Winnipeg – Buffalo 2:4 (kon.) | Washington – Ottawa 7:1 (kon.) | Chicago – Colorado 6:3 (kon.)
Minnesota – New Jersey 1:2 (kon.) | Anaheim – Detroit 1:2 (kon.) | Edmonton – Florida 1:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
6:3 (2:0, 4:2, 0:1)
Colorado Avalanche
Pondělí 11.01.2016, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci nedělního programu NHL přivítají obhájci Stanley Cupu Chicago Blackhawks celek Colorada Avalanche. Očekávat můžeme hodně zajímavý duel, neboť Černí jestřábi patří k elitě ligy i v tomto ročníku a Colorado, bojující o play-off, se také nachází v dobré aktuální formě.
    Varlamov si při ranním rozbruslení pohrával s pukem

Colorado Avalanche:
    Hokejisté Colorada bojují o postup do play-off. Aktuálně mají na svém kontě 45 bodů a v tabulce Západní konference jim patří sedmé místo. Laviny se aktuálně dostaly do výborné formy, když v posledních třech zápasech dokázaly zvítězit. Postupně na svém ledě přehrály kvalitní celky Los Angeles, St. Louis a Nashvillu.

Chicago Blackhawks:
    Obhájce Stanley Cupu neoslabila ani mírná přestavba kádru a i letos patří k nejlepším týmům NHL. S 56 body tak Černým jestřábům patří druhé místo v tabulce Západní konference. Blackhawks navíc drží už šestizápasovou vítěznou sérii, naposledy doma přehráli 3:1 Buffalo. Vynikající výkony předvádí útočník Patrick Kane, který je zatím největším aspirantem na nejprestižnější individuální trofeje. Výborně hraje také ruský nováček, Artěmij Panarin.

Patrick Kane – 60b (23+37)
    Artěmij Panarin – 38b (15+23)
    Jonathan Toews – 28b (15+13)

Brankář:
    Corey Crawford – 34z, průměr 2,19, úspěšnost 92,7%

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Gustafsson, Seabrook (A), Van Riemsdyk, Rozsíval – Hossa, Toews (C), Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teräväinen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Mashinter. Trenér: Joel Quenneville

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Beauchemin, Bodnarchuk, Holden, Barrie, Redmond, Guenin – Duchene, MacKinnon, Tanguay – Iginla (A), Grigorenko, Martinsen – Comeau, Söderberg, Landeskog (C) – Skille, Mitchell, McLeod (A).

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Sericolo, Murray.

V Chicagu dozněla hymna USA. Nyní je již vše nachystáno k začátku utkání.

00:01

00:16
    První zákrok zápasu si připsal domácí Crawford. Šlo ale pouze o propagační střelu z velké dálky.

01:06
    Laviny v postavení mimo hru, vhazuje se ve střední třetině.

01:35
    MacKinnon z úhlu nastřelil kotouč na branku. Crawford se musel mít napozoru i proti následné dorážce.

02:50
    Domácí začali zápas vlažně, na kotouči jsou hlavně Avs.

03:55
    Crawford vyrazil pokus Söderberga a následně zasáhl také po ráně od modré čáry.

05:07
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou Chicaga, buly je nařízeno ve středním pásmu.

06:07
    Nahození Holdena tečoval mimo Söderberg. Hosté jsou zatím jasně aktivnější.

06:22
    Nebezpečnou střelu Anisimova vyrazil Varlamov.

06:46
    Dobré střídání domácích. Rány Anisimova a Keitha však pochytal opět Varlamov.

07:12
    Na Crawforda se řítil Duchene, ale domácí brankář odolal!

08:21
    Danaultova střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

08:27
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Po buly nahodil kotouč na branku Garbutt a volný puk dorazil zblízka do odkryté klece BRANDON MASHINTER. Asistence: Ryan Garbutt a Dennis Rasmussen.
    08:27 Brandon MASHINTER - 1:0

09:57
    Domácí po vstřeleném gólu ožili a nyní kombinují v útočném pásmu.

10:58
    Grigorenko svou střelou vyprášil betony brankáře Crawforda.

11:29
    Mohlo to být 2:0! Po akci Mashintera se ještě dostal k dorážce Garbutt, ale Varlamov byl v obou případech na místě!

