84:57 (30:13, 55:28, 66:50)
Antwerp Giants
Středa 03.02.2016, 17:30FIBA Europe Cup • Skupina P

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších textových přenosů se těším na počtenou. (19:16:39)

Nymburk odehrál skvělé utkání a kromě třetí čtvrtiny, kdy na domácí padla menší herní krize, zápasu zcela dominoval, zatímco z týmu Antwerp Giants se stal smutný sparingpartner. Belgický tým se však může i přes drtivou porážku radovat z postupu do další fáze turnaje.

Basketbalisté Ventspilsu v Sofii vítězí a to znamená konec letošního účinkování ve FIBA Europe Cupu pro Nymburk, který sice v závěrečném utkání rozstřílel Antverpy 84:57, ale ani tato vysoká výhra je v soutěži nezachrání.

0:44, navíc útok domácích přinesl jen nepřesnou střelu, k taktickému faulu nedochází, zde se bude spíš jen dohrávat.

0:53, úspěšná tříbodová střela Ventspilsu znamená odskočení na 62:69. Oddechový čas, ale s postupem Nymburku do další fáze už to vypadá zle nedobře.

1:11, nepodařilo se. Útok končí neúspěchem poté, co jeden z hráčů domácích volil zakončení z těžké pozice místo přihrávky.

1:32, Ventspils kazí rozehrávku, míč letí do autu. Lukoil se může dostat do kontaktu.

1:56, rychlá kombinace pod košem Ventspilsu vedla k zakončení za dva body. 62:66.

2:11, po trestných hodech Ventspilsu je stav 60:66.

Připomínám, že Nymburk k postupu potřebuje výhru domácí Sofie.

2:38 do konce, Lukoil snižuje na 60:64.

Hráči Sofie se výrazně rozčilují, rozhodčí totiž po zmatku pod košem soupeře přisoudili míč Ventspilsu.

Již se můžeme naplno věnovat zápasu Sofii. Taylor z Lukoilu fauloval pod košem střílejícího soupeře. Ventspils však z trestných hodů vytěžil jen jeden bod a 3:27 před koncem je stav 58:64.

V Sofii se mezitím hraje závěrečná čtvrtina a domácí stáhli ztrátu na rozdíl pouhých pěti bodů! Zhruba tři minuty před koncem je stav 58:63.

Konec zápasu. (84:57)

39:55
    Poslední útok zápasu obstaraly Antverpy, ale K. Vaughn svůj nájezd na koš ve dva body nepřetavil. (84:57)

39:34
    Kříž však ani jeden neproměnil. (84:57)

39:34
    Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. Nymburk následně při postupném útoku dostal k míči Kříže, který byl faulován a střílí dva trestné hody. (84:57)

38:56
    Antverpám vypršel časový limit pro zakončení. (84:57)

38:28
    Dixon ze střední vzdálenosti úspěšně střílí dva body. (84:57)

37:58
    McKinney dostal v útoku druhou šanci po neúspěšné střele svého spoluhráče a využil ji naplno. Dva body. (82:57)

37:29
    Randle byl faulován McKinneym a jelikož to byla pátá týmová chyba Antverp, tak Randle mohl střílet dva trestné hody, které zacílil přesně. (82:55)

37:15
    Dva body po nájezdu na koš dává K. Vaughn. (80:55)

36:59
    Nymburk po technické chybě a trestném hodu rozehrával z poloviny a postupný útok zakončil Dixon střelou o desku. (80:53)

36:45
    Trestný hod proměňuje Randle. (78:53)

36:45
    Technická chyba Smithe, který krátce předtím fauloval. Dostal se tak na pět osobních chyb a pro dnešek končí! (77:53)

36:41
    Pod útočným košem se však Smithovi dostat míč do obroučky nedaří. (77:53)

36:26
    Po ztrátě Antverp přišel rychlý brejk Dixona, kterého skvěle zablokoval Smith! Parádní blok! (77:53)

36:03
    Napak rychlý útok Hrubana končí jeho dvěma body. (77:53)

35:47
    Ani Smith, ani K. Vaughn nedokázali zacílit míč přesně do koše. Dva útoky Antverp končí neúspěšně. (75:53)

35:11
    Jenže Vojta Hruban ani jednu šestku neproměnil. (75:53)

35:11
    Oddechový čas pro hosty. (75:53)

35:11
    Mwema uspěchal střelu a Nymburk může opět navýšit vedení. Následný postupný útok totiž přinesl jen faul Smitha při střelbě Hrubana. (75:53)

