Toronto – Columbus 1:3 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (kon.) | Calgary – Florida 6:0 (kon.)
Anaheim – Ottawa 4:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Čtvrtek 14.01.2016, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Toronto si v posledním zápase proti Columbusu Blue Jackets s chutí zastřílelo a v Nationwide Areně zvítězilo 17. října 6:3. Leo Komarov zaznamenal v dresu Maple Leafs dva góly a na zbylých čtyřech gólech se vždy podílel jiný hráč. Za Columbus odehrál slušný zápas Scott Hartnell, který vstřelil gól a zaznamenal jednu asistenci. Druhým vzájemným zápasem mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL Vás provede Tomáš Reiner.
    Pozvánka na utkání mezi Maple Leafs a Blue Jackets.

Toronto Maple Leafs:

Toronto Maple Leafs přišlo o útočníka Jamese van Riemsdyka, který bude 6-8 týdnů mimo hru kvůli fraktuře chodila. PA Parenteau před úterním tréninkem prohlásil, že je to pro Maple Leafs obrovská ztráta. Zpět z American Hockey League byl povolán útočník Josh Leivo, který si v dresu Maple Leafs nezahrál téměř rok, ale v týmu Marlies je nejlepším střelcem a byl vybrán do AHL All-Star Game.

Columbus Blue Jackets:

Columbusu Blue Jackets se během posledních dní vůbec nedaří, když po středeční porážce na ledě New Yorku Islanders 5:2 prohrál čtvrté utkání v řadě. Blue Jackets kromě defenzivy trápí také útok, když během posledních dvanácti zápasů dokázali jen jednou vstřelit do sítě soupeře více než tři branky. Columbus naposledy vyhrál 3. ledna na domácím ledě nad Washingtonem, který porazil po samostatných nájezdech 5:4. Blue Jackets mají na svém kontě 34 bodů, což je nejméně ze všech týmů NHL.
    V braně Columbusu začne finský brankář Joonas Korpisalo.

Vzájemné zápasy:

17.10.15 Columbus – Toronto 3:6

Československá stopa v utkání:

Roman Polák (TBL) 0+9, +/- +10
    Martin Marinčin (TBL 0+0, +/- -1

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Marinčin, Rielly, Hunwick (A), Polák – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Grabner, Kadri, Komarov – Winnik, Holland, Lupul – Leivo, Froese, Boyes. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – Murray, Jones, Johnson, Savard, Goloubef, Falk – Rychel, Dubinsky (A), Anderson – Hartnell, Wennberg, Saad – Jenner (A), Karlsson, Atkinson – Bourque, Campbell, Boll. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Dean Morton, Marc Joannette – David Brisebois, Mark Shewchyk.
    Hokejisté Toronta Maple Leafs vycházející na rozbruslení.

V braně Toronta Maple Leafs se dnes představí James Reimer, kterému na opačné straně ledové plochy bude konkurovat mezi třemi tyčemi Columbusu Blue Jackets finský brankář Joonas Korpisalo. V sestavě domácích Maple Leafs nechybí obránci Roman Polák z Česka a Martin Marinčin ze sousedního Slovenska.
    Air Canada Centre během znění kanadské národní hymny.

00:01

00:02
    Toronto Maple Leafs vyhrálo úvodní vhazování zápasu a mohlo přejít jako první do útoku.

00:19
    Toronto Maple Leafs se ovšem po vyhraném vhazování ocitlo v rohu obranného pásma, kde následně zvládlo vyhrát osobní souboj o puk a bez úhony se ubránilo.

01:04
    Úvodní minuta je za námi a zatím čekáme na první střelu utkání a oba brankáři na zákrok.

01:09
    Blue Jackets se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

01:27
    Kerby Rychel se mezi kruhy pro vhazování otáčel s pukem, ke střele se ale mezi dvěma hráči Toronta Maple Leafs nedostal.

01:49
    Brad Boyes na levém křídle vypálil po vyhraném vhazování na přední tyč, kde byl připravený Joonas Korpisalo a připsal si první zákrok v dnešním zápase.

