Havlíčkův Brod – Děčín 8:5 (kon.) | Písek – Tábor 2:5 (kon.) | Klášterec nO – Vrchlabí 6:3 (kon.)
Nový Jičín – Technika Brno 0:3 (kon.) | SHK Hodonín – Poruba 2011 4:3 (po pr.) | Opava – Frýdek-M. 1:4 (kon.)
Mor. Budějovice – Kopřivnice 5:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Břeclav 1:8 (kon.) | Kolín – Sokolov 10:3 (kon.)
Klatovy – Bílina 0:0 (odl.) | Vsetín – SK Karviná 5:1 (kon.) | Trutnov – Řisuty 6:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Nymburk 6:9 (kon.) | Pelhřimov – Kobra 0:0 (odl.) | Jablonec n/N – Žďár n/S 4:8 (kon.)
SHK Drtiči Hodonín
4:3 (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 23.01.2016, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • 2. liga skupina Východ • 36. kolo

Poruba ztratila svůj tříbrankový náskok a Hodonín otočil celé utkání, které skončilo vítězně právě pro domácí. V prodloužení vystřelil výhru Drtičům Dominik Matula a Hodonín tak zůstává v tabulce před Porubou. Ode mne je to pro dnešek vše, na shledanou a hezký víkend. (19:22:27)

60:58
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hodonín dokonává svůj obrat a v prodloužení vítězí. Rychlou střelou překonal Tihláře DOMINIK MATULA. Asistence: Lubomír Škápik.

60:25
    Před hostující brankou se strhla potyčka mezi Matějem Charvátem (HOD) a Davidem Vajdou (POR). Bude se hrát tři na tři.

60:01

Ve třetí třetině domácí zásluhou Davida Polesného vyrovnali, další branka už nepadla a po krátké pauze nás tedy čeká pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:51
    Třetina se už jen dohrává a je jisté, že bude následovat prodloužení.

58:42
    Martin Blahuta se prokličkoval až před Zavadila, vystřelil a domácí brankář měl spoustu práce s tímhle pokusem.

57:52
    Ballner se nerozmýšlel a po vhazování okamžitě vystřelil, Zavadil vytěsnil puk mimo tři tyče.

57:32
    Domácí v další šanci. Juráskova přízemní střela proletěla brankovištěm do rohu kluziště!

56:43
    Jurásek si ze středního pásma sám vybruslil až před Tihláře. Hostující brankář prokázal své kvality a předvedl parádní zákrok lapačkou!

56:30
    David Ballner přenechal puk Vaňkovi, druhý jmenovaný vystřelil z hranice levého kruhu. Zavadil zasahuje vyrážečkou.

55:12
    Tvrdou Škápikovu střelu vyrazil Tihlář do rohu. Domácí se snaží dokonat obrat a vstřelit ještě jednu branku.

54:40
    Lukáš Vrána hledal spoluhráče napříč útočným pásmem. Hodonínský Matula si na přihrávku počkal a přenesl hru před Tihláře.

53:51
    Na najíždějícího Zachara mířila dobrá přihrávka, hostující kapitán nedokázal puk zpracovat.

53:00
    Na druhé straně v šanci Robin Malý, po přihrávce Vaňka trefil pouze připravenou lapačku domácího brankáře.

52:53
    Škápik přenechal puk Juráskovi, ten vystřelil a Tihlář vyrazil puk před sebe. Nikomu z domácích se ovšem nepodařilo propasírovat puk za ležícího brankáře.

51:54

51:45
    Vrána tečoval před Zavadilem puk, ten změnil směr a končí v rohu.

51:01
    Gelnarova střela z pravého kruhu končí na betonu Zavadila, stejně jako Zacharův pokus.

49:52
    Jakub Gelnar byl faulován Ondřejem Nedvědem (HOD), hodonínský zadák usedá na trestnou lavici na 2 minuty za hákování.

49:16
    Petr Seidler s Vladimírem Stejskalem kombinovali za Zavadilovou bránou, nakonec se ani ke střele nedostali, jelikož obrana domácích zapracovala na jedničku.

48:21
    Jakub Gelnar kroužil za bránou a hledal volného spoluhráče na přihrávku tak dlouho, dokud sám nepřišel o puk. Na druhé straně si Tihlář připsal další úspěšný zákrok.

47:11
    Domácí jsou na tom momentálně lépe a snaží se přidat další branku, Tihlář si na nedostatek práce nemůže stěžovat.

46:09
    Drtiči se dočkali vyrovnání. Mikéskova střela se odrazila na DAVIDA POLESNÉHO, který uklidil puk za Tihlářova záda. Asistence: Róbert Mikéska, Michal Venclík.