34:48
    Žádné body z toho nakonec nebyly, Mwemova střela se vykroutila z koše a naopak rychlý přechod do útoku od hráčů Nymburku přinesla pohlednou akci po ose Dixon – Vaughn, kterou zakončil druhý jmenovaný svým třetím dunkem v utkání! (75:53)

34:21
    Smith byl také nepřesný, ale Antverpy zůstanou po doskoku Waldowa u míče. (73:53)

34:11
    Hlušší pasáž pokračuje, ani střela Welsche do koše nespadla. (73:53)

33:49
    Smith minul střelu za dva body. Za tři body se neprosadil ani na druhé straně Dixon. A následný útok Antverp také úspěch nepřinesl. (73:53)

33:11
    Obrovský boj pod košem předvedl J. Vaughn, který se nadvakrát nedokázal prosadit, ale napotřetí, kdy opět uchopil míč do svých rukou, už obroučku pokořil! (73:53)

32:44
    K. Vaughn se opět staví na čáru trestného hodu, proměňuje jednu šestku. (71:53)

32:37
    Mwema nedokázal přesně rozehrát, ale nepovedlo se to ani hráčům Nymburku. Rozehrávka končí ztrátou Peterky. (71:52)

32:11
    Po ztrátě hostů se Nymburk dostal k dalšímu postupnému útoku, který proměnil Dixon! Na skóre se opět dívá o něco lépe, jelikož body na straně Nymburku rostou. (71:52)

31:37
    Jirka Welsch zakončoval z odskoku ve velkém záklonu, ale trefil se! (69:52)

31:23
    De Zeeuw byl při přesunu pod koš faulován. Nový časový limit pro střelbu. (67:52)

31:04
    Proměnil oba své pokusy. (67:52)

31:04
    Střet Vaughn vs Vaughn skončil faulem Juliana pod košem na svého jmenovce a hráč Antverp jde střílet dva trestné hody. (67:50)

30:42
    Jedna šestka zapadla do obroučky. (67:50)

30:42
    Neuspěly ale ani Antverpy a při rychlém protiútoku byl faulován Dixon, který střílí dva trestné hody. (66:50)

30:24
    Dlouhý útok domácích ukázal zmar basketbalistů Nymburka, kteří si marně hledali pozici pro střelu. Sant-Roos nakonec svůj pokus míjí. (66:50)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (66:50)

Ventspils drží dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny v Bulharsku desetibodový náskok.

Nymburk sice nadále drží pohodový náskok, ale třetí čtvrtinu prohrál 11:22 a Antverpy ukazují, že ještě chtějí duel zdramatizovat.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (66:50)

29:58
    Závěrečný útok Antverp byl až příliš překombinovaný a Mwema už střílel svou trojku v časové tísni. Neproměnil ji. (66:50)

29:34
    Sant-Roos střelecké trápení domácích ve třetí čtvrtině neprolomil. (66:50)

29:17
    Proměnil až druhou střelu. I tak se náskok Nymburku nadále smršťuje. (66:50)

29:17
    Naopak pod vlastním košem Randle fauluje McKinneyho, který jde střílet dvě šestky. (66:49)

28:58
    Randle se pokusil prosadit pod košem a nebo si alespoň vynutit faul soupeře, ale ani jedno se mu nepodařilo. (66:49)

28:39
    Při druhém se však nemýlil. (66:49)

28:39
    Marchant první pokus netrefil. (66:48)

28:39
    Čtvrtá osobní chyba Hrubana, celkově již šestá Nymburku v této čtvrtině a dva trestné hody bude střílet Marchant. To vše po oddechovém času. (66:48)

28:12
    Když nevíte, co s míčem, pošlete ho Langfordovi! Hráč belgického týmu se opět prosazuje a dostal se již na devět bodů. (66:48)

27:45
    Tříbodový pokus Hrubana vypadl z obroučky. (66:46)

27:21
    Smith zahrával dva trestné hody, ale oba pokusy byly nepřesné. (66:46)

26:58
    Petr Benda to na sebe vzal a zkušený hráč prolomil střeleckou smůlu domácích. Jeho první dnešní body. (66:46)

26:46
    To se však nedá říct o hostech. Langford se dostal k míči a z velké vzdálenosti střílí dva body! (64:46)

26:30
    Nymburk se v útoku trápí, další promarněná akce. (64:44)

26:04
    Langford byl dostatečně důrazný, přetlačil svého obránce a z otočky se mu podařilo dát dva body. (64:44)

25:47
    Na druhé straně palubovky se mýlil Hruban. (64:42)

25:26
    Tříbodová střela McKinneyho se odrazila zpět do pole. (64:42)

