Mountfield HK – Přerov 5:4 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:3 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Třinec – Zlín 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 14.01.2016, 15:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Skupina D o udržení, resp. o jedno volné místo v play-off, má před sebou další kolo. Od 15:45 na sebe na Horáckém zimním stadionu narazí domácí Dukla Jihlava, jenž je v tabulce na třetím místě a stále ještě myslí na první místo znamenající postup do vyřazovacích bojů, na BK Mladou Boleslav, která je na čtvrtém místě s devětadvaceti body bezpečně zachráněna a na play-off už může pomýšlet jen teoreticky.

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Trávník, Rusňák, Piskač, Barák, Filip, P. Brož – Musil, Kardoš, Chlubna – Zadražil, Juda, V. Brož – Vala, Najman, Úlovec – Čermák. Trenér: Petr Svoboda

BK Mladá Boleslav: Haas (Rylich) – Červenka, Dobrkovský, Novotný, Furmánek, Málek, Sýkora – Litera, Šípek, Čermák – Moravčík, Valdhans, Schulz – Vojta, Jindra, Vokurka – Novák. Trenér: Tomáš Černík

Rozhodčí: Pokorný – Jeletz, Rampír.

00:01

00:47
    Jindřich Kardoš se dostával po pravé straně před branku. Vystřelil, ovšem jeho pokus zachytil jistý Haas.

01:44
    Domácí jsou stále aktivnějším týmem. Nyní to zkoušel zblízka Najman, ale na Haase opět nevyzrál.

03:16
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Jan Málek jde za nedovolené bránění na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 0-1.

03:26
    Úlovec to zkusil hned po buly, ovšem jeho pokus zastavil levý beton Haase a poté se hosté ihned osvobozují.

04:16
    Zakázané uvolnění kazí rozehrávku Dukly.

04:48
    Ani nyní se domácí nedostanou do útoku, jelikož nepřešli přes modrou. Nebo tedy přešli, jenže pouze za pomocí ofsajdu.

05:16
    Hosté hrají v plném počtu.

05:31
    Přesilovku si vyzkouší i Boleslavští protože Martin Barák (JIH) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 1-1.

06:15
    Přesilovka hostí dlouho netrvala, za brankou zbytečně podržel Jakub Šípek soupeřovu hůl a také Mladá Boleslav jde do čtyř.

Na vyloučení: 1-2.

07:09
    Z levého kruhu se prosmýkl před branku Michal Čermák. Mířil přesně do hrudi Juřičky.

07:14
    Na střelu Sýkory gólman příliš neviděl, přesto jí stačil nadvakrát vyrazit.

07:31
    Jihlavští hrají v plném počtu...

08:15
    ...stejně tak jako tým Mladé Boleslavi.

09:18
    Domácí ekipa je v útoku přece jen o něco nebezpečnější než hosté. Ale že by Haas musel řešit nějakou vážnou situaci, to se určitě říci nedá.

10:29
    Dukla právě vstřelila branku!
    Červenožlutí střílí úvodní gól zápasu. Úlovec prodloužil Valovu přihrávku před branku na ONDŘEJE NAJMANA, jenž prostrčil zblízka puk mezi betony Haase. Asistence: Jan Úlovec, Tomáš Vala.

10:39
    Šance pro Mladou Boleslav. Jindřich Kardoš si jde sednout na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 2-2.

11:03
    Obrovská šance hostí. Po ráně Nováka od modré se u pravé tyče branky dostal k dorážce Vojta, ovšem nedokázal zblízka procedit kotouč do branky.

11:33
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Nyní už je srovnáno. Jakub Šípek poslal puk do jízdy na DAVIDA VALDHANSE, který z levé strany otřel puk o tyčku, jenž následně zapadl do branky zkoprnělého Juřičky. Asistence: Jakub Šípek

12:54
    Jindřich Kardoš vyváží kotouč do středního pásma, ale daleko se nedostal.

13:09
    Jenže i Mladá Boleslav kazí, stejně jako nyní, kdy je pískáno zakázané uvolnění.

