Arnhem – Excelsior 0:0 (kon.) | Zwolle – Groningen 1:3 (kon.) | Eindhoven – Graafschap 4:2 (kon.)
Nijmegen – Alkmaar 0:3 (kon.)
NEC Nijmegen
0:3 (0:2)
AZ Alkmaar
Sobota 30.01.2016, 20:45 • Goffertstadion (Nijmegen) • Nizozemská Eredivisie • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Krásný sobotní večer u nizozemské Eredivisie!
    V rámci 21. kola přivítá pátý Nijmegen EC na svém hřišti devátý AZ Alkmaar!
    Domácí v posledním kole dokázali zvítězit 2:0 a dnes by chtěli úspěch zopakovat a dotáhnout se na třetí příčku, na kterou ztrácí dva body.
    Hosté mají sérii tří vítězství v řadě a svou šňůru by chtěli rozhodně dnešním vítězstvím natáhnout a pomalu se vyhoupnout k vyšším příčkám.

Nijmegen EC: Jones – M. Appiah, Dumić, Golla, Woudenberg – Bikel, Foor, Breinburg – Rayhi, Santos, Limbombe.
    Náhradníci: van Duin – Lundholm, Sleegers, Roman, Leiwakabessy, Ritzmaier, Dyrestam.

AZ Alkmaar: Rochet – M. Johansson, Vlaar, S. Wuytens, Haps – B. Rienstra, Henriksen, van Overeem – Jahanbakhsh, V. Janssen, Souza.
    Náhradníci: Coutinho – Brezančić, Tanković, T. Haye, Mühren, Luckassen, Garcia.

Rozhodčí: Kerkhof – Hoekstra, Nas – Gerrets.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    To je neuvěřitelný začátek zápasu! Hosté se dostali do prvního útoku, kdy k míči uvnitř pokutovéhé území se dostal MARKUS HENRIKSEN, který nedal z bezprostřední blízkosti Jonesovi šanci na zákrok!
    1. Markus HENRIKSEN - 0:1

2
    První útok domácích skončil za brankovou čárou a míč do hry uvede odkopem Rochet.

3
    Jahanbakhsh ve snaze získat balon fauloval Woudenberga u rohového praporku a pomezní rozhodčí vše viděl z dobré pozice a signalizuje praporkem faul hostujícího hráče.

4
    Na druhé straně se dostal k centrovanému balonu Santos, který poslal míč pouze do rukavic Rocheta.

5
    Golla fauloval na půlicí čáře Janssena a rozhodčí opět píská faul.

5
    Hosté se snaží podržet míč na svých kopačkách a vymyslet něco směrem dopředu.

6
    K zakončení se dostal Souza, který z dobré pozice poslal míč pouze do rukavic Jonese.

6
    Po sraženém centru Jahanbakhsha bude následovat rohový kop pro Alkmaar.

7
    S rohovým kopem si obrana domácích poradila a bez problémů ho odkopla do bezpečí.

8
    Rychlý protiútok Nijmegenu zakončil Rayhi, který z poměrně velkého úhlu zakončil pouze do boční sítě Rochetovy branky.

10
    Hosté se snaží uklidnit hru a drží míč na svých kopačkách. Domácí se v posledních chvílích dostávali více do nebezpečných pozic, které hosté naštěstí pro ně ubránili.

11
    Johansson poslal míč do autu a hosté budou vhazovat přesně na polovině hřiště.

12
    Johansson poslal k zemi na polovině hřiště unikajícího Gollu a rozhodčí si toho všiml a píská ve prospěch Nijmegenu.

13
    Dumic v obtížné situaci u brankové čáry skvěle zapracoval a před dotírajícím Janssenem dokázal odkopnout míč na polovinu hřiště.

15
    Krásný pas za obranu dostal nabíhající Henriksen, který poslal míč do středu pokutového území, kde stál připravený ALIREZA JAHANBAKHSK, který doklepl míč do prázdné branky.
    15. Alireza JAHANBAKHSH - 0:2

17
    Do dalšího střeleckého zakončení se opět dostali hosté, kdy Souza poslal z hranice pokutového území Nijmegenu míč vysoko nad branku.

17
    Rohový kop pro AZ Alkmaar.

18
    S rohovým kopem si domácí obrana opět poradila a míč odvrátila do bezpečné vzdálenosti.

18
    Limbombe byl faulován na půlicí čáře a rozhodčí píská faul ve prospěch domácích.

19
    Po skvělém zákroku Jonese, který vychytal unikajícího Janssena bude následovat rohový kop.

19
    Se třetím rohovým kopem Alkmaaru si domácí obrana opět poradila bez značných problémů a míč opět odkopla do bezpečí.