24:59
    Oba týmy si vyměnily ztráty míče. Ten mají nyní v držení hosté. (64:42)

24:43
    Randle výrazně uspěchal střelu, která do obroučky nezapadla. (64:42)

24:36
    A další snížení! Po neúspěšném zakončení Randlea doskočil míč McKinney, který rozehrál postupný útok, na jehož konci dva body střílí Marchant. (64:42)

24:12
    Oddechový čas pro domácí. (64:40)

24:12
    Langford ze střední vzdálenosti snižuje manko. Prozatím nejlépe hraná čtvrtina ze strany Antverp. (64:40)

23:52
    Neúspěšná střela domácích za tři body. (64:38)

23:25
    Hosté se prosazují za tři body. Podařilo se to ze středu palubovky na tříbodové lajně Marchantovi. (64:38)

22:53
    Velmi rychlou odpověď z bleskového přesunu do útoku předvádí Dixon. (64:35)

22:45
    K. Vaughn přesně zacílil svou tříbodovou střelu. (62:35)

22:33
    Koš s faulem a úspěšně proměněným bonusovým trestným hodem předvedl Sant-Roos. (62:32)

22:17
    Smith dostal šanci ke střele po přihrávce Vaughna, který doskočil míč po neúspěšné předchozí střele McKinneyho. (59:32)

21:51
    Julian Vaughn se vyšvihl pod košem do vzduchu a zakončuje útok obouruční smečí! (59:30)

21:37
    Oba týmy si vyměnily neúspěšné střely, u míče je Nymburk. (57:30)

21:06
    K. Vaughn svůj střelecký pokus však neproměnil. (57:30)

20:55
    Po faulu Sant-Roose dostávají Antverpy dalších 14 vteřin na zakončení. (57:30)

20:31
    Sant-Roos si oběhl palubovku po pravém křídle, pronikl do vymezeného území a o desku zakončuje svůj nájezd. (57:30)

20:13
    Pod košem se za dva body prosazuje Smith. (55:30)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (55:28)

Ze strany rozehrávají Antverpy.

Bohužel, Lukoil prohrává po prvním poločase s Ventspilsem 35:43 a tím se lehce naděje Nymburka na postup do další fáze vzdalují. Stále však zbývají odehrát dvě čtvrtiny.

Po prvním poločase sledujeme jednoznačnou demolici Antverp, které se na palubovce Nymburku nedokáží prosadit zejména v obraně a velkou ztrátu zkouší dohnat mnohdy nepřipravenými útoky, z čehož plyne i jejich hodně slabý bodový nástřel. Naopak domácí hrají skvěle, plní taktické úkoly jak v ofenzivě, tak defenzivě a vysoké vedení je zasloužené.

Třetí čtvrtina začně přibližně v 18:27.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (55:28)

19:56
    Hruban to ještě zkusil za tři body, ale taktéž neúspěšně. (55:28)

19:46
    Kwame Vaughn nezacílil svůj layup přesně. (55:28)

19:38
    Dixon se nedokázal prosadit za tři body a nepovedlo se to ani z druhé šance Randleovi, který zkoušel střelu o desku. (55:28)

19:17
    Tentokrát Vaughn oba trestné hody proměnil. (55:28)

19:17
    Aktivní Kwame Vaughn obral na rozehrávce Welsche a řítil se do rychlého protiútoku, který jen za cenu faulu zastavil Randle. (55:26)

19:06
    Kwame Vaughn dostal příležitost ke střelbě dvou trestných hodů a proměnil jednu. (55:26)

18:58
    Tříbodová střela Hrubana do obroučky nezapadla. (55:25)

18:41
    A vedení se bude moci navýšit! Smith nestihl včas vystřelit a Giants vypršel čas na zakončení! (55:25)

18:16
    Oba pokusy se ujaly a Nymburk vede nad soupeřem již o 30 bodů! (55:25)

18:16
    Kwame Vaughn přišel o míč, na druhé straně byl Julian Vaughn faulován a nymburský hráč bude střílet dvě šestky. (53:25)

17:52
    Výborně Randle! Jeho třetí trojka v poměrně krátkém sledu opět sráží jakékoliv snahy Antverp na korekci výsledku. (53:25)

17:38
    Peterka sice přišel o míč, ale hosté ze zisku nic nevytěžili, Smith se pod košem neprosadil. (50:25)

17:12
    Hostující basketbalista oba své pokusy zamířil přesně. (50:25)

17:12
    Dixon fauloval Kwame Vaughna, který jde střílet dva trestné hody. (50:23)

16:57
    Tentokrát už Randleovi jeho tříbodová střela nevyšla. (50:23)

