek (Martin Chovan, J. Ďurčo), 50. Martin Chovan (J. Ďurčo., Podstavek)

HC Dukla Senica: Krajčovič (42. Račko) – Grman, Šohajda, Šimon, Kotzman, Fian – Romančík, Vereš, Dvonč – Pekarčík, G. Saliji, Řezáč – Daniel, Dobrý, Penák
    HC MIKRON Nové Zámky: J. Chovan – Bašič, Hegyi, Sucharda, Podstavek, Tábi, Baron, Fábry, Štefanka, Dubec, Hrudík, Mi. Hudec, J. Ďurčo, P. Gula, Kousalík, Martin Chovan, Svoboda, T. Török, Weissmann, Čaládi, M. Šiška.

Rozhodčí: Adamec – Krajčík, Valo