45:37
    Domácím bylo dvakrát po sobě pískáno sporné zakázané uvolnění, domácí fanoušci to dávají rozhodčím jasně najevo.

44:55
    Mikéska se Sajdlem si nahrávali za bránou, až druhý jmenovaný vyjel před brankoviště, ale hostující obránci mu nedovolili ani vystřelit a sami přenáší hru na druhou stranu.

43:29
    Polesný byl proti Stejskalovi na vhazování úspěšnější, nicméně hosté vybojovali puk pro sebe a založili útočnou akci, na jejímž konci byl Zavadil.

41:52
    Hosté nahazují puky do pásma, nechtějí nechat domácím příležitost k vyrovnání a tak drží puk co nejdál od vlastní brány.

41:08
    Radek Tihlář si pro puk vyjel až do kruhu, vhazuje se po jeho pravé ruce.

40:53
    David Zachar obkroužil bránu a zkusil kotouč zasunout mezi betony Zavadila, Mikéska domácímu gólmanovi pomohl a odstavil Zachara.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:41.

Poruba ve druhé části odskočila domácím na rozdíl tří branek, domácí ale nesložili zbraně a v přesilové hře 5 na 3 nejprve snížil Mikéska, ve 40. minutě ještě přidal gól Mikéska a do poslední třetiny se půjde za stavu 3:2 pro hosty.

40:00
    Pěkná trefa :)

Dokázali byste se trefit na takovou vzdálenost? :P

Zveřejnil(a) Hokej dne 22. leden 2016

39:43
    Hosté se snaží rychle vstřelit ještě jednu branku, Zavadil je v klidu a šance Poruby chytá.

39:01
    Škápikovu přihrávku mezi kruhy přijal DOMINIK MATULA, zpracoval si puk a přesně zamířil k levé tyči do protipohybu hostujícího brankáře. Asistence: Lubomír Škápik, Michal Kuba.

38:39
    Sajdl s Pokorným jeli na jediného obránce. Jakub Sajdl se rozhodl přihrávat, ale to nedovolil porubský hráč a skóre se nemění.

36:54

36:16
    Po sérii přihrávek s pukem od modré čáry vyjel RÓBERT MIKÉSKA až do levého kruhu, odkud střelou do horního růžku překonává Tihláře. Asistence: Daniel Kolář, Vít Černohous.

35:34
    Nedvědova střela Tihlářovi vypadla do brankoviště. Hostující brankář dokázal puk přikrýt dřív, než se domácí dostali k dorážce!

34:43
    Hodonín bude hrát dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři! Na trestnou lavici odjíždí Jakub Baca (POR) za držení protihráče.

34:04
    Tvrdá Černohousova střela z pravé strany proletěla těsně kolem Tihlářovy svatyně!

32:55
    Matulova přihrávka nenašla svého adresáta, puk končí až za bránou domácích.

31:54
    Aleš Kilnar (POR) tvrdě fauloval domácího Sajdla a za sekání dostává trest do konce utkání. Domácí mají k dispozici pětiminutovou přesilovou hru.

31:35
    Venclík dostal přihrávku za bránu, tak ho okamžitě odzbrojili hosté a drží si puk pro sebe.

30:08
    Kuba zkusil prostrčit puk mezírkou mezi Tihlářovým betonem a tyčkou, hostující brankář byl úspěšnější.

28:47
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba odskakuje domácím na rozdíl tří branek. Střelu Robina Malého Zavadil vyrazil pravým betonem, ale na dorážku DAVIDA ZACHARA do prázdné brány byl už krátký. Asistence: Robin Malý.

28:11
    Sedlářova střela mířila vysoko, domácí se poté puku ujali a vyvezli ho až do útočného pásma.

27:33
    Jurásek nahrál na Kubu, ten z pozice mezi kruhy vystřelil, ale Tihlářova vyrážečka byla na svém místě.

26:48
    Hosté byli ve slibné příležitosti, když se jeden z porubských útočníků natlačil až do brankoviště. Petr Zavadil se položil a zabránil gólu!

26:16
    Marek Sedlář obkroužil celé útočné pásmo a z levého kruhu vystřelil. Zavadil ukryl puk ve své výstroji.

25:08
    Poruba už tuhle přesilovou hru využívá! Po vhazování se ke slovu dostal MILAN OVŠÁK, který tvrdou střelou po zemi překonal domácího brankáře. Asistence: Marek Sedlář.

24:59
    Slavíkova střela od modré byla zblokována obráncem, jeho další střelecký pokus chytil Zavadil.

