Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 1:2 (0:2 po s.n.) | N.Novgorod – Riga 4:1 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Dinamo Riga
Sobota 30.01.2016, 15:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Československá stopa

Jakub Sedláček – 60 minut, 4 obdržené góly, 28 zákroků (17:29:59)

Je dobojováno. Domácí ukončili potenciální snahu Dinama hned zkraje třetí třetiny, kdy se nejprve po krásné individuální akci prosadil Klingberg a po něm Sopin šikovnou tečí. Následovala řada vyloučení na obou stranách, avšak další branky jsme se již nedočkali. Utkání tak končí vítězstvím Novgorodu nad Dinamem Rigou 4:1.

59:25
    Proskurjakov napálil poskakující kotouč směrem do středního pásma.

58:32
    Kotouč je za brankou Torpeda, kde ho mají v držení domácí hráči. Utkání se již pouze dohrává.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Na levé straně se dostal do zakončení Videll, ovšem jeho pokus tahem zlikvidoval pozorný Sedláček.

56:50
    Hraje se dlouho bez přerušení, což vyhovuje domácím hráčům, kteří si pohodlně hlídají tříbrankový náskok.

55:46
    Sedláček udělal za svou brankou chybu a kotouč namazal na hůl Sjomina, který ihned hledal před brankou Daugavinše, ten však pod tlakem nevystřelil ideálně a branku Dinama minul.

54:33
    O kotouč bojuje Potapov se Skvorcovsem za brankou Proskurjakova. Nakonec byl úspěšnější domácí hráč, který se snaží rychle založit útok Novgorodu.

53:44
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

53:04
    Kotouč mají na hokejkách domácí hráči v útočném pásmu, ovšem hráči Torpeda spíše šetří čas, než-li by se měli hnát do zakončení.

52:17
    Žerděv je zpět na ledové ploše a to znamená, že domácím začíná zkrácená přesilová hra, která bude trvat necelou minutu a půl.

51:44
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Dinamo Riga – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Indrašis.

51:29
    Domácí ve čtyřech.

51:03
    Hráči lotyšské Rigy se usadili v pásmu, kde kombinovali. Domácím se však daří bránit a kotouč již podruhé vyhazují za branku Sedláčka.

50:17
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jim zkrácená dvojnásobná přesilová hra.

50:17
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Novgorod – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Žerděv.

50:01
    Hosté mají posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělali, nechtějí-li prohrát na ledě Torpeda takovým rozdílem.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 20. Mozer (Daugavinš), 30. Daugavinš (Sjomin), 41. Klingberg, 43. Sopin (Osipov) – 18. Galvinš (Skvorcovs)

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – Osipov, Aljajev, Kolcov, Sergijenko, Lukjančikov, Makarov, Piganovič – Klingberg, Potapov "C", Kuljomin – Mozer, Daugavinš, Sjomin – Galuzin, Videll, Žerděv – Ashton, Sopin, Kosticyn
    Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Seigo, Galvinš, Jerofejevs, Cibulskis, Sotnieks, Kristaps, Ševčenko, Jass – Skvorcovs, Džerinš, Indrašis – Darzinš "C", Kulda, Bicevskis – Saulietis, Pavlovs, Redlihs – Zabis, Berzinš, Galoha

Rozhodčí: Lavrentjev, Gamalej – Novikov, Sazonov