Mountfield HK – Přerov 5:4 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:3 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Třinec – Zlín 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 14.01.2016, 15:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 25. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila BK Mladou Boleslav 4:2 a stále živí naději na postup do play-off, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (17:43:14)

Hosté sice ve třetí třetině srovnali, když se v osmačtyřicáté minutě trefil Jakub Šípek, ovšem dvě minuty před koncem rozhodl Tomáš Vala zblízka o třech bodech pro Duklu, které pojistil trefou do prázdné branky Miroslav Juda.

59:39
    Hned po buly předvedl rychlý útok Najman, jenž našel před brankou Úlovce, který zblízka nepropálil Haase.

59:28
    Ve stejném čase, jako padl čtvrtý gól Dukly, obdržel Jakub Šípek desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. S hlavním sudím Pokorným si ještě nyní něco vyjasňuje kouč hostí Tomáš Černík.

59:28
    Dukla právě vstřelila branku!
    Naopak rozhodnuto je nyní. MIROSLAV JUDA nyní trefuje ze středního pásma odkrytou klec Mladé Boleslavi.

59:09
    Pokus Miroslava Judy byl sražen za branku. Kdyby Jakub Dobrkovský nezasáhl, bylo by rozhodnuto.

58:51
    Radek Haas míří z branky, hosté to zkusí v šesti. Hraje se před brankou Dukly.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18
    Tohle vypadá pro Jihlavu hodně dobře! Po Zadražilově akci se kotouč dostal k Úlovcovi, který jej zpoza branky přihrál na TOMÁŠE VALU a nejproduktivnější hráč jihlavského mladšího dorostu zblízka dostal kotouč do sítě. Asistence: Jan Úlovec

57:14
    Třikrát to zkoušel Martin Zadražil. Jeho střelu z mezikruží vyrazil Haas, stejně jako dvě dorážky domácího forvarda. Gólman Boleslavi nyní zachránil svůj tým.

55:58
    V šanci byli také hosté. Do rychlého průniku se dostal David Valdhans, který přebruslil obránce, jenže ranou mezi betony si na Juřičku nepřišel.

55:10
    Další sraženou střelu se Chlubna pokusil prodloužit před branku na Kardoše, ke kterému se kotouč nedostal, Sýkora jej srazil do bezpečí.

54:22
    Úlovec s Najmanem se vydali do situace dva na jednoho, která končí tím, že po lehce nepřesném pasu druhého jmenovaného uskočil Úlovcovi kotouč od hole.

53:14
    Pozorná obrana Mladé Boleslavi kryje dva střelecké pokusy červenožlutých, nejprve z mezikruží, poté od modré.

52:29
    Zdá se, že oddechový čas hostím prospěl. PO delším čase se dostávají před branku Juřičky, ale zatím bez střelby.

51:43
    Po zakázaném uvolnění si hosté vyžádali oddechový čas.

51:04
    Další slibná akce domácích. Najman přihrál v situaci dva na jednoho puk pro Tomáše Valu, jenž míří z první zblízka těsně vedle.

50:02
    Jihlava nevyužívá velkou šanci. Hned tři domácí hráči se zjevili před brankou Haase, ale Zadražil, Vítězslav Brož ani Petr Brož nedokázali poslat kotouč do branky a to ani z této situace, ani z následného závaru před brankou.
    Hokejky je třeba mít co nejkvalitnější :)

49:44
    Piskač otestoval pozornost gólmana skrytou střelou po ledě k pravé tyči, kam sáhl Haas svojí lapačkou.

48:45
    Valovi se s pukem podařilo dostat do pásma, jenže nenašel nikoho, komu by přihrál. Projel tak až k útočné modré, kde si kotouč nevyměnil s obráncem a získávají ho hosté.

47:28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté se radují z vyrovnání. Střelu Moravčíka dokázal Juřička ještě vyrazit ke své pravé tyči, kde však domácí zapomněli na zcela volného JAKUBA ŠÍPKA, jenž se dnes po dvou vyloučeních prosazuje v pozitivním slova smyslu, doklepl puk do branky. Asistence: Andrej Moravčík, Michal Čermák.

