Pittsburgh – Carolina 5:0 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 1:2 (0:1 po s.n.) | Tampa – Florida 3:1 (kon.)
Washington – NY Rangers 5:2 (kon.) | Chicago – Montreal 5:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 1:2 (1:2 po s.n.)

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:35 (05:55:05)

Los Angeles tedy udrželo vedení získané během prostřední periody a když se Anaheimu podařilo snížit, tak na obrat v zápase mu to nestačilo. Coglianovi se sice v polovině závěrečné části podařilo vyrovnat, ale bylo to pomocí kopnutí bruslí a rozhodčí branku správně neuznali.

59:40
    A je rozhodnuto. Gibson (ANA) dostává dvě minuty za zdržování hry, když zachytil puk skoro až na hranici kruhu a dostává za to dvě minuty.

59:22
    Hostům se daří držet kotouč v dostatečné vzdálenosti od Quicka.

57:15
    Rakell už si chystal puk na střelu, ale kotouč mu na poslední chvíli přeskočil hůl a Quick tak nemusel zasahovat.

56:19
    Domácí už jsou zabydleni v útočném pásmu, ale nemohou se odlepit od mantinelu.

55:00
    Anaheimu zbývá na vyrovnání posledních pět minut základní hrací doby.

53:34
    Králové už se začínají soustředit pouze na obranu, ve které patří mezi nejlepší celky.

52:21
    Nyní se ale Anaheim dopustil zakázaného uvolnění.

51:20
    Tlak Kačerů stoupá a hosté jsou rádi, že mohou vyhodit puk alespoň do středního pásma.

50:18
    Další pokus Perrona dokázal Quick zneškodnit vyrážečkou.

49:46
    Domácí fanoušci už se radovali z vyrovnávací branky, ale úmysl Cogliana, že bruslí nasměroval puk do branky, byl prokazatelný, a proto nemůže být jeho branka uznána.

47:17
    Stejně tak i proti Perronovi.

46:52
    Hostující gólman si zlepšil náladu proti pokusům Keslera a Silfvenberga.
    45:33 David PERRON - 2:3

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 22. Rakell (Theodore, Bieksa), 46. Perron (Getzlaf) – 21. Lecavalier (Carter, Martinez), 36. Toffoli (Kopitar, Muzzin), 38. Kopitar (McNabb, Lucic)

Anaheim Ducks: Gibson (Chudobin) – Manson, Lindholm, Bikesa, Vatanen, Holzer, Theodore – Perry, Getzlaf (C), Rakell – Silfvenberg, Kesler, Perron – Santorelli, Horcoff, Cogliano – Stewart, Zhompson, Marron.
    Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzun, Martinez, McNabb – Mcbain, Schenn – Toffoli, Kopitar, Lucic – Pearson, Carter, King – Gáborík, Lecavalier, Lewis – Brown (C), Andreoff, Nolan.

Rozhodčí: Leggo, Hebert – Heyer, MacPherson

Diváci: 17 227