01:52
    Brad Boyes a Josh Leivo se u levé tyče snažili dorážet puk do brány po zákroku Joonase Korpisala, ani jednomu se ale z blízkosti finského brankáře překonat nepodařilo.

02:19
    Nazem Kadri vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a Joonas Korpisalo si po zastavení jeho střely směřující do levého horního rohu připsal skvělý zákrok!

03:00
    Toronto Maple Leafs si v úvodu zápasu vytvořilo velkou převahu.

03:10
    Kerby Rychel (CBJ) dostal menší trest, 2 minuty držení.

03:43
    William Karlsson se málem dostal v oslabení do samostatného úniku, nakonec se ale mezi dvěma hráči Toronta Maple Leafs protáhnout do zakončení nedokázal.

03:57
    Nazem Kadri odvedl skvělou práci v obraně při předchozí situaci a poté napřáhl na levém křídle útočného pásma ke střele, která byla sražena mimo.

04:27
    Nazem Kadri je skvělým hokejistou a hned v úvodu dnešního zápasu to dokonale dokazuje. Nazem Kadri dokáže skvěle bránit, ale hrozí především směrem vpřed.

05:00
    Brad Boyes vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho následná střela zamířila vedle pravé tyče.

05:15
    Vyloučený Kerby Rychel je zpět na ledě a Toronto Maple Leafs se během úvodní přesilové hry nedostalo ani k jedné střele.

06:25
    Columbusu Blue Jackets se nepodařilo přesně rozehrát a Jared Boll se na pravém křídle marně snažil dobruslit puk směřující na zakázané uvolnění.

06:33
    Roman Polák na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla zablokována.

06:45
    Columbus Blue Jackets otočil rychle hru a na pravém křídle se řítil do protiútoku, ten ale zastavilo postavení mimo hru, po kterém přichází na řadu první reklamní přestávka.

Úvodní vzájemný zápas letošního ročníku NHL zvládlo lépe Toronto Maple Leafs, které na ledě Columbusu Blue Jackets vyhrálo v krásném střetnutí bohatém na góly 6:3. Věřme, že i dnes se dočkáme většího gólového přídělu, zatím to na něj ale po téměř celých sedmi odehraných minutách nevypadá.

06:51
    Dion Phaneuf odvedl v obraně skvělou práci a vyhodil puk do středního pásma.

07:04
    William Karlsson vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a James Reimer si připsal první zákrok v dnešním zápase poté, co jeho střelu vyrazil do rohu ledové plochy.

08:00
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké velké brankové příležitosti.

08:07
    Matt Hunwick (TOR) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

08:17
    Columbus Blue Jackets vytvořil před bránou Jamese Reimera menší závar, překonat se ho ale jeho hráčům nepodařilo.

08:58
    Maple Leafs vyhráli osobní souboj na modré čáře obranného pásma a vyhodili puk za bránu Columbusu.

09:25
    Brandon Saad se ocitl v první obrovské šanci dnešního utkání! Brandon Dubinsky vypálil z pravého křídla od modré čáry a jeho střela skončila vedle pravé tyče, jenže puk se od mantinelu za bránou odrazil před bránu a u pravé tyče ho mohl dorážet do prázdné brány Brandon Saad, kterému se ale puk svezl v rozhodující chvíli po čepeli hole a jeho zakončení zamířilo mimo.

10:13
    Vyloučený Matt Hunwick je zpět na ledě a Toronto Maple Leafs hraje v plném počtu.

10:48
    Gregory Campbell nebezpečně vypálil z mezikruží na vzdálenější pravou tyč, James Reimer ale vytáhl skvělý zákrok a levým betonem jeho střelu vykopl mimo!

11:32
    Blue Jackets se vzápětí dostali v blízkosti levé tyče do zakončení, James Reimer byl ale opět pozorný a po obrovském závěru přikryl puk na ledě lapačkou. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka a oba týmy si mohou na chvíli oddechnout.

11:36
    Columbus Blue Jackets z ničeho nic otočil hru a vytvořil si dvě velké šance, ani jedna z nich ale gólem neskončila.

11:40
    Scott Hartnell (CBJ) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

12:27
    Josh Leivo u pravé tyče skvěle tečoval střelu Brada Boyese z vrcholu pravého kruhu pro vhazování mezi betony Joonase Korpisala, ten ale vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil!