21
    Střídání v týmu Nijmegen EC: ze hřiště odchází Mohamed Rayhi, přichází Marcel Ritzmaier.

22
    Centrovaný balon Jones vyboxoval ven z pokutového území a zažehnal další nebezpečí.

23
    Souza se ocitl v ofsajdu a rozhodčí ukončuje útok Alkmaaru.

24
    Brankář Rochet předvedl druhý špatný odkop za sebou a domácí fanoušci ocenili brankáře soupeře hlasitým potleskem.

24
    Rohový kop pro Nijmegen.

25
    Overeem se v pokutovém území srazil s Wuytensem a oba hráči leží v bolestech na zemi. Rozhodčí Kerkhof povolal do práce raději lékaře.

26
    Zdá se, že oba hráči jsou v pořádku a za pár okamžiku po svolení rozhodčího vstoupí na hrací plochu a budou moci pokračovat ve hře.

28
    Míč teď často mění svého majitele a nedá se v posledních minutách určit, kdo má více ze hry.

29
    Míč teď drží ve své moci hostující hráči, kteří se snaží prokombinovat na polovinu Nijmegenu.

30
    Kombinace hostujících hráčů příliš dlouho netrvala a domácí se rychle dostali k balonu.

30
    Limbombe zkoušel obejít dva obránce Alkmaaru ale pochopitelně přes dva osobní strážce neprošel a o míč příšel.

32
    Na hrací ploše leží Foor po vzájemném souboji s Hapsem.

33
    Domácí pokračují o deseti. Nyní se na zemi v křečích ocitl domácí Breinburg a hra je opět přerušená.

35
    Střídání v týmu Nijmegen EC: ze hřiště odchází Gregor Breinburg, přichází Joey Sleegers.

36
    Hra už pokračuje o stejných počtech mužů na obou stranách.

37
    Haps si udělal útočný výlet, který zastavil až Dumic. Domácí obránce si počínal poměrně zkušeně, tak že míč poslal o Hapse za brankovou čáru a následovat bude pouze odkop od branky Rocheta.

38
    Domácí hráči v posledních minutách přidali více napadání do rozehrávky svého soupeře a přináší to ovoce.

39
    Hosté se zatím horko těžko brání tlaku Nijmegenu. Hosté přeruší tlak svého soupeře pouze za cenu dalekého odkopu.

40
    Hráči Alkmaaru dostali míč do své moci a snaží se uklidnit hru. Nyní navíc se Limbombe ocitl v ofsajdu a hosté získávají další cenné vteřinky klidu.

42
    Dvě minutky se nehrálo, jelikož Jahanbakhsh inkasoval loktem do žeber a pár chvil do hostujícímu hráči trvalo než se vzpamatoval z šoku.

43
    Domácí měli k dispozici rohový kop, který Wuytens zneškodnil a míč odhlavičkoval do bezpečné vzdálenosti.

44
    Jahanbakhsh dostává žlutou kartu za strčení do Woudenberga v přerušené hře.

45
    Hlavní sudí Kerkhof nastavuje nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase tři minuty!

45+1
    První nastavenou minutu hosté strávili s míčem u nohy a pomalu vyčkávají na hvizd, který ukončí první poločas.

45+2
    K střeleckému zakončení se dostal ještě Jahanbakhsh, který poslal z hranice pokutového území pouze do rukavic Jonese.

45+3

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi konec prvního poločasu. Hned v úvodu dnešního zápasu se radovali hosté, kteří využili první útok a vstřelili rychlý gól. Hosté přidali druhý gól v 15. minutě a pohodlně si po zbytek první půle udrželi dvoubrankový náskok do druhého poločasu.

Druhý poločas začne zhruba ve 21:50

46

46
    Druhý poločas rozehráli domácí borci, kteří přichází do druhého dějství s jasným úkolem a to vstřelit alespoň dvě branky.

47
    Jahanbakhshovu střelu zblokoval na roh Golla.

48
    Ke střele se dostal Vlaar, který Jonese vůbec neohrozil a míč tak končí v rukavicích domácího brankáře.

49
    Hosté budou zahrávat další rohový kop.

49
    I s tímto rohovým kopem si domácí obrana poradila a bez problémů ho odvrátila do bezpečné vzdálenosti.

50
    Hosté zatím nedovolili svému soupeři dostat se do zakončení, které by ohrozilo branku Rocheta.

51
    Haps fauloval u postranní čáry a domácí získávají volný kop na polovině Alkmaaru.

53
    Bikelův centr skončil za brankovou čárou a následovat bude odkop od branky Rocheta.

53
    Na druhé straně to zkoušel Janssen, ale jeho střela z úhlu skončila v rukavicích Jonese.

54
    Overeem se ocitl z ničeho nic na hrací ploše a zřejmě ho chytají křeče.

55
    Overeem opouští hrací plochu a nahrazuje ho Haye.

56
    Hosté se snaží držet míč a prokombinovat se na polovinu Nijmegenu.

57
    Žlutou kartu dostává Lucas Woudenberg (Nijmegen EC).