24:09
    A máme tady další vyloučení. Michal Kuba (HOD) je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

23:54
    Černohous vystřelil k bližší tyči z pravého kruhu, Tihlářovi šla střela do protipohybu, ale i tak dokázal zakročit.

23:07
    Vaněk objel bránu a přenechal puk Sedlářovi. Ten z pravé strany zkouší pozornost Zavadila.

22:06
    Vrána vybojoval puk u mantinelu, okamžitě nahrával před bránu. Vaněk si puk zpracoval a vystřelil, Zavadil si poradil i s tímhle pokusem.

21:38

21:20

21:05
    David Vajda naznačil střelu, udělal dva rychlé kroky a z hranice kruhu vypálil tvrdou střelu. Zavadil chytá.

20:09
    Domácí hrají ve čtyřech.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:51.

Kromě velkého počtu vyloučení jsme v první třetině viděli pouze jedinou branku. V 11. minutě se prosadil bývalý Drtič Vladimír Stejskal a poslal ostravský celek do vedení. V 17. minutě také odstoupil hodonínský brankář Kotvan.

20:00

19:50
    Michal Kuba v úniku blafákem nepřekonal výtečně chytajícího Tihláře!

19:38
    Další vyloučení, tentokrát v týmu Hodonína. Jakub Sajdl (HOD) odjíždí na trestnou lavici za napadení.

19:20
    Vladimír Stejskal (POR) krosčekoval Mikésku a počet hráčů na ledě se vyrovná.

18:59

18:41
    Slavíkova střela skončila na zadním mantinelu. Po dalším obléhání hodonínské brány jsou hosté vykázáni do středního pásma kvůli postavení hráče v brankovišti.

18:09
    50 sekund dlouhá přesilová hra 5:3 se naskytuje hostům. Petr Pokorný (HOD) vyloučen na 2 minuty za podražení.

17:40
    Bacovi puk na modré čáře odskočil do středního pásma a hosté musí založit nový útok.

16:59
    Jakub Sajdl (HOD) vyloučen na 2 minuty za sekání, další přesilovka pro Porubu.

16:47
    Jedlička s pukem přebruslil celé hřiště, ale při přechodu do pásma byl jeden z jeho spoluhráčů v třetině dřív než on. Ofsajd Hodonína.

16:12
    Stejskal ihned nahodil puk na bránu, Zavadil si osahal puk a vhazuje se po jeho pravici.

16:06
    Zdenko Kotvan se při zákroku zranil a v brankovišti jej tak nahradí Petr Zavadil.

16:06
    David Zachar z místa mezi kruhy prověřil Kotvana, ten puk vyrazil za bránu.

15:23

15:00
    Sedlář obloukem nahodil puk na Kotvana, tomu puk vypadl z výstroje a zpracoval jej až napodruhé. Vhazuje se v útočném pásmu Poruby.

14:09
    Porubě se zatím nedaří obsadit útočné pásmo, jejich přihrávky jsou nepřesné a domácí vyhazují puky.

13:23
    Přesilovku si vyzkouší také hosté. Zdeněk Jurásek (HOD) si jde odpočinout za podražení.

13:09
    Vrána si najížděl za obránce pro přihrávku, kterou nakonec dostal, ale skončila na jeho bruslích a hostující forvard se do brejku nakonec nedostal.

12:24
    Jeden z hostů zůstal ležet po nárazu u mantinelu, hra je na chvíli přerušena.

12:17
    Černohous z levého kruhu střílel do horních pater branky, Tihlář vytasil parádní zákrok.

11:09

10:57
    Hosté skórují ve vlastním oslabení! VLADIMÍR STEJSKAL se ujal puku na modré čáře a ujel domácím obráncům, aby parádní střelou překonal Kotvana. Asistence: Marek Slavík.

10:41
    Křížná přihrávka směřovala na Černohouse, ten trefil puk nepřesně a hostující brankář tak stihl zareagovat a šanci zneškodnit.

10:15
    Matulovi si vybruslil zpoza brány až do brankoviště. Tihlář si pokryl levou část brány a nenechal domácí skórovat.

09:09
    Uvidíme první přesilovou hru utkání. Petr Seidler (POR) vyloučen na 2 minuty za hákování.

08:51
    Černohous zpoza brány nahrával mezi kruhy, tam sice stál Sajdl, ale puk letěl tak daleko, že na něj nedosáhl.

08:24
    Sajdl směřoval nahrávku na Matěje Charváta do jízdy, slibnou šanci domácích zastavil ofsajd.

08:01
    Venclík šikovně tečoval Pokorného střelu, Tihlář pozorný.