12:29
    Hra byla přerušena kvůli posunuté bráně a musí dojít k opravě díry pro zasunutí pravé tyče.

12:45
    Nazem Kadri se z ničeho nic ocitl těsně před brankovištěm v obrovské šanci a snažil se zamířit mezi betony Joonase Korpisala, ten ale vytáhl další skvělý zákrok a jeho střelu vyrazil!

13:33
    Blue Jackets se podařilo vyhodit puk až k bráně Toronta, jehož druhá přesilová hra zůstane stejně jako ta první nevyužita.

13:41
    Vyloučený Scott Hartnell se vrátil zpět na led a Columbus Blue Jackets hraje opět v plném počtu.

14:33
    Joonas Korpisalo vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Morgana Reillyho od modré čáry.

14:43
    James Reimer u pravé tyče zmrazil puk po nahození Columbusu pod lapačkou a po přerušení hry přichází na řadu v první třetině poslední reklamní přestávka.

14:54
    Kerby Rychel se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, zvednout puk nad beton Jamese Reimera ale nedokázal!

15:08
    Columbus právě vstřelil branku!
    BOONE JENNER předvedl fantastickou teč a Columbus se necelých pět minut před koncem první třetiny ujímá vedení!! Seth Jones tvrdě vypálil od modré čáry a těsně před bránou puk letící těsně nad ledem tečoval Boone Jenner, od jehož hole se kotouč odrazil přesně do levého horního rohu brány. Asistence: Seth Jones, Kerby Rychel.
    15:08 Boone JENNER - 0:1

15:55
    James Reimer zastavil nahození Columbusu a ukryl puk v lapačce.

16:40
    Toronto Maple Leafs se na pravém křídle útočného pásma k ničemu nedostalo a bylo vyhnáno do obranné třetiny.

17:17
    Leo Komarov se na pravém křídle snažil protáhnout kolem stínícího protihráče, jenže ve své snaze neuspěl.

17:43
    Matt Hunwick vypálil na levém od modré čáry a Joonas Korpisalo jeho střelu levým betonem vyrazil mimo.

18:06
    Boone Jenner se dostal do samostatného úniku a mohl rychle vstřelit svůj druhý gól v zápase, jeho následná střela ale zamířila těsně vedle levé tyče a dorážka Kerbyho Rychela z otočky byla po odrazu puku od mantinelu za bránou zablokována!

18:41
    Pierre-Alexandre Parenteau vypálil z levého křídla a Joonas Korpisalo jeho střelu zápěstím ukryl v lapačce.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:23
    Scott Hartnell (CBJ) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

19:59
    Nazem Kadri napřáhl v levém kruhu pro vhazování v poslední sekundě první třetiny ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče a v první třetině se už nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Nazem Kadri byl během úvodní třetiny hodně nebezpečný a dostal se k několika střelám, ani po jedné z nich ale skvěle chytajícího Joonase Korpisala nepřekonal. Columbus Blue Jackets po vlažném vstupu do utkání zvýšil obrátky a vytvořil si několik skvělých šancí, z nichž největší měl Brandon Saad, který u pravé tyče mohl dorážek odražený puk od mantinelu za bránou do prázdné klece, jenže mu v rozhodující chvíli sjel z čepele hole. Neproměněná šance ho ale nakonec mrzet příliš nemusí, necelých pět minut před koncem první třetiny se totiž skvělou tečí prosadil Boone Jenner a poslal Columbus do vedení. Skóre po první třetině. Toronto Maple Leafs 0 Columbus Blue Jackets 1.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:07 .
    Dion Phaneuf si takto počkal na Brandona Dubinskyho.

20:01

20:05
    Toronto Maple Leafs vyhrálo úvodní vhazování druhé třetiny, ve které dohrává přesilovou hru ze závěru první části.

20:33
    Pierre-Alexander Parenteau vypálil na pravém křídle od modré čáry, jeho střela ale zamířila mimo a skončila vedle pravé tyče.

21:22
    Peter Holland číhal před bránou, tečovat puk směrem na bránu ale nedokázal.