46:12
    Vojta zkusil před branku zadovku na spoluhráče, ovšem kotouč zastavil u pravé tyče Jakub Filip a už jde dopředu.

44:50
    Také Boleslavští se v posledních vteřinách osmělují k útočení. Juřička se nyní musel pořádně otáčet, aby viděl na všechny střely či náznaky střeleckých pokusů hostí.

43:27
    Patrik Čermák na modré zastavil akci hostí, je tak pískán ofsajd a musí se vhazovat ve středním pásmu.

42:20
    Dvě obrovské šance Adama Najmana. Jihlavský štírek se prvně prokličkoval před branku, jenže těsně netrefil prostor u pravé tyče. Hned vzápětí dorážel zblízka puk a stopku cestě černé gumy do branky vystavil levý beton Haase.

41:46
    Juda nahodil puk na branku a šel střídat. Nechybělo moc, aby kotouč za svatyní Haase sebral Úlovec.

41:09
    Druhá tyč domácích. Utěšená rána Zadražila z mezikruží orazítkovala vzdálenější tyč branky Haase.

40:01

Ve druhé třetině byla k vidění jedna branka. Jihlava totiž ve dvaadvacáté minutě zakončila rychlý kontr, kdy Tomáš Vala našel před brankou Jana Úlovce a jeho bekhendová střela prošla kolem vyrážečky do branky.

40:00

39:35
    Hraje se spíše ve středním pásmu a vypadá to, že si Dukla přenese do závěrečné třetiny jednobrankový náskok.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    U vlastní klece zůstává ležet David Sýkora a jen těžce se sbírá z ledu. Doufejme, že bude v pořádku, naštěstí odjíždí na střídačku po svých.

37:28
    Druhá polovina přesilové hry se Dukle nepodařila, takže Mladoboleslavští neměli problém ubránit se.

36:17
    Najman zkusil překvapit Haase střelou z nulového úhlu, neúspěšně. Z otočky poté mířil Jan Úlovec, ovšem ani on netrefil branku.

35:45
    Mladá Boleslav posílá dvakrát puk do středního pásma.

35:15
    Jakub Šípek dnes podruhé usedá za katr, tentokrát se provinil podražením.

Na vyloučení: 3-3.

34:08
    Obrovská šance Mladé Boleslavi po tom, co si Peter Novák sjel z pravé strany až před branku, ovšem bekhedem poslal kotouč vedle pravé tyče i díky dobrému zákroku Juřičky.

33:58
    Akce hostí je přerušena ofsajdem.

33:08
    Přesilová hra se Mladé Boleslavi vůbec nepovedla, Dukla je v plném počtu.

33:01
    Jan Úlovec posílá kotouč až k Haasovi.

32:40
    Nevyjde to ani nyní, jelikož puk skončil uprostřed mezi oběma střídačkami.

32:05
    Stejně tak potřetí a hosté musí začít ve středním pásmu s dalším útokem.

31:45
    Jenže zatím se jim nedaří dostat do pásma, natož vystřelit. Dukla dvakrát za sebou vyhazuje puk.

31:08
    Jelikož dostává Adam Rusňák dvě minuty za podražení, bude se mít gólman Jan Juřička více na pozoru. Boleslavští mají šanci vyrovnat.

Na vyloučení: 3-2.

30:21
    Hra nemůže pokračovat, neboť branka za hostujícím gólmanem Radkem Haasem je posunutá.

29:19
    Hosté se nemohou pořádně dostat do pásma. Na bránění se v tuto chvíli jistě nejde zaměřit, nicméně Dukla si pečlivě hlídá střední pásmo.

28:43
    Bude se vhazovat po levici Haase, jelikož se Mladá Boleslav dopustila zakázaného uvolnění.

27:13
    Domácí mohli jít rychle dopředu, jenže na útočné modré ztratili puk a tím končí i celá jejich akce.

