Kladno – Č. Budějovice 4:6 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | Olomouc – Třinec 0:8 (kon.)
Zlín – Vítkovice 3:6 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 8:1 (kon.)
Slavia – Sparta 2:3 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Sobota 30.01.2016, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 38. kolo

S konstatováním, že Mladá Boleslav sice ve třetí třetině ztratila dvougólové vítězství, ovšem v čase 58:10 rozhodla čtvrtým gólem o třech bodech a vyhrála 4:3, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (13:58:24)

Zápas je u konce. Jihlava ve třetí třetině předvedla dobrý výkon. Brankou Davida Váni v přesilovce ve 49. minutě snížila a o dvě minuty později srovnala po trefě Lukáše Anděla, ovšem v závěru využil Lukáš Motloch přesilovou hru a vystřelil Mladé Boleslavi tři body.

59:57
    Krofta má puk v lapačce a Dukla má pouze 2,6 vteřiny na srovnání stavu.

59:40
    Po nedorozumění domácích na útočné modré Boleslav opět vyhazuje a je blízko ke třem bodům.

59:11
    Hosté musí nyní poděkovat kapitánu Milanu Průškovi, který jako správný lidr zabojoval a poslal puk přes všechny čáry.

58:50
    Josef Kořenář zůstává na střídačce, Dukla to zkusí v šesti bez gólmana.

58:50
    Jihlava získala buly před Kroftou a logicky přichází její oddechový čas.

58:10
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Přesilovou hru využívají také hosté. Dlouho to vypadalo, že se Jihlava v oslabení ubrání, když Průšek našel před brankou Pořízka. Proti jeho střele ještě Kořenář zasáhl, ovšem na dorážku volného LUKÁŠE MOTLOCHA již dosáhnout nemohl. Asistence: Radek Pořízek, Milan Průšek.

57:53
    Pozorná a obětavá obrana Jihlavy opět vyhazuje odražený puk přes všechny čáry.

57:15
    Boleslavský kouč Jan Křivohlávek jistě není rád, že se přesilová hra jeho týmu odehrává před brankou Krofty.

56:59
    Jihlava se po několika vteřinách od buly osvobozuje.
    Kustodi se musí starat třeba i o nošení hokejek

Lucky guy! #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

56:36
    Proti Uřidilově střele máchl Kořenář zkušeně lapačkou. Jestli jsou zde fotografové, mohli udělat snímek typu "Jak vypadá ukázkový semafor."

56:24
    Hostům se naskýtá šance na to, aby si vzali ztracené vedení zpět. David Váňa totiž dostává dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 5-3.
    Vyšší tresty: 1-0.
    Využití: 1-0.

56:01
    Střela Lukáše Valy z nulového úhlu orazítkovala levou tyčku Kroftovy branky.

55:26
    Radek Pořížek odjíždí za všeobecného potlesku na střídačku.

55:26
    V obranném pásmu Dukly u levého kruhu zůstává ležet na ledě Radek Pořízek. Opravdu jsem neviděl, co se stalo, celá situace se udála mimo hru, ale snad bude hostující forvard v pořádku.

54:59
    Ondřej Najman zkoušel překvapit Kroftu střelou z velkého úhlu z pravé strany, gólman hostí vyrazil puk nad sebe a následně i za sebe.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Najman (Anděl, Kousal), 49. Váňa (Najman, Kousal), 51. Anděl (Kousal, Pospíchal) – 3. Planý (Uřidil), 12. Mašek, 23. Planý (Mašek), 59. Motloch (Pořízek, Průšek)

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Váňa, Srnský, Půža, Kadlec, Hohl – Kousal, Najman, Anděl – Dufek, Dvořák, Balaštík – Kolouch, Vala, Peschout. Trenér: Patrik Augusta
    BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Žalud, Uřidil, Červinský, Tůma, Marček, Mašek – Pořízek, Průšek, Motloch – Musliu, Sedmík, Pätoprstý – Planý, Prokop, Rypar – Němec. Trenér: Jan Křivohlávek

Rozhodčí: Lacina – Kreuzer, Polonyi