New Jersey – Detroit 0:1 (kon.) | St. Louis – Ottawa 2:3 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.)
Edmonton – Carolina 1:0 (po pr.) | Vancouver – Arizona 2:3 (kon.)
Edmonton Oilers
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 05.01.2016, 03:10 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Domácí dnes odehrají čtvrtý z šesti po sobě jdoucích domácích zápasů. V prvních třech Oilers zaznamenali jen jediné vítězství, to nad Arizonou po samostatných nájezdech. Edmonton zatím získal pouze 35 bodů, za což mu patří až poslední místo Západní konference.

Ryan Nugent-Hopkins – 39 zápasů (8+19)

Jak je v posledních letech zvykem, Carolina patří spíše do spodní části tabulky, což Hurikáni dokazují i v letošním ročníku. Aktuálně hosté figurují s 38 body na 12. příčce Východní konference.

00:40
    Elitní formace na ledě nic nevymyslely a jdou střídat. Navíc je tu ofsajd Edmontonu.

01:07
    Jako první musel zasahovat Ward v brance Caroliny.

02:18
    Carolina je v úvodu zápasu aktivnější, zatím ale pouze na kotouči. Talbot nemusel doposud zasahovat.

03:27
    Domácí hokejisté se nicméně nemohou dostat ke kotouči, natož ho vyhodit z pásma.

04:15
    Warda prověřil Hunt od modré. Hostující brankář vyráží touš betonem do rohu.

05:26
    Obránci Edmontonu uklidňují hru a vyčkávají s pukem za vlastní brankou.

05:48
    A málem se jim to vymstilo, poněvadž se ke kotouči dostal Nash, jenž rázem ohrozil Talbota.

06:55
    Hodně opatrný začátek sledujeme v podání obou celků. Ani jeden zatím nechce být moc aktivní a hraje se zejména u mantinelů.

08:12
    Špatná rozehrávka Oilers znamená zakázané uvolnění.

09:09
    S nahozením Hanifina neměl Ward sebemenší problémy.

09:53
    Střílet je snad dnes zakázané. Oba týmy jsou rády, když přejdou přes útočnou modrou čáru a tím veškerá energie u nich končí.

10:50
    Stejně jako nyní Draisaitl. Dostal se dva metry za modrou a následně raději odevzdal kotouč, než aby něco vymyslel.

11:40
    Z kruhu vystřelil Malone, ale jeho pokus neohrozil Talbota.

12:04
    Na druhé straně nahodil pouze Hendricks na Warda, aby alespoň vybojoval útočné pásmo.

12:28
    Ward si nyní trochu zachytal. Prověřil ho nejprve Eberle a po něm Pouliot.

13:10
    Bekhendem to zkoušel Purcell. Puk ale pouze proletěl hostujícím brankovištěm.

14:25
    Jordan Staal hledal před brankou své spoluhráče. Bekhendovou zadovkou ale našel pouze Khairu.

15:48
    To bylo ale na dlouho naposled, protože nyní je na puku Carolina a ta opět hraje pouze u mantinelů.

16:28
    Purcell se pokoušel o individuální akci, ztroskotal však na Lilesovi.

17:04
    Zakázané uvolnění v podání Oilers.

18:02
    Versteeg se pokusil bekhendem překvapit Talbota. Puk však nezamířili na edmontonskou klec.

19:01
    Poslední minuta úvodní části.

19:41
    Zakázané uvolnění na straně Caroliny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V zahajovací dvacetiminutovce jsme branku neviděli a nutno podotknout, že by to byl zázrak, kdy ano, poněvadž oba celky střeleckou aktivitou příliš nehýřily, i když Hurikání vedou na střely 9:6, i tak gólmani neměli moc práce. Prostřední perioda začne ve 3:58.

20:01

20:37
    Nugent-Hopkins se dral do útoku, zastavil ho ale hvizd rozhodčího znamenající ofsajd.

21:23
    Lindholm nebezpečně tečoval puk před Talbotem. Touš za záda domácího gólmana ale nedostal.

21:39
    A nepovedlo se to ani Raskovi, který dostal prostor ale svůj bekhend nepřetlačil přes betony Talbota.

22:54
    Zakázané uvolnění Hurricanes.

24:05
    Korpikoski dlouho úřadoval za brankou Caroliny, nakonec se ale utopil ve vlastních kličkách.

25:10
    K ohrožení Warda se dostal Hall. Jeho střela zápěstím ale skončila v lapačce hostujícího gólmana.

25:39
    Ze stejné pozice pálil Korpikoski, ale trestuhodně netrefil branku.

25:43
    Na druhé straně musel rychlý protiútok hostů likvidovat Talbot.

26:19
    Střela Nurseho od modré neohrozila Warda.

27:40
    Carolina je opět dlouho v útočném pásmu. Ovšem střela nepřichází opět žádná.

28:20
    Máme tu první vyloučení zápasu, které obstaral McGinn (CAR) za hru vysokou holí.

29:15
    Početní výhoda se ale domácímu celku vůbec nedaří.

30:20
    Hosté jsou v plném počtu.

31:04
    Špatná rozehrávka hostů znamená zakázané uvolnění.