16:35
    Po ztrátě McKinneyho navíc jde Nymburk opět do útoku. (50:23)

16:23
    Nymburk se rozstřílel z tříbodové vzdálenosti! Opět to byl Randle, který se už dostává na deset bodů! (50:23)

15:48
    Nadvakrát dopíchl míč do koše Waldow, který doskakoval nepřesnou střelu McKinneyho. (47:23)

15:27
    Naopak úspěšnou tříbodovou střelu předvádí Randle! (47:21)

15:06
    Dalekonosná střela Antverp se neujala. Hostům navíc zcela chyběli hráči na doskoku. (44:21)

14:54
    Zkušený hráč se z čáry trestného hodu nemýlí. (44:21)

14:54
    Welsch úspěšně střílí dva body o desku a po oddechovém času navíc bude zahrávat jeden trestný hod! (43:21)

14:37
    Dlouhé držení míče končí vypršením časového limitu na střelbu. (41:21)

14:12
    McKinney míjí tříbodový pokus, ale Giants zůstanou po faulu De Zeeuwa na doskakujícího Smitha u míče. (41:21)

13:53
    Na jedné straně Schoepen a na druhé straně Welsch shodně míjí střely ze střední vzdálenosti. U míče jsou Antverpy. (41:21)

13:24
    Ne na dlouho. J. Vaughn vrací rozdíl ve skóre na dvacet bodů. (41:21)

13:16
    K. Vaughn, tedy jmenovec Nymburského Vaughna, snižuje na rozdíl 18 bodů. (39:21)

13:01
    Z Marchantovy ztráty Nymburk nic nevytěžil. De Zeeuw tentokrát míjí svou střelu za tři body. (39:19)

12:22
    Welsch našel volného De Zeeuwa, jemuž se daří proměnit i druhou dnešní střelu. (39:19)

12:13
    Yannick Schoepen měl nyní velkou smůlu, míč se mu od obroučky odráží do pole. (37:19)

11:49
    Daří se to po tzv. circus shot, tedy střele, která rozhodně není typická pro zakončení a předchází ji efektivní trik. Randle proskočil pod košem a místo střely o desku zvolil podhození okolo blokujícího soupeře. Vysoký míč doletěl do obroučky. (37:19)

11:26
    McKinney přichází o míč a Nymburk má šanci navýšit své vedení. (35:19)

11:13
    De Zeeuw se dnes poprvé prosazuje a hned je to z jeho oblíbené tříbodové vzdálenosti. (35:19)

10:55
    Hrubka Dixona na rozehrávce, přišel o míč a Marchant ze zisku vytěžil rychlý brejk a dva body. (32:19)

10:41
    McKinney ho střelou o desku dokázal napodobit. (32:17)

10:28
    Právě Dixon ukazuje, jak se v útoku má proměňovat akce. Rychlé zakončení za dva body. (32:15)

10:20
    Oba pokusy si našly cestu do obroučky. (30:15)

10:20
    Belgičané se ani nadvakrát neprosadili z pole. Zachránil je až faul Dixona, po kterém McKinney střílí dvě šestky. (30:13)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (30:13)

V souběžně hraném utkání mezi Lukoil Academic a Ventspilsem vede hostující Ventspils po první čtvrtině 23:18. Pro připomenutí, Nymburk k postupu potřebuje kromě vlastní výhry i vítězství Lukoilu.

10:00
    První čtvrtina skončila. (30:13)

09:49
    Poslední útok Antverp v první čtvrtině úspěšně za tři body proměňuje Peeters! I (30:13)

09:21
    Rozdíl činí již 20 bodů! V demolici pokračuje Dixon, který je už na 9 bodech! (30:10)

08:57
    Randle po faulu Marchanta úspěšně střílí obě šestky. (28:10)

08:47
    Yoeri Schoepen trefuje první trojku belgického týmu a alespoň trochu vylepšuje skóre z pohledu hostí. (26:10)

08:30
    McKinney byl v útoku nepřesný a v obraně fauloval Dixona, který se postavil ke střelbě dvou šestek a nemýlil se. (26:7)

08:03
    Randle se zkusil vymanit z těsné obrany, ale jeho střela byla nepřesná. (24:7)

07:55
    Langforda fauluje právě Dixon, což je pátý týmový faul. Basketbalista Antverp však proměňuje jen jednu šestku. (24:7)

07:40
    První trojku zápasu proměňuje po asistenci De Zeeuwa Dixon! (24:6)

07:24
    McKinney zvládá rychlou odpověď střelou o desku. (21:6)

