Kometa Brno – Zlín 5:6 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Liberec 5:3 (kon.)
Letňany – Č. Budějovice 2:5 (kon.) | Vsetín – K. Vary 1:3 (kon.) | Pardubice – Kladno 2:3 (kon.)
Poruba – Jihlava 8:5 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 0:8 (kon.) | Sparta – Třinec 4:5 (kon.)
Chomutov – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Slavia – Vítkovice 7:4 (kon.) | Havířov – HC Litvínov 5:9 (kon.)
HC Slavia Praha
7:4 (4:0, 1:2, 2:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 22.01.2016, 18:00Extraliga staršího dorostu • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Slávisté se se ziskem šedesáti osmi bodů nacházejí na pátém místě tabulky. Z posledních pěti zápasů dokázali pouze dvakrát vyhrát, ale v obou případech nasázeli svému soupeři neuvěřitelných osm gólů. Na poslední dva zápasy ale nevzpomínají příliš rádi, protože oba zápasy prohráli.

HC Vítkovice Steel
    Vítkovickým mladíkům chybí na slávisty pouhé čtyři body a v tabulce jim patří osmá pozice. Ani Vítkovicím se v posledních pěti zápasech příliš nedaří. Také dokázali vyhrát pouhé dva zápasy. Naposledy na domácím ledě porazili Kometu Brno 5:3. Velkou oporou týmu je útočník Jozef Baláž, kterému patří druhá pozice v kanadském bodování se ziskem 59 bodů.

HC Slavia Praha: Patera (Pánek) – Krásný, Steinocher, Melovič, Vobořil, Duda, Šmíd, Šantrůček – Brož, Matějka, Bajer, Fiala, Kern, Klapka, Zídek, Marek, Šergl, Patočka, Kohút, Šilhan

HC Vítkovice Steel: Kardinál (Daňa) – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Kubík, Kučera, Malík, Bartek – Gřestík, Tauwinkl, Maxner, Šala, Baláž, Richtár, Blaško, Franz, Kosina, Toman.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Utkání za okamžik začne.

00:01

00:15
    Dudova střela od modré zasáhla prvního clonícího soupeře.

00:42
    Zakázané uvolnění hostů.

00:59
    Na ledě zůstává po střetu se slávistickým útočníkem ležet jeden z hostujících hráčů.

01:00
    Vítkovický hráč je již na střídačce. Nevypadá to na nic vážného.

01:35
    Bajer se prokličkoval až před Kardinála. Kličkou si na něho však nepřišel.

02:20
    Do útočného pásma se také dostávají hosté, ale na Paterovu klec ještě nevystřelili.

02:28
    zakázané uvolnění domácích.

03:00
    Nepřesná rozehrávka Slavie končí na holi jednoho z Vítkovických.

03:25
    Střela Baláže minula branku.

04:15
    Dávid Kohút (SLA) je vyloučen za vražení na hrazení.

04:26
    Slávisté mají kotouč pod kontrolou a zakládají útok.

05:14
    Slavia právě vstřelila branku!
    Ve vlastní oslabení se prosazuje VOJTĚCH ŠMÍD, který od modré čáry prostřelil Kardinála. Asistence: David Matějka.

06:00
    Slavia se i nadále drží v útočném pásmu.

06:10

06:16
    Slavia hraje v plném počtu.

07:09
    Střela Blaška končí po teči až v ochranné síti nad Paterovou svatyní.

08:23
    Oběma týmům dělá problém přechod přes střední pásmo.

09:11
    Hosté se nyní usadili v obranné třetině slávistů.

10:33

11:05
    ERIC FIALA zvyšuje už na 2:0. Jako první se dokázal zorientovat ve skrumáži před brankářem a kotouč zasunul za Kardinála. Asistence: Jan Šergl.

12:03
    Zídek nahrával Kohútovi před branku. Ten byl ale bloková jedním z obránců a kotouč nedokázal usměrnit za gólmana.

12:55
    Z pravého kruhu zkoušel připravenost Patery Šala.