12:20
    Od modré vypálil Keith, Varlamov vyráží.

13:13
    Na druhé straně to zkoušel MacKinnon. Dobrý zákrok musel vytáhnout Crawford.

14:54
    Z levého kruhu střílel Mitchell, Crawford puk vytěsnil mimo svou klec.

15:35
    Další útok rozjíždějí Avalanche, kteří se snaží odpovědět na domácí zásah.

16:22
    A je to 2:0 pro Blackhawks! PATRICK KANE si v útočném pásmu zakličkoval, vrátil se na modrou čáru a přesně vystihl okamžik, kdy clonící Anisimov zastínil Varlamovovi výhled. Jeho střela tak zapadla za záda ruského gólmana hostí. Asistence: Artěmij Panarin a Trevor Van Riemsdyk.
    16:22 Patrick KANE - 2:0

16:40
    Ofsajd Colorada.

16:56
    Domácí jsou teď velmi aktivní. Na levém kruhu se dostal k odraženému kotouči Keith a Varlamov musel opět zasahovat.

17:59
    Patrick Kane teď vypomohl i defenzivě, když v obranném pásmu zachytil přihrávku soupeře.

18:16
    Střela Panarina se odrazila od lapačky Varlamova a puk se možná otřel i o tyčku! Reklamní přestávka.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:28
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

19:50
    Od modré to zkoušel Keith, Varlamov puk vytěsnil mimo své tyče.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina, která vyšla mnohem lépe domácím Blackhawks. Ti byli především efektivnější v koncovce, a proto vedou nad Lavinami 2:0. Skóre utkání otevřel v 9. minutě Brandon Mashinter, jenž zblízka doklepl kotouč do odkryté branky. Na 2:0 pak zvýšil Patrick Kane, který využil toho, že brankář Varlamov letící puk vůbec neviděl.

Střely na branku v 1. třetině – 15:11.

Další třetina začne přibližně v 1:59.

20:01

20:09
    Landeskog se podél levého mantinelu protlačil až ke střele. Tu vyrazil Crawford.

20:10
    Varlamova nyní prověřil Keith, brankář hostí si s ranou výborného obránce poradil.

21:39
    Tak tohle byla lahůdka v podání domácích hráčů! Toews nahrál na levý kruh Hjalmarssonovi, který, místo střely, ještě poslal kotouč na MARIÁNA HOSSU a ten zakončoval do zcela prázdné branky – 3:0. Asistence: Niklas Hjalmarsson a Jonathan Toews.
    21:39 Marián HOSSA - 3:0

22:26
    Hosté mohli snížit! Grigorenkovo bekhendové zakončení však skončilo pod Crawfordem.

23:10
    Domácí si vybojovali šanci důrazným forčekingem. Anisimov v těsné blízkosti Varlamova neuspěl.

24:32
    Od modré střílel Van Riemsdykm varlamov vyráží.

25:10
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Laviny snižují! Carl Söderberg posunul puk do strany na MATTA DUCHENA a ten střelou zápěstím z pravého kruhu překonal Crawforda – 3:1. Asistence: Carl Söderberg a Gabriel Landeskog.
    25:10 Matt DUCHENE - 3:1

26:32

27:02
    Skille se z rohu natlačil až před Crawforda. Ten udržel puk před brankovou čarou i proti důraznému McLeodovi.

27:51
    Z pravé strany vystřelil Landeskog. Crawford si sáhl pro puk lapačkou.

28:25
    Comeau bekhendem přestřelil domácí branku. Hráči Colorada se snaží o další korekci.

29:18
    Wow, tohle byla paráda v podání MATTA DUCHENA! Ten dostal přihrávku od Tanguaye, a přestože byl v ostrém úhlu, tak naznačením poslal Crawforda "na párek" a střílel do téměř odkryté branky. Najednou je to jen o gól. Asistence: Alex Tanguay a Nathan MacKinnon-
    29:18 Matt DUCHENE - 3:2

31:13
    Mohlo být dokonce srovnáno! Grigorenko zakončoval bekhendem z bezprostřední blízkosti, ale Crawford svůj tým tentokrát podržel.

