Olomouc – HC Plzeň 1:3 (kon.) | Zlín – K. Vary 1:4 (kon.) | Vítkovice – Kladno 5:0 (kon.)
Třinec – Slavia 2:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Rytíři Kladno
Pátek 08.01.2016, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání, z něhož budeme přinášet důležité události, začíná v 17:00.

V rámci 31. kola juniorské DHL Extraligy se ve vítkovické MFH utkají celky domácích Vítkovic a kladenských Rytířů, jež v neúplné tabulce dělí tři místa. Desáté Kladno má po 29 odehraných zápasech na kontě 42 bodů, Vítkovice jich dokázaly nasbírat 46.

Ze vzájemného zápasu, který byl odehrán před více než měsícem, vyšly vítězně Vítkovice. Po jedenáctigólové přestřelce přivezly zpět do Ostravy tři body za výhru 6:5.

RYTÍŘI KLADNO
    V čele kanadského bodování hostů je Daniel Kružík díky nasbíraným 36 bodům (15+21). O bod zpátky jsou na druhém, resp. třetím místě Yuki Miura (22+13) a Petr Havlůj (16+19). Třetí jmenovaný je však i v čele jiné statistiky, nasbíral již 78 trestných minut. Nejčastěji bodujícími obránci jsou František Matula (3+10) a David Bunda (2+8). Ze tří brankářů, kteří do extraligových bojů zasáhli, odchytal nejvíce minut David Stahl. Úspěšnost jeho zásahů je 89,14% a průměr inkasovaných branek na zápas 3,98.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Ostravané, na rozdíl od Středočechů, v dosavadních zápasech nestříleli tak často, a počet vstřelených branek je téměř o 40 nižší, než u jejich soupeřů. Statistikám vévodí Dominik Kafka, jenž nasbíral 27 bodů za 20 gólů a 7 přihrávek. Jen o bod zpět je Tomáš Jáchym (8+18). Dalšími často bodujícími hráči z řad Vítkovických jsou Lukáš Žiak (10+12) a Samuel Ollender (13+8). Posledně jmenovaný hráč se v prvním lednovém utkání proti Jihlavě blýskl hattrickem. V letošní sezóně se do vítkovické branky v 18 zápasech postavil Michal Wanecki, jehož procentuální úspěšnost zásahů činí 91,04 a GAA 2,48.

V prvních zápasech v roce 2016 se dařilo Vítkovicím. Na domácím kluzišti potvrdili Ostravané roli favoritů a porazili Jihlavu 4:1, naopak Kladno podlehlo čtvrté Plzni vysoko 1:8.

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Wanecki) – Adamík, Charvát, Klok, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym, Kuťák

Rytíři Kladno: Ptáček (Blažek) – Havelka, Malý, Chládek, Bunda, Matula – Piovarči, Patyk, Čermák, Borkovec, Havlůj, Keszi, Janeček, Hrabík, Kružík

Rozhodčí: P. Mikula – V. Rožánek, V. Hanzlík.

00:01

07:04
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Kamil Šimeček – 2 min., podražení).

09:04

15:55
    Vyloučení v týmu Kladna (Petr Havlůj – 2 min., držení).

17:55
    Kladno v plném počtu.

20:00

20:01

20:55
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Havlůj – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, naražení zezadu).

22:55
    Hosté již hrají v pěti.

29:54
    Tentokrát je vyloučen hráč z řad domácích, Lukáš Klok vyfasoval dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

35:44
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Gólový účet zápasu otevřel SAMUEL OLLENDER (14+8). Asistence: Daniel Kurovský a Filip Kuťák.

38:00
    Petr Janeček (KLA) vyloučen na dvě minuty za sekání.

39:07
    DANIEL SPRATEK využil přesilovou hru a upravil na 2:0. Asistence: Tomáš Jáchym a Lukáš Žiak.

40:00

40:01

52:21
    Kryštof Hrabík (KLA) potrestán dvěma minutami za sekání.

52:30
    Druhou trefou v zápase zvyšuje DANIEL SPRATEK, opět v početní výhodě, na 3:0. Asistence: Tomáš Jáchym a Lukáš Žiak.

57:59
    Sudí Mikula vylučuje Davida Bundu (KLA) na dvě minuty za podražení.

58:16
    Autorem čtvrtého gólu utkání je DANIEL SPRATEK, jemuž se podařilo zkompletovat hattrick a využít třetí přesilou hru Ostravanů. Asistence: Lukáš Klok a Vlastimil Malina.

59:35
    V samém závěru třetí třetiny překonal kladenského brankáře ještě DANIEL KUROVSKÝ. Asistence: Samuel Ollender a Filip Kuťák.

Zápas 31. kola juniorské DHL Extraligy mezi kladenskými Rytíři a hráči ostravského Steel je již minulostí. Vítězně z něj vzešli domácí, a to i kvůli rychle využitým přesilovým hrám a hattricku Daniela Spratka (v dnešním utkání 3+0). (19:01:30)

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 36. Ollender (Kurovský, Kuťák), 40. Spratek (Jáchym, Žiak), 53. Spratek (Jáchym, Žiak), 59. Spratek (Klok, Malina), 60. Kurovský (Ollender, Kuťák)

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Adamík, Charvát, Klok, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka, Jáchym, Kuťák

Rozhodčí: P. Mikula – V. Rožánek, V. Hanzlík