58
    Domácím se nedaří usadit na polovině Alkmaaru a dostat svého soupeře pod nějaký tlak.

59
    Za hrůzostrašný šlapák vidí zcela po právu Johansson žlutou kartu.

60
    Limbombe poslal k zemi unikajícího Janssena a rozhodčí vytahuje další žlutou kartu.

61
    Střelu Henriksena vyrazil Jones na rohový kop.

62
    I nyní Jones prokázal kvality a pro centrovaný balon se nebál dojít přes houšť hráčů před ním.

63
    Santosova střela skončila vysoko nad brankou Rocheta a následovat bude pouze odkop od branky.

64
    Na druhé straně se dostal do zakončení Souza, který nenadělal svou střelou Jonesovi problémy.

65
    V ofsajdu se nyní ocitl Limbombe, který s rozhodnutím sudího není příliš spokojen.

67
    Jahanbakhsh inkasoval loktem do obličeje a útočníkovi Alkmaaru se z nosu rychle vynořila krev.

68
    Na hrací ploše se nám přiostřují zákroky na obou stranách a rozhodčí to v posledních momentech příliš nezvládá.

69
    Střídání v týmu Nijmegen EC: ze hřiště odchází Janio Bikel, přichází Mihai Roman.

70
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Levi Garcia.

71
    Hosté se dostávají do tříbrankového vedení! Haps skvěle obešel obránce Nijmegenu a přízemním centrem našel na malém vápně střídajícího LEVIHO GARCÍU, který poslal míč do odkryté domácí branky!
    71. Levi GARCIA - 0:3

73
    Rohový kop pro Alkmaar.

74
    S dalším rohovým kopem si obrana Nijmegenu poradila a navíc získává míč, jelikož Janssen ve vzdušném souboji fauloval.

76
    Hosté už odpočítávají zbývající minuty do konce zápasu, který je zřejmě rozhodnutý.

77
    Golla fauloval unikajícího Janssena v těsné blízkosti pokutového území a hosté získávají dobré místo k zakončení z přímého kopu.

78
    Střela Wuytensa skončila těsně nad brankou Jonese.

80
    Po obranném zákroku Vlaara mají domácí hráči k dispozici rohový kop.

81
    K zakončení hlavou se dostal Foor, který poslal míč vysoko nad branku Rocheta.

82
    Haps fauloval u půlicí čáry Appiahu a domácí získávají volný kop.

83
    Centrovaný balon si stáhl ze vzduchu do svých rukavic Rochet.

83
    Po Gollově zákroku bude následovat rohový kop Alkmaaru.

84
    I s tímto rohovým kopem si hráči Nijmegenu hravě poradili.

86
    Hosté se snaží dohrát zápas s míčem na svých kopačkách a udržet čisté konto, které by dodalo do dalších zápasů více energie.

87
    Henriksen adresoval krásnou přihrávku do pokutového území, kde byl dříve na zemi Jones a ukončil tak zajímavý útok Alkmaaru.

88
    Rienstra se dostal ke střele zpoza vápna, které skončilo vysoko nad brankou Jonese.

89
    Hosté dohrávají zápas s míčem na nohách a vyčkávají na závěrečný hvizd sudího Kerkhofa.

90
    Rozhodčí Kerkhof nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby!

90+1
    Henriksenovu střelu vyboxoval Jones na rohový kop.

90+1
    Hosté by do příštích zápasů měli natrénovat standardní situace, jelikož opět z rohového kopu není nic a míč putuje daleko od branky Nijmegenu.

90+2

Je za námi konec zápasu, ve kterém vítězí AZ Alkmaar!
    Hosté započali své vítězství hned v první minutě, kdy se trefil Henriksen a o pár minut později přidal druhou branku Jahanbakhsh. Hosté přidali třetí branku ve druhém poločase a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto.

To je ode mne z dnešního 21. kola vše! Děkuji vám za pozornost a někdy příště na shledanou! (22:39:50)

Filip Branšovský

Branky: 1. Henriksen, 15. Jahanbakhsh, 71. Garcia

Karty:   57. Woudenberg (NIJ), 60. Limbombe (NIJ) – 44. Jahanbakhsh (ALK), 59. M. Johansson (ALK)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:12.
    NEC Nijmegen: Jones – M. Appiah, Dumić, Golla, Woudenberg – Bikel (69. Roman), Foor, Breinburg (35. Sleegers) – Rayhi (21. Ritzmaier), Santos, Limbombe.

AZ Alkmaar: Rochet – M. Johansson, Vlaar, S. Wuytens, Haps – B. Rienstra, Henriksen, van Overeem (55. T. Haye) – Jahanbakhsh (70. Garcia), V. Janssen, Souza.

Rozhodčí: Kerkhof – Hoekstra, Nas – Gerrets