32:00
    Je tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici jde hostující Gabriel Landeskog.

32:18
    Puk se odrazil pod lapačku Varlamova. Brankář Lavin přerušil hru.

32:25
    PATRICK KANE je letos k nezastavení! Nejproduktivnější hráč soutěže vypálil z pravého kruhu a trefil se k bližší tyčce branky Colorada. Druhý gól Kanea v zápase – 4:2. Asistence: Brent Seabrook a Arťjom Anisimov.
    32:25 Patrick KANE - 4:2

32:25
    Hostující kouč Roy se rozhodl vystřídat gólmany! Varlamova nahradil Calvin Pickard.

33:27
    Hned ke dvěma střelám se dostal Grigorenko. Ani jedna si ale nenašla cestu za záda Crawforda.

34:12
    Z voleje pálil Seabrook. Domácí obránce ale trefil jen soupeře a puk se odrazil do středního pásma.

34:31
    Domácí jsou ve velké formě a dnes to jen potvrzují! Shaw v útočném pásmu posunul kotouč na JONATHANA TOEWSE a kapitán Chicaga vymetl golfákem z levého kruhu šibenici nad lapačkou Pickarda. Asistence: Andrew Shaw a Erik Gustafsson.
    34:31 Jonathan TOEWS - 5:2

35:16

35:26
    Puk se dotkl ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

36:33
    Čtvrtá řada hostí kombinovala v útočném pásmu. Nyní už Gustafsson dostal touš do bezpečí.

37:10
    Domácí jeli ve třech proti jednomu. Se zakončením Desjardinse si poradil Pickard.

37:53
    Přečíslení 2 na 1 na druhé straně! Zakončení hráče Colorada už mířilo do poloodkryté klece, ale Crawford se bleskově přesunul a skvělým zákrokem svůj tým uchránil od pohromy.

38:42
    Tohle už je pro hosty kruté! Toews nahrál do tandemu najíždějícímu MARIÁNU HOSSOVI a ten z pravého kruhu zvyšuje na 6:2 pro Blackhawks. Asistence: Jonathan Toews a Andrew Shaw.
    38:42 Marián HOSSA - 6:2

38:42
    Nathan MacKinnon navíc dostává dvě minuty za nesportovní chování!

39:10
    Anisimov z dobré pozice netrefil hostující klec.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Hokejisté Chicaga dnes naplno ukazují svou ofenzivní sílu a po dvou třetinách vedou nad Coloradem 6:2. Druhou část střelecky otevřel Marián Hossa, jenž navýšil domácí vedení na 3:0. Poté přišlo chvilkové vzepětí Lavin, které táhl Matt Duchene, jenž dvěma zásahy korigoval na rozdíl jediného gólu, ovšem pak už zase dominovali Černí jestřábi. Po druhé trefě Patricka Kanea v utkání opustil hostující klec Varlamov a jeho náhradníka Pickarda ještě překonali Jonathan Toews a Marián Hossa. Zdá se, že o vítězi duelu je rozhodnuto.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:12, celkem – 24:23.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:55.
    První lajně Blackhawks o dnes šlape. Marián Hossa se mohl už dvakrát radovat ze vstřelené branky.

40:01

40:30
    Keith nabil Seabrookovi, jehož volej vyrazil Pickard.

40:43
    Hosté jsou v plném počtu.

41:46
    Anisimov a Kane předvedli hezkou akci. Rus prostrčil puk na svého spoluhráče, který byl sám před Pickardem. Brankář Avs své mužstvo podržel dobrým zákrokem.

42:49
    MacKinnon vystřelil po přejetí útočné modré, branku minul.

43:48
    Po nahození Skilleho raději Crawford podržel puk ve své lapačce.

43:55
    Zakázané uvolnění Chicaga.

44:24
    Tak tohle byla trojitá šance domácích! Patrick Kane pálil těsně nad, poté střílel Anisimov do Pickarda a nakonec pokryl hostující gólman i dorážku Kanea.

44:59
    Domácí hrají s chutí, Pickard vyrážel jedovku Desjardinse.

45:25
    Uvidíme první přesilovku hostí. Jonathan Toews vyloučen za nedovolené bránění.