21:46
    Scott Hartnell dvakrát usedl na trestnou lavici, Maple Leafs ale ani v jednom případě jeho faul potrestat nedokázali.

22:11
    Toronto hrálo v dnešním zápase již tři přesilové hry, ani jednu z nich ale nedokázalo využít.

22:30
    Boone Jenner v levém kruhu pro vhazování vypálil mezi nohy stínícího hráče Toronta Maple Leafs a Joonas Korpisalo si připsal dobrý reflexivní zákrok.

22:58
    Brandon Saad vypálil na pravém křídle od mantinelu, jeho následná střela ale hradbu těl nepropálila a byla zablokována.

23:46
    Columbus Blue Jackets si vytvořil velký tlak a nyní jsou jeho hráči pány na ledové ploše.

24:10
    Toronto Maple Leafs vyhodilo puk alespoň do středního pásma a někteří hráči rychle odjeli střídat.

24:41
    Columbus začal rychle bruslit a hned je to výrazně znát.

25:03
    Maple Leafs se ubránili a na pravém křídle se dostali ke střele, kterou Joonas Korpisalo skvělým zákrokem vyrazil mimo!

25:18
    Michael Grabner se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, jeho pokus ale zamířil mimo a skončil na ochranném sklu.

25:43
    Seth Jones na levém křídle nabral rychlost a poté se skvěle natlačil před bránu, jeho následná střela bekhendem ale po ledě zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

26:11
    Joonas Korpisalo si po střele Maple Leafs z levé strany útočného pásma připsal další úspěšný zákrok a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.

26:23
    Leo Komarov se na modré čáře ocitl pod tlakem, a tak alespoň nahodil puk do rohu útočného pásma.

26:57
    Nazem Kadri vypálil z pravého kruhu pro vhazování a mířil mezi betony Joonase Korpisala, ten ale rychle zaklekl a ukryl puk ve své výstroji.

27:08
    Blue Jackets vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a vhazovalo se po pravici Joonase Korpisala.

27:17
    Shawn Matthias se ocitl před bránou v obrovské šanci a snažil se zamířit do levého horního rohu, Joonas Korpisalo ale vytáhl fantastický zákrok a vyrážečkou jeho pokus vyrazil mimo!

28:11
    Columbus Blue Jackets se na levém křídle ocitl v postavení mimo hru a hra byla vykázána do středního pásma.

28:29
    Joffrey Lupul na pravém křídle nabral rychlost a z ostrého úhlu poté vracel puk bekhendem před bránu, jeho přihrávka ale byla sražena mimo.

28:44
    Peter Holland nebezpečně vypálil z levého kruhu pro vhazování, Joonas Korpisalo si ale připsal skvělý zákrok a pravým ramenem jeho pokus vyrazil mimo!

29:09
    Martin Marinčin vypálil na levém křídle od modré čáry a Joonas Korpisalo si připsal další z řady úspěšných zákroků. Brankář Blue Jackets dnes chytá velké utkání.

29:20
    Brandon Dubinsky nebezpečně vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování a James Reimer jeho střelu po ledě vyrazil pouze před sebe. Blue Jackets se vzápětí snažili puk dorážet do brány, všechny jeho střely ale byly zablokovány!

30:22
    Pierre-Alexandre Parenteau vypálil na levém křídle tvrdě od modré čáry a jeho následná rána byla holí jednoho z domácích hokejistů přizvednuta do ochranné sítě.

Následuje krátká reklamní přestávka.

30:27
    Columbus vyhrál vhazování v obranném pásmu a poté se mu podařilo puk vyvést do útočné třetiny.

30:53
    Peter Holland číhal po několikáté v zápase před bránou, ani tentokrát se mu ale puk tečí usměrnit mezi tři tyče nepodařilo.

30:58
    Joffrey Lupul se v blízkosti levé tyče dostal ke střele, která byla sice razantní, ale zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu.

31:23
    Blue Jackets vypálili z pravého křídla a pozorný James Reimer jejich střelu pravým betonem vyrazil mimo.

32:18
    Maple Leafs se ubránili a ze středního pásma napálili puk do útočné třetiny.