26:44
    Juda našel parádní uličkou před brankou volného Vítězslava Brože, který zvedl kotouč bekhendem vysoko nad. Povedená to akce Dukly.

25:57
    Peter Novák se snažil vybruslit si zpoza branky a zamést kotouč k levé tyči Juřičky. Neúspěšně, v rozhodující fázi mu totiž podjely brusle.

24:56
    Jaroslav Musil se prosmýkl k pravému kruhu, tohle bylo panečku turbozrychlení. Myslel to dobře, pálil na vzdálenější tyč, jenže střela lízla levou tyč a odrazila se ven.

24:04
    Domácím vstřelený gól nalil pořádnou krev do žil. Tlačili na svého soupeře, na dlouho jej uzamkli před brankou, ovšem na Haase nešla jediná nebezpečná střela.

23:03
    Nyní byla rána Lukáše Novotného mnohem povedenější, prošla těsně vedle levé tyče. Juřička se po ní pouze ohlédl.

22:48
    Novotný se na modré opřel do puku, jenže vůbec netrefil prostor tří tyčí. A to o pořádný kus.

21:55
    Jihlavští hokejisté se znovu dostávají do vedení. Vala zatáhl po levé straně puk a přihrál přesně na hůl JANA ÚLOVCE. Už se zdálo, že z toho branka nebude, že domácí útočník příliš čekal, jenže poté zvedl kotouč nad levý beton Haase a skóroval bekhendem kolem jeho vyrážečky. Asistence: Tomáš Vala, Adam Najman.

21:38
    Nahození Úlovce skončilo hodně vedle branky hostujícího celku.

21:02
    Mladá Boleslav vstoupila do druhé třetiny aktivně, drží jihlavský celek ve středním pásmu nebo před jeho brankou.

20:12
    Jihlava vyhrála úvodní buly. Kotouč si domácí zavezli za branku a ihned rozehráli, leč dostali se pouze do středního pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:29.

V úvodním dějství padly dvě branky. Dukla se dostala v jedenácté minutě po brance Adama Najmana do vedení, když se útočník Dukly trefil zblízka mezi betony gólmana. Ovšem prakticky za okamžik Mladá Boleslav srovnala přesilovkovou trefou Davida Valdhanse.

20:00

19:00
    Hraje se poslední minuta první části.

18:28
    Zakázané uvolnění vidíme také na straně Boleslavi.

17:28
    Červenkovu střelu od modré zkoušel tečovat Novák před brankou Juřičky. Myšlenka to byla dobrá, ovšem kotouč proletěl vedle pravé tyče domácí svatyně.

16:47
    Hra je přerušena pro zakázané uvolnění Jihlavy, která až příliš pospíchala dopředu.

16:23
    Litera si u střídačky Dukly počkal na Vítězslava Brože a poslal jej k zemi.

15:43
    Boleslav se na chvíli usadila v útočném pásmu, ovšem nakonec se ke střele kvůli špatné kombinaci nedostala.

14:35
    Hodně často se nyní bojuje ve středním pásmu, gólmani jsou téměř bez práce.

13:33
    Před dotírajícím Haasem raději rychle pokryl Juřička kotouč a přerušuje tak hru.

13:09
    Jenže i Mladá Boleslav kazí, stejně jako nyní, kdy je pískáno zakázané uvolnění.

12:54
    Jindřich Kardoš vyváží kotouč do středního pásma, ale daleko se nedostal.

11:33
    Nyní už je srovnáno. Jakub Šípek poslal puk do jízdy na DAVIDA VALDHANSE, který z levé strany otřel puk o tyčku, jenž následně zapadl do branky zkoprnělého Juřičky. Asistence: Jakub Šípek

11:03
    Obrovská šance hostí. Po ráně Nováka od modré se u pravé tyče branky dostal k dorážce Vojta, ovšem nedokázal zblízka procedit kotouč do branky.