07:33
    Ovšák nahazoval od pravého mantinelu puk směr brankoviště, ten jen o pár centimetrů minul tyč Kotvanovy brány!

06:32
    Sajdl z rohu nahrával na volného Černohouse. K tomu včas přistoupil hostující obránce.

05:43
    Sedlář hledal před bránou Rimmela, tomu se nepodařilo puk ideálně tečovat a tak kotouč pouze proklouzal kolem brankoviště.

04:38
    Stejskal si po nahrávce z vlastního pásma najel k levému mantinelu, vystřelil z poměrně velkého úhlu, ale Kotvan na střelu dobře viděl a neměl problém ji chytit.

03:49
    Vrána odzbrojil domácí a nabruslil si do středního pásma, kde o puk opět přišel. Hraje se velmi opatrný hokej.

02:53
    Milan Ovšák vystřelil od modré čáry, Kotvan jeho pokus chytil a dostal se tak ke svému prvnímu zákroku.

01:51
    Drtiči se snaží usadit se v útočném pásmu, Poruba dobře brání a Hodonín nepouští do střeleckých pozic.

01:11
    Hosté hned z úvodu utkání založili první útok, Kolář puk vyhodil do bezpečí a na druhé straně Kuba zkusil překvapit Tihláře.

00:01

Vítám vás u online přenosu 36. kola druhé ligy skupiny Východ. Ve dnešním šlágru kola změří síly domácí Hodonín s Porubou. Hosté jistě budou chtít předběhnout svého dnešního soupeře, ale naopak domácí mají motivaci získat čtyřbodový náskok na Porubu.

SHK Hodonín: Kotvan, Zavadil – Kolář, Mikéska, Nedvěd, Škápik, Jedlička, Pokorný (C), Polesný – Charvát, Sajdl, Tomi – Matula, Jurásek, Kuba – Černohous, Venclík

Trenér: Stanislav Beťko

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň, Tihlář – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Blahuta, Rimmel, Kilnar, Vaněk, Vrána, Gelnar, Sedlář, Seidler, Zachar (C), Stejskal, Šrámek

Trenér: Tomáš Sršeň

Rozhodčí: Michal Dědek – Radim Šimčík, Dominik Holibka.

Od 1. března 2014 Poruba vládla vzájemným zápasům a Drtiče nenechala vyhrát dlouhých 10 zápasů. Oranjes se podařilo najít recept na silný ostravský celek až v říjnu loňského roku. To potvrdili hodonínští hokejisté také při zápase 25. kola, kdy porazili Porubu podruhé a další vítězství by rádi přidali i dnes.

Vzájemná utkání sezóny:

HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín 5:1
    SHK Hodonín – HC RT TORAX Poruba 2011 5:2
    HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín 2:3

To ostravský celek je na tom momentálně lépe. Z posledních devíti utkání pouze jednou nebodoval a během těchto zápasů posbírali svěřenci trenéra Tomáše Sršně 22 bodů s celkovým skóre 49:18.

Poruba disponuje výbornou ofenzívou, kterou táhnou především jeden z nejproduktivnějších hráčů druhé ligy Aleš Kilnar (15+31), snajpr David Zachar (25+17) nebo David Ballner (15+13).

SHK Hodonín

Drtičům se pod velením nového trenéra Stanislava Beťka podařilo na domácí půdě zvítězit se Vsetínem 6:3 a následně porazit také Techniku Brno 2:0. Jenomže poté nastal zlom a Hodonínští v posledním zápase utrpěli nejvyšší porážku sezóny na ledě poslední Karviné.

Hodonín po prohře 1:6 s posledním celkem tabulky má co napravovat. Ideální příležitostí je právě dnešní zápas, ve kterém se bude hrát “o šest bodů”, jelikož Hodonín má právě jednobodový náskok před Porubou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ivan Hochman

Branky a nahrávky: 37. Mikéska (Kolář, Černohous), 40. Matula (Škápik, Kuba), 47. Polesný (Mikéska, Venclík), 61. Matula (Škápik) – 11. Stejskal (Slavík), 26. Ovšák (Sedlář), 29. Zachar (Malý)

SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (17. Zavadil) – Kolář, Mikéska, Nedvěd, Škápik, Jedlička, Pokorný (C), Polesný – Charvát, Sajdl, Černohous – Matula, Jurásek, Kuba – Tomi, Venclík

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Kubáň) – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Blahuta, Rimmel, Kilnar, Vaněk, Vrána, Gelnar, Sedlář, Seidler, Zachar (C), Stejskal, Šrámek

Rozhodčí: Michal Dědek – Radim Šimčík, Dominik Holibka