13:25
    Kučera se proháčkoval kolem několika slávistických hráčů a překvapil střelou Pateru. Ten však zatím zůstává stoprocentní.

13:50
    Střelu Kosiny vyráží Patera do rohu kluziště.

14:45
    Hra se přesouvá ze strany na stranu.

15:00
    Blaško mohl střílet z mezikruží, ale Zídek mu zezadu puk vypíchl.

16:09
    Šmídova střela od modré těsně minula branku.

16:20
    Ofsajd hostů.

17:02
    Zakázané uvolnění domácích.

17:43
    Krásná souhra Slavie! Šergl nejprve přihrával Fialovi, který již mohl střílet, ale všiml si ještě lépe postaveného MATOUŠE PATOČKY, který střelou z mezikruží zvyšuje už na 3:0 pro Slavii. Asistence: Eric Fiala a Jan Šergl.

19:13
    Další gól Slavie. DAVID MATĚJKA překonal Kardinála a poslal Slavii do čtyřbrankového vedení. Bez asistence.

20:00

První třetina jednoznačně patřila domácímu týmu. V šesté minutě poslal domácí do vedení Šmíd, který při vlastním oslabení dokázal překonat Kardinála. Do kabin jdou tedy šťastnější domácí, kteří nadělili soupeři v první třetině čtyři góly.

20:01

20:23
    Kosina (VIT) je vyloučen za podražení.

20:30
    Slávisté kombinují v útočném pásmu, ale nedokáží se dostat ke střele.

20:34
    Vítkovice vyhazují.

21:17
    Bajer tečoval střelu Šmída pouze do připraveného Kardinála.

22:23
    Vítkovice hrají v plném počtu.

23:08
    Kosina střílel z mezikruží. Patera zasahuje lapačkou.

23:37
    Šergl se snažil překonat z otočky Kardinála. Ten dokázal včas sklapnout betony.

24:00
    Zídek střílel od modré přes obránce. Kardinál opět bez problémů chytá.

24:36
    Skrumáž před Paterou branku Vítkovicím nepřinesla.

25:40

26:28

27:20
    Hosté se drží v obranném pásmu Slavie.

27:27
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A přece se Vítkovice dočkaly branky. DAVID GŘESÍK nejprve vyslal střelu od pravého mantinelu a následně si dojel k Paterovi, kde kotouč dostal až za záda domácího gólmana. bez asistence.

28:08
    Kern (SLA) je vyloučen za faul kolenem.

28:15
    Domácí vyhazují.

28:42
    Vítkovice přesilovou hru využívají a snižují během minuty na 2:4. JAROSLAV VEŘMIŘOVSÝ od modré vymetl pravý roh slávistické branky. Asistence: Jakub Maxner.

29:40
    Hosty gól nabudil a jsou aktivnějším týmem na ledě.

30:00
    Domácím se nedaří dostat z útočného pásma.

30:52
    Zídek o několik centimetrů minul střelou od modré Kardinálovu bránu.

31:26
    Kohút zkusil překvapit brankáře z nulového úhlu. Ten si ale svou bližší tyč pohlídal.

32:24
    Matějka mohl vrátit Slavii tříbrankový náskok. Kotouč mu ale hokejku přeskočil, a tak nemohl puk střelit do odkryté klece!

36:12
    Brusle se někdy dají využít i trošku jiným způsobem :)

Happy Thanksgiving, everyone! #MadeOfHockey #FitToCarveTurkey

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 26. listopad 2015

36:43
    Bajer z otočky jen těsně minul branku!

37:11
    Patočka nahrával Fialovi, který obehrál hostujícího obránce a bekhendem zkusil překonat Kardinála. Mířil ale mimo.

38:21
    Vítkovičtí se mohli dostat do přečíslení. Hostujícímu útočníkovi ale přeskočil puk hokejku a skončil na hokejce domácího beka.

38:43
    O kotouč se bojuje za brankou Patery.