32:45
    Toronto posílalo před bránu dvě nebezpečné střílené přihrávky, ani po jedné z nich se ale žádný z domácích hráčů do zakončení nedostal.

33:27
    Nevím, zda je to jen můj subjektivní názor, ale v NHL už ani zdaleka nepadá tolik gólů jako v minulosti.

34:00
    Sice jsme byli svědky několika šancí, ale v Air Canada Center padl během necelých 35 minut pouze jeden gól.

34:18
    Brandon Saad vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování přes obránce a jeho následnou střelu James Reimer vyrazil mimo.

34:26
    Justin Falk tvrdě vypálil od modré čáry na levém křídle a jeho následná střela byla zablokována.

34:57
    Joonas Korpisalo ukryl nahození Maple Leafs od modré čáry v lapačce a přerušil hru.

35:04
    Druhá třetina pomalu spěje ke svému konci a zatím jsme stále viděli pouze jeden gól.

35:30
    Brandon Saad vyhrál závod o puk a po objetí brány posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, ta ale našla pouze jednoho z hráčů Toronta.

36:17
    ALEXANDER WENNBERG střílí gól a Columbus Blues Jackets se ujímá dvoubrankového vedení!! Alexander Wennberg se před bránou ocitl ve skvělé šanci, James Reimer ale dokázal jeho první pokus vyrazit, proti jeho následné dorážce z bekhendu už byl ale v leže bezmocný. Asistence: Justin Falk, Scott Hartnell.
    36:43 Alexander WENNBERG - 0:2

36:43
    Toronto Maple Leafs se pokusilo rychle odpovědět, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale byla zablokována.

37:41
    Peter Holland na pravém křídle nabral rychlost a poté vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla sražena mimo.

38:07
    Hráči se v obranném pásmu Columbusu tak dlouho přetlačovali u mantinelu v rohu kluziště, až se rozhodčí rozhodli přerušit hru.

38:20
    Michael Grabner z pravého křídla nahodil puk na bránu a Joonas Korpisalo si připsal snadný zákrok.

38:52
    Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhuje zpět před Joonase Korpisala.

39:00
    Shawn Matthias si z rohu kluziště vybruslil před bránu, puk se mu ale mezi betony Joonase Korpisala usměrnit nepodařilo.

39:25
    Jake Gardiner se snažil z levého kruhu pro vhazování zamířit do z poloviny odkryté brány, jeho pokus ale zamířil vedle levé tyče.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Toronto Maple Leafs se ve druhé třetině snažilo usilovně vyrovnat, na pozorného Joonase Korpisala ale jeho hráči vyzrát nedokázali. V největší šanci se ocitl Shawn Matthias, který z blízkosti pálil přesně do levého horního rohu, finský brankář ale jeho střelu vyrážečkou vyrazil mimo a připsal si fantastický zákrok. Zatímco Maple Leafs své šance nevyužili, Columbus Blue Jackets ano, když se v závěru druhé části prosadil po dorážce vlastní střely Alexander Wennberg. Skóre po 40 minutách. Toronto Maple Leafs 0 Columbus Blue Jackets 2.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:02.

40:01

40:15
    V Air Canada Centre začala třetí třetina, do které domácí Toronto Maple Leafs vstupuje s dvoubrankovým mankem.

40:49
    Nazem Kadri vypálil z levého křídla a pozorný Joonas Korpisalo jeho střelu pravým loktem vyrazil do ochranné sítě! To byl skvělý zákrok.

41:14
    Joonas Korpisalo zmrazil u své pravé tyče puk a nepustil Shawna Matthiase ke střele.

41:40
    Alexander Wennberg nabral ve středním pásmu rychlost a poté se rozhodl puk nahodit do pravého rohu útočné třetiny.

42:02
    Seth Jones napřáhl na pravém křídle od modré čáry k jedovaté střele, ta ale postrádala přesnost a zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

42:50
    Toronto Maple Leafs potřebuje nutně zabrat, pokud chce se zápasem něco udělat.

43:08
    Hráčům Maple Leafs se nepodařilo dobře přejít útočné pásmo a poté ho museli rychle vyklidit, aby se neocitli v signalizovaném ofsajdu.

