Zlín – Mladá Boleslav 6:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Olomouc 4:2 (kon.) | Opava – Frýdek-Místek 2:4 (kon.)
Bohemians Praha 1905
4:2 (1:1)
SK Sigma Olomouc
Sobota 23.01.2016, 14:00 • UMT Slavoj Vyšehrad • Tipsport liga • Semifinále

Je dobojováno! Přestože se dlouho zdálo, že to je Sigma, kdo se bude na konci radovat z vítězství, dnešní utkání mělo opačný příběh. Na branku Tomáše Chorého z úvodu druhé půle totiž klokani dokázali zareagovat a to hned třikrát. V rozmezí pěti minut v závěru utkání zásluhou Šmída, Hubínka a Schicka Pražané otočili skóre na 4:2 a duel následně v klidu dovedli do vítězného konce. (16:10:37)

90+1

90
    Hanáci budou vhazovat, předtím ale ještě jedno střídání.

89
    Další faul hostů. Ti jsou nyní vývojem utkání evidentně velmi frustrovaní a nelze se jim divit.

89
    Po faulu ve středu pole budou hrát opět klokani. Olomouc mezitím zřejmě naposledy střídá.

88
    Teď mají Hanáci k dispozici přímý kop z hranice velkého vápna na pravé straně.

87
    Po trošku zběsilejší pasáži se hra trošku uklidňuje. Sigma během několika minut zřejmě o tento zápas přišla.

84
    Další velká šance na straně Bohemians. Tentokráte se však zaskvěl gólman Sigmy a vyrazil na roh.
    83. Patrik SCHICK - 4:2

83
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Tak to je fantastických pět minut pro bílozelené, kteří dokonale obracejí vývoj utkání. Tentokráte dostal předloženo přímo před brankáře hostů PATRIK SCHICK a mezi nohama jej prostřelil.
    82. Michal HUBÍNEK - 3:2

82
    A hráči Bohemians toho dokázali využít nejlépe! MICHAL HUBÍNEK vystřelil z nějakých dvaceti metrů a z voleje trefil přesně vzdálenější horní roh branky. Parádní trefa.

81
    Jedna nepřesnost teď na náročném terénu střídá druhou.

80
    Také Hanáci se dostali k hlavičce uvnitř vápna soupeře, s pokusem Petra ale Zlámal neměl větší potíže.
    78. Michal ŠMÍD - 2:2

78
    Je vyrovnáno! MICHAL ŠMÍD se pověsil do vzduchu a přesnou hlavičkou dokázal překonat brankáře soupeře. Ten si sice na balon sáhl, vytěsnit jej ale nedokázal.

77
    Další zablokovaný střelecký pokus domácích a další rohový kop.

76
    Sražený centr z pravé strany pokutového území končí v náruči brankáře Sigmy.

75
    Bohemians mají na utkání hlasitý zástup fanoušků, kteří se teď snaží dotlačit své borce k vyrovnání. Po sražené střele budou mít k dispozici další roh.

74
    Další roh pro Olomouc.

73
    Obrovskou šanci teď spálil jeden z hráčů Sigmy, který se dostal sám za obranu. Zlámal dokázal rychle vyběhnout a jeho první pokus vyrazil, proti dorážce pak přispěchal na pomoc jeden z obránců, který doslova na poslední chvilku skluzem vyrazil gólovou střelu do bezpečí.

72
    Poprvé ve druhém poločase bude rozehrávat od rohového praporku také Olomouc.

71
    Další střídání na straně hostů. Ze hry odchází střelec druhé branky Sigmy, zatím tedy té rozdílové.

70
    Teď to vypadalo na nastřelenou ruku jednoho z obránců Sigmy ve vlastním velkém vápnu, rozhodčí ale nechávají pokračovat ve hře.

69
    Zajímavý pokus o střílený centr podél brankové čáry ze strany Bohemians končí dalším rohovým kopem.

68
    Zajímavá kombinace Sigmy uvnitř pokutového území Bohemians končí přihrávkou do ofsajdu.

67
    Bohemians ale ze standardní situace nic nevytěžili, naopak museli rychle spěchat do obrany před hrozícím brejkem soupeře.

65
    Další rohový kop pro bílozelené.

64
    Dobrý presink předvádí fotbalisté Olomouce.

62
    Brankář Sigmy si teď připisuje snadný zákrok po takové propagační střele z ostrého úhlu.

61
    Hra je přerušena, pravděpodobně kvůli střídání na straně Olomouce. O koho se jedná nám však zůstává utajeno.

60
    Jindřišek se pokoušel z pravé strany odcentrovat, ale obránci Sigmy dokázali i tento pokus srazit na další rohový kop.

60
    Roh pro Bohemians 1905.

59
    Hosté rozehrávali přímý kop kousek za středovou čárou, míč si ale po přetaženém centru v klidu našel brankář Zlámal.

57
    Po chybě ve středu pole se hnal jeden z útočníků Bohemky do rychlého protiútoku, naštěstí pro hosty byl ale zastaven kvůli ofsajdovému postavení.