13:33
    Před dotírajícím Haasem raději rychle pokryl Juřička kotouč a přerušuje tak hru.

14:35
    Hodně často se nyní bojuje ve středním pásmu, gólmani jsou téměř bez práce.

15:43
    Boleslav se na chvíli usadila v útočném pásmu, ovšem nakonec se ke střele kvůli špatné kombinaci nedostala.

16:23
    Litera si u střídačky Dukly počkal na Vítězslava Brože a poslal jej k zemi.

16:47
    Hra je přerušena pro zakázané uvolnění Jihlavy, která až příliš pospíchala dopředu.

17:28
    Červenkovu střelu od modré zkoušel tečovat Novák před brankou Juřičky. Myšlenka to byla dobrá, ovšem kotouč proletěl vedle pravé tyče domácí svatyně.

18:28
    Zakázané uvolnění vidíme také na straně Boleslavi.

19:00
    Hraje se poslední minuta první části.

20:00

V úvodním dějství padly dvě branky. Dukla se dostala v jedenácté minutě po brance Adama Najmana do vedení, když se útočník Dukly trefil zblízka mezi betony gólmana. Ovšem prakticky za okamžik Mladá Boleslav srovnala přesilovkovou trefou Davida Valdhanse.

Další třetina začne přibližně v 16:29.

20:01

20:12
    Jihlava vyhrála úvodní buly. Kotouč si domácí zavezli za branku a ihned rozehráli, leč dostali se pouze do středního pásma.

21:02
    Mladá Boleslav vstoupila do druhé třetiny aktivně, drží jihlavský celek ve středním pásmu nebo před jeho brankou.

21:38
    Nahození Úlovce skončilo hodně vedle branky hostujícího celku.

21:55
    Jihlavští hokejisté se znovu dostávají do vedení. Vala zatáhl po levé straně puk a přihrál přesně na hůl JANA ÚLOVCE. Už se zdálo, že z toho branka nebude, že domácí útočník příliš čekal, jenže poté zvedl kotouč nad levý beton Haase a skóroval bekhendem kolem jeho vyrážečky. Asistence: Tomáš Vala, Adam Najman.

22:48
    Novotný se na modré opřel do puku, jenže vůbec netrefil prostor tří tyčí. A to o pořádný kus.

23:03
    Nyní byla rána Lukáše Novotného mnohem povedenější, prošla těsně vedle levé tyče. Juřička se po ní pouze ohlédl.

24:04
    Domácím vstřelený gól nalil pořádnou krev do žil. Tlačili na svého soupeře, na dlouho jej uzamkli před brankou, ovšem na Haase nešla jediná nebezpečná střela.

24:56
    Jaroslav Musil se prosmýkl k pravému kruhu, tohle bylo panečku turbozrychlení. Myslel to dobře, pálil na vzdálenější tyč, jenže střela lízla levou tyč a odrazila se ven.

25:57
    Peter Novák se snažil vybruslit si zpoza branky a zamést kotouč k levé tyči Juřičky. Neúspěšně, v rozhodující fázi mu totiž podjely brusle.

26:44
    Juda našel parádní uličkou před brankou volného Vítězslava Brože, který zvedl kotouč bekhendem vysoko nad. Povedená to akce Dukly.

27:13
    Domácí mohli jít rychle dopředu, jenže na útočné modré ztratili puk a tím končí i celá jejich akce.

28:43
    Bude se vhazovat po levici Haase, jelikož se Mladá Boleslav dopustila zakázaného uvolnění.

29:19
    Hosté se nemohou pořádně dostat do pásma. Na bránění se v tuto chvíli jistě nejde zaměřit, nicméně Dukla si pečlivě hlídá střední pásmo.

30:21
    Hra nemůže pokračovat, neboť branka za hostujícím gólmanem Radkem Haasem je posunutá.

31:08
    Jelikož dostává Adam Rusňák dvě minuty za podražení, bude se mít gólman Jan Juřička více na pozoru. Boleslavští mají šanci vyrovnat.

