Motor ČB – Šumperk 2:0 (kon.) | Ústí n/L – Přerov 2:3 (kon.) | Litoměřice – Kladno 3:1 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 1:2 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Prostějov 3:1 (kon.) | Most – Slavia 6:5 (2:1 po s.n.)
Třebíč – Kadaň 6:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
AZ Havířov
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 30.01.2016, 17:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Chance liga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Již 46. kolo WSM ligy nás čeká tuto sobotu. Los přidělil AZetu Havířov soupeře z Benátek nad Jizerou. První vzájemné střetnutí vyhrály Benátky 4:0, ale pak se dvakrát radovali havířovští, nejprve na svém ledě po samostatných nájezdech a poté vyloupili Kalich Arénu, když brali tři body za výhru 2:1. Jenže pozor: Benátky jedou na vítězné vlně, vyhrály poslední tři zápasy, naposledy na svém ledě porazily Duklu Jihlava. Naopak vítězná série AZetu je přerušena, po domácí prohře v prodloužení s Přerovem přišla porážka v Kladně.

3. Dominik Lakatoš 17 bodů (5+12)

AZ Havířov: Laco (Matoušek) – Lenďák, Krisl "C", Korím, Bahounek, Punčochář, Graca, Mazanec – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko "A", Meidl, Okál – Kalus, Sedláček, Sztefek "A" – Jašek, Bednář, Maliník.

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Vacek) – Piskáček, Plutnar, Kajínek, Říha, Ulrych, Kalina, Kurka – Pletka, Černoch, Jonák – Víšek "C", Hrníčko, Rys – Špaček "A", Volf, Dlouhý – Ordoš, Havlas, Ďurač.

Rozhodčí: Fiala – Barteček, Vengřín.

Hráči obou týmů i rozhodčí jsou na ledě, za malou chvíli utkání začne.

00:01

01:08
    Zatím jsme žádnou šanci neviděli, hraje se opatrně.

01:30
    První střela utkání vzešla z hole kapitána hostí Víška.

02:48
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Meidl – 2 min., sekání).

03:10
    Černoch tečoval Piskáčkovo nahození do tyče!

04:43
    Dvě velké šance hostujícího Ryse – nejprve jej vychytal Laco, poté netrefil bránu.

04:48

06:02
    Domácí Kalus se dostal ke střele, ale jeho ránu tečoval do ochranné sítě obránce hostí.

07:29
    Benátky se usadily v útočném pásmu, ale chybí střelba.

08:10
    Ofsajd zastavil akci Benátek.

08:35
    Havířov právě vstřelil branku!
    PETR KANKO tečoval Lenďákovo nahození od modré do levého horního růžku Lukášovy branky.

08:45
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ordoš – 2 min., vysoká hůl).

11:16
    Domácí kapitán Krisl předvedl krásný bodyček, jeho tvrdost pocítil Jonák.

12:46
    AZet se usadil v útočném pásmu, ale nedostal ke střele.

13:19
    Útočnou akci AZetu zastavil ofsajd.

14:24
    Domácí Kalus tvrdě narazil do Kajínka, který tak zastavil jeho útočnou akci.

15:57
    Po signalizované výhodě je vyloučen Rys (BEN) na 2 minuty za podražení.

16:53

17:57
    Hosté vyhodili puk, ale domácí obrana rychle zareagovala a do samostatného úniku se dostal Sedláček, který ale tváří v tvář Lukášovi neuspěl.

17:57

19:13
    Hosté se teď dostali do dobré příležitosti, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

20:00

Začátek utkání patřil Benátkám, kterým chybělo málo ke vstřelení branky. Pak se však domácí otřepali a dali úvodní gól utkání, ke kterému mohli přidat další. Závěr třetiny opět lépe vyšel hostujícím hráčům, ale gól se jim vstřelit nepodařilo.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

21:17
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Okál – 2 min., napadení).

23:07
    Domácí se osvobodili.

23:17

24:15
    Obrovská šance domácího Pechance, který pálil do odkryté branky, ale Lukáš vymrštil svůj pravý beton a šanci zhatil.