43:49
    Seth Jones na pravém křídle nabral rychlost a z ostrého úhlu vystřelil. James Reimer ale neměl s jeho pokusem žádný problém a ukryl ho ve své výstroji.

44:08
    Torontu Maple Leafs se opět nepodařilo přejít přes modrou čáru, respektive podařilo, ale pouze za cenu postavení mimo hru.

44:18
    Maple Leafs nebezpečně vypálili z pravého křídla a Joonas Karpisalo toho moc neviděl, střela domácích hokejistů ale byla zablokována.

44:56
    Shawn Matthias vypálil z levého křídla a jeho střela letící těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

45:12
    Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovalo se po levici Joonase Korpisala.

45:57
    Toronto Maple Leafs se na dlouhou dobu usadilo v útočném pásmu, na pravém křídle se mu ale nepodařilo dostat do zakončení.

46:23
    Columbus Blue Jackets dobře brání, a když už hrozí nebezpečí, tak ho dokáží odvrátit zablokovanou střelou nebo přihrávkou.

47:10
    Tyler Bozak si mezi kruhy pro vhazování najížděl na přihrávku z pravého křídla, jenže puk po napřáhnutí promáchl.

47:56
    Toronto Maple Leafs se dostává do náznaků šancí, žádnou velkou příležitost si ale zatím nevytvořilo.

48:01
    Alexander Wennberg nabral na pravém křídle slušnou rychlost a poté střelou zápěstím od mantinelu vypálil, jeho pokus ale zamířil vedle přední pravé tyče.

48:13
    Útok Toronta Maple Leafs zastavilo postavení mimo hru a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.

48:39
    Pierre-Alexander Parenteau se ze středního pásma parádně prokličkoval do zakončení, jeho bekhend z levého křídla ale na překonání Joonase Korpisala nestačil.

49:00
    Nejaktivnějším hráčem v dresu Toronta Maple Leafs je dnes Nazem Kadri, který na bránu Columbusu Blue Jackets vyslal pět střel.

49:22
    Puk byl sražen na střídačku a vhazovalo se ve středním pásmu.

49:44
    Maple Leafs přišli na pravém křídle o puk a Columbus mohl vyrazit do rychlého protiútoku, z toho ale nakonec nic nebylo.

50:19
    Pierre-Alexandre Parenteau předvedl těsně za modrou čárou nepřesnou bekhendovou přihrávku a připravil svůj tým o útočné pásmo.

50:34
    Daniel Winnik se z levého křídla natlačil dobře před bránu, na Joonase Korpisala ale nevyzrál.

50:36
    Morgan Rielly vypálil po reklamní přestávce z levého křídla a jeho střela zápěstím od mantinelu zamířila vedle levé tyče.

51:00
    Do konce zápasu zbývá devět minut a Toronto Maple Leafs se zatím marně snaží se zápasem něco udělat a vstřelit gól.

51:19
    Brandon Saad skvěle objel bránu a po vyjetí zpoza ní se snažil u pravé tyče zasunout puk do sítě, jeho střela po ledě ale byla nepřesná.

52:00
    Pierre-Alexandre Parenteau měl sice k puku na levém křídle dále, dokázal ho ale v rohu vybojovat a udržet útočné pásmo pro svůj tým.

52:19
    Columbus Blue Jackets vyhodil puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Joonase Korpisala.

52:24
    Josh Leivo vypálil na pravém křídle z úhlu a jeho střela skončila za bránou.

52:44
    Joffrey Lupul byl zřejmě tím hráčem, který se mezi kruhy pro vhazování dostal do zakončení a jeho následné zakončení zamířilo vedle pravé tyče.

53:21
    Čas plyne jako voda a fanoušci budou domů určitě odcházet hodně zklamaní, pokud se jejich hráčům nepodaří vstřelit alespoň gól.

53:57
    Morgan Rielly vypálil na levém křídle od modré čáry, jeho následná střela ale byla zablokována.

54:39
    Toronto Maple Leafs je ve třetí třetině jasně aktivnější a zasloužilo by si vstřelit alespoň kontaktní gól.

54:50
    James Reimer vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Columbusu Blue Jackets.

