Arnhem – Excelsior 0:0 (kon.) | Zwolle – Groningen 1:3 (kon.) | Eindhoven – Graafschap 4:2 (kon.)
Nijmegen – Alkmaar 0:3 (kon.)
NEC Nijmegen
0:3 (0:2)
AZ Alkmaar
Sobota 30.01.2016, 20:45 • Goffertstadion (Nijmegen) • Nizozemská Eredivisie • 21. kolo

Je za námi konec zápasu, ve kterém vítězí AZ Alkmaar!
    Hosté započali své vítězství hned v první minutě, kdy se trefil Henriksen a o pár minut později přidal druhou branku Jahanbakhsh. Hosté přidali třetí branku ve druhém poločase a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto.

To je ode mne z dnešního 21. kola vše! Děkuji vám za pozornost a někdy příště na shledanou! (22:39:50)

90+2

90+1
    Hosté by do příštích zápasů měli natrénovat standardní situace, jelikož opět z rohového kopu není nic a míč putuje daleko od branky Nijmegenu.

90+1
    Henriksenovu střelu vyboxoval Jones na rohový kop.

90
    Rozhodčí Kerkhof nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby!

89
    Hosté dohrávají zápas s míčem na nohách a vyčkávají na závěrečný hvizd sudího Kerkhofa.

88
    Rienstra se dostal ke střele zpoza vápna, které skončilo vysoko nad brankou Jonese.

87
    Henriksen adresoval krásnou přihrávku do pokutového území, kde byl dříve na zemi Jones a ukončil tak zajímavý útok Alkmaaru.

86
    Hosté se snaží dohrát zápas s míčem na svých kopačkách a udržet čisté konto, které by dodalo do dalších zápasů více energie.

84
    I s tímto rohovým kopem si hráči Nijmegenu hravě poradili.

83
    Po Gollově zákroku bude následovat rohový kop Alkmaaru.

83
    Centrovaný balon si stáhl ze vzduchu do svých rukavic Rochet.

82
    Haps fauloval u půlicí čáry Appiahu a domácí získávají volný kop.

81
    K zakončení hlavou se dostal Foor, který poslal míč vysoko nad branku Rocheta.

80
    Po obranném zákroku Vlaara mají domácí hráči k dispozici rohový kop.

78
    Střela Wuytensa skončila těsně nad brankou Jonese.

77
    Golla fauloval unikajícího Janssena v těsné blízkosti pokutového území a hosté získávají dobré místo k zakončení z přímého kopu.

76
    Hosté už odpočítávají zbývající minuty do konce zápasu, který je zřejmě rozhodnutý.

74
    S dalším rohovým kopem si obrana Nijmegenu poradila a navíc získává míč, jelikož Janssen ve vzdušném souboji fauloval.

Filip Branšovský

Branky: 1. Henriksen, 15. Jahanbakhsh, 71. Garcia

Karty:   57. Woudenberg (NIJ), 60. Limbombe (NIJ) – 44. Jahanbakhsh (ALK), 59. M. Johansson (ALK)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:12.
    NEC Nijmegen: Jones – M. Appiah, Dumić, Golla, Woudenberg – Bikel (69. Roman), Foor, Breinburg (35. Sleegers) – Rayhi (21. Ritzmaier), Santos, Limbombe.
    Náhradníci: van Duin – Lundholm, Sleegers, Roman, Leiwakabessy, Ritzmaier, Dyrestam.

AZ Alkmaar: Rochet – M. Johansson, Vlaar, S. Wuytens, Haps – B. Rienstra, Henriksen, van Overeem (55. T. Haye) – Jahanbakhsh (70. Garcia), V. Janssen, Souza.
    Náhradníci: Coutinho – Brezančić, Tanković, T. Haye, Mühren, Luckassen, Garcia.

Rozhodčí: Kerkhof – Hoekstra, Nas – Gerrets