Na vyloučení: 3-2.

31:45
    Jenže zatím se jim nedaří dostat do pásma, natož vystřelit. Dukla dvakrát za sebou vyhazuje puk.

32:05
    Stejně tak potřetí a hosté musí začít ve středním pásmu s dalším útokem.

32:40
    Nevyjde to ani nyní, jelikož puk skončil uprostřed mezi oběma střídačkami.

33:01
    Jan Úlovec posílá kotouč až k Haasovi.

33:08
    Přesilová hra se Mladé Boleslavi vůbec nepovedla, Dukla je v plném počtu.

33:58
    Akce hostí je přerušena ofsajdem.

34:08
    Obrovská šance Mladé Boleslavi po tom, co si Peter Novák sjel z pravé strany až před branku, ovšem bekhedem poslal kotouč vedle pravé tyče i díky dobrému zákroku Juřičky.

35:15
    Jakub Šípek dnes podruhé usedá za katr, tentokrát se provinil podražením.

Na vyloučení: 3-3.

35:45
    Mladá Boleslav posílá dvakrát puk do středního pásma.

36:17
    Najman zkusil překvapit Haase střelou z nulového úhlu, neúspěšně. Z otočky poté mířil Jan Úlovec, ovšem ani on netrefil branku.

37:28
    Druhá polovina přesilové hry se Dukle nepodařila, takže Mladoboleslavští neměli problém ubránit se.

38:20
    U vlastní klece zůstává ležet David Sýkora a jen těžce se sbírá z ledu. Doufejme, že bude v pořádku, naštěstí odjíždí na střídačku po svých.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Hraje se spíše ve středním pásmu a vypadá to, že si Dukla přenese do závěrečné třetiny jednobrankový náskok.

40:00

Ve druhé třetině byla k vidění jedna branka. Jihlava totiž ve dvaadvacáté minutě zakončila rychlý kontr, kdy Tomáš Vala našel před brankou Jana Úlovce a jeho bekhendová střela prošla kolem vyrážečky do branky.

40:01

41:09
    Druhá tyč domácích. Utěšená rána Zadražila z mezikruží orazítkovala vzdálenější tyč branky Haase.

41:46
    Juda nahodil puk na branku a šel střídat. Nechybělo moc, aby kotouč za svatyní Haase sebral Úlovec.

42:20
    Dvě obrovské šance Adama Najmana. Jihlavský štírek se prvně prokličkoval před branku, jenže těsně netrefil prostor u pravé tyče. Hned vzápětí dorážel zblízka puk a stopku cestě černé gumy do branky vystavil levý beton Haase.

43:27
    Patrik Čermák na modré zastavil akci hostí, je tak pískán ofsajd a musí se vhazovat ve středním pásmu.

44:50
    Také Boleslavští se v posledních vteřinách osmělují k útočení. Juřička se nyní musel pořádně otáčet, aby viděl na všechny střely či náznaky střeleckých pokusů hostí.

46:12
    Vojta zkusil před branku zadovku na spoluhráče, ovšem kotouč zastavil u pravé tyče Jakub Filip a už jde dopředu.

47:28
    Hosté se radují z vyrovnání. Střelu Moravčíka dokázal Juřička ještě vyrazit ke své pravé tyči, kde však domácí zapomněli na zcela volného JAKUBA ŠÍPKA, jenž se dnes po dvou vyloučeních prosazuje v pozitivním slova smyslu, doklepl puk do branky. Asistence: Andrej Moravčík, Michal Čermák.

48:45
    Valovi se s pukem podařilo dostat do pásma, jenže nenašel nikoho, komu by přihrál. Projel tak až k útočné modré, kde si kotouč nevyměnil s obráncem a získávají ho hosté.

