Omsk – Chanty-Mansijsk 1:2 (po pr.) | Barys – Jekatěrinburg 4:3 (kon.)
Úterý 05.01.2016, 12:00 • Arena Omsk, Omsk • KHL

Dominik Furch (AVG) 22 zákroků, 2 góly, úspěšnost zákroků 91,7%
    Martin Erat (AVG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:29
    Michal Kempný (AVG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 24:22
    Vladimír Sobotka (AVG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:26 (14:35:50)

Avangard Omsk prožil to samé jako včera CSKA Moskva. Domácí hokejisté nedokázali využít velké množství šancí a čtyři přesilové hry a v samotném závěru za to dvakrát draze zaplatili, když Arťom Bulajensky nejprve necelých pět minut před koncem poslal zápas do prodloužení a v něm poté rozhodl o vítězství Jugry krásnou střelou Vitaly Sitnikov. Konečný výsledek. Avangard Omsk 1 Jugra Chanty-Mansijsk 2.

62:06 Vitaly SITNIKOV - 1:2

62:06
    Jugra právě vstřelila branku!
    VITALY SITNIKOV má příhodné jméno pro střílení branek a necelé tři minuty před koncem prodloužení střílí rozhodující gól a ukončuje dnešní pohlední utkání!! Jevgenij Orlov na pravém křídle krásnou zadovkou přenechal puk najíždějícímu Vitalymu Sitkinkovi, který z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zamířil střelou zápěstím přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Jevgenij Orlov.

61:08
    Avangardu se podařilo vybojovat puk, jeho následný útok ale nic nepřinesl.

60:44
    Oleg Pogorišny se na levém křídle tlačil před bránu, ze střelecké pozice ho ale skvěle vytlačil Ivan Lekomcev, který s ním v rohu kluziště vzápětí svedl souboj o puk.

60:01

Avangard Omsk byl během celého průběhu utkání jasně střelecky aktivnější, není mu to ovšem nic platné. Na úvodní gól zápasu z deváté minuty v podání Pjotra Kokrijakova odpověděl necelých pět minut před koncem po nádherné individuální akci Arťom Bulajensky a o osudu utkání rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy. Skóre po 60 minutách. Avangard Omsk 1 Jugra Chanty-Mansijsk 0.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    Avangard vyhodil puk na zakázané uvolnění a ještě se bude v závěru normální hrací doby jednou vhazovat před Dominikem Furchem.

59:45
    Od prodloužení celkem pohledného, ale na góly hodně chudého zápasu, nás dělí pouhých 15 sekund.

59:19
    Dominik Furch zmrazil puk na ledě lapačkou, aby nepustil hráče Jugry k dorážce.

58:34
    Stanislav Kalašnikov dostál svého jména a z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele, Dominik Furch ji ale po pěkném zákroku ukryl v lapačce!

58:00
    Do konce normální hrací doby zbývají přesně dvě minuty.

57:34
    Avangard Omsk se snaží na inkasovaný gól ještě před koncem třetí třetiny zareagovat.

56:43
    Jako bych přivolal před začátkem třetí třetiny to, co včera potkalo CSKA Moskva, které také vedlo 1:0, nakonec ale prohrálo v normální hrací době se Soči 2:1.
    55:53 Arťom BULAJENSKY - 1:1

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Kokrijakov (Burdasov) – 56. Bulajensky (Selezňov, Chvostov), 63. Sitnikov (Orlov)

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Alexandrov, Kempný, Lekomcev, Pěrvyšin, Gasjev, Kulik, Gluchov – Sobotka, Pěrežogin, Erat – Kazakov, Paršin, Zubov – Kokrijakov, Michajev, Burdasov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Pjanov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Kalašnikov, Mamkin, Vasilčenko, Pogorišny, Chvostov, Selezňov, Chrišpents – Panov, Gorbunov, Bortnikov – Bulajensky, Taraťuchin, Medvěděv – Sitnikov, Ankudinov, Belejev – Jašin, Orlov, Jacenko – Lapenkov.

Rozhodčí: Jakov Dejev, Paul Ovčinnikov – Alexej Michel, Jevgenij Strelcov

Diváci: 10290