10:39
    Šance pro Mladou Boleslav. Jindřich Kardoš si jde sednout na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 2-2.

10:29
    Červenožlutí střílí úvodní gól zápasu. Úlovec prodloužil Valovu přihrávku před branku na ONDŘEJE NAJMANA, jenž prostrčil zblízka puk mezi betony Haase. Asistence: Jan Úlovec, Tomáš Vala.

09:18
    Domácí ekipa je v útoku přece jen o něco nebezpečnější než hosté. Ale že by Haas musel řešit nějakou vážnou situaci, to se určitě říci nedá.

08:15
    ...stejně tak jako tým Mladé Boleslavi.

07:31
    Jihlavští hrají v plném počtu...

07:14
    Na střelu Sýkory gólman příliš neviděl, přesto jí stačil nadvakrát vyrazit.

07:09
    Z levého kruhu se prosmýkl před branku Michal Čermák. Mířil přesně do hrudi Juřičky.

06:15
    Přesilovka hostí dlouho netrvala, za brankou zbytečně podržel Jakub Šípek soupeřovu hůl a také Mladá Boleslav jde do čtyř.

Na vyloučení: 1-2.

05:31
    Přesilovku si vyzkouší i Boleslavští protože Martin Barák (JIH) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 1-1.

05:16
    Hosté hrají v plném počtu.

04:48
    Ani nyní se domácí nedostanou do útoku, jelikož nepřešli přes modrou. Nebo tedy přešli, jenže pouze za pomocí ofsajdu.

04:16
    Zakázané uvolnění kazí rozehrávku Dukly.

03:26
    Úlovec to zkusil hned po buly, ovšem jeho pokus zastavil levý beton Haase a poté se hosté ihned osvobozují.

03:16
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Jan Málek jde za nedovolené bránění na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 0-1.

01:44
    Domácí jsou stále aktivnějším týmem. Nyní to zkoušel zblízka Najman, ale na Haase opět nevyzrál.

00:47
    Jindřich Kardoš se dostával po pravé straně před branku. Vystřelil, ovšem jeho pokus zachytil jistý Haas.

00:01

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Trávník, Rusňák, Piskač, Barák, Filip, P. Brož – Musil, Kardoš, Chlubna – Zadražil, Juda, V. Brož – Vala, Najman, Úlovec – Čermák. Trenér: Petr Svoboda

BK Mladá Boleslav: Haas (Rylich) – Červenka, Dobrkovský, Novotný, Furmánek, Málek, Sýkora – Litera, Šípek, Čermák – Moravčík, Valdhans, Schulz – Vojta, Jindra, Vokurka – Novák. Trenér: Tomáš Černík

Rozhodčí: Pokorný – Jeletz, Rampír.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Skupina D o udržení, resp. o jedno volné místo v play-off, má před sebou další kolo. Od 15:45 na sebe na Horáckém zimním stadionu narazí domácí Dukla Jihlava, jenž je v tabulce na třetím místě a stále ještě myslí na první místo znamenající postup do vyřazovacích bojů, na BK Mladou Boleslav, která je na čtvrtém místě s devětadvaceti body bezpečně zachráněna a na play-off už může pomýšlet jen teoreticky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Najman (Úlovec, Vala), 22. Úlovec (Vala, Najman), 58. Vala (Úlovec), 60. Juda – 12. Valdhans (Šípek), 48. Šípek (Moravčík, M. Čermák)

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Trávník, Rusňák, Piskač, Barák, Filip, P. Brož – Musil, Kardoš, Chlubna – Zadražil, Juda, V. Brož – Vala, Najman, Úlovec – P. Čermák. Trenér: Petr Svoboda
    BK Mladá Boleslav: Haas (Rylich) – Červenka, Dobrkovský, Novotný, Furmánek, Málek, Sýkora – Litera, Šípek, M. Čermák – Moravčík, Valdhans, Schulz – Vojta, Jindra, Vokurka – Novák. Trenér: Tomáš Černík

Rozhodčí: Pokorný – Jeletz, Rampír