25:42
    Benátky trochu přidaly na obrátkách a drží se v útočném pásmu.

26:04
    Nahození hostí Laco raději podržel v lapačce, vhazuje se po jeho levici.

27:24
    Domácí Gřeš se dostal za obranu Benátek a, ač tísněn obráncem, se dostal k zakončení, ale Lukáše nepřekonal.

27:41
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Dlouhý – 2 min., hákování).

29:15
    Hosté vyhazují až za Laca.

29:41

30:36
    Sztefek v situaci 2 na 1 našel volného Kaluse, ale ten nedokázal vystřelit z první a následnou střelu zablokoval jeden z benáteckých hráčů.

32:16
    Okál se vydal na zteč a jeho rána prosvištěla nad brankou Benátek.

33:02
    AZet teď zatlačil benátecké, ale neujal se pokus Meidla ani Kanka.

35:13
    Hosté se dostali do protiútoku, v dobré příležitosti pálil Havlas, ale netrefil branku.

36:20
    Akci AZetu zastavil ofsajd.

36:27
    Zakázané uvolnění Benátek. Vhazuje se po levici Lukáše.

37:01
    Zakázané uvolnění Havířova. Vhazuje se po levici Laca.

37:21
    Další zakázané uvolnění Havířova. Vhazuje se po levici Laca.

37:44
    Dvě nebezpečné střely od modré teď vyslal hostující Plutnar, Laco toho moc neviděl, ale puk jej trefil.

38:45
    Hosté se drží v útočném pásmu, vhazuje se po Lacově pravici.

39:15
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Pechanec – 2 min., nedovolené bránění).

39:36
    Domácí při vlastním oslabení ujeli do situace 2 na 1, Okál našel přesně Kanka, ale jeho ránu Lukáš vyrazil.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli mnoho šancí na obou stranách, ale branku žádnou. Zápas je tak stále otevřený.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:01

Pokračuje přesilovka hostí.

40:26
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Špaček – 2 min.).

Hraje se ve 4.

41:15

Začíná zkrácená přesilovka AZetu.

41:32

Opět se síly vyrovnají a bude se hrát ve 4.

42:26

Začíná zkrácená přesilovka Benátek.

43:32

Hosté přesilovku sehráli poměrně dobře, ale chyběl tomu moment překvapení.

44:10
    Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na ledě, pak se zvedl a odjel na střídačku, ale rozhodčí přesto přerušili hru.

44:42
    Domácí Gřeš předvedl parádní individuální akci, kdy se dostal přes dva hráče, ale forhendovou kličku mu Lukáš vyčapal.

45:28
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ulrych – 2 min., nedovolené bránění).

46:24

47:04
    Hosté se osvobodili a dokonce získali útočné pásmo.

47:28

V této přesilovce si domácí moc příležitostí nevytvořili.

Dnešní utkání sleduje 1893 diváků.

48:07
    Tempo zápasu šlo rapidně dolů, hra se hodně kouskuje.

48:32
    Laco raději přikryl puk, vhazuje se po jeho levici.

49:26
    Kalus nebezpečně pálil z mezikruží, Lukášovi puk vypadl, ale Sztefek se k dorážce nedostal, protože obránce hostí puk odpálil.

50:02
    Další závar před Lukášem, ale i tuto situaci se hostům povedlo vyřešit. Vhazuje se po pravici Lukáše.

50:33
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Okál – 2 min., hákování).

51:56
    Domácí se osvobodili, před tím měli hosté drtivý tlak, ale chyběly jim centimetry ke gólu.

52:17
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Špaček – 2 min., podražení).

Šestnáct vteřin se bude hrát ve 4, pak začne přesilovka AZetu.

52:33

53:17
    Pechanec nebezpečně tečoval mezi Lukášovy betony, ale gólman hostí je dnes velmi jistý.

54:17

Tato přesilovka se domácím poměrně povedla, málo chybělo ke vstřelení druhé branky.

55:29
    Hostující Hrníčko trefil tyč!

55:52
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Meidl – 2 min., držení hole).