31:41
    Draisaitl se pokoušel přetlačil Wardův beton, ale marně. Co je ale zajímavější, že se to obešlo bez typických reakcí vyvolávající šarvátku.

32:35
    Střela McClementa při akci tří proti dvěma skončila zablokována v rohu.

33:32
    Versteeg si najel mezi kruhy a z první nedokázal poslat kotouč na branku. Talbot opět nemusel zasahovat. Viděli jsme ale první náznak gólové šance v dnešním zápase.

34:29
    Rask svou přízemní střelou našel pouze lapačku Talbota.

35:37
    Hall se dostal až před Warda. Toho ale svou fintou neobalamutil.

37:40
    Nyní se hraje v rychlém sledu. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z gólmanů nemusel zatím zasahovat.

38:21
    Zakázaného uvolnění se nyní dopustili hokejisté Oilers.

39:01
    Poslední minuta poslední periody.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ani po čtyřiceti minutách jsme se v Rexall Place nedočkali branky. Úroveň hry se oproti úvodní části sice zlepšila, ale gólmani dnes hrají prim. Dnešní zápas se tak nevyniká programu NHL, kde také moc branek nepadá. Závěrečná část začne ve 4:49.

40:01

40:58
    Eric Staal dostal přihrávku mezi kruhy, ale svou střelu zcela nepochopitelně pozdržela a mezitím mu jí stačila zablokovat domácí obrana.

41:58
    Skinner dostal zajímavou přihrávku na hranici kruhu a pálil z první. Talbot se však proti němu stihl přemístit.

42:16
    Icing Oilers.

42:40
    Slavin sobecky místo přihrávky pozdržel puk pro sebe a po zásluze byl o něj obrán.

43:31
    Lindholm pálil od modré a jeho pokus tečoval Nestrašil. Pouze do míst, kde ale byl Talbot.

44:26
    Oba týmy postrádají opět špetku přesnosti a hraje se tak zejména v rozích kluziště, kde se bojuje o puky.

46:02
    Pouliot oslovil žabičkou Eberleho a jeho pokus pořádně vystrašil Warda.

47:02
    Draisaitl pálil zprudka od mantinelu. Jeho pokus sice Ward zachytil do lapačku jako chameleon mouchu, ale při svém zákroku zároveň přišel o helmu. Hra je přerušena.

48:19
    Hurikáni rozjeli v útočné třetině veliký hurikán, ale Talbot vše vyřešil přikrytím kotouče.

48:59
    Nestrašil se dostal do zajímavé pozice. Na poslední chvíli ho ale o kotouč připravila domácí obrana.

49:54
    Puliot se dostal k odražené pryži. Měl ale málo času a tak nestačil pořádně zacílit. Jeho střela skončila těsně vedle hostující branky.

50:34
    Na druhé straně se pokusil bekhendem překvapit Talbota Hanifin. Domácí gólman byl ale připraven.

50:58
    Korpikoski si vyjel zpoza branky a vymyslel parádní přihrávku pro Hunta. Ten ale nebyl připraven a jeho zakončení bekhendem bylo slabé.

51:42
    Versteeg (CAR) se provinil hákováním a putuje tak na trestnou lavici.

52:02
    Huntova střela od modré skončila sražená v ochranné síti.

52:22
    Hostům se daří vyhodit kotouč do bezpečí.

52:40
    Opět budou muset Olejáři začít od vlastní branky.

53:16
    Domácí přesilovková formace je navíc vykázána z útočného pásma za hru vysokou holí.

53:42
    Celkem v pohodě přežila Carolina úvodní oslabení v zápase.

54:14
    Edmonton musí rozjet další akci až zpoza vlastní branky.

55:12
    Oba celky se začínají ještě více než doposud soustředit na obranu. Zřejmě se dočkáme prodloužení.

56:39
    Hunt (EDM) si počínal nedovoleně a za hákování dostává dvě minuty. Dává tak jedinečnou možnost Carolině, aby rozhodla dnešní duel.

56:54
    Od modré pálil Hanifin. Jeho střela ale k Talbotovi nedoputovala.

57:10
    Edmonton se osvobozuje.

57:40
    Opět se podařilo domácím hokejistům vyhodit puk přes všechny čáry.

58:09
    Liles musí znovu pro kotouč až k Wardovi.

58:39
    Hunt se vrací zpátky na led.

59:00
    Je před námi posledních šedesát vteřin základní hrací doby.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Je to nečekané, ale ani šedesát minut nestačilo oběma týmům, aby daly alespoň jeden gól. Snad se tedy branky dočkáme v prodloužení, když se hraje tři na tři.

60:01

60:40
    Ani jednomu týmu se nechce překvapivě útočit.

61:18
    Kdy už se Nordström dostane do pásma, tak raději přijde o kotouč.

61:47
    Průnik Draisaitla od mantinelu musel zastavit až Ward.

62:22
    Stejně dobře si vedl i na opačné straně Talbot proti Hanifinovi.

62:47
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Utkání nakonec nedospěje do nájezdů. Postaral se o to ANDREJ SEKERA. Jeho první pokus sice ještě Ward dokázal vyrazit. Nicméně ale před sebe a slovenský útočník se dostal k dorážce střelou mezi betony překonal gólmana hostí. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Jordan Eberle.
    62:47 Andrej SEKERA - 1:0p