39:08
    VÁCLAV ZÍDEK vrací slávistům tříbrankový náskok. Sám se prokličkoval až před Kardinála a bekhendem ho překonal mezi betony. Asistence: Jan Kern.

39:50
    Brož se dostal ze středního pásma až do útočného a zkusil z pravého kruhu vystřelil zápěstím. kardinál byl připravený a střelu chytil.

40:00

Ve druhé třetině začali být hosté aktivnější než v první periodě. Během minuty a půl snížili na rozdíl dvou branek. Zídek ale vrátil na střídačku klid, když v poslední minutě prostředního dějství zvýšil na 5:2.

40:01

40:41
    MATOUŠ PATOČKA dokázal při pádu usměrnit kotouč přesně mezi beton a tyčku Vítkovické branky. Asistence: Eric FIala.

41:46
    Blesková odpověď Vítkovic. JÁN BLAŠKO z mezikruží vymetl pravý horní roh branky. Asistence: Radim Toman.

42:41
    Kern (SLA) je vyloučen za sekání.

43:00
    Domácím se daří vyhodit kotouč.

43:20
    Fiala při vlastním oslabení zahrozil střelou z levého kruhu.

43:32
    Brankář Vítkovi Kardninál (VIT) je vyloučen za nesportovní chování. trest odpyká Franz.

44:22
    Zídkova střela byla zblokována a končí v ochranné síti.

44:34
    Ofsajd domácích.

44:41
    Domácí hrají v plném počtu.

45:00
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Patera střelu bez problémů chytá.

45:00
    Steinocher (SLA) je vyloučen za nedovolené bránění.

45:32
    Hosté hrají v plném počtu.

45:59
    Skrumáž před hostujícím brankářem branku Slavii nepřinesla.

46:11

46:29
    Slávisté jdou do třech. Kohút (SLA) je vyloučen za napadení.

46:35
    Nebezpečnou střelu od modré kryje Patera vyrážečkou.

46:52
    Vyloučení na straně Vítkovic. Veřmiřovský (VIT) je vyloučen za zásah do nohou.

46:56
    Zídek (SLA) je vyloučen za nesportovní chování. Ve stejném čase dostává Bartek (VIT)osobní trest za nesportovní chování.

48:03
    Ve vlastním oslabení se prosazuje JAN ŠERGL. Asistence: Matouš Patočka.

48:29
    Oba týmy hrají ve stejném počtu.

48:52

48:56

49:40
    Souhra Blaška s JANEM RICHTÁREM vyšla na jedničku. Druhý jmenovaný pálil z mezikruží přesně nad levý beton Patery. Asistence: Ján Blaško.

50:53
    O kotouč se bojuje za vítkovickou brankou.

51:36

52:20

53:34
    Patočka z bezprostřední blízkosti minul branku.

53:42
    Do samostatného úniku se dostal Šala. Branku ale minul.

54:18
    Kohút přestřeluje branku.

55:50
    Kern se snažil najít přihrávkou před brankou spoluhráče. Tam však nikdo nestál a kotouč se dostává do středního pásma.

56:00
    Kardinál přerušuje hru. Vhazuje se po jeho levici.

56:53
    Fiala střílel z vrcholu levého kruhu pouze do připravené lapačky.

58:03
    Bajerovu střelu z mezikruží vyrazil Kardinál lapačkou se štěstím.

Lucie Brožová

Branky a nahrávky: 6. Šmíd (Matějka), 12. Fiala (Šergl), 18. Patočka (Fiala, Šergl), 20. Matějka, 40. Zídek (Kern), 41. Patočka (Fiala), 49. Šergl (Patočka) – 28. Gřesík, 29. Veřmiřovský (Maxner), 42. Blaško (Toman), 50. Richtár (Blaško)

HC Vítkovice Ridera: Kardinál (Daňa) – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Kubík, Kučera, Malík, Bartek – Gřestík, Tauwinkl, Maxner, Šala, Baláž, Richtár, Blaško, Franz, Kosina, Toman