07:13
    Na druhé straně se z rychlého protiútoku naopak prosazuje Dixon! (21:4)

07:10
    Belgický tým okupoval území Nymburka po celý časový limit. Trojka Schoepena se však neujala. (19:4)

06:50
    Dva fauly Nymburku v krátkém sledu. Po faulu Peterky a Hrubana mají domácí na kontě čtyři týmové fauly. (19:4)

06:38
    Následně Peterka neúspěšně pálil za tři body a v dalším průběhu hry si oba týmy vyměnily ztráty míče. (19:4)

05:54
    Marchant míjí obroučku, Peterka doskakuje míč. (19:4)

05:39
    Hrubanovi se podařilo uvolnit z tísnění svého obránce a proměnit střelu ze střední vzdálenosti. (19:4)

05:20
    Oba celky si vyměnily neúspěšné střely. Do útoku se řítí Nymburk. (17:4)

04:50
    Uspěchaná střela Langforda, kterého zdárně zablokoval Vaughn. (17:4)

04:43
    Oba proměnil. (17:4)

04:43
    Antverpy se v útoku neprosadily a do postupného útoku se dostal Nymburk, který čekal až téměř do vypršení limitu. Nakonec byl Welsch faulován při střelbě a bude házet dva trestné hody. (15:4)

04:03
    Waldow nepřesně přihrál, míče se zmocnil Sant-Roos, který vyslal do rychlého brejku Peterku, jenž navyšuje vedení domácích na dvouciferný rozdíl! Time-out Antverp. (15:4)

03:45
    Tříbodová akce Sant-Roose! Jeho průnik pod koš skončil nejen dvěma body, ale také faulem Mwemy, po němž měl Sant-Roos možnost střílet jeden trestný hod. A nemýlil se. (13:4)

03:32
    Smith o desku snižuje. (10:4)

02:55
    Welsch zvyšuje střelou ze střední vzdálenosti vedení Nymburku. (10:2)

02:43
    Kroky Mwemy a ztráta Antverp. (8:2)

02:34
    Vaughn efektivně zakončuje dunkem a rychle odpovídá na belgické body. (8:2)

02:14
    Smith nadvakrát dostal míč do obroučky a připisuje první body hostujícího týmu. (6:2)

01:49
    Peterka zakončuje za dva body rychlý protiútok. (6:0)

01:41
    Ani další útok týmu Antwerp Giants nekončí bodovým úspěchem. Trojku Scotta sice na doskoku sebral ještě Mwema, ale ani ten se neprosadil. (4:0)

01:13
    Pěknou a rychlou kombinaci zakončil střelou o desku Welsch. (4:0)

00:55
    Waldow se marně pokusil zakončit o desku. (2:0)

00:35
    Antverpy při útočné snaze sice ztratily míč, ale rodící se protiútok byl zastaven a u míče je belgický celek. (2:0)

00:16
    Vaughn se ze střední vzdálenosti dokázal prosadit za dva body. (2:0)

00:01
    Rozskok vyhráli domácí, kteří tak zahájí zápas útokem. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba týmy se již na palubovce připravují k zahájení závěrečného zápasu skupiny.

ČEZ Basketball Nymburk: Benda, Randle, Hruban, Welsch, Houška, Dixon, Peterka, De Zeeuw, J. Vaughn, Jagodič-Kuridza, Sant-Roos, Kříž.

Antwerp Giants: Waldow, Smith, McKinney, Mwema, Yoeri Schoepen, K. Vaughn, Marchant, Peeters, Scott, Yannick Schoepen, Langford..

Šance na výhru nad Antverpami jsou vysoké, v Belgii prohrál Nymburk pouze o dva body. S případnou výhrou Sofie nad Ventspilsem už to bude o něco horší, jelikož Ventspils skupině P dominuje, zatímco Sofia už může hrát jen o čest a na chvostu tabulky zůstane. Z toho důvodu budeme průběžně informovat i o průběhu souběžně hraného duelu z Bulharska.

Na ČEZ Basketball Nymburk čeká ve středu odpoledne závěrečný zápas ve skupině o osmifinále ve FIBA Eurocupu, přičemž nad belgickými Antverpami musí nutně zvítězit a zároveň doufat ve výhru Sofie nad Ventspilsem. Jiná cesta mezi osmnáct nejlepších nevede.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Vojkůvka

ERA Basketball Nymburk: Benda, Randle, Hruban, Welsch, Houška, Dixon, Peterka, De Zeeuw, J. Vaughn, Jagodič-Kuridza, Sant-Roos, Kříž.
    Čtvrtiny: 30:13, 25:15, 11:22, 18:7