55:03
    Michael Grabner vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho střela byla sražena mimo.

55:33
    Tyler Bozak se ocitl mezi kruhy pro vhazování podruhé v zápase ve skvělé střelecké pozici, jenže puk opět promáchl.

55:43
    Tyler Bozak vypálil na levém křídle od modré čáry a do jeho střely se parádně položil jeden z hráčů Columbusu, který ji vleže bruslí vykopl mimo hrací plochu.

55:45
    Columbus získal puk a okamžitě ho vyhodil do obranného pásma Toronta.

56:00
    Blue Jackets se ubránili a vyhodili puk na zakázané uvolnění.

56:05
    Dion Phaneuf to vzal na sebe a jeho střela od modré čáry směřovala přesně mezi betony Joonase Korpisala, ten ale včas zavřel vrata a jeho střelu ukryl ve své výstroji.

56:20
    STŘELY VE TŘETÍ TŘETINĚ

Toronto Maple Leafs 12 Columbus Blue Jackets 4

57:00
    Převaha Toronta Maple Leafs je evidentní, zatím se ale stále nepromítla do skóre.

57:09
    James Reimer už je na střídačce a Toronto Maple Leafs to zkouší v šesti hráčích bez brankáře!

57:33
    Toronto právě vstřelilo branku!
    BRAD BOYES střílí gól a potvrzuje, že Toronto Maple Leafs je ve hře šest na pět nejlepším týmem v NHL!! Brad Boyes se u levé tyče dostal k puku po pěkné přihrávce Lea Komarova a poté ho střelou nad ležícím Joonasem Korpisalem poslal do sítě. Asistence: Leo Komarov, Morgan Rielly.
    57:33 Brad BOYES - 1:2

58:15
    Do konce utkání zbývají necelé dvě minuty a Toronto Maple Leafs prohrává pouze o gól.

58:34
    James Reimer je znovu na střídačce a Maple Leafs to opět zkoušejí ve hře šest na pět.

58:56
    Cam Atkinson se v pravém kruhu pro vhazování dostal ke střele, jeho bekhendový pokus po ledě z otočky ale zamířil mimo. Cam Atkinson sice minul prázdnou bránu, při pokusu o střelu byl ale faulován!

58:56
    Dion Phaneuf (TOR) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

59:13
    James Reimer je opět na střídačce a Maple Leafs se po střele z levého křídla podařilo vybojovat alespoň útočné pásmo.

59:29
    Columbus Blue Jackets dvakrát v rychlém sledu vyhodil puk ze svého obranného pásma, ve druhém případě ale za cenu zakázaného uvolnění.

59:59
    BRANDON DUBINSKY uklízí puk z blízkosti do prázdné brány a pečetí vítězství Columbusu Blue Jackets!! Boone Jenner na pravém křídle vybojoval puk a poté bekhendovou přihrávkou našel před prázdnou bránou Brandona Dubinskyho, který si puk zpracoval a poté ho uklidil do sítě.
    59:59 Brandon DUBINSKY - 1:3

Toronto Maple Leafs mělo ve třetí třetině velkou převahu a necelé tři minuty před koncem zápasu ji konečně dokázalo využít ke vstřelení gólu, když se po pěkné přihrávce Lea Komarova při hře bez brankáře prosadil Brad Boyes. Maple Leafs se dostali na dostřel, jenže poté přišel faul kapitána Diona Phaneufa a při závěrečné hře 5 na 5 bez brankáře sekundu před koncem zpečetil vítězství Columbusu střelou do prázdné brány Brandon Dubinsky. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 1 Columbus Blue Jackets 3.

1. Joonas Korpisalo (CBJ) 41 zák., 1 gól, 97,6%
    2. Seth Jones (CBJ) 0+1
    3. Boone Jenner (CBJ) 1+1

Roman Polák (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:34
    Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:04 (03:53:41)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 58. Boyes (Komarov, Rielly) – 16. Jenner (Jones, Rychel), 37. Wennberg (Falk, Hartnell), 60. Dubinsky (Jenner)

Rozhodčí: Dean Morton, Marc Joannette – David Brisebois, Mark Shewchyk