49:44
    Piskač otestoval pozornost gólmana skrytou střelou po ledě k pravé tyči, kam sáhl Haas svojí lapačkou.
    Hokejky je třeba mít co nejkvalitnější :)

50:02
    Jihlava nevyužívá velkou šanci. Hned tři domácí hráči se zjevili před brankou Haase, ale Zadražil, Vítězslav Brož ani Petr Brož nedokázali poslat kotouč do branky a to ani z této situace, ani z následného závaru před brankou.

51:04
    Další slibná akce domácích. Najman přihrál v situaci dva na jednoho puk pro Tomáše Valu, jenž míří z první zblízka těsně vedle.

51:43
    Po zakázaném uvolnění si hosté vyžádali oddechový čas.

52:29
    Zdá se, že oddechový čas hostím prospěl. PO delším čase se dostávají před branku Juřičky, ale zatím bez střelby.

53:14
    Pozorná obrana Mladé Boleslavi kryje dva střelecké pokusy červenožlutých, nejprve z mezikruží, poté od modré.

54:22
    Úlovec s Najmanem se vydali do situace dva na jednoho, která končí tím, že po lehce nepřesném pasu druhého jmenovaného uskočil Úlovcovi kotouč od hole.

55:10
    Další sraženou střelu se Chlubna pokusil prodloužit před branku na Kardoše, ke kterému se kotouč nedostal, Sýkora jej srazil do bezpečí.

55:58
    V šanci byli také hosté. Do rychlého průniku se dostal David Valdhans, který přebruslil obránce, jenže ranou mezi betony si na Juřičku nepřišel.

57:14
    Třikrát to zkoušel Martin Zadražil. Jeho střelu z mezikruží vyrazil Haas, stejně jako dvě dorážky domácího forvarda. Gólman Boleslavi nyní zachránil svůj tým.

57:18
    Tohle vypadá pro Jihlavu hodně dobře! Po Zadražilově akci se kotouč dostal k Úlovcovi, který jej zpoza branky přihrál na TOMÁŠE VALU a nejproduktivnější hráč jihlavského mladšího dorostu zblízka dostal kotouč do sítě. Asistence: Jan Úlovec

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:51
    Radek Haas míří z branky, hosté to zkusí v šesti. Hraje se před brankou Dukly.

59:09
    Pokus Miroslava Judy byl sražen za branku. Kdyby Jakub Dobrkovský nezasáhl, bylo by rozhodnuto.

59:28
    Naopak rozhodnuto je nyní. MIROSLAV JUDA nyní trefuje ze středního pásma odkrytou klec Mladé Boleslavi.

59:28
    Ve stejném čase, jako padl čtvrtý gól Dukly, obdržel Jakub Šípek desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. S hlavním sudím Pokorným si ještě nyní něco vyjasňuje kouč hostí Tomáš Černík.

59:39
    Hned po buly předvedl rychlý útok Najman, jenž našel před brankou Úlovce, který zblízka nepropálil Haase.

Hosté sice ve třetí třetině srovnali, když se v osmačtyřicáté minutě trefil Jakub Šípek, ovšem dvě minuty před koncem rozhodl Tomáš Vala zblízka o třech bodech pro Duklu, které pojistil trefou do prázdné branky Miroslav Juda.

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila BK Mladou Boleslav 4:2 a stále živí naději na postup do play-off, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (17:43:14)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Najman (Úlovec, Vala), 22. Úlovec (Vala, Najman), 58. Vala (Úlovec), 60. Juda – 12. Valdhans (Šípek), 48. Šípek (Moravčík, M. Čermák)

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Trávník, Rusňák, Piskač, Barák, Filip, P. Brož – Musil, Kardoš, Chlubna – Zadražil, Juda, V. Brož – Vala, Najman, Úlovec – P. Čermák. Trenér: Petr Svoboda
    BK Mladá Boleslav: Haas (Rylich) – Červenka, Dobrkovský, Novotný, Furmánek, Málek, Sýkora – Litera, Šípek, M. Čermák – Moravčík, Valdhans, Schulz – Vojta, Jindra, Vokurka – Novák. Trenér: Tomáš Černík

Rozhodčí: Pokorný – Jeletz, Rampír