57
    Přímý kop soupeře obrana Sigmy přestála, teď může sama založit další útok.

55
    Hanáci jsou opět o míče, budou vhazovat.

54
    Dopředu šla tedy opět Sigma, tentokrát ale obrana Pražanů průnik po pravé straně zachytila a celá situace končí jen odkopem od Zlámalovy branky.

52
    Bohemians se pokoušeli o rychlou odpověď, zatím se ale k zakončení neprobojovali.
    51. Tomáš CHORÝ - 1:2

51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí z prvního náznaku šance po změně stran dokázali překonat obranu zelenobílých a po dorážce TOMÁŠE CHORÉHO z malého vápna se ujímají vedení!

50
    Klokani kombinují na útočné polovině.

49
    Jindrišek pod tlakem vrací míč zpět ke Zlámalovi.

48
    Útok pražského týmu teď nekončí úspěchem. Hrát může Sigma.

47
    Zlámal se zapojuje do rozehrávky Bohemians.

46

První poločas skončil nakonec nerozhodně. Lepší byla Bohemians Praha 1905. Do vedení šla však Sigma po hlavičce Chorého. Klokanům se podařilo vyrovnat až po střele Jiráska. Ve druhém poločase to bude ještě boj.

45+1

44
    Blíží se konec poločasu. V jeho závěru se do útoku podívají ještě hráči Bohemians.

42
    Střelou na vzdálenější tyč vyrovnává MILAN JIRÁSEK.

40
    Další neúspěšný roh pro Bohemians.

38
    Bohemians sice mají převahu, první gól ale dává Sigma.
    36. Tomáš CHORÝ - 0:1

36
    Hlavou otevírá skóre zápasu TOMÁŠ CHORÝ.

35
    A další velká šance. Čížek na špatném povrchu špatně trefil míč.

34
    Pěkná akce Bohemians. Acosta poslal centr na penaltu, jeho spoluhráč posílá míč jen mimo branku.

32
    Fanoušci Klokanů nyní výrazně povzbuzují svůj tým. Rádi by viděli branku.

31
    Ten nyní rozehrával další roh. Hráči Sigmy míč opět uklidili do bezpečí.

29
    K míči se dostává opět tým Bohemians.

27
    Roh vidíme i na druhé straně. Ani Sigma neuspěla.

26
    Další roh pro hráče pražského klubu. Tenhle patřil do kategorie nepovedených.

24
    K míči se nyní častěji dostává Olomouc, ale k ohrožení branky soupeře se nedostává.

22
    Do útoku se dívá po odmlce opět Olomouc.

20
    Z rohu se do zakončení dostal Blecha. Střílí vedle.

20
    Vhazování to nebylo vůbec špatné. Klokani získali roh.

19
    Autové vhazování na útočné polovině pro Bohemians.

17
    Faul Olomouckého hráče. Standardní situace z velké vzdálenosti také pro Bohemians.

15
    Standardní situace pro Sigmu. Hlavička jednoho z hráčů Olomouce končí těsně vedle branky Zlámala.

12
    Klokani získali další roh. Ale ani tento nebyl úspěšný.

10
    Aktivnější je stále Bohemians. Sigma se jen brání.

8
    Na útočnou polovinu se podívala i Sigma. Žádnou kombinaci nepředvedla. Vykopávat bude Zlámal.

6
    Čížek měl prázdnou branku. Za brankáře zaskočil jeden z obránců Sigmy.

5
    Sigma se ale zatím jen brání. Čelila dalšímu rychlému útoku Bohemians.

4
    Roh se podařilo Sigmě ubránit.

3
    Začátek zápasu je zajímavý. Nepovedeným odkopem si zkomplikoval situaci brankář Olomouce.

2
    Aktivně začala Bohemka v zeleno-bílé kombinaci dresů.

1

Hřiště už je uklizené, pomalu se blížíme k výkopu.

Bohemians Praha 1905: Zlámal – Hašek, Krch, Gajič, Švec – Jindřišek – Acosta, Jirásek, Blecha, Mosquera – Čížek

Bohemians Praha 1905 – FK Slavoj Vyšehrad 4:0

Klokani dominovali ve své skupině. Patřili do skupiny A, která se hrála ve Vyšehradě. Vyrovnaný zápas sehráli jen s Táborskem. Na Jihlavu i Vyšehrad si vyšlápli,

SK SIGMA OLOMOUC

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 2:1
    1.SC Znojmo FK – SK Sigma Olomouc 2:4
    MFK Frýdek-Místek – SK Sigma Olomouc 0:4

I Sigma odehrála skupinu bez ztráty kytičky. Hrála doma ve skupině D. Sigma také předvedla několik jasných vítězství, a to proti druholigovým týmům.

Přeji pěkný den, Tipsport liga míří do svého závěru. Dnes nás čekají semifinálové boje, ze kterých vzejde finálová dvojice. Na hřišti Slavoje Vyšehrad budeme společně sledovat utkání Bohemians Praha 1905SK Sigma Olomouc. Toto utkání začne ve 13:30. Ještě před tímto je na programu první semifinále, ve kterém se utká Zlín a Mladá Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.