45:52
    Od modré střílel Beauchemin, puk byl tečován mimo.

46:20
    Domácí vyhodili.

47:00
    Desjardins nyní poslal puk až na Pickarda.

47:16
    Domácí v ofsajdu, trest Toewse vyprší za 9 sekund.

47:26

47:37
    Zakázané uvolnění Colorada. Hra se stěhuje před Pickarda.

48:32
    Domácí v přečíslení 3 na 2. Kane s Panarinem ale vše překombinovali.

48:49
    Pickard vyrazil střelu Seabrooka, která byla vypálena od modré čáry.

49:47
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dennis Rasmussen - 2 min., nedovolené bránění).

Přesilovka Colorada začne po reklamní přestávce.

50:13
    Domácím se podařilo vyhodit a přerušit tak nápor soupeře.

50:59
    Patrick Roy zvolil zajímavou variantu a na přesilovku odvolal brankáře. Ke snížení to ale zatím nevede, střelu Martinsena pokryl Crawford.

51:21
    Crawford nyní pochytal několik dorážek a stále svému týmu drží pohodlný čtyřbrankový náskok!

51:54
    Domácí jsou už kompletní. Střela Iginly končí v lapačce Crawforda.

52:47
    Puk vypadl až do hlediště. Vhazovat se bude před brankou Chicaga.

54:00
    Utkání se pomalu blíží ke svému konci, na žádné drama to už nevypadá.

54:48
    Tempo hry začíná uvadat, Chicago se blíží k osmé výhře v řadě.

55:02
    Že by ještě náznak zápletky? NATHAN MACKINNON se v útočném pásmu šikovně uvolnil a střelou z levého kruhu snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Matt Duchene a Nick Holden.
    55:02 Nathan MACKINNON - 6:3

56:10
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

56:25
    Pokus Matta Duchena skončil ve výstroji Crawforda. Reklamní přestávka, poslední v zápase.

56:37
    Avalanche pokračují s prázdnou brankou i nyní.

57:30
    Domácí vyhodili tak šikovně, že puk nepřešel brankovou čáru. O icing se tedy nejedná.

58:05
    Dvě minuty do konce, Hossa s Toewsem se neúspěšně snažili dostat puk do prázdné branky soupeře.

58:37
    Patrick Kane zkusil trefit prázdnou klec ještě z vlastní poloviny. Zamířil mimo a je z toho tedy zakázané uvolnění.

58:44
    Další icing domácích. Patrick Roy už svou snahu vzdal a poslal Pickarda zpět do branky.

59:38
    Černí jestřábi mají puk na svých holích a užívají si závěr zápasu.

Hokejisté Chicaga Blackhawks si připisují už osmou výhru v řadě, jejich formu tentokrát pocítilo Colorado, které si odváží porážku 6:3. O vítězství domácích rozhodly už první dvě třetiny, po kterých platil stav 6:2. V závěrečné části se už trefil jen hostující Nathan MacKinnon, jenž pět minut před koncem uzavřel skóre zápasu.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:14, celkem – 35:37.

1. Marián Hossa (CHI) 2+0
    2. Patrick Kane (CHI) 2+0
    3. Matt Duchene (COL) 2+1

Československá stopa

Marián Hossa (CHI) 2+0, 3 střely, čas na ledě 18:16
    Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:20

To už je z mé strany pro dnešek vše. Hezký zbytek noci! (03:44:38)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Mashinter (Garbutt, Rasmussen), 17. Kane (Panarin, Riemsdyk), 22. Hossa (Hjalmarsson, Toews), 33. Kane (Seabrook, Anisimov), 35. Toews (Shaw, Gustafsson), 39. Hossa (Toews, Shaw) – 26. Duchene (Söderberg, Landeskog), 30. Duchene (Tanguay, MacKinnon), 56. MacKinnon (Duchene, Holden)

Colorado Avalanche: Varlamov (33. Pickard) – Beauchemin, Bodnarchuk, Holden, Barrie, Redmond, Guenin – Duchene, MacKinnon, Tanguay – Iginla (A), Grigorenko, Martinsen – Comeau, Söderberg, Landeskog (C) – Skille, Mitchell, McLeod (A).

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Sericolo, Murray

Diváci: 22007